Μπασκετοφατσες του rocking

20 ματς ρε γαμώτο, μια φωτογραφία δεν βγάλαμε χτες -φταίω :frowning:

2 Likes

Από φωτογραφίες χθες θα άξιζε και μία σειρά με μάχες @RiderToUtopia ανάμεσα σε τρεις-τέσσερις στη ρακέτα και κάπως να καταφέρνει κάθε φορά να το βάζει, σιχαμένα πράγματα.

6 Likes

Ταπεινο συγνώμη απο την ομάδα μου που, αρχικα, δεν καταφερα να μειωσω την επίδραση του μπασκετικου θηρίου Χακιμ Ολαζουον στην ρακέτα, και που δεν εβαλα τα κρισιμα τρίποντα ισοφάρισης.

Άσε τις ταπεινότητες, το γύρισες εσύ και ο 3Τ πρακτικά. Θα έχετε ραπόρτο αργότερα μες στην μέρα, θα αναλάβω να μπω στα παπούτσια του TBL.

4 Likes

Που δεν εβαλες 2-3 δλδ εννοεις, γιατι τα αλλα 4-5 τα εβαλες σιγουρα και ηταν και μαζεμενα τα περισσότερα :stuck_out_tongue:

Εβρεχε τριποντα καποιο διαστημα

Εγώ βαρέθηκα από νωρίς να πω την αλήθεια, ειδικά στην άμυνα δεν είχα διάθεση.
Οι μαύροι όσο παίζαμε καλά είχαμε μείνει πίσω στο σκορ, και όσο παίζαμε ανορθόδοξα πλησιάζαμε. :man_shrugging:

Έταξα ραπόρτο, ας κάνω μια καλή προσπάθεια.

Η 20η μπασκετομαχία τα είχε όλα. Είχε ίσως το περισσότερο τρέξιμο από τις προηγούμενες, είχε πολύ μπασκετικό ξύλο, είχε ομάδες χωρίς αλχημείες που σημαίνει πως μετά από τόσο καιρό έχουμε μάθει λίγο ως πολύ τους συμπαίκτες μας και αυτό αποτυπώνεται στο παρκέ και, κυρίως, είχαμε θέαμα, το υψηλότερο σκορ νομίζω που έχει σημειωθεί σε φορουμικό αγώνα (93-88 ή κάπου εκεί), ανατροπές και αδρεναλίνη. Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Κόκκινοι: Κρισπ-Παργαλάτσος-Moonchild-Lupin-Hector the Hitman

Μαύροι: Εγώ-KTN-3T-Johnny-Kastroman

Κόκκινη επικράτηση με 93-88 (μάλλον) έπειτα από 1 ώρα καθαρού παιχνιδιού + επέκταση ενός τετάρτου (ας το πούμε παράταση). Θα υπάρξει περιγραφή για τον κάθε ένα σε λίγο. Το ματς γενικά ήταν στο χέρι των κόκκινων. Μπήκαν φουριόζοι, έχτισαν διαφορά και την διατήρησαν. Σε αυτό συμβάλλαμε και εμείς που δεν εκμεταλλευτήκαμε την χαλαρή τους άμυνα μερικές φορές και στο ότι, μέχρι ενός σημείου, δεν κάναμε σωστές επιλογές στην επίθεση. Λίγο πριν το τέλος όμως, μιλήσε η μαύρη ψυχή του νικητή. Νομίζω βγάλαμε σκυλίσιες άμυνες, με το μαχαίρι στα δόντια σε κάθε μονομαχία, ενώ στην επίθεση παίχτηκε μυθικό hero ball από Τζόνυ και Αποστόλη και με καταιγισμό τριπόντων (+1 υπερκρίσιμο από ΚΤΝ), το ματς από το -15 ήρθε στα ίσια. Στην παράταση νομίζω πως χαλαρώσαμε λίγο ψυχολογικά και ο Παργαλάτσος μας πήρε παραμάζωμα.

Kόκκινοι:

@Chrisp: Ο Κώστας Μίσσας που όλοι αγαπήσαμε. Καλά, κάτι πως βγήκε η κούραση κτλ τα ακούω βερεσέ, ήταν εκεί στα δύσκολα, χλάτσωσε όσα ακριβώς έπρεπε και ήταν καταλύτης ξανά. Ελπίζω να μην παίξει ξεκούραστος γιατί θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε.

