Μπασκετοφατσες του rocking

Είναι η αδιαμφισβήτη αλήθεια του αγώνα :exclamation:

Πως τόλμησα!

Κοίτα για να μείνουμε και στο ευχάριστο μέρος του σχολίου σου, αν είναι να πιείς και μπύρα την άλλη Κυριακή να κοιτάξω να μην φουσκώσεις (πάλι) από τα καλάθια που θα φας :stuck_out_tongue:

Βάλε όσα θες, κι αυτό μέρος του πλάνου είναι. :sunglasses:

Όπως λέει και ο Μητσικώστας/Ιωάννου “ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΒΕΝΤ, ΑΣ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΕΙ!”.

4 Likes

Αυτό το skit μάλλον θα σε/σας ακολουθεί, μόνιμη τροφή για ατάκες.

γτσσ ιωαννιδησ GIF - Γτσσ Ιωαννιδης Στανιο - Descubre & Comparte GIFs

Λοιπόν, το ξεκινάω λίγο νωρίς το ψηστήρι για την Κυριακή, επειδή αφενός μεν δεν με παίρνει ο ύπνος με τίποτα, αφετέρου δε, βλέπω ότι το diss πάει και έρχεται ΑΚΑ υπάρχει ‘‘δίψα’’ και ‘‘ένταση’’ μετά την χθεσινή νίκη Τίτλου (η φάση μυρίζει διπλό btw ξανά, ίσως πρώτη φορά με αλλαγές κιόλας) :

Retro - Rocking μπασκετικό reunion, Κυριακή 17/7, ώρα το βλέπουμε
(το 19.00-20.30 μου φάνηκε μια χαρά προχτές πάντως)

Παίρνω πρωτοβουλία και τικάρω με ΟΚ μερικούς που εξέφρασαν παραπάνω θετική πρόθεση, οπότε έχουμε:

Lupin OK
@MrBeast OK
@samis OK
@apostolisza8 OK
@ChrisP ΟΚ
@dude ΟΚ
@JoHNNyB
@The_Black_League
@RiderToUtopia
@pantelis79
@Ktn
@martian
@eviL
@St_Anger

και όποιος άλλος συνήθης - ασυνήθης ύποπτος ψηθεί, προφανώς βροντοφωνάζει το παρόν!
Προς τα τέλη της εβδομάδας, κάνουμε τη σούμα μας…

Αφήνω off τους 2 φίλους Lupin, μιας και ένας θα είναι Πάρο, ενώ ο άλλος εικάζω ότι πιθανότατα δεν θα χωρέσει (αν χρειαστεί όμως, τον κάνω activate)

υγ. Αφήνω off και Outshined, που δήλωσε πως μάλλον Σεπτέμβριο επανέρχεται, μην τον σπαμμάρω τζάμπα. Αλλά όπως είπαμε και την προηγούμενη φορά, η πόρτα θα είναι ανοικτή εννοείται, αν τυχόν αλλάξει γνώμη/του βγει στο πρόγραμμά του!!

5 Likes

Στην αφίσα διακρίνονται 17 διαφορετικές μπασκετόφατσες (η μία επαναλαμβάνεται).

Ενόψει της Κυριακάτικης, full retro αναμέτρησης, υποθέτω πως όστις δεν αναγνωρίζει τουλάχιστον το 80% των παικτών, η συμμετοχή του πρέπει να ελεγχθεί.

Πιθανότατα μέσα κι εγώ για την Κυριακή, διατηρώντας μία επιφύλαξη, η οποία θα ξεκαθαρίσει προς τα τέλη της εβδομάδος.

1 Like

Ευτυχώς αυτό το περνάω. Έναν εκ των 17 μάλιστα τον είδα και από κοντά πριν 4 μέρες :joy:

1 Like

Clockwise: Νικος , Παναγιωτης , Νασος , Ζαρκο (@ChrisP ), Στογιαν, Φανης, Τζον, Ντοναλντσον, Μιχαλης, Σασα, Ροι (ναι, ο Roy του Γεροχουπς ειμαι εγω!), Ευθυμης,Νορις, Γιουρι, Αγγελος (@dude) , Παναγιωτης (@pantelis79 ).

Για τον @Lupin ειμαι αναμεσα σε Νασο και Σασα, τι προτεινετε?

Για τον @The_Black_League για να συμπληρωθει και η κλασικη συνθεση των κοκκινων? Γιουρι ισως?

12/17 πανωλεθρια, μονο τα sos βρηκα

1 Like

Εγώ είμαι μέσα, αλλά με τον συνήθη αστερίσκο του standby στη δουλειά, οπότε θα προτιμούσα να έχουμε κ αλλαγή-ες, για να μην έχω άγχος ότι παίζει να χαλάσω τη φάση.
Επίσης, ακόμα κι αν όλα πάνε καλά και παίξω κανονικά, θα φύγω σφαίρα μετά τη λήξη. Ενημερώνω από τώρα για να μη φανώ αγενής εκείνη τη στιγμή.

