Μπασκετοφατσες του rocking

Έτσι ήμουν κ τον Ιούλιο :upside_down_face: , τι να το κάνεις όμως, όταν χτες έχτισα 2ο γήπεδο με τα τούβλα μου :expressionless:

Να ανέβει καλύτερα τότε και αυτός που του την πήρε για δώρο γενεθλίων :stuck_out_tongue: , σκεπτόμενος «40 ετών → ας του πάρω το καλύτερο νο40 του NBA»

7 Likes

Για πάμε…

Χθες, λοιπόν, για πρώτη φορά στα All Stars Arena του ΟΑΚΑ. Έχοντας ξεχάσει το κινητό μου στο σπίτι, έζησα μία μίνι περιπέτεια μέχρι να βρω τα πού και πώς. Έχοντας αφιχθή πρώτος, διαπίστωσα ότι οι συνθήκες εντός του γηπέδου προσομοίαζαν στις αντίστοιχες κοτετσιού, ενώ το μεγάλο «ατού» (not) ήταν ο -κάτι σαν- εξαερισμός του γηπέδου, ο οποίος ακουγόταν σαν τα drums του St.Anger (του album ντε, όχι του συμφορουμίτη σε αιώνια προετοιμασία) ή αν προτιμάτε σαν το κινητήρα 30χρονου τρακτέρ, που έχει βγει για να φρεζάρει. Πρέπει να ίδρωσαν μέχρι και τα μικρά δάκτυλα των ποδιών μας χθες. Μπάσκετ και σάουνα, ταυτοχρόνως. Γενικά, αποκαρδιωτική εικόνα (Ολυμπιακές εγκαταστάσεις, σου λέει μετά), με το χώρο να μοιάζει σαν την οποιαδήποτε υπηρεσία του Δημοσίου. Όλα παρατημένα στην τύχη τους και random προσθήκες (όπως τα δύο κουτιά με τις ολόφρεσκες μπανάνες δίπλα στα σκουπίδια), έτσι, για τη γραφικότητα και το λούμπεν του πράγματος. Είχε φανεί από το τηλέφωνο η φάση. Στα καλά, τίμιο το παρκέ και σε αρκετά καλή κατάσταση.

Στην ουσία τώρα…

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων παρουσιάστηκαν ανωτέρω από το φωτογράφο Lupin, ο οποίος μετά τις αγωνιώδεις προσπάθειες να πετύχει την καλή λήψη κάπου στην Πανόρμου, χθες άφησε την καλλιτεχνική του φύση ελεύθερη, απαλλαγμένος από άγχη και αυστηρές κριτικές. Άξιος (συμ)παραστάτης του, η νέα, μεγάλη ελπίδα της όγδοης τέχνης, ο θηριώδης Παντελής. Περιττό να σχολιάσω τα οπτικά αυτά κειμήλια, αλλά θεωρώ ότι οι Κόκκινοι κερδίσαμε -τουλάχιστον- χθες σε αυτόν τον τομέα.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο, με τους Κόκκινους να κάνουμε εκρηκτικό ξεκίνημα, να έχουμε πιο πολλές λύσεις και να διατηρούμε το μικρό προβάδισμα καθ’ όλη τη διάρκειά του. Ωστόσο, οι Μαύροι ήταν κοντά και καραδοκούσαν, προϊδεάζοντας του υποψιασμένους για το τι θα ακολουθούσε. Στην ανάπαυλα, αν θυμάμαι σωστά, το σκορ ήταν 34-32 υπέρ μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Μαύροι μάς «σκότωσαν» στον αιφνιδιασμό, ενώ και η δημιουργικότητά τους στο 5 εναντίον 5 ήταν τέτοια που τους οδήγησε σε πολλά ελεύθερα σουτ κι ένα άνετο προβάδισμα, της τάξης μέχρι και των 14 πόντων κάποια στιγμή. Κάποια στιγμή, οι Κόκκινοι γυρίσαμε στη διάσημη άμυνα ζώνης των Μίσσα (ChrisP) και Κιουμουρτζόγλου (RtU), καταφέρνοντας να αποκομίσουμε κάποια οφέλη στο σετ παιχνίδι των Μαύρων, ωστόσο οι επιστροφές μας (όχι όλων) ήταν τόσο αργές που οι αιφνιδιασμοί (τόσο σε πρώτο, όσο και σε δεύτερο χρόνο) των Μαύρων τελείωσαν την ιστορία άνετα.

