Μπασκετοφατσες του rocking

@Ktn από Hector the Hitman έχουμε καμιά πιθανότητα συμμετοχής;

Από βδομάδα :slightly_frowning_face:

1 Like

Game Day 26

Αφού λοιπόν 5 φορουμικοι μπιστες ( @apostolisza8 @Lupin @ChrisP @Ktn συν το γράφοντα) και ένας φίλος του Λουπεν κάναμε εντατική προετοιμασία στις γιορτές

Είμαστε έτοιμοι λοιπόν να παραστούμε για πρώτη φορά για φέτος, σήμερα στις 20.30-22.00 στο μπιστιχτηρι της Κηφισιάς.

Να έχουμε ένα καλό παιχνίδι και μια δυνατη μπασκετική χρόνια γεμάτη συγκινήσεις, δυνατά ματσαρισματα, κωλοφαρδα τρίποντα, γρανιτένια σκριν, τσατσικα καλάθια πριν ο αντίπαλος αντιληφθεί, τρας τοκιν, τρεξίματα, αλευ ουπ, ραν εντ γκαν αλανιαρικο μπάσκετ, καίριες προπονητικές αλλαγές τακτικών, κάνα τσίπουρο που και που μετά το ματς ή και ανάμεσα σε δεύτερο και τρίτο ημίχρονο, και όλα αυτά που κάνουν Λίγκα μας, γνωστή και ως @The_Black_League , ξεχωριστή.

7 Likes

Αρα κλεισατε μπιστηδες μου; Ωραια, καλο ματς, σας ειχα εννοια.

4 Likes

Εμφανιστείτε. Κυριακή 15/01:

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 17

@Lupin ΝΑΙ
@RiderToUtopia
@Ktn
@Kastroman
@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP
@The_Black_League
@Outshined
@Martian ΝΑΙ
@kbil
@morgoth
@potofgold

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5

The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Pargalatsos Mini

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 6

plex27 , samis , @evil , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον

nnnkkk bostonflesh St_Anger

2 Likes

Λογω ελαφρου διαστρεμματος στο προηγουμενο μπιστηγμα δυσκολο να προβλεψω πως θα ειναι την Κυριακη… μαλλον προς το οχι με κοβω, αλλα αν εχει γρηγορη βελτιωση μπορει και να ερθω

2 Likes

Dome έχει μόνο 10 το βράδυ (μπορώ), Λεόντειος έχει ένα μισό στις 20.00 (μπορώ), Σάλα δεν έχω επικοινωνήσει.

2 Likes

Mέσα κ εγώ όπου κ όποτε

1 Like

Θα μπορέσω λογικα - όχι 22:00 όμως ρε :stuck_out_tongue: για μπάσκετ η για μπυρες θα πάμε.

1 Like

Ή και τα δύο :wink:

2 Likes

Μέσα και γω αλλά νωρίς όχι 22.00

2 Likes

Αν θέλει κανείς ας πάρει και το Σάλα, εγώ δεν μπορώ τώρα, αλλιώς παίρνω το βραδάκι εγώ.

Εναλλακτικά καβατζωνουμε μια Λεόντειο στις 8 όσο προλαβαίνουμε.

Ακομα στην μαρτυρικη μεγαλονησο ειμαι εγω οποτε οξω προφανως για αυτο το Σαββατοκυριακο.

Πάμε γερά μπιστηχτες να βγει ματσάκι και αυτή την Κυριακή!

Μια σύντομη ανασκόπηση του τι έγινε την προηγούμενη, στην 25η μαχη: οι ομάδες ήταν ο air @lupin με τον silent assassin @ktn και φίλο του Lupin, βαρύ, μπασκετικό 4αρι.

Στην αντίπαλη ομάδα ο γράφων με τον μόνιμο συμπαίκτη με τον οποίο πλέον επικοινωνούμε και με κλειστά τα μάτια στο παρκέ, τον @ChrisP και τον γνωστό σε όλους ως 3Τ aka @apostolisza8

Στο πρώτο μόνο, με μεγάλη δυσκολία πήραμε τη νίκη. Στο δεύτερο, η αντίπαλη ομάδα, με αιχμή του δόρατος τις διεισδύσεις του Lupin, το mid range του φίλου και τα κοψίματα του Ktn, πήρε μια διαφορα και δεν καταφέραμε ποτέ να τους φτάσουμε.

Στο κρίσιμο, τρίτο μόνο, που κόντεψε να μη λήξει λόγω διαστρέμματος (όχι σοβαρού) του γράφοντα, αρχικά πηγαίναμε πόντο πόντο, αλλά με τη βοήθεια της δημιουργίας αλλά και εκτέλεσης από τον Chrisp, του επιθετικου κρεσεντου του 3Τ και της δικής μου ανεβασμένης απόδοσης σε σχέση με το δεύτερο, καταφέραμε να πάρουμε μια διαφορά ασφαλείας. Στα επόμενα με υγεία!

7 Likes

So far

Lupin
MegadeathaS
Martian
Apostolis
Evil

5άδα με μόνο το γήπεδο στη Λεόντειο στα Πατήσια διαθέσιμο νωρίς (20.00-21.30)

Πάμε λίγο και οι άλλοι για να βγει minimum μια 6άδα ώστε να το κλείσουμε πριν χαθεί και το κοιτάμε μετά και για 8άδα

1 Like

Αν δεν βρεθει 6ος θα ερθω εγω, εστω και συντηρητικα θα μπορω να παιξω :basketball:

Αν υπάρχει τίποτα για νωρίτερα (μήπως προλάβουμε και ποστ-ροκ φεστιβαλάκι) στηρίζω λίγο παραπάνω, αλλά γενικά μέσα.

Χακίμ της καρδιάς μας @RiderToUtopia πάρε το χρόνο σου και άσε τα χαζά :heart:

1 Like

Χαχα οχι ειναι σχετικα σε καλη κατασταση μαν. Με μια επιστραγαλιδα και θα ειμαι κομπλε, αν χρειαστει.

Αν ειμαστε μονός αριθμος χωρις εμενα θα ερθω :wink:

1 Like

Καλύτερα να χάσεις ένα παιχνίδι πάρα τρία πάντως, μην το ζορίσεις.

1 Like

Το μόνο διαθέσιμο για νωρίς είναι το Λεόντειο στις 20.00-21.30, Sala δεν το σηκώνει προς το παρόν

@RiderToUtopia και εγώ είμαι της άποψης να το ξεκουράσεις πάντως, αν η μυρωδιά της σπυριάρας και του παρκέ όμως σου σπάνε τη μύτη τη Κυριακή, μπορείς κάλιστα να έρθεις με μια 6άδα μπύρες και να κάνεις κερκίδα-τον κυρ Αλέκο τον έφορο :smile:

Θα δοκιμάσω να ρωτήσω το Sala αν έχει νωρίτερα γήπεδο όταν το σηκώσει, από την άλλη όμως δεν ξέρω πόση ώρα θα είναι διαθέσιμο ακόμα το γήπεδο σε Λεόντειο

so far

lupin
@martian
@apostolisza8
@Ktn
@MegadethaS
@eviL

εξάδα, αναμένουμε όποιον άλλο ψηθεί και ρίχτε και κανένα shoutout σε Hector και σια, να βγει ένα φυσιολογικό 4ον4

3 Likes