@Lupin: “Τραυματίας”. Αστεία πράγματα. Νομίζω ο επίδεσμος στο χέρι ήταν για ποζεριά. Με περισσότερο πλουραλισμό στο παίχνιδι του (υποθέτω πως δεν πήγε σε τόσες προσπάθειες κάτω από το καλάθι για να παίξει πιο safe λόγω του “τραυματισμού”), ήταν ο κινητήριος μοχλός της κόκκινης ομάδας.

@RiderToUtopia: Force of nature. Στην παράταση το πήρε μόνος του σχεδόν. Στο τελευταίο 20λεπτο έπαιζε σταθερά με 2 και 3 αμυντικούς πάνω του και εξακολουθούσε να βάζει καλάθια. Ακριβώς ο παίκτης που δημιουργεί απελπισία στους αντιπάλους. Δύο φορές είχαμε δυνατές συγκρούσεις (πλήρης άγνοια κινδύνου εγώ) και ένιωσα λες και τράκαρα με τοίχο. MVP χθες για εμένα.

@Moonchild92: Άλλος μετριόφρων από εδώ, κάτι πως του έπεσαν βαριά τα σουβλάκια μου έλεγε, ενώ χθες ήταν μακράν η καλύτερη και πιο συνεπής εμφάνισή του. Δεν με άφησε λεπτό σε ησυχία, αρκετά τρομακτικό δίδυμο με Παργαλάτσο κάτω από την ρακέτα. Σήμερα δεν του έδωσα την ευχαρίστηση να με ταπώσει, του έριξα και μια καλή σφαλιάρα (κατά λάθος πάντα), γενικά απολαμβάνω τις μονομαχίες μας πάντα. Εμπλούτισε το παιχνίδι του και με περισσότερες ασίστ (γύρνα στο καλάθι σου ρε παιδάκι). Βράχος.

Hector the Hitman: Χθες λιγότερο χίτμαν ο Έκτορας, αλλά το γεγονός πως σίγασε ο ΚΤΝ τα λέει όλα. Μπορεί επιθετικά να μην έδωσε πολλά, αλλά στην άμυνα περιόρισε σημαντικότατα ένα από τα βασικά μας Long range όπλα.

Μαύροι:

@JoHNNyB: All star εμφάνιση χθες, πήρε την ομάδα στις πλάτες του στο τέλος, τρελά τρεξίματα, ωραίες ασίστ (που του τις χαλάσαμε που και που). Μάλλον MVP μας.

@apostolisza8: Ο κινητήριος μοχλός μας, αυτός που σήμανε την αντεπίθεση. Μπουκαδόρος από τους λίγους, κρίσιμα τρίποντα στο τέλος, πολύ μεστή εμφάνιση και με πολύ δυνατά στατιστικά. Περιορισμένο trash talking ωστόσο, περίμενα περισσότερα σε αυτό το κομμάτι.

@KTN: Το πιο “βάλτο αγόρι μου” τρίποντο της ομάδας ανήκει σε αυτόν. Ένα και να καίει. Σταθερά ο πιο συνεπής αμυντικός μας, επιθετικά δεν ήταν η καλύτερη μέρα του (έβαλε όσα ήταν πάντως, απλά πήρε λιγότερα σουτ από όσα έπρεπε), αλλά αμυντικά εξαφάνισε την περιφερειακή απειλή του Έκτορα.

Εγώ: Ε ξερωγώ, ούτε κρύο ούτε ζέστη. Έφαγα αρκετό ξύλο από όλους σε κωμικό βαθμό (αλλά εκτιμώ το physicality), έχασα μερικά που δεν έπρεπε + μερικές κάκιστες επιλογές, έβαλα κάποια άλλα που δεν ήταν για να μπουν όμως, νομίζω σε γενικές γραμμές ήμουν οκ, με σχετική συνέπεια.

@Kastroman: Ο δύσκολος ρόλος του περιορισμού του Παργαλάτσου. Τα κατάφερε όσο καλύτερα γινόταν, ενώ επιθετικά ανέλαβε πολλές φορές τον ρόλο του playmaker επιτυχώς τραβώντας μάλιστα πολλούς αμυντικούς πάνω του και δημιουργώντας χώρους. Με πιο χαλαρό mindset μπορεί να κάνει θαύματα, πολύτιμη μονάδα!

