Μπασκετοφατσες του rocking

λοιπόν μόρτες, επειδή το Sala συνεχίζει να μην το σηκώνει και μας βλέπω να χάνουμε το γήπεδο Λεόντειο, το κλείνω για 20.00-21.30 Κυριακή 15/1 και βλέπουμε μέσα στη μέρα για Sala αν παίζει τίποτα -ούτως ή άλλως, μέχρι και 24 ώρες πριν τη κράτηση μπορώ να την ακυρώσω και γίνεται αυτομάτως refund των χρημάτων, οπότε ας ήμαστε καβατζωμένοι έστω έτσι…

Ενημερώνω σύντομα και back to back τριπλό post :stuck_out_tongue:

2 Likes

ok done, Μπίστες
image

το πλήρωσα το γηπεδάκι ,το ταμείο δέχεται μόνο κασέρι και τα λέμε εκτός απροόπτου εκεί την Κυριακή
Τώρα για Sala κτλ θα ενημερώσω όταν τους βρω, στο ενδιάμεσο πάμε λίγο και οι υπόλοιποι για να βγούμε 8άδα

edit, γιατί δεν με αφήνει κι άλλο σερί post :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, επειδή οι περισσότεροι από εσάς δεν έχουν πάει ξανά στη Λεόντειο των Πατησίων (τώρα μεταξύ μας, όχι ιδιαίτερα καλό γήπεδο αν κρίνω από τη τελευταία φορά που πήρα τον Σεπτέμβρη, είχε αρκετή σκόνη το παρκέ και τα στεφάνια ήταν κακά βιδωμένα, αλλά υποθέτω ήταν και αρχή σεζόν τότε και πρώτη λειτουργεία μετά το summer break, ελπίζω να είναι εντάξει τώρα) να πω απλά ότι είναι δίπλα στον Ηλεκτρικό Άνω Πατήσια και η γενική είσοδος είναι παρακάτω στο σημείο που έχω κιτρινίσει, μπροστά στη Σεβρών.

Εκεί λοιπόν είναι είσοδος ενός υπόγειου πάρκιν -στο οποίο παρκάρετε όσοι είστε με αμάξι/μηχανή κανονικά- στο οποίο μόλις μπείτε, αν κάνετε αριστερά φτάνετε στα ασανσέρ, με το γήπεδο είναι στον 2ο-3ο όροφο, δεν θυμάμαι ακριβώς -αλλά έχει οδηγίες, όπως και επίσης φύλακα στην είσοδο σε σταθερή βάση, τον οποίο ρωτάτε και σας λέει κατευθείαν προς τα που κατευθύνεστε.

btw δεν πρόλαβα να πάρω Sala το απόγευμα, ούτε το βράδυ -περίεργη μέρα- και θα δοκιμάσω αύριο

Αυτά, πάμε λίγο και κανείς άλλος για 8άδα \m/

7 Likes

Καλή χρονιά μπίστες μου! Εγώ μέσα για τη Κυριακή!

6 Likes

Xreiazeste allon enan ?? an nai eimai mesa

2 Likes

Είμαστε 8άδα so far
lupin
martian
apostolis
MegadethaS
Moonchild
evil
Ktn
Παργαλάτσος

αλλά εννοείται έλα Τζόνυ, θα παίξουμε 4on4 με μια αλλαγή, no worries
διπλό για αναβάθμιση δυστυχώς γιοκ

Όχι ρε Πιλ, κλαιν , τώρα το 8 με μια αλλαγή δεν με πολύ ψήνει οπότε Χαβ φαν γκαις :slight_smile:

Τζον έλα ρε παιχταρα μια αλλαγή στα 8 άτομα δεν είναι τίποτα, ευκαιρία για ανάσες :exclamation: αν μοιραστεί καλα ο χρόνος είναι κάνα δεκάλεπτο στον καθένα μόνο ο χρόνος “στον πάγκο”

Έλα βρε @ !