Επιγραμματικά, οι Κόκκινοι εμφανίσαμε πάρα πολλές αδυναμίες στις γρήγορες επιστροφές στο αμυντικό μας παιχνίδι, ενώ, αντίστοιχα, επιθετικά παρουσιαστήκαμε νωθροί, στατικοί, χωρίς συνεργασίες (χθες τα μάτια τα είχαμε στον κώλο σε κάποιες φάσεις), με ιδιαίτερη αστοχία στο περιφερειακό σουτ και με φυσική κατάσταση τρία επίπεδα κάτω από τους αντιπάλους. Από την άλλη πλευρά, οι Μαύροι έπαιξαν τρομερά στο Β’ ημίχρονο, διάβασαν σωστά το παιχνίδι, κυριάρχησαν, είχαν πολύ περισσότερη ενέργεια, έβγαλαν κάποιες πολύ όμορφες συνεργασίες και πανηγύρισαν μία άξια και δίκαιη νίκη, με 11 πόντους διαφορά. Τελικό σκορ: 71-60. Ενδεικτική της τραγικής μας εμφάνισης στο Β’ ημίχρονο, όσο και του ολοκληρωτικού παιχνιδιού των Μαύρων, θα αναφέρω μία στιχομυθία που έπεσε στην αντίληψή μου και με ανάγκασε να σκύψω με απογοήτευση το κεφάλι. Σε μία επιθετική κατεβασιά μας, κάτι φώναξε ο JohnnyΒ για προσοχή στην άμυνα (ή κάτι παρεμφερές) και δίπλα του ο Αποστόλης αντέτεινε (ορθά, σε μεγάλο βαθμό) ότι: «Αφού το έχουν παρατήσει, ρε…». Ενδεχομένως να ήταν και αντίστροφα οι ρόλοι των Μαύρων, μικρή σημασία έχει, όμως. Η ουσία και πικρή αλήθεια του λόγου είναι που μετράει.

Κόκκινοι

@RiderToUtopia: Ήταν ο καλύτερος παίκτης μας στο χθεσινό «ναυάγιο». Πάλεψε πολύ, κατά κύριο λόγο μέσα στη ρακέτα, έβγαλε και κάποια περιφερειακά σουτ, ενώ κατέστη φανερό ότι κουράστηκε σε κάποια στιγμή, τόσο από την υπερπροσπάθεια, όσο και το (αρκετό, είναι η αλήθεια) ξύλο που έφαγε. Συγκλονιστικός και ψυχωμένος. Η κραυγή του: «Μπορούμε να το γυρίσουμε, παίδες! Πάμε λίγο!» όταν το ματς είχε πάρει την «κατηφόρα» για εμάς, δυστυχώς, δεν βρήκε ευήκοα ώτα ή ορθότερα πρόθυμα κορμιά.

@Lupin: Στήριξε πολύ την ομάδα χθες, τόσο στο επιθετικό, όσο και στο αμυντικό κομμάτι, ενώ ανέλαβε και σημαντικό μέρος της οργάνωσης του παιχνιδιού. Δικαιολογημένα του βγήκαν νεύρα από την αποκαρδιωτική μας εμφάνιση στο Β’ ημίχρονο, αλλά ΟΚ. Λύσεις υπάρχουν και θα τις βρούμε. Επίσης, νομίζω ότι είναι, μακράν του δεύτερου, ο Κόκκινος με την καλύτερη φυσική κατάσταση αυτήν τη στιγμή.

@ChrisP: Τον ντράπηκα κάποια στιγμή χθες, διότι τον εκθέσαμε πολλές φορές, αφήνοντάς τον να επιστρέφει μόνος του στην άμυνα και να τρώμε αιφνιδιασμούς από αριθμητικό πλεονέκτημα των Μαύρων. Επιθετικά, ήταν από τους λίγους που προσπάθησε να παίξει με συνεργασίες και όχι με ατομικές προσπάθειες και η αλήθεια είναι ότι του «κάψαμε» αρκετές ωραίες κινήσεις και «κοψίματα» που έκανε. Δεν του βγήκε το σουτ, γεγονός που μας κόστισε αρκετά.

