Μπασκετοφατσες του rocking

Δυστυχώς, λόγω εκτάκτου, σημερινού γεγονότος (όχι COVID), δεν θα καταφέρω να συμμετέχω την Κυριακή.

Sorry παίδες, ειδικά για την ειδοποίηση της τελευταίας στιγμής, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά.

Η σκέψη μου θα είναι εκεί, μαζί σας!

8 Likes

δεν πειράζει Kill Bill και οι υπόλοιποι που δεν μπορείτε, next time θα τα πούμε

Ήμαστε 7 με έναν αστερίσκο για Outshined
Μπορώ να πω σε ένα φίλο αλλά επειδή τους έχω πάρει μονοκοπανιά και έχω ήδη φέρει 2, αν έχει και κανείς κάποιον που ενδιαφέρεται και είναι στο mood, ας μην διστάσει

sorry και πάλι για το αποσπασματικό posting, καράβι με σήμα όταν και όποτε

2 Likes

Μπορω να ρωτησω εγω εναν δικο μου.

1 Like

Με δεδομενο πως η πιθανοτητα διπλου εχει απομακρυνθει και θα ειμαστε 7 + τον @Outshined αν μπορεσει (διαφορετικα αναζητουμε απο εξωφορουμικους φιλους), θελετε να κλεισω μισο γηπεδο για Κυριακη 19:00-20:30 ?

@The_Black_League ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο

2 Likes

Οκ τελικά. Let’s see how this works out

5 Likes

Ιτς οφισιαλ ντουντζ

Έκανα την κρατηση, μεθαυριο Κυριακη 19:00-20:30, Eurohoops Κηφισια (Ευρώτα 24)

(Αν μπορειτε να εχετε 5.50 σε μετρητα, ειναι μικρο ποσο για IBAN και τετοια και δεν αξιζει τον κοπο!)

Οσο για τις συνθεσεις των ομαδων, θα εχουμε 3 αρχετυπικους και προαιωνιους κοκκινους (@ChrisP , @Lupin και εμενα) και 5 σκληροτραχηλους και ετοιμους για εκδικηση μαυρους (@Ktn , @Outshined , @apostolisza8 , @martian , @pantelis79 ) , προτεινω να παραμεινουμε οι 3 κοκκινοι ως εχουμε και να μας παραχωρισουν οι μαυροι εναν παικτη (εκτος Αποστολη και Παντελη θα ελεγα για να ταιριαζουν τα μαρκαρισματα), ωστε και αυτη η αναμετρηση να εχει κοκκινομαυρη αυρα.

Αλλα ειμαι οκ και με οτιδηποτε αλλο φυσικα!!

Let the games begin καλη σεζον να εχουμε με καλο μπασκετ και μακρυα απο τραυματισμους!

7 Likes

Αρχίσατε ήδη τις μπακαλιές βλέπω, μετά τις δικαιολογίες, αλλά τι να κάνουμε.

Καλή σεζόν, καλή (και δυναμική αρχή) και κρίμα για την επικείμενη (προγραμματισμένου απροόπτου :stuck_out_tongue: ) απουσία του @The_Black_League, καλή επάνοδο εύχομαι.

2 Likes

Καλή σεζόν παιδιά! Αν όλα πάνε καλά και πάρω άδεια από την ομάδα μου, θα μπορέσω να συνεισφέρω κάποια στιγμή στα χειμερινά “παράθυρα” :stuck_out_tongue:

Άραγε έχετε χρόνο και διάθεση να κρατάτε και (advanced) stats από το κάθε παιχνίδι για να κάνουμε και κανά fantasy league εμείς που δεν κατεβαίνουμε κάθε Κυριακή; :sweat_smile:

5 Likes

Φατσούλα γελαστή βλέπω στο τέλος του μηνύματος, αλλά να πω ότι με έτερη παρέα που παίζω, το κάνουμε αυτό. Στήνουμε την κάμερα, γράφουμε όλο το game και ο γράφων κάνει τη βρωμοδουλειά μετά.

Υπάρχουν έτοιμα, αυτοματοποιημένα excel, ανεπτυγμένα από εμένα, τα οποία βγάζουν μέχρι και PIR, STR και MTR, επιπροσθέτως, φυσικά, όλης της βασικής στατιστικής.

7 Likes

Το μονο στατιστικο που με ενδιαφερει εμενα ειναι το RIP μετα το ματς απο την κουραση

2 Likes

Το μονο πραγμα που σκεφτομαι :joy:

1 Like

Όταν τα skills που αποκτάς από τη δουλειά, φαίνονται επιτέλους κάπου χρήσιμα. Ελπίζω μέσα να έχει vba και να μη σκάει πουθενά από τις συνδέσεις , όπως σε άχρηστες εφαρμογές όπως πχ όλα τα οικονομικά δεδομένα όλων των οργανισμών όλου του κόσμου

Είπαμε, ρε boy…

1 Like

Καλημερα. Ειναι 19:00-20:00 η’ 19:00-20:30;

1 Like

Παντελή ωραίος που παρατηρήσες, καταλάθος το έγραψα έτσι, είναι μιάμιση ώρα όπως πάντα, 19:00-20:30

Έτοιμοι για την αρχή της μπασκετικής σεζόν?

10 Likes

τρώω πουράκια τώρα ένα μεγάλο κουτί μαζί με τον καφέ (τελείωσαν σχεδόν), το πρωί ξύπνησα και έφαγα τούρτα από χτες, σε καμιά ώρα θα ζεστάνω ότι πίτσες έμειναν από το βράδυ + πιθανότατα θα φάω ένα παγωτό από τη κατάψυξη κάποια στιγμή πριν έρθω

ΑΚΑ ναι, έτοιμος :nauseated_face:

9 Likes

Το μόνο λάθος @Lupin είναι πως οι πίτσες τρώγονται κρύες. Κατά τ’άλλα περιγράφεις το πρωινό των πρωταθλητών, δεν βλέπω κάτι λάθος.

12 Likes

Νομιζω χρειαζεσαι και μια μπαλιτσα ακριβως πριν το ματς.

3 Likes

Μεξικάνικο και παγωτάκι μετά , τουλάχιστον συγκρατήθηκα και δεν άρχισα τις μαργαρίτες γιατί δεν θα έβγαινε με τίποτα σήμερα :smiley:

Εναλλακτικά αντί για κρύο το χτεσινό πιτσονι, ο σεφ παργαλατσος πρότεινει και θέρμανση του σε ειδικο φούρνο διηλεκτρικής θέρμανσης (μικροκυμάτα δηλαδή) για λίγα δευτερόλεπτα ίσα ίσα να “ιδρώσει” το τυρί

1 Like

αν κόψω τις φλέβες μου θα στάξει σοκολάτα, το μόνο σίγουρο… θα πάω για εξετάσεις αίματος μέσα στη βδομάδα, δεν πήγε καθόλου καλά ο Αύγουστος…

btw

φοράει κανείς 46+ ?
Πήρα καταλάθος αυτές χτες:


αλλά ο τρόμπας δεν τσέκαρα νούμερο προσεκτικά και αντί 41-45 πήρα 46-50 και δεν μου κάνει…
Αν κάποιος θεωρεί ότι του κάνουν, let me know, δωράκι (για να μην γίνουν ξεσκονόπανα δηλαδή ή dog play)