Μπασκετοφατσες του rocking

Γύρισα. Αρκετά κράτησε το κόκκινο αστειάκι. Τα υπόλοιπα από κοντά.

10 Likes

Δηλαδή με

@Lupin , @dude , @JoHNNyB και @MrBeast πάμε και για 5x5 στου Λάκη στα καπάκια σαν άλλοτε?

2 Likes

:sweat_smile:
Ένας @Elric83 , ένας @original1924 λείπουν + οι άλλοι 2-3 έξω-φορουμικοί αλήτες και ήμαστε έτοιμοι για νέες περιπέτειες… με τη μόνη διαφορά τώρα ότι οι μισοί θα θέλουμε μια βδομάδα+ για να συνέλθουμε μετά το κάθε ματς :hugs:

Πάμε ένα ρεζουμέ τώρα που τελείωσε η μέρα:

Retro - Rocking μπασκετικό reunion, Κυριακή 17/7 με προτεινόμενη ώρα 19.00 - 20.30

Μάχιμοι:

Lupin OK
@MrBeast OK
@samis OK
@apostolisza8 OK
@ChrisP ΟΚ
@dude ΟΚ
@JoHNNyB ΟΚ
@martian ΟΚ

Σε αναμονή:

@The_Black_League
@RiderToUtopia
@pantelis79
@Ktn
@eviL
@St_Anger

1 Like

Σας χαλάω τη ροή για το επικείμενο ματς γιατί τώρα βρήκα χρόνο (διακοπές και οικογενειακά βάσανα :stuck_out_tongue:) για να γράψω 2 αράδες για το ματς της προηγούμενης Κυριακής.

Κυριακή 10/07 λοιπόν, η μέρα που διέβην τον Ρουβίκωνα. Ένα (κόκκινο) κεφάλαιο έκλεισε κι ένα άλλο ξεκίνησε, υψώνοντας ψηλά τη μαύρη σημαία.
Ακόμα όμως και οι παίχτες που άλλαξαν την ιστορία 2 συλλόγων με τη μεταγραφή τους, απέτυχαν στα πρώτα τους χρόνια. Κι αυτό μου δίνει ελπίδα για κάποια μελλοντική νίκη με τη νέα μου ομάδα, στο επόμενο ραντεβού μου τα Χριστούγεννα. Μπορεί και όχι, προχωράμε!

Στα του αγώνα, το παιχνίδι κρίθηκε από τις άμυνες. Χαμένα αμυντικά ριμπάουντ, κάποιες μέτριες αλλαγές στα σκριν και καποια σουτ - μαχαιριές στα οποία, η νεανική μας επίθεση, δε βρήκε απαντήσεις. Ας είναι.

Αναλαμβάνω την ευθύνη της ήττας που μου αναλογεί, λόγω του μαρκαρίσματος του @Lupin. Στην αρχή μπήκα χαλαρά νομίζοντας ότι μπορώ να τον περιορίσω. Αλλάξαμε για λίγο μαρκαρίσματα με Αποστόλης ώστε να τον μελετήσω, και όταν επανήλθα πιστεύω ότι έδωσα ό,τι μπορούσα. Μάλλον δεν ήταν αρκετό, βλέπεις το λεβεντογέννικο DNA δεν μπορείς να το δαμάσεις εύκολα :stuck_out_tongue:. Σε κάθε περίπτωση, ήταν ένας ωραίος αγώνας (enter smiling GAP pic).

Παλέψαμε σε επίθεση με το σύστημα «ξαφνικές μπούκες με hero ball » και παρόλο τον οίστρο των συνήθων υπόπτων, το ροζ φύλλο αγώνα δεν ήρθε. Δε θα μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες, αυτές έχουν ήδη συζητηθεί με αυτούς που πρέπει και να είστε σίγουροι, εσείς οι κόκκινοι, οτι your days are numbered.

Kudos στους συμπαίκτες μου: @Ktn @apostolisza8 @pantelis79 aka the Roadburn crew και στον @JoHNNyB που απέδειξε ότι στην Ελλάδα υπάρχει μόνο ένας John Hard και δεν είναι ο Χαρδαλιάς.

@RiderToUtopia @ChrisP χάρηκα για τη γνωριμία και τις κουβέντες μετά το ματς. Να δω αν θα είστε τόσο λαλίστατοι και μετά τη ρεβάνς :stuck_out_tongue:
@The_Black_League χρωστάω κέρασμα! Θενξ για τα μεταφορικά και τις συζητήσεις!