Δεν είμαι TBL, αλλά κάποιος έπρεπε να γράψει κάτι :stuck_out_tongue:

Για Κυριακή μέσα.

7 Likes

Να προσθέσω, επιβάλλεται, πως το trash talking ήρθε περισσότερο από την σουπιά τον @RiderToUtopia μετά το παιχνίδι παρά από τον συνήθη ύποπτο. Αυτά καλό είναι να καταγράφονται.

1 Like

Μαθε ποτε εχει παλι μερεμετια στο σπιτι ο αλητης να τον φτιαξουμε! Α το σκισω εγω! Οχι τους αλλους!!

1 Like

Ας ρίξω και εγώ ένα recap ένα εν απουσία Κομισάριου + γιατί πήγα να το γράψω χτες αλλά με πήρε ο ύπνος και μόλις τώρα ότι το site κράτησε το κείμενο

soundtrack με 90ς μπασκετική εσάνς check και πάμε

20 ματς λοιπόν, στο πιο out of nowhere μπασκετικό παρεάκι που προέκυψε τον Μάιο και έφτασε αισίως μέχρι και τέλη Νοέμβρη, το οποίο και καθιερώθηκε σαν μια άγραφη εβδομαδιαία συνήθεια-κανόνα.
20 ματς με πάνω από όλα την απουσία κάποιου σοβαρού τραυματισμού για τους συμμετέχοντες, εν συνεχεία με high octaine μπασκετικές μάχες γεμάτες ένταση, συγκινήσεις, χαβαλέ και πολύ ιδρώτα.

On a personal note, έχοντας κόψει εδώ και καιρό οποιαδήποτε ανταγωνιστικής φύσεως αθλητική δραστηριότητα (πρωταθληματάκια κτλ), έχω φτάσει στο σημείο να αποφεύγω εντέχνως ακόμα και ματσάκια με την άλλη μου μπασκετική παρέα, για να μην χάνω την μπασκετική μας φορουμική εβδομαδιάια “μονομαχία”.
Καλά να ήμαστε, να μην το χάσουμε όσο βαστάνε τα πόδια μας -και να πιέζει ο @apostolisza8 για τέτοιες καταπληκτικές πρωτοβουλίες γουρουνιάσματος σε γνωστή καντίνα του κέντρου, όπως προχτές καθώς γυρίζαμε στα σπίτια μας!

Για να μην το κουράσω πολύ με εισαγωγές, χτες πήγαμε σε μια αμιγώς Κόκκινοι - Μαύροι κλασσική σύνθεση, με την Μαύρη ομάδα να αποτελείται από @JoHNNyB , @apostolisza8 , @Kastroman , @martian , @Ktn και την Κόκκινη από @ChrisP , @RiderToUtopia , @Moonchild92 , Ηector the Hitman και την αφεντιά μου.

Το παιχνίδι συνολικά, το βάζω σε ένα top3 αναμετρήσεών μας -αν και ακόμα κρατάω ως νο1 εκείνο το 4ον4 το καλοκαίρι, όταν είχε έρθει και πρώτη φορά/δεύτερη φορά νομίζω @MrBeast και @JoHNNyB με την Hakeem φανέλα Παργαλάτσου, που έληξε στον πόντο και παρ’ ολίγον να φύγουμε άπαντες τραυματίες.