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην τα καταφέρω δυστυχώς, οπότε Τζον μη το σκέφτεσαι καθόλου

και φίλος Μήτσος από την προηγούμενη εβδομάδα μέσα (του το είχα πει νωρίτερα όταν δεν ήμασταν σίγουροι για 8άδα), ο οποίος αν κλείνουμε εκτός Κηφισιάς γήπεδο πιθανότατα θα μπορεί σχεδόν πάντα…

Οπότε έχουμε
@eviL
@RiderToUtopia
@apostolisza8
@Moonchild92
@martian
@MegadethaS
lupin
Φίλος Μήτσος

και @Ktn - @JoHNNyB που στην καλύτερη ήμαστε 4on4 με μια αλλαγή η ομάδα για ανάσες, μια χαρά!!!

Basketball Fail GIF by FirstAndMonday - Find & Share on GIPHY

2 Likes

Ξύπνησα με βήχα κ έτσι κομμένος ρε γμτ - καλού κακού καλύτερα να μην έρθω σε περίπτωση που είναι τπτ κολλητικό (η απλά hangover).
Σορρυ που ακυρώνω τελευταία στιγμή!

Λοιπόν @JoHNNyB off, μιλήσαμε νωρίτερα, @evil κότεψε :stuck_out_tongue: , ήμαστε 7αδα + @Ktn 8ος, αν έρθει τελικά… οπότε @Ktn δώσε ένα final update, να δουμε αν θα βγει 8αδα, ή θα ήμαστε 7αδα (3on3 με μια αλλαγη - ίσως ψάξω κ για 8ο αν είναι τότε)

Εκτός κι εγώ δυστυχώς :slightly_frowning_face:

Λοιπόν έφαγα διαδοχικά άκυρα για 8ο, όποιος από τους συνήθεις υπόπτους που δεν δήλωσαν και θέλει, προφανώς έρχεται, ενώ αν έχει κάποιος από τους ήδη δηλωμένους κανέναν γνωστό, ας το πει να τον φέρει…τα λέμε 7άδα στις 20.00 στο γήπεδο

εδιτ, 1 last shot to glory απο φιλο Μήτσο μπας και έρθει ένας γνωστός του για 8αδα, ενημερώνω όταν μου πει

3 Likes

Άκυρη κ η τελική προσπάθεια, πάμε 7αδα και όποιος έχει φίλο που ψήνει, ας τον φέρει - ή εαν ψήσει κάποιος από τους συνήθεις υπόπτους εδώ, ευπρόσδεκτος επίσης!

Μπασκετάρα χθες στην Λεόντειο, μοιράσαμε σκορ και θέαμα (και γλίστρες).

Πρώτο ματς της χρονιάς για εμένα και το χάρηκα δεόντως. Κουράστηκα πάρα πολύ (πιο πολύ από κάθε άλλη φορά μάλλον) αλλά το απόλαυσα στο έπακρον.

Οι ομάδες:

Στο πρώτο μάτς:

Εγώ - @RiderToUtopia - @Lupin - @MegadethaS

@Moonchild92 - @apostolisza8 - φίλος Lupin

Στα παιχνίδια 2 και 3, ο φίλτατος Μεγκαντεθάς άλλαξε “στρατόπεδο” και πήγε με την άλλη ομάδα και μείναμε εμείς τριπλέτα.

Νομίζω πήραμε και τα 3 παιχνίδια, αλλά σε όλα βγήκαν πολύ δυνατά και ενδιαφέροντα ματσαρίσματα.

Μια ματιά στους μπίστες που ξεχύθηκαν στο παρκέ χθες:

@Lupin: Με χέρι αλφάδι από μακρινή απόσταση και με καταπληκτικές ασσίστ (με έκανε μάγκα ουκ ολίγες φορές), ήταν ο κινητήριος μοχλός μας χθες. Πραγματικά μεστή εμφάνιση.

