Μπασκετοφατσες του rocking

Η φαση χθες ξεκινησε στα ορια Mad Max απο τη ζεστη αλλα εκτιναχτηκε σε Space Jam!
Χαρηκα πολυ που γνωρισα ολα τα παιδια και που παιξαμε ωραιο Κυριακατικο μπασκετακι - υποσχομαι την επομενη φορα να ερθω πιο ανεβασμενος :slight_smile:

@ChrisP ο τιμιος αρχηγος μας με @apostolisza8 γνησιο υποστρατηγο, μας οδηγησαν σε σκληρη νικη στο πρωτο ματς, αλλα δυστυχως η επιστροφη στο 3ο κοπηκε αδοξα (περαστικα!)
@ChrisP με καθοριστικες αποφασεις και καλαθια, μας οργανωνε και χαραζε πορεια αλλα το δικο μας πιστολι ηταν ο @apostolisza8 Iverson με τη λυσσαλέα διψα και τους περισσοτερους ποντους.

@martian παλικαρος και αμεσος αντιπαλος που οσο και στενα να τον μαρκαρα/ετρεχα εβρισκε τον τροπο του να βρει το καλαθι. @Lupin ενταξει τι να πουμε αθλητης παντος καιρου, που με ακομα κ με τραυματισμο όταν ανοιξει τα γκαζια δε σταματιεται, και @The_Black_League αγνη παραδοσιακη μπασκετικη φιγουρα από αυτές που εβρισκες παντα σε γηπεδο μπασκετ.

Highlight η αραγματικη εξω στο αμαξι υπο τους ηχους του Αποστολη.
Ραντεβου / παρτυ κρας την επομενη Κυριακη στους μπαλαδορους.

8 Likes

Δεν έβλεπε μαύρες φανέλες απέναντι για να δαιμονιστεί, προφανώς :exclamation: :heart:

5 Likes

Καλά μας ήταν χτες, αφού αρχικά γνωρίσαμε από κοντά επιτέλους και μετά από τόσα χρόνια, τιτάνα @eviL, τρομερό παιδί και μακάρι να τον βλέπουμε και αυτόν πιο συχνά στο μέλλον! Όταν είδα και εγώ την μπλούζα Napalm Death, κώλωσα λιγάκι και αγχώθηκα :stuck_out_tongue: , τελικά οι εδώ Παγκρατιώτες, έχουν το μπασκετικό DNA στο αίμα τους!
@ChrisP, όπως λέει και ο φίλος G-Force σε παρόμοιες περιπτώσεις, με έκανε ‘‘ώπα’’ στην άμυνα πολλάκις, ενώ επιθετικά σκόραρε με κάθε πιθανό τρόπο, unstopable εντελώς, φρόντισε να κλείσει τη σεζόν with a bang! @apostolisza8 δεν μασάει από φιλικό κλίμα και παρείστικη διάθεση, κλασσικός μλκας @apostolisza8 δηλαδή μέχρι τέλους :stuck_out_tongue: .Ελπίζω να είναι το πόδι καλά σήμερα και να μην έχει κανένα σοβαρό πρήξιμο/την επόμενη θα κρατάω ψυκτικό, όλο το λέω και πάντα το ξεχνάω…πολύ κρίμα που στην τελευταία φάση, μετά από 2 μήνες και 8 σερί Κυριακές δυνατών ματς, κάποιος την πάτησε έτσι - αν και θέλω να πιστεύω ότι με τον πάγο χτες λίγο το προλάβαμε, εφόσον και το βράδυ σπίτι έβαλε και εκείνος λίγο ακόμα, άντε καμιά βδομαδούλα να τον ταλαιπωρήσει…

Από την άλλη, @The_Black_League ήταν αυτός που είναι πάντα, στην αρχή τα βάζει με τον εαυτό του για 1-2 χαμένα σουτ, ΑΚΑ Βασιλης Καρρας Τα χω με τον εαυτο μου - YouTube, σταδιακά αρχίζει να παίρνει μπρος η μηχανή και σουτ/ασσιστ/αμυνα/you name it, δεν αφήνει τίποτα όρθιο… το καλό με τον @The_Black_League, όπως βέβαια και με τον @RiderToUtopia + @ChrisP , είναι ότι τον/τους έχω μάθει λιγάκι και βρισκόμαστε πλέον αρκετά εύκολα και στρωτά… κρίμα που αρκετά screen που μου ζήτησε (με το αναμενόμενο pivot) + μερικές καλές του ασσιστ, τα πέταξα όλα στα σκουπίδια, καθώς ελαφρώς παρέπαια και δεν μπορούσα πολλές φορές να τελειώσω μια φάση μόνος μου κάτω από το καλάθι, πόσο μάλλον να παίξω κάπως πιο ορθολογικά.
Η αλήθεια είναι ότι ειδικά στο πρώτο ματς, το είχα σίγουρο ότι με τη λήξη θα σήκωνα τον @dude να παίξει στη θέση μου, καθώς ο ώμος πονούσε αρκετά έντονα (αυτές οι βαθιές εκνευριστικές σουβλιές). Στο β΄ ματς σαν να ζεστάθηκε όμως και ήμουν λίγο πιο άνετος να πάρω κανένα rebound ή να δοκιμάσω ευκολότερα σουτ (τούβλα τα περισσότερα, still).