Είχε πολλές ωραίες φάσεις, πολλά τρεξίματα (όχι ιδιαίτερα από εμένα, δεν θυμάμαι να έχω ξανά-περπατήσει τόσο πολύ σε ματς, γενικά το δάχτυλο μου ήταν χάλια οπότε όπως λέει και ο @martian παραπάνω, εξαρχής προσπάθησα να παίξω συντηρητικά, μακριά από rebounds ή πλάτη ή να χρησιμοποιώ το αριστερό στην άμυνα, μην έχουμε τίποτα χειρότερα), πολλά φάουλ και προς το τέλος μια ωραία ένταση, όταν οι Μαύροι ροκάνισαν την μεγάλη διαφορά και στο έξτρα τεταρτάκι που πήραμε έφτασαν 1-2 φορές κοντά να γυρίσουν το ματς.
Μπορεί να μην ήταν το ‘‘καλύτερο’’ παιχνίδι μερικών σε ατομικό επίπεδο, αλλά overall κρατάω την γενικότερη εικόνα του ματς, που πιστεύω για κάποιον ουδέτερο θεατή είχε τα πάντα που θα ζητούσε για να ευχαριστηθεί μπάσκετ -ωραίες επιθέσεις, πολλά hero shots και θεαματικές φάσεις, σχετικά καλές άμυνες, χαρακτήρα θρίλερ στο τέλος, μια ένταση τόσο όσο-

Κόκκινοι ξεκινήσαμε πιο δυνατά και χτίσαμε διαφορά από την αρχή, αν και στο αμυντικό κομμάτι είχαμε η αλήθεια είναι ένα θεματάκι από την αρχή, που συνεχίστηκε για αρκετή ώρα (χάναμε τα μαρκαρίσματα στις επιστροφές και έβγαινε ένας Κόκκινος μόνος του κάτω από το καλάθι, αβίαστα και σε πολλές φάσεις).
Το πήγαμε καλά επιθετικά πάντως, το +10/+15 διαφορά ήταν μια καλή ‘‘ανάσα’’ που, με σχετική ψυχραιμία και χωρίς να τρέξουμε το ματς σε αντεπιθέσεις ή βεβιασμένες επιλογές, κρατήσαμε στη μεγαλύτερη διάρκειά του αγώνα.

Περιορίσαμε τον @JoHNNyB στο μεγαλύτερο μέρος του ματς ως προς το σκοράρισμα, ενώ ο @RiderToUtopia αντιστοίχως κάπως ‘‘έκοψε τον αέρα’’ σε @Kastroman εντός ζωγραφιστού -κάτι που ίσως θα έπρεπε να εκμεταλλευτεί ο @Kastroman, αφού το mid range shoot του είναι άπαιχτο και είχε πολλές ευκαιρίες να μας “σκοτώσει” από εκεί.
@apostolisza8 σταθερά δεν έχει μεταπτώσεις απόδοσης και ήταν ο νο1 κίνδυνος, ενώ ο @martian συνεχίζει να είναι ο πιο εξελίξιμος παίκτης της παρέας, έχει βρει πλέον τα πατήματά του και υπάρχουν σημεία που αν πάρει μπάλα και σουτάρει/μπουκάρει, δύσκολα θα χάσει καλάθι.

Λίγο πριν τα μισά σχεδόν του ματς, ο @ChrisP -που μέχρι τότε ήταν ο @ChrisP που ξέρουμε- έκανε ένα switch on και την υπέρβαση -που έδειχνε να έρχεται, να είμαι ειλικρινής, από τα πρώτα κιόλας λεπτά- κάνοντας ίσως το καλύτερό του ματς μέχρι σήμερα -σίγουρα έστω ένα από τα 3 καλύτερα. Τρίποντα σε κρίσιμα σημεία, καλές ασίστς, μερικά ΠΟΛΥ δύσκολα fade away, φοβερή κίνηση στο χώρο, γενικά φανταστικός.
Ενέπνευσε προφανώς και @RiderToUtopia που ήταν ήδη φωτιά, να γίνει μια παραπάνω και να πάρει παραμάζωμα ότι έβρισκε μέσα στη ρακέτα (+ να δοκιμάσει αρκετά περιφερειακά σουτ στα οποία ήταν πολύ εύστοχος).
@Moonchild92 έχει αρχίσει τον εγκλιματισμό για τα καλά με την φάση, αρχίζει να “διαβάζει” τόσο την επίθεση όσο και την άμυνα και να κινείται αναλόγως, με αποτέλεσμα να βρίσκεται ξεμαρκάριστος πάρα πολύ συχνά + να προσφέρει μεγάλες βοήθειες στο ζωγραφιστό δίπλα σε @RiderToUtopia + αμυντικά να πηγαίνει πολύ καλά τον @martian (με το απαραίτητο ξύλο βέβαια που χρειάζεται ο @martian :stuck_out_tongue: ).
Hector δεν είχαμε ξαναπαίξει μαζί, πολύ καλός όμως στο κατέβασμα και στη μοιρασιά. Όταν έβρισκε χώρο, πήγαινε για μπούκα χωρίς να το κουράσει πολύ. Δεν του πήγε όπως το ήθελε τις περισσότερες φορές -αν και εκτιμώ πολύ αυτή τη διάθεση και σκέψη, ασχέτως αποτελέσματος- όμως έκανε ματ κίνηση στην άμυνα και περιόρισε αρκετά τον @Ktn -ο οποίος είναι πολύ γρήγορος και πάρει-δεν πάρει μπάλα κινείται διαρκώς, κάτι που κάνει την άμυνα πάνω του αρκετά απαιτητική.