Nick the Quick (aka φίλος Hardaway): Γρήγορος, με ορθή σκέψη και καλό μοίρασμα του παιχνιδιού. Πολύ πιστός, επίσης, στα αμυντικά του καθήκοντα. Δυστυχώς για εμάς, δεν του βγήκαν και του συγκεκριμένου συμπαίκτη οι επιθετικές του ενέργειες, γεγονός που μας στοίχισε. Με 2,5 παίκτες να δίνουν σκορ, έναντι 5 των αντιπάλων, λίγες οι πιθανότητες να διεκδικήσεις κάτι παραπάνω.

Για πρώτη φορά θα παραβώ τον κανόνα μου, κάνοντας μία μικρή αναφορά σε εμένα. Κυρίως, θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τους συμπαίκτες μου, διότι παρουσιάστηκα σε τραγική φυσική κατάσταση κι έκανα επιπλέον το λάθος να υπερεκτιμήσω τις δυνάμεις μου, εκκινώντας εκρηκτικά το παιχνίδι. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μείνω από ανάσες από σχεδόν τα μισά του Α’ ημιχρόνου. Στο δε Β’ πραγματικά σερνόμουνα μετά από κάποια στιγμή. Συνεπώς, εκτέλεσα πλημμελώς τα αμυντικά μου καθήκοντα και δεν βοήθησα στο σκοράρισμα και στη δημιουργία στο Β’ ημίχρονο και ως γνωστός ενοχικός, αισθάνθηκα πολύ άσχημα για την υπόλοιπη παρέα. Όπως είχε πει πολύ ορθά ένα παλιός μου προπονητής (καλή σου ώρα, ρε Ηλία): «Επιθετικά δεν θέλω να ακούσω κιχ από κανέναν, όσον αφορά τις προσπάθειες άλλων. Αμυντικά, όμως, όποιος δεν επισημαίνει το λάθος του άλλου, καθίσταται συνυπεύθυνος».

Μαύροι

@pantelis79: Πραγματικός Κέρβερος. Μάζεψε ριμπάουντ, σκόραρε με κάθε τρόπο, είτε από κοντά, μετά από όμορφες ασίστ των συμπαικτών του, είτε από την περιφέρεια, με το trademark σουτάκι του. Νομίζω ότι ένα τριποντάκι του στο Β’, πάνω που κάτι κουτσοπαλεύαμε οι Κόκκινοι, μας έκοψε τα φτερά. Λίρα εκατό ο ψηλός, με πολύ καλή φυσική κατάσταση για την εποχή, θα ομολογήσω. Προφανώς, άντλησε αρκετή έμπνευση από το γεγονός ότι παίζαμε και στα «ιερά χώματα» της ομάδας. Επίσης, έχει αρχίζει κι αυτός να ανεβάζει τις 3T αναφορές του.

@apostolisza8: To μυαλό και η ψυχή της ομάδας του (x23 επαναλήψεις/© Χατζηγεωργίου). Χθες, έκανε το πιο μεστό παιχνίδι του, καθώς «ενορχήστρωσε» (μαζί με τον Johnny) φοβερά το παιχνίδι των Μαύρων, δημιουργώντας πάρα πολλές επιβαρυντικές καταστάσεις για τους Κόκκινους, είτε βρίσκοντας το ελεύθερο σουτ, είτε «χτυπώντας» στο γρήγορο παιχνίδι, είτε προσφέροντας ασίστ για άκοπα τελειώματα εντός του «ζωγραφιστού». Έριξε περισσότερο από κάθε άλλη φορά το βάρος στη δημιουργία, μειώνοντας ως ένα βαθμό τις προσωπικές του προσπάθειες. Στο τέλος, έπαιξε η 3Τ κασσέτα, η οποία παίρνω όρκο ότι είχε τις ατάκες έτοιμες εδώ και καιρό.