Ελπίζω η παράδοση να συνεχιστεί! Don’t break the circle!

10 Likes

Για πείτε παίζει να με φέρει κανείς προς τα πάνω την ημέρα του αγώνα? Νέο κόσμο είμαι.

1 Like

Θα σε πάρω εγώ Σταμ, θα τα συνεννοηθούμε το σκ

1 Like

Για το τυπικό από εδώ σημειώνετε απουσία για αυτή (πιθανότατα και την επόμενη) κυριακή

1 Like

Δεν πειράζει Ktn, όταν μπορείς με το καλό ξανά, εδώ θα ήμαστε -ελπίζω- για λίγα ματσάκια ακόμη πριν το break των διακοπών

Ρεζουμέ Τετάρτης:

Retro - Rocking μπασκετικό reunion, Κυριακή 17/7 με προτεινόμενη ώρα 19.00 - 20.30

Μάχιμοι:

Lupin OK
@MrBeast OK
@samis OK
@apostolisza8 OK
@ChrisP ΟΚ
@dude ΟΚ
@JoHNNyB ΟΚ
@martian ΟΚ

Σε αναμονή:

@The_Black_League
@RiderToUtopia
@pantelis79
@eviL
@St_Anger

Όχι:

@Ktn

4 Likes

Για πάμε λίγο.

1 Like

Είχα ήδη δηλώσει όχι και για αυτό το σ/κ (τα μπάνια της οικογένειας…).
Αστικός μύθος θα καταντήσω :thinking:

1 Like

Eπίτηδες σε βάζουμε St_Anger, για να δηλώσεις ‘‘ναι’’ κάποια στιγμή και να το ακυρώσουμε Κυριακή πρωί μαζικά μετά οι υπόλοιποι :stuck_out_tongue:

Γύρισα πριν καμιά ώρα από 4on4 σε κλειστό Λεόντειου στα Πατήσια, υπό την αιγίδα Eurohoops και αυτό, αρκούντως δυνατό για να keep the blood flowing.
Πήρα μαζί και πιτσιρίκο @apostolisza8 , να τον ‘‘ακονίσω’’ λίγο παραπάνω για την Κυριακή, ώστε να γίνει το ματς όσο πιο δυνατό μπορεί…
Καλά πήγε, να πω όμως ότι κλειστό μεν και αυτό, αλλά το δικό μας στη Κηφισιά δεν συγκρίνεται, όπως ούτε και το άλλο της Λεόντειου στη Νέα Σμύρνη: Το συγκεκριμένο σήμερα, είχε ένα πολύ κακό στεφάνι, λίγο ασταθές (κακό-βιδωμένο) + με μια μικρή κλίση προς το πλάι, ενώ το παρκέ σε σημεία -και ειδικά κάτω από τη ρακέτα- ήταν σαν πίστα καλλιτεχνικού πατινάζ. Και εγώ και Αποστόλης φάγαμε 2 γερές σαβουρίτσες, ενώ εγώ γλίτωσα και ένα οριακά μοιραίο σπαγγάτο…
Στην αρχή λέω ‘‘άσε βρε πονηρέ, χτίζεις τώρα και τα ρίχνεις στη μπασκέτα’’ αλλά μετά που είδα ότι όλοι χρειαζόμασταν διπλάσια προσπάθεια να βάλουμε ένα απλό lay up, κάτω από τη ρακέτα ολομόναχοι, είπα ότι όντως παίζει θέμα…

Τώρα τι μας λες για τη ρακέτα στα Πατήσια ρε μλκ βραδιάτικο, θα μου πει κανείς…
Το αναφέρω γιατί είχαμε συζητήσει νομίζω, στα αρχικά post μας, το συγκεκριμένο γήπεδο, όταν διαλέγαμε πιθανούς προορισμούς της μπασκετο-μάζωξής μας.
Μετά το σημερινό όμως, έχω να πω Κηφισιά και πάλι Κηφισιά -κι ας είναι λίγο πιο μακριά!