Κάπως έτσι, με @JoHNNyB και @Kastroman κάπως ελεγχόμενους -πολύ σχετικό το "κάπως ελεγχόμενους’’ εννοείται, ειδικά ο @JoHNNyB που μάρκαρα εγώ με έκανε άλογο- @apostolisza8 και @martian σε δυνατή φόρμα και @Ktn με ορισμένα ‘’‘ύπουλα’’ καλάθια αμαρκάριστος κάτω από τη ρακέτα -ελέω αυτής της συνεχόμενης κίνησής του- αλλά ευτυχώς για εμάς τον Hector κολλημένο στις περισσότερες φάσεις πάνω του, φτάσαμε κανένα 20λεπτο πριν λήξει το ματς σε ένα σκορ αρκετά ελεγχόμενο από την Κόκκινη πλευρά.

Από κει πέρα, ο @apostolisza8 άρχισε ολοένα και περισσότερο να παίρνει πρωτοβουλίες στο τρίποντο (το καλύτερο χέρι από τα 7,25, μόλις ζεσταθεί) και σε μπούκες (οι περισσότερες με goal-foul), ο @JoHNNyB ξεκίνησε και αυτός τα μακρινά σουτ (έτερο φοβερό χέρι), ο @Ktn έβαλε ένα καθοριστικό τρίποντο + ο @martian wild card, σκόραρε με ότι τρόπο μπορούσε -εν μέσω τρελού ξύλου :stuck_out_tongue: + @Kastroman έδωσε πολύ ξύλο στη ρακέτα και τα απαραίτητα σκριν για αρκετά ελεύθερα σουτ των Splash bros παραπάνω.
Σιγά σιγά η διαφορά ροκανίστηκε + η άμυνα των Μαύρων προφανώς “γκαζώθηκε” από τον @apostolisza8 και έγινε πιο πιεστική (με αρκετά κλεψίματα υπέρ τους).

Το έξτρα 15λεπτο ήταν κρίσιμο για την ανατροπή, οι Μαύροι έφτασαν κοντά, όμως ευτυχώς διαχειριστήκαμε ψύχραιμα την κούραση του @chrisp και την δική μου. Αντί για βεβιασμένες κινήσεις και να φτάσουμε στα άκρα τις αντοχές μας, επιλέξαμε κυρίως να τροφοδοτούμε τον @RiderToUtopia ο οποίος, αν και επίσης κουρασμένος, εκμεταλλεύτηκε τη δύναμή του (είναι ο πιο δυνατός παίκτης της παρέας, μαζί με @pantelis79 μακράν) + την τεράστια βοήθεια του @Moonchild92 στη ρακέτα και κράτησε την μικρή διαφορά των 5-6 πόντων μέχρι το τέλος (στις τελευταίες φάσεις πάντως, όλη η 5άδα έβαλε από τουλάχιστον 2 καθοριστικούς πόντους ο καθένας)

Κάπως έτσι έληξε το ματς υπέρ Κόκκινων.
Anyway πολύ καλά παίξαμε, τώρα μερικούς πόντους εμείς παραπάνω κλαιν μαιν, το θέμα ήταν ότι το ματς βγήκε σχετικά ισορροπημένο και έληξε με μικρή διαφορά