@JoHNNyB (aka Hardaway): Άψογος. Μαζί με τον Αποστόλη συνέθεσαν/συνθέτουν ένα dominant δίδυμο. Εξαιρετική δημιουργία, πολύ καλά τελειώματα, «έσπρωξε» πολύ και το γρήγορο παιχνίδι των Μαύρων. Πολύ δυνατός και αμυντικά. Επίσης, αποδεικνύεται άξιο τέκνο του Αποστόλη, καθότι βλέπω ότι εξασκεί, με ιδιαίτερο ζήλο και χάρη, υποχθόνιο 3T παιχνίδι, ιδιαίτερα κατά την εκτέλεση βολών από την αντίπαλη ομάδα.

The G-Force (aka φίλος Lupin): Ασταμάτητος. Δεν είμαι καν σίγουρος αν έχασε σουτ, ε; Μας «σκότωσε» από μέση και κοντινή απόσταση και αποδείχτηκε πολύ καίριος για την ομάδα του. Επίσης, έδινε πάρα πολύ καλές βοήθειες και καλύψεις στην άμυνα, περιορίζοντας τις ενέργειές μας. Λίαν χρήσιμος.

@Ktn: Για κερασάκι στην τούρτα, ο άσσος στο μανίκι των Μαύρων χθες. Κατ’ αρχάς, να πω ότι εισακούστηκα (επιτέλους, για το καθαρό προσωπικό μου scouting/δυστυχώς, για την επίπτωση στην ομάδα μου) από τους Μαύρους, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την ταχύτητα του εν λόγω, ο οποίος τελείωσε άνετα 2-3 αιφνιδιασμούς, με μπασιματάκι προθέρμανσης. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου, αλλά θα επαναλάβω ότι είναι απίστευτη η ταχύτητα του Ktn (τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά) και η έκρηξη του πρώτου βήματός του. Επίσης, μας «σκότωσε» από το τρίποντο, με 2 «μαχαιριές», οι οποίες έβαλαν «ταφόπλακα» στα όποια όνειρά μας. Φρονώ ότι ήταν ο παράγοντας που έκανε τη διαφορά του χθεσινού παιχνιδιού (μεταφορικά, αλλά και επί της πραγματικής διαφοράς στο σκορ). Αναντίρρητα, και η δική του παρουσία στα «ιερά χώματα» της ομάδας, τον έβαλε σε beast mode.

Τα λέμε στο επόμενο παιχνίδι!

12 Likes

Οι γαλατες εχουν το τσιμπουσι με τα αγριογουρουνα σαν ληξη καθε τευχους, εμεις την περιγραφη του @The_Black_League , η οποια ηταν οπως παντα απολαυστικη και ευστοχη. Αφου ολοκληρωθηκε και αυτη (χωρις απαραιτητα να δεσουμε πανω στο δεντρο τον “κακοφωνιξ” @apostolisza8 :heart: ) ο νους μας ειναι πλεον στην επομενη βδομαδα, για την οποια θα δηλωσω πως γι αυτη την Κυριακη κατ’ εξαιρεση δεν μπορω αργα, θα πρεπει κατα τις 20:00 το πολυ να ειμαι πισω σπιτι. Επισης ειμαι διαθεσιμος και Σαββατο μεσημεριανες ή απογευματινες ωρες.

Απολυτα φυσιολογικο μαν, ειχες πολυ περισσοτερο καιρο απο τους περισσοτερους μας να παιξεις, αρκετοι ειχαμε το πλεονεκτημα πως ειχαμε παιξει τις προηγουμενες δυο βδομαδες. Κι εγω στο πρωτο ματς μετα το καλοκαιρι ημουνα ηδη εντελως πτωμα απο τη μεση του και μετα. Θα το βρουμε σιγα σιγα :+1:

8 Likes

θα τα βρούμε πάλι τα πατήματά μας και θα στρώσουμε σε φυσική κατάσταση σιγά σιγά, no worries, παίξαν πολύ ορθολογικό, μυαλωμένο και ωραίο μπάσκετ οι Μαύροι χτες… θα έπρεπε να ήμασταν σε mid-July φόρμα για να χτυπούσαμε το παιχνίδι έτσι όπως έπαιζαν οι αντίπαλοι, είχαμε ένα καλό ξεκίνημα αλλά μετά κολλήσαμε, συμβαίνουν αυτά, θα βελτιωθούμε και πάμε για το επόμενο!