Το βράδυ να πω ότι με πέθανε στον πόνο, όταν γύρισα σπίτι, μετά όμως το μπάνιο, με λίγο πάγο και θερμαντική, σαν να υποχώρησε πριν κοιμηθώ… σήμερα με ενοχλεί αλλά αισθητά λιγότερο, μάλλον θέλει τώρα ξεκούραση 2-3 μέρες (+ πάγο/θερμαντική) ώστε να είναι εντάξει προς τα τέλη βδομάδας…

Τώρα για τον @martian τι να πώ? :stuck_out_tongue:
Ja Morant — Memphis Grizzlies GIF by Off-Hand | Gfycat
αυτό και τίποτε άλλο.-

Καλό καλοκαίρι να έχουμε μάγκες, να γεμίσουμε μπαταρίες και να ξεκουραστούμε, από φθινόπωρο πάλι με το καλό, εφόσον το ψήνουμε και περνάμε καλά, να συνεχίσουμε τις μπασκετοσυναντήσεις μας… περαστικά πάλι σε @apostolisza8 και ταχεία ανάρρωση, χάρηκα που είδα γνωστές φάτσες αυτό το δίμηνο, τις οποίες είχα να δω χρόνια + γνώρισα πολλές αξιόλογες καινούριες και… αυτά πάνω κάτω, ραντεβού όποιος θέλει την ερχόμενη Κυριακή για το θεαματικό (?) κλείσιμο της αγωνιστικής σεζόν, αυτή τη φορά στο πλαστικό χλοοτάπητα με τα εκνευριστικά μαύρα μπιλάκια, με international αέρα :stuck_out_tongue: !

9 Likes

Εγώ δεν μπορώ να έρθω, δυστυχώς, λόγω προσωπικών δυσκολιών, κανονίστε όμως να έρθετε στα γενέθλιά μου για κανα παιχνίδι και μπύρες, με τα μωρά και τα κορίτσια αν θέλετε. Είστε όλοι/-ες ευπρόσδεκτοι/-ες εδώ, το ξέρετε ήδη.

8 Likes

Περαστικά @apostolisza8! Θα προσπαθήσω γκεστ φθινοπωρινή εμφάνιση, διαφορετικά ραντεβού στα ματσάκια των χριστουγεννιάτικων διακοπών!

Πάντως τελικά, για να πάρει νίκη ομάδα με «μαύρους» στη σύνθεσή της, κάποιος «διάολος» έπρεπε να γυρίσει το ποδάρι του :stuck_out_tongue:

11 Likes

Εγώ σε συζητήσεις με τα παιδιά πριν το παιχνίδι:

“Είμαι πανέτοιμος και αποφασισμένος να κλείσω τη σεζόν εντυπωσιακά”.

Καλά πήγε αυτό, ελάτε να σας πω τη μοίρα σας :upside_down_face:

Εν τω μεταξύ, 3-4 λεπτά νωρίτερα, πάω να κάνω την ίδια περιστροφή και νιώθω τον αστράγαλο και το σημείο εκεί να ζεσταίνεται και να με τσιμπά και τον έπιανα, και λέω νταξ’ όλα καλά, το γλιτώσαμε, ας το ξανακάνω. Τι νόημα έχει να παίζεις με φόβο δηλαδή. Πέρα από την πλάκα, επιστραγαλίδα και πάγος σωτήρια. Και ποδάρα απλωμένη σε αμάξι Lupin.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, σηκώθηκα και το πατάω, αξιοποιώντας αμφιλεγόμενες “θεραπευτικές” μεθόδους, που όμως δεν απογοητεύουν και έτσι απέφυγα τα χειρότερα. Η φροντίδα θα συνεχιστεί και δεν θα με ξεφορτωθείτε έτσι εύκολα σε οποιοδήποτε μελλοντικό αθλητικό ραντεβού.

Και το ένα πόδι αρκεί και περισσεύει για κλωτσιές εξάλλου :stuck_out_tongue:

Στα του ματς, υποσχέθηκα στην κυρία @Lupin νωρίτερα μες την ημέρα να του έκανα τους δύο ώμους ασορτί και παρά το τραμπούκισμά μου (λεκτικό μεν αλλά και κάτι ταπίδια/κλεψίματα που τον κεράσαμε) κατά τη διάρκεια του ματς ο σκύλος έσφιξε τα δόντια και καθάρισε το δεύτερο ματς υπέρ της αντίπαλης ομάδας.