υγ. το συζητούσαμε λίγο με διάφορους πριν και μετά το ματς, ίσως τώρα που κλείσαμε ένα μεγάλο κύκλο αγώνων Κόκκινοι-Μαύροι, να ήταν ωραία καμιά μίξη στις ομάδες.
Προφανώς, μετά από 20 ματς σχεδόν με @ChrisP @RiderToUtopia και @The_Black_League ,τους έχω μάθει και να είμαι πολύ άνετος στο παιχνίδι μαζί τους -και γουστάρω κάργα εννοείται- τα ίδια και οι Μαύροι υποθέτω.
Θα μπορούσαμε όμως κάθε μεθεπόμενη πχ φορά να μιξάρουμε λίγο τις συνθέσεις, για να αποκτήσει και ένα άλλου είδους challenge η μπασκετομαχία -να παίξουμε όλοι με όλους.
Εννοείται κρατάμε τους πυρήνες Κόκκινοι-Μαύροι για να παίζουμε τη μια έτσι, την άλλη αλλιώς.

ΑΥΤΑ ΜΟΡΤΕΣ ΜΟΥ, 20η αγωνιστική έλαβε τέλος, sorry και πάλι σε @Ktn και @martian για μια άγαρμπη κουτουλίτσα και μια καρατιά αντίστοιχα, πολύ ωραία παίξαμε, εννοείται τα λέμε την επόμενη αγωνιστική!!!
James Harden Memes GIFs | Tenor

7 Likes

Στον αποηχο μιας μεγαλης μπασκετικης βραδιας την Κυριακη που μας περασε, ηρθε η ωρα να δηλωσουμε συμμετοχες για την επομενη μεγαλη μαχη- 21η σε σειρα.

Κυριακη 27 Νοεμβριου, 17.30-19.00 ή 19.00-20.30

(κατα πασα πιθανοτητα σε μια απο τις δυο βλεπω να καταληγουμε, διαθεσιμες στο eurohoops για την ωρα, και για μισο και ολοκληρο)

Δηλωστε συμμετοχες μπιστηξ μποϋζ και αμπιστοι Θωμάδες!

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 17

@Lupin NAI
RiderToUtopia ΝΑΙ
@Ktn OXI
@Kastroman OXI
@apostolisza8 ΝΑΙ
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude (από 1/2023)
@ChrisP μαλλον ΟΧΙ
@The_Black_League
@Outshined
@Martian ΝΑΙ
@kbil
@morgoth
@potofgold

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5

The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Pargalatsos Mini

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6

plex27 , samis , evil , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί που λιγουρεύονται επική μπασκετομάχη - 3

@nnnkkk @bostonflesh @St_Anger

5 Likes

Mέσα παικταράδες μου
image

1 Like

Μέσα και εγώ για όλες τις ώρες.

1 Like

Bolt Thrower :metal:

Έξω για την Κυριακή (ανατροπή).
Πήγα σήμερα γυμναστήριο και το δεξί χέρι ήταν μη λειτουργικό, apparently λαβώθηκα στη φάση με τον Αγγελο προχθές.

3 Likes

Περαστικα μαν, γρηγορα να εισαι παλι στο παρκε ευχομαι, και σορυ αν εκανα καποια αγαρμποτητα, σιγουρα δεν ηταν απο προθεση!

1 Like

Κι εγώ απουσία αυτή τη βδομάδα :slightly_frowning_face:

1 Like

Ακόμα δεν μπορώ να στρίψω από το πιάσιμο στην πλάτη, τρώγοντας κάθε screen between the hammer (@RiderToUtopia ) and the anvil (@Moonchild92 ), αλλά μέχρι Κυριακή θα είμαι κομπλέ, οπότε,

Μέσα και κανονίστε την πορεία σας.

2 Likes

Εγώ άκυρος για αυτή τη βδομάδα, παίδες. :frowning: Θα παίζει τρεξιματάκι άλλου τύπου το ΣΚ (τίποτα κακό), οπότε δεν θα βγει. Αλλά μπιστεύω την άλλη Κυριακή να είμαι κομπλέ.

6 Likes

Κάποιος (@RiderToUtopia) να αρχίζει να τα μαζεύει σε συλλογή παρακαλώ.

7 Likes

Είναι πολλά τα ωραία που έχουν ειπωθεί.

Το κακο είναι πως αυτή τη βδομάδα έχουν μπιστ-ολιασει πολλοί, μόνο 4 σίγουροι για την ώρα.

3 Likes