Μπασκετοφατσες του rocking

Αφήνω να αιωρείται την προοπτική του SalaSport που προ αμνημονεύτων ετών ήταν κλειστό ποδοσφαίρου 6Χ6 (περισσότερα εδώ) αλλά τώρα έχει μετατραπεί σε κλειστό μπάσκετ το οποίο τουλάχιστον από τις φώτοζ δείχνει αξιοπρεπές (και κυρίως αναφέρει κλιματισμό).

Είναι στο Ίλιον βέβαια (σχεδόν απέναντι από πάρκο Τρίτση οπότε δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει κόσμο από εδώ).

Γενικά δεν είμαι δύσκολος άνθρωπος, αλλά πρέπει να πω οτι το θέμα κλιματισμού/εξαερισμού στο ΟΑΚΑ με ταρακούνησε κάπως. Βέβαια είναι απίστευτα πιο βολική η πρόσβαση.

7 Likes

Περνάω μία σύντομη βόλτα να πω δύο πράγματα:

Α) Να το δούμε σιγά - σιγά από αύριο το ματς της Κυριακής.

Β) Εγώ, σε μπάντα που δεν θα έχει μέλος της τον @ChrisP, ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ.-

4 Likes

Ξεκαθαρα μανατζερ ή παραγωγος

Για κάτι τέτοια που λες, θα παραμείνεις για πάντα τιτανομαχητής και ποτέ δεν θα γίνεις μπασκετόφατσας!!!

Ο ChrisP είναι γεννημένος για μπάσο και φωνητικά (είτε backing, είτε lead).

Αυτο ισως να πηγαινε για προσβολη, αλλα κατεληξε κοπλιμεντο :stuck_out_tongue:

2 Likes

Στιχουργός μόνο εγώ και κάποιο guest spoken part ίσως αλλά Doug Bradley στους CRADLE OF FILTH.

ΔΙΚΑΙΩCIC

5 Likes

Αγαπητοί μου,

ήρθε mail χθες από τα All Stars Arena στο ΟΑΚΑ, σχετικά με τις διαθεσιμότητες αυτής της εβδομάδας και υπάρχουν άσχημα μαντάτα.

Οι μόνες ελεύθερες επιλογές είναι την Παρασκευή (21:00-22:30 και 22:30-00:00) και το Σάββατο (22:30-00:00).

Μήπως να βολιδοσκοπήσουμε προς “Άγρια Δύση” που πρότεινε ο @ChrisP; Ή Πατήσια (βλέπω να υπάρχει διαθέσιμο γήπεδο -μισό και ολόκληρο- για 20:30-22:00/εμένα, βέβαια, μου πέφτει πολύ αργά το συγκεκριμένο slot);

1 Like

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με Πατησια ή Ιλιον! Μονο με την ωρα εχω (για αυτη την Κυριακη), οτι βαρια 20.00 πρεπει να εχω φυγει. Απ΄ οτι καταλαβαινω απο τα πιο πανω ποστ παει για Κυριακη μαλλον;

Νομιζω μπορουμε σιγα σιγα να καταμετρηθουμε ποσοι ειμαστε και τι ωρες μπορουμε

Τα Πατήσια βγαίνουν off για εσένα (λόγω ώρας).

Νομίζω, ότι η μόνη ευκαιρία μας είναι το Ίλιον (χωρίς να ξέρουμε, βέβαια, αν υπάρχει διαθεσιμότητα). Αν δεν έχει εκεί, δεν έχει καν νόημα να μπούμε σε διαδικασία για ώρες και συμμετοχές. Υπάρχει και το Κορωπί (εκεί, βέβαια, ξεφεύγουμε σε απόσταση), αλλά και πάλι δεν ξέρουμε τι γίνεται από διαθεσιμότητες.

Πολύ φοβάμαι ότι θα πάει για “κάψιμο” αυτή η Κυριακή.

Όπως και να 'χει, θα πάρω εγώ τα τηλέφωνα σήμερα και σας ενημερώνω.

1 Like

Εναλλακτικη περιπτωση ισως για να μην χαθει η αθλοπαιδια της εβδομαδας ειναι ισως μισο γηπεδο στο Eurohoops Σαββατο απογευμα, αν μαζευομαστε αρκετοι εστω για 3 on 3.

Αλλα σε αναμονη παντα των νεοτερων απο τον the basketball league μηπως βρεθει κατι καλυτερο για Κυριακη που μαλλον μπορουν περισσοτεροι

Πιθανώς συλλογικά ναι, αλλά βλέπω πως η “All Stars” arena συνάδει με τις δυνατότητες/προτιμήσεις μου αυτή την εβδομάδα, όλως τυχαίως.

Κοινώς, Κυριακή θα είμαι εκτός εγώ, οπότε Παρασκευή βράδυ και Σάββατο όλη μέρα είμαι διαθέσιμος.

Φυσικά, αν σας βγαίνουν τα κουκιά για Κυριακή κάπου go on, just saying :stuck_out_tongue:

1 Like

OK, το ακούω @apostolisza8. Εγώ δηλώνω από τώρα ότι είμαι εκτός για Παρασκευή και Σάββατο (οποιαδήποτε ώρα).

