Μπασκετοφατσες του rocking

Περαστικά @Ktn.

Κατά 99% θα υπάρξει έκτακτη, “εξωσχολική” παρουσία, προς αναπλήρωση του κενού του bomber των 7 (μέτρων), επομένως, μένει το 4on4.

3 Likes

Αχεμ, λοιπόν…εναπομείναντες αδήλωτοι μπήστες, όποιος ψήσει ευπρόσδεκτος γιατί ήμαστε 7!

**Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - **

@JoHNNyB
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@Outshined
@morgoth
@potofgold

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 4 , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman ,

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 , samis , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
nnnkkk bostonflesh St_Anger

Όποιος από τους δηλωθέντες επίσης -ή και όχι- έχει φίλο που ψήνει μπήστιγμα, ευπρόσδεκτος εννοείται!!

Για πάμε λίγο
image

Υγ. @nnnkkk μήπως ήρθε η ώρα να λάμψεις;

3 Likes

Αρνητικοτατον, αυτό το ΣΚ είμαι πολύ μακριά από το πεδίο δράσης

2 Likes

Σορυ παιδια εγω τωρα το ειδα, μπηκαμε σε αγωνιστικη περιοδο και εχει λιωσει το κορμακι τα τελευταια ΣΚ, επομενη εβδομαδα εχουμε αγωνα και μετα κενο οποτε λογικα κατι θα γινει προς τα εκει.

3 Likes

Αυτά κάνετε και μάρκαρα Παργαλάτσο σήμερα :exclamation: :

6 Likes

O Μπυστικαλ Μπιστ of rebellion με τις μπυστιριωδεις φιλοσοφικές προσεγγίσεις του στο αρχετυπικο ιδεώδες της άμυνας, σε συνδυασμό με αριθμολογία και σιωπηλή πνευματική εργασία (άλλωστε τα μονα παίζονται στα 21=7+7+7, τυχαίο; δεν νομίζω!) με δυσκόλεψε ομολογω, αν και έχω την εντύπωση πως σαν άλλος σαμάνος μπυστικιστης κατόρθωσε να μικρύνει τη διάμετρο της μπασκέτας όταν επιχειρούσα σουτ, υποψιάζομαι και μικροαλλοιωσεις στο χωροχρόνο, με αποτέλεσμα την αστοχία των προσπαθειών μου .-

Πολύ ωραίο ματς και σήμερα, κομισάριε τι λες ?

8 Likes

image

6 Likes

Ας κάνει κάποιος το recap της 29ης επικής Μπασκετομαχίας, γιατί αν εξαιρέσουμε το 20λεπτο που ο Κρισπ θέλησε να μετρηθεί με το Megatherion, η κούραση του εκ νέου match-up με τον Παργαλάτσο -για το υπόλοιπο διάστημα από το σχεδόν 2ωρο που παίξαμε- με έχει καθηλώσει αυτή τη στιγμή στον καναπέ ανάσκελα να δίνω μόνο εντολές (πλιζ άλλαξε κανάλι/φέρε μου πλιζ νερό με καλαμάκι/βάλε μου πλιζ ένα μαξιλάρι στο κεφάλι/πάγο για τα γόνατα πλιζ κτλ κτλ)

@martian you are welcome για recap ξανά αν θες κ συ, εκτός αν όταν γράφεις θέλεις να φοράς παπούτσια με δεμένα κορδόνια -οπότε τότε γάμησέ το, να το κάνει άλλος :stuck_out_tongue:

7 Likes

7 άτομα σήμερα.

Δύο ομάδες. Μία τετράς (με αλλαγή ανά 5 πόντους στο σύνολο) και μία τριάς.

Η τετράς: @RiderToUtopia, @martian, @MegadethaS, tBL

H τριάς: @ChrisP, @Lupin, @evil

1ο μονό:

Τσόντα ολκής από την τριάδα. Δεν μπορέσαμε να βρούμε καμία απάντηση και η αλήθεια είναι ότι μας έφτυσε αρκετά η μπασκέτα (κανείς δεν μας φταίει, βέβαια/ο Παργαλάτσος επέμεινε να πάμε σε αυτήν, λόγω λιγότερης ολισθηρότητας). Νομίζω ότι το μόνο που καταφέραμε ήταν μία ισοπαλία στο 3-3. Τελικό σκορ: 21-9

2ο μονό:

Περίπου συνέχεια του πρώτου. Η τετράδα βελτιώθηκε αρκετά, ωστόσο η τριάδα παρέμεινε σε πολύ υψηλές ταχύτητες κι έφτασε σε μία ακόμη δίκαιη (και ψιλο-άνετη) νίκη. Επίσης, εδώ δεν μας έκατσαν και καλά οι αλλαγές μας, καθώς τύχαινε να αναγκάζεται να βγει κάθε φορά παίκτης μας που ήταν ζεστός. Τελικό σκορ: 21-14

