Μπασκετοφατσες του rocking

Game day παιχταραδες

3 Likes

Guys, last minute problem, μείναμε 5αδα λόγω οριστικής κ αναπάντεχης απώλειας X Factor… αν κάποιος νιώθει δυνατός και άλλαξε γνώμη, ευπρόσδεκτος (κ βάλε)

Το ψάχνουμε και εσωτερικά, το ραντεβού δεν αλλάζει, θα βρούμε στην ύστατη την λύση εκεί… αλλά όποιος ψήσει τελευταία στιγμή, εννοείται να τολμήσει :stuck_out_tongue:

Εμένα θα με φέρει κάνεις μην φάω βροχή; :stuck_out_tongue:

1 Like

Που είσαι Morgoth, περιοχή; Για να το μοντάρουμε

Χαλάνδρι βρίσκομαι.

1 Like

Καμιά μεταγραφή αεροδρομιου ίσως?

Λοιπον αν δεν βρηκαμε εκτο παιζει να ψηνεται ο αδερφος μου. Αυτος εχει περισσοτερο καιρο απο εμενα να ακουμπησει μπαλα, προειδοποιω, αλλα θα ειμαστε 6 τουλαχιστον. Αν ειναι πειτε να του πω να ετοιμαστει. Απλα σιγουρα καποιος πρεπει να μας μαζεψει, ισα που προλαβαινω με ποδηλατο πλεον αλλα ο μπρο δεν οδηγαει.

1 Like

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!

Btw @Kastroman μου είπε θα σε μαζέψει κ θα στο έλεγε και ο ίδιος, μάλλον ξεχάστηκε κ δεν σου έστειλε ακόμα - αλλά αυτός θα σας φέρει anyway

1 Like

Βρεθηκε ο 6ος; Αν οχι, ερχομαι εγω. Θα παιξω λιγο επιφυλακτικα.

3 Likes

Τίμιος γίγαντας ο 6ος !!

https://tenor.com/bA7Le.gif

1 Like

Αρα ερχομαι εγω;

3 Likes

@morgoth δώσε ένα quick update για bro σου, ειδάλλως να κάνει το hero landing του ο Παντελής (αν κ Παντελή, αν θες έλα, 7 άτομα με μια αλλαγή αν 5 πόντους μια χαρά βγαίνει για όλους, ιδανικό σενάριο μη σου πω - μιας κ το κάναμε τη προηγούμενη εβδομάδα)

2 Likes

Οχι να ερθει ο Παντελης εμεις τα βρισκουμε νο γουωρρις.

2 Likes

Ένα μικρό recap της σημερινής φορουμικής μπασκετομαχίας:

Η παρ’ ολίγον τραγωδία, μετά της αναπάντεχη και οριστική ακύρωση του X Factor, εν τέλει μετατράπηκε σε ένα από τα πιο fun ματσάκια των τελευταίων συναντήσεων, καθώς και το αριθμητικό πρόβλημα αποκαταστάθηκε -με την έγκαιρη παρέμβαση του MVP Παντελή που σαν γνήσιος μπαρουτοκαπνισμένος των φορουμικών παρκέ, ανταποκρίθηκε στο late call to arms για να σώσει την κατάσταση- και παράλληλα με μεγάλη κίνηση τελευταίας στιγμής, ο Morgoth έφερε μαζί του τον αδερφό του -τον οποίο θα λέμε Manwë για να είμαστε alligned με το lore-

Φανταστικές οι 2 νέες προσθήκες, πολύ καλά παιδιά both και χάρηκα που επιτέλους γνώρισα Morgoth μορφάρα από κοντά, ενώ δεν μπορώ να μην εκτιμήσω και αυτό το -ήπιο μεν, still it is what it is- αδερφικό diss που έφεραν στο παρκέ! Έτσι πρέπει να παίζεται το άθλημα, σε κάθε ματς να κρύβεται και ένα παρόμοιο οικογενειακό δράμα, λίγη ποιότητα, να σπάνε τα κλισέ στο κατά τα άλλα ασφαλές και κοινότυπο sport event μας!
Ας κάνω και μια μικρή εξομολόγηση εδώ, ότι μετά από μια δυνατή μονομαχία των 2 αδερφών -που είχε αποτέλεσμα ολιγόλεπτη διακοπή- αντάλλαξα χαρακτηριστικό νεύμα Dr McCoy και Captain Kirk με τον Manwë, επιβράβευση - προτροπή να μην μασήσει και να συνεχίσει το ίδιο αποφασιστικά και δυνατά
Dr. McCoy and Captain Kirk approve - Reaction GIFs