@RiderToUtopia: Δεν έπιασε τα στάνταρ που μας είχε συνηθίσει, έφταιγε και εν μέρει το παρκέ που γλίστραγε επικίνδυνα στην ρακέτα. Αυτό σημαίνει για τον Παργαλάτσο πως αντί για τα 3/4 των πόντων της ομάδας του, πρέπει να έβαλε τα 2/4 :stuck_out_tongue: Επικές μονομαχίες με φίλο Lupin και επικό ταψί από @MegadethaS (στα highlights εχθες).

Εγώ: Καλά μου πήγε το ματς, έφαγα την καθιερωμένη τάπα μου από @Moonchild92 όπως σε κάθε ματς, αν δεν έκανα και μερικές υπερβολές και λαθάκια θα ήμουν πιο ικανοποιημένος, αλλά γενικά μου βγήκε το ματς και το χάρηκα.

@MegadethaS: Ήρθε με την αύρα βετεράνου και κούμπωσε γρήγορα και στις δύο ομάδες που αγωνίστηκε. Playmaker με μυαλό, καλή ντρίπλα και γενικότερα ο χειρισμός της μπάλας δείχνει πως το κατέχει το τόπι. Να ξεκλειδώσει και να πάρει κανα σουτ παραπάνω στο επόμενο ματς, τον ένιωσα λίγο “φοβισμένο” στην εκτέλεση ενώ μια χαρά τα καταφέρνει και εκεί. Cheers, να μας ξανάρθεις!

@Moonchild92: Το ΚΑΤΕΡΠΙΛΑΡ των μπιστών και ο αγαπημένος μου προσωπικός αντίπαλος, μου έβαλε ξανά δύσκολα με άμυνες που λυγίζουν και τους πιο θαρραλέους, έχει αρχίσει και εμπλουτίζει το ρεπερτόριο με μουλωχτές κινήσεις εντός της ρακέτας, ενώ χθες δείχνει πως αρχίζει και ρολλάρει και στο σκοράρισμα. Ένας μικροτραυματισμός τον άφησε στον πάγκο για το τελευταίο 20λεπτο περίπου, αυτά είναι πταίσματα για το τανκ της παρέας όμως.

@apostolisza8: Ο trash talker της καρδιάς μας έχω την εντύπωση πως χθες άφησε στην άκρη τα θανατηφόρα μπασίματα για χάρη των περιφερειακών σουτ (που του πήγαν γάμα τα βέβαια). Πρώτο βιολί στην ομάδα του, αναμενόμενα.

Φίλoς Lupin: Πολυεργαλείο. Και mid range σουτ και ποστάρισμα και ασίστ και τα πάντα. Βάζουμε και την σωματική διάπλαση (πολύ δύσκολο να τον μαρκάρεις) και έχεις έναν jack of all trades που βγάζει λαγούς από το μανίκι.

Κανονιστείτε για το επόμενο.

7 Likes

Ο @martian άρχισε τις μετριοφροσυνες πάλι, ενώ στο πάρκινγκ μετά το ματς τον ψηφίσαμε ομόφωνα mvp. Είχε τρελαθεί εντελώς, μιλάμε για show, ειδικά στο τρίτο μονο στριφογυρναγε σαν τον ΤΑΖ και παστελωνε από παντού, δεν έχανε σουτ, killer instict το λιγότερο.

@MegadethaS να μας έρχεσαι οπότε μπορείς φίλε, έχεις μετρήσει πολλές χιλιάδες μπασκετοωρες και φαίνεται στο γήπεδο κι ας είχες χρόνια να παίξεις.

Μέσα για την Κυριακή που μας έρχεται , προτείνω να κλείσουμε από νωρίς κάτι αν μαζευτούμε γρήγορα οι πρώτοι 4-5

8 Likes

@martian χτες
Streetball The Professor GIFs | Tenor

6 Likes

Εγώ δεν ξανάρχομαι για μπάσκετ, θα πηγαίνω κάθε βδομάδα σε λάηβ του Λώρη πλέον.

10 Likes