3ο μονό:

Εδώ η τετράδα σκύλιασε. Είπαμε: “Ή τώρα, ή ποτέ!”. Και το κάναμε. Αναμφίβολα, η κούραση της τριάδας και το bonus του έξτρα παίκτη λειτούργησαν υπέρ μας, ενώ τα χέρια μας άρχισαν να βρίσκουν επιτέλους πιο εύκολα το στόχο. Να πω γενικά πως με τα στεφάνια του γηπέδου κάτι δεν πάει πολύ καλά, καθώς αντιδρούν τόσο σκληρά σαν να ρίχνουμε λαστιχένιες μπάλες σε χυτό μπετό. Anyway, η “παρθενιά” έσπασε, με τελικό σκορ: 21-15

Ατομικά

RtU: Κέρβερος, αλλά σήμερα αναγκάστηκε να βγει αρκετά στην περιφέρεια για να ξεκινήσει προσπάθειες ή να τις επιχειρήσει. Νομίζω ότι -πλην του τρίτου game- η πλάστιγγα έγειρε ελαφρώς υπέρ του Lupin σήμερα, τουλάχιστον από άποψη εντυπώσεων, λόγω των stop που έριξε στο Θηρίο. Σε κάθε περίπτωση, πάντως, ο RtU είναι αυτός που κράτησε εν πολλοίς τα προσχήματα της ομάδας μας και στα δύο πρώτα μονά. Επίσης, έκλεισε αυθαίρετα την έξοδό μας από το χώρο, λειτουργώντας εν είδει αγρότη με τρακτέρ, στο μπλόκο της Λάρισας.

Martian: Ο γνωστός HHF, με ενέργειες βγαλμένες από μεταμεσονύκτιες προπονήσεις. Μαγικά του Gandalf the Brown, με μεταλλική αύρα και το γνωστό νευρώδες μπίστημα με το κεφάλι κάτω, το οποίο τις περισσότερες φορές θα καταλήξει σε απίθανα καλάθια. Επίσης, την επόμενη φορά, οφείλει να φέρει γραμμένη σε τετράδιο 100 φορές την εξής φράση: “Θα δένω γερά τα κορδόνια των παπουτσιών μου!”.

Megadethas: Τρομερή μονάδα, με αξιοσημείωτη βελτίωση. Στις δύο πρώτες μάχες έπεσε (κι αυτός) θύμα των “περίεργων” στεφανιών. Χωρίς εκνευρισμό, αλλά με περίσσια πίστη, σήμανε το σύνθημα της νίκης στο τρίτο παιχνίδι, όπου υπήρξε υπερ-πολύτιμος και η μπάλα εκκίνησε να υπακούει στο χέρι του. Αέρινες κινήσεις, πολύ και αδιάκοπο τρέξιμο, καθώς κι εξαίρετη περιφερειακή όραση.

Lupin: Γαμήθηκε σήμερα. Τρομερό παιχνίδι, λύσσαξε ο άτιμος κι αυτό οδήγησε σε πολύ όμορφες ενέργειες επιθετικά, όπως και σε dominant παιχνίδι αμυντικώς. Δεν του παίρνεις την μπάλα με τίποτα, εν τω μεταξύ, καθότι ακόμα και σε double-team η χαμηλή του ντρίπλα είναι βγαλμένη από σεμινάριο. Τέλος, να σημειώσουμε ότι ανήκει κι αυτός στους επηρεασμένους από την προσφάτως δημιουργηθείσα σχολή του “Εξπρεσιονιστή ταβερνιάρη από τα Κιούρκα”.

ChrisP: MVP, άνετα και χαλαρά, κυρίως λόγω των πρώτων δύο μονών. Όχι ότι στο τρίτο υστέρησε σημαντικά, απλά κουράστηκε παραπάνω. Εμπνεύσεις και signature moves, βγαλμένες από τα καλά '90s, καθώς και αξιοσημείωτο passing game. Φάνηκε πόσο βαρόμετρο ήταν, αφού όταν αλλάξαμε το μαρκάρισμα επάνω του (τρίτο game), πετύχαμε και τη μοναδική μας νίκη, η τετράδα. Τέλος, διέκρινα μία νοσταλγία για την -πάλαι ποτέ- μεσόκοπη κυρία της στάσης, η οποία τον οδήγησε σε αήθη και ανυπόστατη επίθεση προς μέλος της παρέας.

evil: Μπετόν-αρμέ και τρεχαντήρι ολκής. Δαιμονιώδης φυσική κατάσταση, η οποία μου έδωσε τη γλώσσα στο χέρι απόψε. Τις καταχάρηκα τις μάχες μας. Πήρε φανερά πολύ περισσότερες προσπάθειες, οι οποίες αναμενόμενα τον οδήγησαν σε μπόλικους πόντους από τα signature moves του, ήτοι τα δυναμικά μπασίματα και τα σουτ μέσης απόστασης. Μας σκότωσε αρκετά στα δύο πρώτα, με τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ που πήρε.