Στα καθαρά αγωνιστικά, πρώτο ματς ξεκίνησε με την Ομάδα 1 να αποτελείται από Κastroman-Ktn-Pantelis και την Ομάδα 2 από Pargalatsos-Morgoth-Manwë-Lupin (με μια αλλαγή ανά 5 πόντους, για να πάρουμε όλοι τις απαραίτητες ανάσες). Νίκη της Ομάδας 1 με σχετικά ασφαλές σκορ αν θυμάμαι καλά - αργήσαμε πολύ να μπούμε στο παιχνίδι και μείναμε σχετικά πίσω.
Δεύτερο ματς, ο Morgoth τιμώντας το lore, άφησε τους Valar για την Ομάδα 1 -ώστε να έχουν όλοι ίδιες ανάσες και ευκαιρίες για ξεκούραση-. Το παιχνίδι πήγε στην Ομάδα 2 σε έναν σχετικά σφιχτό αγώνα, με το σκορ να καταλήγει στο 1-1.
Πήραμε ένα τεταρτάκι ακόμα, μπας και προλάβουμε 3ο παιχνίδι στα 21, τελικά λίγο πριν λήξει το χρονόμετρο -και καθώς τα παιδιά από το Eurohoops φημίζονται για την ευλυγισία που δείχνουν στα time limits του κάθε παιχνιδιού έχοντας κλείσει σχεδόν ότι φως υπάρχει στο γήπεδο πλην της μπασκέτας μας (αν και θα μου πεις τελευταίοι μείναμε και ο φίλος ήθελε να πάει σπίτι του Κυριακάτικο, οκ ας μην γκρινιάζω τόσο) - το σκορ ήταν ισόπαλο, είπαμε όποιος το βάλει κερδίζει και ο Παντελής έπραξε τα δέοντας για το τελικό 2-1.
Στο τελευταίο ματς δυστυχώς χάσαμε Kastroman ο οποίος προσγειώθηκε λίγο δυνατά στο ένα του πόδι μετά από μια κάθοδο και τον τσίμπησε το γόνατό του, οπότε και αποσύρθηκε για πάγο στα πατώματα του Eurohoops - αλλά κάμποσο που τα είπαμε μετά το βράδυ, no reason to panic, ελεγχόμενος ο πόνος, μάλλον δεν είναι κάτι, τραντάχτηκε λίγο παραπάνω παρά χτύπησε πραγματικά…

Μερικές στιγμές που ξεχώρισα:

  • Παντελής: MVP καθώς και έσωσε τη παρτίδα με το hero landing τελευταίας στιγμής στα παρκέ και επιπλέον, ε δεν κόβεται αυτή η ραβέρσα με τίποτα βρε αδερφέ μου, θέλει χέρι μισό μέτρο ακόμα μπας και καταφέρεις να την αλλοιώσεις δηλαδή…dominant στο ζωγραφιστό, old school μπάσκετ 80ς-90ς στα καλύτερά του!
    -Kastroman: Κομβικός παίκτης πλέον, μεγάλο ατού σε όποια ομάδα τον έχει, σουτ σε κοντινές αποστάσεις με ποσοστό 70% τουλάχιστον, έχει δυναμώσει αρκετά με αυτές τις αθλοπαιδιές που κάνει και πλέον ανταπεξέρχεται πολύ στο physical game. Κρατάω μια απίθανη φάση, όπου μετά από μια συνεργασία έβαλε ένα καλάθι με σπάσιμο μέσης και κάτι άλλα κόλπα εκεί στον ψηλά, ότι πιο αέρινο τον έχω δει να κάνει 20 χρόνια που τον ξέρω!
    -Morgoth: Δυνατό κορμί, μπασκετική αντίληψη, καλή κίνηση - ψηλός με μακριά άκρα, αράχνη στην άμυνα που άνετα παίζει και 5άρι στην επίθεση! Κρατάω τα ‘’ δεν ήξερε τι έκανε, έπαιρνε ζωές’’ ταπίδια που μοίρασε σε αρκετές φάσεις, κυριολεκτικά σε όποιον έβλεπε μπροστά του!
    -Ktn: σβούρας το ξέρουμε, γρήγορος το ξέρουμε, κωλόχερο το ξέρουμε. 1ο ματς και πλησιάζουμε στο σκορ, είναι σε φάση ‘‘α, πλησιάσανε’’->μπουμ 2 τρίποντα (το ένα με ταμπλό) σερί, αντίο ανατροπή για Ομάδα 2.
    -Παργαλάτσος: ‘‘γκρίνιαζε’’ ότι ήταν κουρασμένος, παραμάζωμα ότι έβρισκε στο διάβα του μέσα στη ρακέτα. Βγάλε άκρη!!
    Κρατάω αρκετά ηρωικά καλάθια με πλάτη εντός ζωγραφιστού + 1 προσπάθεια που βγάλαμε με διαδοχικές πάσες και ηρωικό follow. Α και μια φάση όπου, όπως είπε και ο ίδιος ‘‘ποπο, έκανα το τέλειο pick n roll’’-> πριν του δώσω μια απαράδεκτη, αδύναμη πάσα - απευθείας σε χέρια αντιπάλου- του κόψω την χαρά και καταστρέψω τη προσπάθεια :expressionless:
    -Manwë: Κρατάω το απόλυτο highlight, όταν μετά από ένα σερί αποτυχημένων προσπαθειών να σκοράρει από τα δεξιά με μια καρμπόν ίδια κίνηση, έβαλε το πολυπόθητο δύσκολο jump shoot και αναφώνησε το πιο ειλικρινές και αυθόρμητο ‘‘ε Α ΓΑΜΗΣΟΥ’’ που έχει ειπωθεί σε μπασκετομαχία!
    -Eγώ: Νομίζω ότι μια ατάκα του Παργαλάτσου στο διάλλειμα που με δίπλωσε στα γέλια, συμπυκνώνει τα πάντα και θα προσπαθήσω να την μεταφέρω υπό μορφή-κάτι-σαν-αυτοσχέδιο-meme:

Τι νομίζεις ότι κάνεις:

Summary

Kyrie Spin GIF by justforreddit | Gfycat

Tι πραγματικά κάνεις:

Summary

Top 30 Seferlis GIFs | Find the best GIF on Gfycat

Aυτά guys, τέλος άλλη μια μπασκετομαχία χωρίς κανένα σοβαρό τραυματισμό -μάλλον-, πολύ χαβαλέ και πολύ ιδρώτα, στα επόμενα λοιπόν!

(από τα οποία δεν ξέρω από τώρα αν θα μπορώ, γιατί στο δεύτερο ματς γύρισε ο αντίχειράς μου σε ένα rebound και χωρίς να έχει πρηστεί-ευτυχώς- πονάει λίγο γάμα τα, θα δείξει η βδομάδα τώρα)

12 Likes

Μια χαρουλα ηταν, και εγω χαρηκα που σας ειδα επιτελους απο κοντα, αντε να δω και αλλους γνωστους στις επομενες συναντησεις.

Με τον αδερφο παντως (θα το κρατησει το Manwe, του αρεσε :smiley: ) λεμε να ξεκινησουμε προπονησεις μπας και βαλουμε κανα σουτ την επομενη φορα, επισης εριξα και εγω 2-3 λογω ατσουμπαλοσυνης (sorry @RiderToUtopia ) παει καιρος, καταλαβαινετε. Μετα με πληρωσε με το ιδιο νομισμα ο αδερφος βεβαια (δεν μπορω να περπατησω σημερα απο το χτυπημα, φουλ σφιγμενο το ποδι) οποτε ολα καλα :smiley:
Εντωμεταξυ με βαλανε να σε μαρκαρω και αν δεν ειχα και την αντοχη απο το ποδηλατο θα ειχα σκασει στο 5λεπτο, πολυ τρεξιμο ρε παιδι μου.

Εντωμεταξυ μου ηρθε φλασια αφου φυγαμε, ποιον μου θυμιζε ο @pantelis79 , σε παικτικο στυλ και κυριως look. Steven Adams, καρφι ομως!

Ωραια ητανε, να το ξανακανουμε.

6 Likes

Πες του να κανει λογαριασμο στο ροκιν μπας και δουμε κανα καλο trash talk επιτελους.

Κλαιω απλα, το βλεπω ανετα. Στην μπαλα βεβαια δε θυμιζει καθολου αυτο το στυλ, ευτυχως δηλαδη. Θα ριξω μεγαλο long shot τωρα, αλλα στη μπαλα ο Παντελης μου θυμιζει Αλεσσιο Τακιναρντι παιχτουρα.

2 Likes

Για ποιον ακριβώς λόγο νομίζεις ότι σε βάλαμε :joy:;

Ωραία ήταν ρε σεις, πονάμε λίγο, αλλά θα περάσει. Όπως ήταν επόμενο, χτύπησα ακριβώς στον αντίχειρα που είχα χτυπήσει και πριν 2 βδομάδες και σήμερα πάλι δε λυγίζει, όλα καλά :joy:

4 Likes

Εσείς λέτε Steven Adams, αλλά όταν εγώ βλέπω @pantelis79, βλέπω αυτό (μάλλον το χω ξαναβάλει, αλλά δεν πειράζει):

Summary

7 Likes

Κάτοχοι mamba mentality, σθεναρά αμυνόμενοι και περιπτερακηδες, χορευτές και βιρτουόζοι του παρκέ, beastiex boyz και σιωπηλοί εκτελεστές, ήρθε η ώρα να δηλώσουμε συμμετοχες

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 18.00-19.30 ή 19.30-21.00 (είναι διαθέσιμες και οι δύο ώρες στο Eurohoops για μισό ή ολόκληρο)

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 17

@Lupin πιθανως ναι
RiderToUtopia ΝΑΙ
@Ktn ΝΑΙ
@Kastroman - πιθανως ναι, θα ξερουμε την Παρασκευη
@apostolisza8 ΝΑΙ για 18.00-19.30
@JoHNNyB NAI
@MrBeast
@Moonchild92 ΝΑΙ
@Pantelis79
@dude
@ChrisP ΝΑΙ
@The_Black_League
@Outshined από 15/11
@Martian NAI
@kbil ΟΧΙ
@morgoth μάλλον ΝΑΙ
@potofgold ΝΑΙ

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 4
The X-Factor, Nick the Quick, Sadface, Hector the Hitman

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 7
plex27, samis, eviL, Giasonas, osfp7, QuintomScenario, potofgold

Άλλοι φορουμικοί που λιγουρευονται επική μπασκετομαχη - 3

@nnnkkk
@bostonflesh
@St_Anger

4 Likes

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

7 Likes