Πάμε ρεζουμέ Πέμπτης:

Retro - Rocking μπασκετικό reunion, Κυριακή 17/7 με προτεινόμενη ώρα 19.00 - 20.30

Μάχιμοι:

Lupin OK
@MrBeast OK
@samis OK
@apostolisza8 OK
@ChrisP ΟΚ
@dude ΟΚ
@JoHNNyB ΟΚ
@martian ΟΚ

Σε αναμονή:

@The_Black_League
@RiderToUtopia
@pantelis79
@eviL

Όχι:

Ktn
St_Anger

Ίσως θα πρέπει να κλείσουμε σιγά σιγά αύριο, οπότε πάμε λίγο, αν είναι εφικτό, μέχρι το απογευματάκι, ειδάλλως εάν οι αναποφάσιστοι θέλουν και άλλο χρόνο, θα κλείσουμε ένα μισό γήπεδο με προοπτική αναβάθμισης το ΣΚ

7 Likes

Άντε πείτε ναι κι οι υπόλοιποι να γνωριστούμε κιόλας

Αγαπητοί, sorry για τα last minute call των δύο τελευταίων εβδομάδων, αλλά υφίσταται προσωπικό κώλυμμα.

Για την προσεχή Κυριακή, θα δώσω τελική απάντηση αύριο μεσημέρι/απόγευμα (με πιο πιθανό το ναι).

4 Likes

παίδες για κάποιο λόγο, δεν με αφήνει να κλείσω γήπεδο την Κυριακή 17/7 19.00-20.30… βασικά μου ακυρώνει την κράτηση, όταν πάω να κάνω την πληρωμή, ενώ έχει ώρες κτλ! Δοκίμασα 3 κάρτες αλλά δεν ξέρω τι θέμα παίζει, έχω ήδη πληρώσει και διάφορες άλλες αγορές σήμερα, αλλά στο Eurohoops site δεν…

Θέλει να προσπαθήσει και κάποιος άλλος από τους συμμετέχοντες?

παραπάνω το link

let me know αν είναι, έχω ένα σεμινάριο τώρα μέχρι τις 10 και δεν θα το προσπαθήσω πάλι…
sorry για το ‘‘χώσιμο’’

Κι εγώ μέσα για την Κυριακή!

Θα το έκλεινα αλλά είμαι μεσοπέλαγα (επιστροφή από επαγγελματικό ταξίδι) και με καθόλου αξιόπιστο σήμα

2 Likes

Εγώ αδυνατώ τώρα (σήμερα γενικά βασικά γτ είμαι στο πόδι). Πάμε για ολόκληρο; Νομίζω και αύριο νωρίς να κλείσουμε δεν θα έχουμε θέμα.

1 Like

θα έλεγα να κλείσουμε, αν μπορεί κάποιος σήμερα, το μισό γήπεδο 17/7 στη Κηφισιά για 19.00-20.30 και αύριο, όταν δούμε ότι βγαίνει 10άδα, να τηλεφωνήσουμε για να γίνει μια αναβάθμιση σε ολόκληρο

Θα δοκιμάσω πάλι μετά τις 10, εάν δεν έχει κλείσει κάποιος στο ενδιάμεσο, γιατί τώρα και εγώ αδυνατώ (οριστικό over and out τώρα για το επόμενο 3ωρο, γαμώ τη φορολογία εισοδήματος μου μέσα :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Προσπαθώ και σας λέω

5 Likes

Μπράβο ρε Πρόεδρε, thanks για την διευκόλυνση + τους μάχιμους παραπάνω που αποκρίθηκαν, αλλά δεν ήταν εύκολο να συνδράμουν άμεσα…
Είμαστε 9, εικάζω ότι θα γίνουμε 10 (ή και παραπάνω) αύριο, οπότε το αλλάζουμε σε διπλό όταν έρθει η ώρα, με ένα τηλέφωνο…

Πάμε ρεζουμέ Παρασκευής:

Retro - Rocking μπασκετικό reunion, Κυριακή 17/7 -19.00 - 20.30 Εurohoops Dome - Kηφησιά

Μάχιμοι:

Lupin OK
@MrBeast OK
@samis OK
@apostolisza8 OK
@ChrisP ΟΚ
@dude ΟΚ
@JoHNNyB ΟΚ
@martian ΟΚ
@RiderToUtopia

Σε αναμονή:

@The_Black_League
@pantelis79
@eviL

Όχι:

Ktn
St_Anger

3 Likes

Ακόμα Κίμωλο όποτε χλωμό για αυτή τη Κυριακή! Θα προσπαθήσω όμως για την επόμενη, κυρίως για τη φάση !

4 Likes