Εγώ κατέβηκα για άμυνα σε ελάχιστες αντεπιθέσεις, δεν άντεχα με τόση ζέστη, ενώ απόρροια της κούρασης -που μοιραία μου βγήκε μια παραπάνω λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας- ήταν να ρίχνω κάτι τούβλα χωρίς καν να σημαδεύω ή να κάνω τον Kyrie :stuck_out_tongue: , καταστρέφοντας αρκετές μας επιθέσεις και όποια πρόθεση είχε ο ChrisP για να παιχτεί ορθολογικό μπάσκετ.
Οπότε σόρι και από εμένα για την εμφάνιση, κρέμασα αρκετά την ομάδα στο 2ο μέρος, ενώ από ένα σημείο και μετά μου βγήκε και μια μικρή ξενέρα/απογοήτευση και έσβησα μηχανές σταδιακά -σας χάλασα και τη ζώνη, δεν είχα αντοχές/ανάσες ούτε να πάρω τη σωστή θέση-…

Αnyway ομως, ήταν ματσάρα για Μαύρους, νομίζω ότι αν υπήρχε θεατής εκείνη τη στιγμή εκτός, θα είχε ευχαριστηθεί θέαμα και ουσία, μακράν η καλύτερη εμφάνιση της Μαύρης ομάδας από τότε που παίζουμε μπασκετάκι όλοι μαζί.

Για την επόμενη εβδομάδα, και εγώ είμαι διαθέσιμος για Σάββατο, μήπως τυχόν τελικά δούμε ότι βγαίνει καλύτερα… αλλιώς Κυριακή, κλασσικά, μπορώ όλη τη μέρα επίσης -να βρούμε ώρα ώστε να βολευτούμε όλοι

υγ. Χτες ένιωσα σε πολλές στιγμές ότι μπαίνω ΔΟΥ Μεγάλων Επιχειρήσεων Καλλιθέα -μπρρρ- και έχω δουλειά και στους 4 ορόφους. Τι χάλι ήταν αυτό, απερίγραπτο! Το παρκέ μια χαρά, η μια μπασκέτα ‘‘έπαιζε’’ ελαφρώς -οκ κλαιν, πταίσμα- αλλά ρε φίλε, Ολυμπιακές εγκαταστάσεις και @@, έναν εξαερισμό, μια σκουπίτσα κάπου, λίγα φώτα, μαζέψτε τα σκουπίδια, κάντε κάτι… και 2 αίθουσες δίπλα το ΟΑΚΑ που παίζει ο Παναθηναϊκός; Δηλαδή κάπου ώπα!

6 Likes

Εγώ για το άλλο Σ/Κ μπορώ Κυριακή όλη μέρα. Το ερχόμενο Σάββατο είναι λίγο πιεσμένο (δουλειά μέχρι μεσημεράκι και πάρτι το βράδυ), αλλά αν μπορείτε και θέλετε όλοι, τότε μπορώ να σφηνώσω και ένα μπασκετάκι γύρω στις 5-6 το απόγευμα.

4 Likes

Εγώ το ερχόμενο Σάββατο δεν μπορώ. Για Κυριακή είμαι μέσα, ανεξαρτήτως ώρας.

4 Likes

Είχε έρθει από θάλασσα, έπαιξε με μαγιό από μέσα ο θεούλης :joy:

1 Like

Να μην ανησυχούν οι Κόκκινοι, ετοιμάζει ο Σάρουμαν ένα Χτήνος φυσικής καταστάσεως στα πιτάδικα του Άιζενγκαρντ, θα το αμολήσει σε κάνα μηνάκι, κι όποιον πάρει ο Σάουρον μετά στο μονάκι…

υ.γ. Με τους Κόκκινους δεν είμαι συνήθως, ή μπερδεύτηκα; :stuck_out_tongue:

7 Likes

Παιδιά εγώ βλέποντας τη φώτο που έχει ο ktn στο site, πάντα τον είχα στο μυαλό μου σαν 1.96 Φινλανδό symphonic metal τυπά, με μαύρη ολόισια αψεγάδιαστη και ακτινοβολούσα μαλλούρα ως τον κώλο :see_no_evil: :see_no_evil:

6 Likes

^ Και καλά για το μαλλί, δημιουργούν εντυπώσεις τα ατμομέταλ, το 1.96 από πού κι ως πού :yum:

Κατά τα άλλα, αυτή τη βδομάδα σάββατο έχει εθνικό προσκύνημα στο καλλιμάρμαρο, για κυριακή λογικά μέσα

5 Likes

Πληκτρας στη μπάντα των @Martian (rhythm guitar, backing vocals) και @pantelis79 (drums, percussion) εύκολα

8 Likes

Πολύ avant garde ο @RiderToUtopia, δεν θέλει ούτε μπάσο, ούτε lead guitar, ούτε καν lead vocals στην μπάντα.

