Μπασκετοφατσες του rocking

Ωχ περαστικά ρε συ, ελπίζω να περάσει γρήγορα και χωρίς πολλά πολλά…

Εγώ γενικά μέσα είμαι, αλλά επειδή ο αντίχειρας μου είναι ακόμα σε κακή κατάσταση -το πρόλαβα το πρήξιμο αλλά έμεινε ο πόνος και η δυσκαμψία- δεν μπορώ να πω σίγουρα, είναι βλέποντας και κάνοντας τελευταία στιγμή η φάση… καλύτερα να λογιστώ στις πιθανές συμμετοχές - και αν είμαι οκ και έρθω, θα δώσω ανάσες σαν αλλαγή σε όποιον χρειάζεται!

3 Likes

Περαστικά @kbil!

Μέσα εγώ.

3 Likes

Εγώ αμφίβολος για 13/11, γιατί μπορεί να είμαι στα μουρέλα. Θα γράψω ως Παρασκευή βράδυ.


Να αναφέρω για την καλαθόσφαιρα της 6/11 ότι ο @morgoth έπαιξε την καλύτερη άμυνα που έχω δει ως τώρα στο @Lupin, έτσι θέλει, δρεπάνι και ξύλο, όχι χαχαχά και χουχουχού που τον παίζουμε εμείς.

Εμένα δε μου άρεσε πολύ να πω την αλήθεια, ήμασταν εκτός ρυθμού και κάναμε ό,τι μας κατέβαινε, κι εγώ πρώτος δηλαδή, με απογοητεύτσα λίγο. Α το γόνατο ΟΚ, το πλάκωσα στους πάγους, αλλά ΟΚ μέχρι και γυμναστήριο πήγα Δευτέρα βράδυ.

Last but not least, να κράξω λίγο Eurohoops. Πάω μέσα να πάρω τον πάγο, μου λέει και ο γιατρός και ο κυλικειάρχης να τον φέρω μετά πίσω. Έρχεται μετά ο γιατρός στο γήπεδο (στη φάση που ήταν o morgoth πεθαμένος στη λάσπη), και έψαχνε με το μάτι την υφασμάτινη θήκη του πάγου, μου λέει ΕΝΤΡΟΜΟΣ “ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΗΚΗ;” , μετά μου ξαναλέει “φέρε τα μετά πίσω, και τον πάγο και τη θήκη”

Μάλλον στην ιατρική το πρώτο πράγμα που τους λένε είναι να μη χάσουν τον πάγο και τη θήκη (συνολικής αξίας τεσσάρων euros), και το δευτερο “αφου λυγιζει το ποδι, δεν πρεπει να ειναι χιαστος” - words of wisdom εδώ.

8 Likes

Είναι προφανές ποιος κρύβεται πίσω από αυτές τις τακτικές του Eurohoops

7 Likes

JoHNNyB. THe return. ΕΙμαι μεσα .

3 Likes

Πάμε για διπλό!

3 Likes

Δεν έρχομαι, είστε αντιολυμπιακοί άρα εχθροί.
Θα πάω γήπεδο να στηρίξω τον νέο ανένδοτο του προέδρου.

NOT :exclamation:
Μέσα είμαι, δεν έχω θέμα με ώρα.

5 Likes

Έχω κάτι ενοχλήσεις στο γόνατο αρκετό καιρό τώρα, και δεν μπορώ να πω ότι το έχω ξεκουράσει κιόλας για να συνέλθει, αλλά λογικά δεν θα τα φτύσει. :stuck_out_tongue:

Μέσα.

4 Likes

Ειχα τοσο καιρο να παιξω που ακομα ειναι φουλ πιασμενες οι γαμπες και οι προγαγωγοι μου, θα δω πως θα παει και θα ενημερωσω αμα ειναι, αν και μαθαινω οτι ο ΚρισΠ ειναι καλος και δεν με βλεπω καλα.

Πως τον επαιξα καλη αμυνα, μου εβαλε καμια 20αρια ποντους στο ενας με εναν, με δουλευεις? :stuck_out_tongue:

1 Like

:joy: :joy: κάθε βδομάδα και χειρότερος…

2 Likes

Έκανες πολύ τίμια προσπάθεια, στο επόμενο ματς που θα τον ξαναμαρκάρεις θα είσαι ακόμα καλύτερος, θα το δεις.

3 Likes

Πάντως @morgoth αν είναι το θέμα η μυική κόπωση, θα σου έλεγα να ξαναπαίξεις άμεσα, θα ανταποκριθεί πολύ καλύτερα το σώμα σου.

Τουλάχιστον αυτό παρατήρησα εγώ σε μένα, την πρώτη φορά οριακά γλίτωσα το τράβηγμα στη γάμπα, τη δεύτερη σχεδόν δεν κατάλαβα τίποτα. Θέλει ίσως λίγο πιο εντατικό ζέσταμα/stretching τις πρώτες φορές.

5 Likes

Εχω κανει καμια 180αρα χλμ 2 μερες τωρα αλλα το πιασιμο εκει, μαλλον ξαναθελει μπασκετακι για να φυγει, θα το δω και θα ενημερωσω :smiley:

6 Likes

Κάπως έτσι. Μοργκοθεας έχει φοβερές προοπτικές να γίνει έτερη (συν Παντελή) αράχνη του ροκιν, σκεπάζοντας τα καλάθια και μοιράζοντας ταψιά.

Εντωμεταξυ ακομα και μετά από τόσες αναμετρήσεις, την Δευτέρα η μόνη γυμναστική που ψηνομαι να κάνω είναι καθίσματα σε καναπέ και άρσεις πιρουνιού. Δεν είμαι εντελώς πιασμένος όπως παλιά τουλάχιστον.

4 Likes

Μέσα για Κυριακή μόνο αν

Summary

παίξουμε στο

Γιατί μετά με καλεί o Ορυμαγδός :sunglasses:

5 Likes

Και ένα 5.30-7 δεν θα με χαλούσε, έχει και ματς μετά. Απλά λέω :stuck_out_tongue:

1 Like

@martian έχει και 16.00-17.30 διαθεσιμότητα. Οτι θέλουν οι περισσότεροι

Και 6-7.30 κομπλέ είναι.

1 Like

Μετά το σημερινό ιταλικό διαγωνσμό τούβλων στην Ευρωλίγκα ( Μίλος εξαιρουμένου) , είμαι έτοιμος να ακολουθήσω το παράδειγμά τους. Μέσα, όποια ώρα κι αν αποφασίσετε, αν και όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά.

5 Likes

spoiler alert?

Για μαζευτείτε για διπλό, εκτός αν έσκασαν τα κρύα και βάλατε τα κεφάλια μέσα :stuck_out_tongue:

1 Like