Και εις άλλα, με υγεία!

11 Likes

:rofl:

Τα κονέ που συνέβησαν σήμερα κάνουν τη μεσόκοπη κυρία της στάσης απλή αναφορά στο φύλλο αγώνος.

7 Likes
4 Likes

Να ντυθείς καλά μην κρυώσεις, έχει και ζεστό νερό αν θες να κάνεις ντους :exclamation:

7 Likes

Να πω εδώ ότι αφού ΚΛΕΙΔΩΣΑ παργαλάτσο κάτω από το καλάθι με rodman-ικά κόλπα και σατανικά mantras, το γύρισε στο τρίποντο και αφού -προφανώς κατά τύχη- έβαλε δύο, μου έκανε και shrug ο ξεδιάντροπος :exclamation:

7 Likes

image

κέντησε ο Κομισάριος, για άλλη μια φορά

Ας γράψω εγώ για αυτόν, 2 πράματα μόνο:
no1. δεν τον έχω δει ποτέ να κάνει τόσες μπούκες μαζεμένες και να παίρνει τόσο δύσκολα σουτ με παίκτη πάνω του στον αέρα, θα έλεγα ήταν η έκπληξη της βραδιάς το πως προσάρμοσε το παιχνίδι του και προτίμησε την κατά μέτωπο επίθεση από το φαρμακοχέρι του. Δεύτερο ματς θα πω, μετά από την πλάτη που έπαιζε τον αντίπαλό του στο τελευταίο διπλό, που βγάζει πλουραλισμό σε τρόπο παιχνιδιού και ατόφια μπασκετική στόφα!
no2. το φαρμακοχέρι του, άπαξ και άνοιξε λογαριασμό και έμενε ζεστός, στο 2ο και 3ο μονό ήταν cheat ώρες ώρες -ειδικά εκεί στο κόρνερ, λες και τον είχες κάτω από τη ρακέτα αμαρκάριστο τα παστέλωνε.

Super απόγευμα μπίστηδες, πάμε για το 30ο ματς μας προσεχώς!!!

υγ. Highlight για εμένα, η ιαχή Παργαλάτσου “ΜΠΙΣΤΗΞΕ!!!” προς @martian στο 3ο ματς, όταν τον έβγαζε κάτω από το καλάθι και το μόνο που έμενε ήταν απλά να σηκωθεί και να το παστελώσει -το κατάλληλο pep talk για τη κατάλληλη στιγμή!

8 Likes

Μπιστηχτες της πορτοκαλι θεας, για να δουμε συμμετοχες για το

Μπιστ Wars vol. 30 , Κυριακη 19 Φεβρουαριου

Από τα Eurohoops, στην Κηφισια για την ωρα είναι διαθέσιμο 17.30-19.00 για μονό και από τις 19.00 και μετά διαθέσιμες όλες οι ωρες για μονο ή διπλο. Στα Πατησια είναι διαθέσιμες οι ώρες 20.00-21.30 και 21.30-23.00 για μονό ή διπλο.

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin ΝΑΙ
@RiderToUtopia ΝΑΙ, προτίμηση όχι πολύ αργά
@Ktn ΝΑΙ
@Kastroman
@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP
@The_Black_League ενδεχομενως ΝΑΙ για 17.30 ή 19.00
@Outshined
@Martian ΝΑΙ, ιδανικά 5.30 ή 7
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL ΝΑΙ, προτίμηση στο 17.30

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 , samis , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
nnnkkk, bostonflesh, St_Anger

1 Like

Ναι, ιδανικά 5.30 ή 7.

1 Like

Nαι, όποτε και όπου

1 Like

Αν πάει για 17:30 ή 19:00, ενδεχομένως (επαναλαμβάνω: ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ) ναι.

2 Likes

Μέσα κατά πάσα πιθανότητα - προτίμηση στο 17:30

1 Like

Αν και νωρίς, για πάμε λίγο και όσοι
image
μπας και κλείσουμε από νωρίς και προλάβουμε καλές ώρες

1 Like