Λοιπόν, συνοψίζοντας, τότε μάγκες:

Διαθεσιμότητες, timestamp 21.09, at approx. 16:30

All Stars Arena

Dome Πατήσια

Σ: 19:30-21:00 & 21:00-22:30 (και μισό και ολόκληρο)
Κ: 20:00-21:30 & 21:30-23:00 (και μισό και ολόκληρο)

Dome Κηφισιά

Σ: Από 16:30-00:00 όλα τα 5 slots διάρκειας 1,5 ώρας (και μισό και ολόκληρο)
Κ: 20:30-22:00 & 22:00-23:30 (και μισό και ολόκληρο)

Salasport Club - Ίλιον

Πήρα τηλέφωνο και με ενημέρωσαν ότι αυτήν τη στιγμή υπάρχει διαθεσιμότητα τόσο για μισό γήπεδο (50€), όσο και ολόκληρο (80€), για την Κυριακή, στις 18:30-20:00. Υπάρχει και πιο μετά, αλλά δεν ρώτησα λόγω RtU. Δεν ρώτησα για άλλες ημέρες, επίσης.

40 Love - Κορωπί

Μη διαθέσιμο για Κυριακή.

Μιλάτε!

4 Likes

Τhanks tBL για το τρέξιμο!

Mας βλέπω Ίλιον Κυριακή, για μονό 3ον3-4ον4 πιθανότατα, νομίζω εξυπηρετεί την πλειοψηφία και η μέρα και η ώρα (εγώ μπορώ both μέρες btw)

Νομίζω το Κυριακή 18.30 με 20.00 είναι καλή ώρα για όλους όσους μπορούν Κυριακή (χάνουμε Αποστόλη δυστυχώς -αν δεν βρέχει το σάββατο, θα σε πάρω μάλλον για εξωτερικό μπασκετάκι απογευματινό, που προσπαθώ να κανονίσω- αλλά Σάββατο είναι off νομίζω Κρισπ, Παντελής, tBL, Martian οριακός και ο δικός μου φίλος Μακ ακα G-Force πολύ αμφίβολος)

Πάμε λίγο προτιμήσεις, λίγο εκτός format οι κλασσικοί

@ChrisP
@pantelis79
@Ktn
@martian
@JoHNNyB

Με tBL-Lupin-RiderToUtopia υποθέτω μέσα για Κυριακη 18.30-20.00 Ίλιον

(Βασικά αν μπορούν όλοι βγαίνει 9άδα, ίσως μπορέσουμε κ διπλό - αν θέλετε βεβαια κ οι άλλοι, με έξτρα φίλο Hardaway, Panteli ίσως ή τον Χ force -αν δεν ανεβαίνει σε κανα βουνό πάλι)

3 Likes

Σίγουρα ναι για Κυριακή οποιαδήποτε ώρα, το συζητάω (aka δεν θα το χαλάσω) αν μαζευτούμε Σάββατο 16.30.

Υπόλοιπες ώρες Σαββάτου και Παρασκευής, δεν θα μπορέσω.

3 Likes

Σάββατο 16.30 μπορώ, Κυριακή άνετα επίσης. Ίλιον μου κάθεται μια χαρά εμένα αν επιλεχθεί το εκεί γήπεδο.

2 Likes

Κυριακή λογικά θα μπορέσω τις ώρες που συζητάμε. Σάββατο έχω γάμο…

2 Likes

Για Κυριακή, στο Ίλιον, στις 18:30, βλέπω ήδη 6 μέσα (για τις υπόλοιπες ημέρες δεν το εξετάζω, γιατί έχω χαθεί λίγο με τα πώς και τι/εξάλλου, εγώ είμαι off), δηλαδή tBL, RtU, Lupin, ChrisP, Παντελή και martian.

Αν καταλήγουμε εκεί (Ίλιον δηλαδή), προτείνω να κλείσουμε το μισό σήμερα και αν μαζευτούμε δεκάδα να κάνουμε αλλαγή σε ολόκληρο, ειδάλλως στη χειρότερη (αν κλείσουν κάποιοι το άλλο μισό) παίζουμε 5on5 στο μισό. Πείτε μου αν είναι να πάρω και τον ενημερώνω το φίλο για την πιθανότητα να χρειαστούμε ολόκληρο το γήπεδο.

Αναμένουμε Ktn, JohnnyB, The G-Force και άλλους πιθανούς φίλους (the X-Factor, Nick the Quick) ή εκπλήξεις φορουμικών.

1 Like

Ναι κι από δω για κυριακή!

2 Likes

Νομίζω κι εγώ είναι καλή ιδέα να καβατζαρουμε το μισό , εφόσον αυτή τη βδομάδα είναι λίγες οι επιλογές . Και αν τελικά είμαστε 10αδα κάνουμε upgrade, αλλιώς αν δεν υπάρχει πια το άλλο μισό, 4 on 4 με αλλαγη κυκλικά ανα 3-5 πόντους. Αν και νομίζω πως δεν θα χρειαστεί.

3 Likes