Ο Ρεντζιάς είναι, όχι ο Πέτζα.

Κάτω δεξιά Μιχάλης Μισούνωφ.

1 Like

Clockwise είναι:

Γκάλης, Γιαννάκης, Γαλακτερός, Πάσπαλι, Βρανκοβιτς, Χριστοδούλου, Κόρφας, Ντόναλντσον, Μίσκο, Βολκόφ, @RiderToUtopia (aka Τάρπλεϊ), Ρεντζιάς, Νόρις, Ζντόβτς, Κορωνιός, Φασούλας.

Αυτός της ΑΕΚ που μαρκάρει τον Βράνκοβιτς στην κεντρική, δεν ξέρω, κάνας Κουντουράκης θα είναι αλλά ποιος ασχολιόταν με την ΑΕΚ τότε.

6 Likes

Φτιάξε κι αυτό!

@ChrisP

@dude

Χρειάστηκε να τους κοιτάξω. Αδιανόητο ότι μπέρδεψα Νόρις με Τσίτουμ, αρχικά.

1 Like

Ο Τσίτουμ είχε πολύ χαρακτηριστική φάτσα! Ο Νόρρις έχει βαφτίσει ένα από τα παιδιά του Νικ, προς τιμήν του Γκάλη…

Ισχύει, γι’ αυτό λέω ότι ήταν αδιανόητο το μπέρδεμα.

Αίσχος.

Γαλακτερό, πιο αέρινος παίκτης.
Από τους λίγους της εποχής που δικαιούνται να λένε ότι μπορούσαν το κάτι παραπάνω.

Εννοείται ότι ο Βολκόφ ήταν συνολικά πολύ ανώτερος αλλά δεν ξέρω Lupin/Γαλακτερός μου κουμπώνει καλύτερα.

Συμφωνώ, spot on.

3 Likes

Προφανώς θα έρθω , και προφανώς θα πάω για σουτάκια μέσα στην εβδόμαδα. Γενικά οι κόκκινοι είστε τυχεροί, διότι ήμουν με σπασμένο χέρι για εναμιση μήνα λιγο πριν ξεκινήσουμε τις αθλοπαιδειές εδώ πέρα, και έχετε βγάλει πολύ γλώσσα.

7 Likes

@JoHNNyB εμεις κοντευουμε να παθουμε διαστρεμμα στον καρπο απο το σκουπισμα :stuck_out_tongue:

Για την Κυριακη θα ενημερωσω μεσα στις επομενες μερες, ειναι πιο δυσκολο αυτη τη βδομαδα, αλλα δεν αποκλειεται να μπορεσω

4 Likes

Καλά, κανονίστε να ξεκινήσω τα βιντεάκια Πως να καρφώσετε σε ένα μήνα που υπάρχουν στο γιουτούμπε και μετα θα σας ψάχνουνε σε κάδους.

Επίσης έχω χάσει την μπάλα σε ποιον λέω τί, δεν βάζετε μία φώτο δίπλα από τα usernames σε ένα ποστ γιατι πολύ φοβάμαι σε λίγο θα αρχίσω να την μπάινω και σε συμπάικτες μου.

12 Likes

Κλαίω :joy:

Wow, dude!

Γιάνναρος (@JoHNNyB /aka Hardaway) μπαίνει πολύ γερά στο 3Τ παιχνίδι, προφανώς επηρεασμένος από τον master Αποστόλη.

Εν τω μεταξύ, εγώ τουλάχιστον, στην τελευταία ανταπόκριση τα είπα πολύ κομψά (καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές) και μετρημένα (για το ματς, ε; / στη φωτογραφία, προφανώς, κι έδωσα πόνο), επομένως, οι “υπόγειες” τακτικές του ακόλουθου τύπου δεν μας αγγίζουν, είναι παντελώς αστήριχτες και αδικαιολόγητες και “μυρίζουν” μακρόθεν:

Εγώ, με εντελώς ειρηνική και ζεν διάθεση, θα τείνω περαιτέρω χείρα φιλίας στους αγαπητούς Μαύρους, μοιράζοντάς τους ρόλους από την εκλεκτή 17αδα ανωτέρω (μιας και οι “προαιώνιοι” Κόκκινοι σχηματίσαμε την πεντάδα των Ζάρκο, Γαλακτερού, Τάρπλεϋ, Κορωνιού και Γιούρι).

Αποστόλης=Γκάλης

Παντελής= Αράχνη

Τζόνι=Σάσα

Ktn=Κόρφας

Outshined=Φάνης

X-Factor=Παναής

Martian= Κράμα Νόρις και της μορφάρας Μισούνοφ (εξαιρώντας οποιαδήποτε σύνδεση με τις στερνές , ποινικές περιπέτειες του εν λόγω).

Και για να μην υπάρχουν τέτοια μπερδέματα, είμαι ο κοντούλης, καράφλας, με το μούσι!

6 Likes