Έχω ήδη ψηθεί να φτιάξουμε τέτοιο σχήμα!

4 Likes

Θα έχει και άλλα μέλη για όλα τα όργανα , αλλά είναι ΤΒΑ για την ώρα, έβαλα τις τρεις πιο metal AF φυσιογνωμίες για αρχή

5 Likes

11 Likes

Άσχετο -σφήνα σε αυτά τα πολύ ωραία που φτιάχνετε και λέτε :hugs: -, Eurohoops δεν βρήκα κάποιον στο τηλέφωνο -για να ζητήσω… εξηγήσεις που δεν βρίσκουμε ώρα :stuck_out_tongue: -, εξακολουθεί πάντως την Κυριακή να μην έχει γήπεδα, ενώ την μεθεπόμενη Κυριακή έχει μόνο αργά, τύπου 8.30-10.00 και 10.00-11.30

Θα δοκιμάσω πάλι, όμως δεν το βλέπω για εκεί τις 2 επόμενες Κυριακές -αν όλα πάνε καλά και ήμαστε για μπασκετάκι
Σάββατο έχει και τα 2 επόμενα όλη τη μέρα, υποθέτω όμως ότι είναι δύσκολο για τους περισσότερους αυτή η μέρα -επιβεβαιώστε σιγά σιγά και οι υπόλοιποι, νομίζω και Παντελής και Κρίσπ είναι δύσκολοι για Σάββατο, εφόσον και Μάρσιαν ζορίζεται + tBL off, δεν ξέρω αν έχει νόημα να το συζητάμε, αλλά anyway-

Οπότε εικάζω ότι θα παίξει ΟΑΚΑ πάλι, εκτός αν ψηθούμε για Λεόντειο που και εκεί, αν και έχει κάποιες ώρες αργά Κυριακή, είναι λίγο περιοριστικό (8-9.30 και 9.30-11.00 αυτή τη Κυριακή, την μεθεπόμενη τα ίδια ακριβώς)

anyway, δείτε το τις επόμενες μέρες, θα στήσω και σχετικό post πάλι και βλέπουμε

1 Like

double post

βρήκα τον μαν Eurohoops, λοιπόν, ήταν και είναι κλεισμένες οι Κυριακές που συζητάμε (προχτές, οι 2 επόμενες πχ) για… παιδικά πάρτυ.
Έκατσε το timing, είδε στο σύστημα ότι μετά και την μεθεπόμενη ξανα-ανοίγει η φάση, αλλά τώρα πέσαμε πάνω στις περιπτώσεις.

Αυτά.
Μην κλείνετε όσοι έχετε παιδάκια τα γήπεδά μας.
Πηγαίνετέ τα σε κανένα old school υπαίθριο ή σε κανένα παιδότοπο.
Θέλουμε εμείς να παίξουμε να παίξουμε σε παρκέ, είμαστε Μεγάλοι.-

8 Likes

Αλλά αν πάμε εμείς σε παιδότοπο θα μας κοιτάνε περίεργα, και εκεί double standards λοιπόν.

5 Likes

Έχει παραγινει η φάση με τα παιδικά πάρτυ τελευταία. Σε λίγο θα μας πάρουν και το Gagarin, να το θυμηθείτε

7 Likes

Σαββατα παιζω μπαλλα και ΔΕΝ ειμαι Λουπιν να ερθω μετα και για μπασκετ, μια φορα το εκανα και δεν το ξανακανω :joy:. Ειδικα τα δυο Σαββατα που μας ερχονται, εχω και γαμους, οποτε ουτε καν μπαλλα δεν εχει…

2 Likes

Παιξε μπαλιτσα στον γαμο, δεν υπαρχει καλυτερη ευκαιρια :sunglasses:

5 Likes