Καλά δεν τα λέγαμε μετά στο αμαξάκι όλοι μαζί με Social Distortion να παίζουν μωρέ; Πόση γκρίνια πχια; Γενικά χθες έπεσε πολύ γέλιο μπορώ να πω στη μια ώρα που αράξαμε μετά το παίγνιο, οπότε μόνο καλές αναμνήσεις και ραντεβού στο ίδιο γήπεδο (αν είναι ακόμη όρθιο) σε κανά μήνα.

Εδώ να πω πως μόλις είδα μπλουζάκι Napalm Death από @eviL κατάλαβα πως θα πάει το ματς και χάρηκα που θα ήμασταν συμπαίκτες, έτοιμοι να grind-άρουμε τους αντιπάλους, τακτική που οδήγησε και σε εύκολη και ξεάγχωτη ανατροπή και νίκη στο πρώτο game, με MVP @ChrisP που χθες είχε πλούσιο και αποτελεσματικό οπλοστάσιο και δικαίως καθοδήγησε, βάζοντας και το game winner.

Από ένα σημείο και μετά οι μανούβρες του @martian και τα απίθανα καλάθια του ήταν εξίσου σπαστικά όσο και η ζέστη, σε κάποιες φάσεις ήξερες και ταυτόχρονα όχι, τι θα κάνει αλλά το αποτέλεσμα ήταν πάντα καλάθι.

Όσο για @The_Black_League να πω ότι χθες του έβγαλα λίγο το λάδι, αλλά παρέμεινε απτόητος και αποφασισμένος και στο μισό τρίτο παιχνίδι ήταν η διαφορά των δύο ομάδων.

Αυτά από μένα για χθες.

10 Likes

Περαστικά ρε Αποστόλη, τώρα γίναμε δύο τα κουτσά άλογα…

4 Likes

Όλα καλά θα πάνε :slight_smile:

3 Likes

Περαστικά, Αποστόλη!

1 Like

Για σένα σίγουρα, κ σου το εύχομαι ολόψυχα, άντε κανονίστε να μαζευτείτε να κάνουμε παρτάρα (τον χαβά μου) :rofl: :rofl: :rofl:

4 Likes

Παντα οι συμβουλες του κυρ-Αλεκου φερνουν αποτελεσμα. Ας μην ξεχναμε οτι το επαθες στο ιδιο το γηπεδο που πρωτοδοθηκε η συγκεκριμενη…

6 Likes

Μια και απ’ ότι φαίνεται κλείσανε οι αθλοπαιδιές για τη σεζόν, να πω εδώ ότι το εβδομαδιαίο μπασκετάκι που στήσαμε ήταν από τις καλύτερες καταστασούλες του '22 για μένα, οπότε από Σεπτέμβρη το νου σας :exclamation:

12 Likes

Ωραία τα δακρύβρεχτα και οι σούμες του διμήνου κλπ, αλλά ο Αύγουστος έχει 31 ημέρες οπότε πάψτε να είστε λιπόψυχοι και προετοιμαστείτε για θερινό last stand ελάχιστες ημέρες πριν αρχίσει η φθινοπωρινή σεζόν.

1 Like

Fixed

Summary

Michael Jordan Lol GIF by ESPN

8 Likes

Εγώ θα είμαι εκτός Αθήνας μέχρι… 24 Αυγούστου, με εξαίρεση Τρίτη ως Πέμπτη της άλλης βδομάδας. Αν υπάρχει συμμετοχή και γήπεδο για κάποια από αυτές τις μέρες εννοείται πως είμαι μέσα με 1000.

Αγαπημένη συνήθεια και από τέλη Αυγούστου/Σεπτεμβρίο θα είναι από τους λόγους που η (κλασικά λίγο ξενερωτη) αρχή του φθινοπώρου θα είναι καλύτερη από τις άλλες χρονιές

2 Likes

Κλασική περίπτωση

https://youtube.com/shorts/zMTM3CgKumo?feature=share

5 Likes

Α ο @Lupin ρε

Ο air Lupin μιλάει στο γήπεδο

(Ξέχασες το air)

1 Like

Αποστόλη όταν βουτάς στη θάλασσα κάνεις τρας τόκιν στα καβούρια;

“Χαχα πού πας ρε καραμήτρο με τέτοια δαγκανίτσα!”

9 Likes

Θυμάσαι τότε που έκοψες εκείνο το μικρό φυτοπλαγκτόν? Η πτώση σου είχε ήδη ξεκινήσει. Τα σημάδια έχουν ήδη φανεί και φαίνεται πως τα αγνοείς.

4 Likes