Μπασκετοφατσες του rocking

Ελάτε ρε μπας και το κάνουμε 4-on-4 :exclamation:

1 Like

Game day μπιστες

(Κασέρι μόνο πλιζ)

Τίμια 6αδα μέχρι τώρα, έχουμε ακόμα δύο θέσεις για τσιφτικο 4on4

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin
@RiderToUtopia ΝΑΙ
@Ktn ΝΑΙ
@Kastroman
@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP ΝΑΙ
@The_Black_League
@Outshined
@Martian ΝΑΙ
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL ΝΑΙ

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman ΝΑΙ , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 , samis , Giasonas , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
nnnkkk, bostonflesh, St_Anger

5 Likes

Μπιστ Wars vol 35 - The tales from the μπιστ

Πάρα τις απώλειες σε βασικούς μπιστες αυτή τη βδομάδα, μαζευτηκαμε μια δυνατή 6αδα και καταθέσαμε τον τίμιο ιδρώτα στα ξύλινα δάπεδα του μπιστηχτηριου της οδού Ευρώτα.

Οι διαχωρισμός των ομάδων έγινε ως εξής:

A’ ομάδα

@ChrisP - O Μπυστικαλ Μπιστ 777 ή Ο Εντης ο Τζόνσον του Eurohoops

@martian - Μεταμεσονύχτιος παρακολούθητης ή ο Μπίστης του Σρέντινγκερ

@eviL - Ο ακούραστος και απτόητος Μπίστης, που με μεγάλη χαρά όλων έχει γίνει θαμώνας στη φασουλα μας

Β ομάδα

@Ktn - Ο αεικίνητος και σιωπηλος δολοφόνος

Hector the Hitman - Ο έτερος σιωπηλός δολοφόνος και M.I.P. σήμερα

.+ Τον γράφοντα

Το μπιστηγμα

Στο πρώτο μονο η Β ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά, και παρά την προσπάθεια της Α’ έφτασε στη νίκη , με μικρή έστω διαφορά.

Στο δεύτερο μονό, που ήταν και το πιο σκληρό θα έλεγα, η Α’ ομάδα κέρδισε, σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι που στο τέλος ήταν πόντο πόντο

Στο τρίτο μονο, η ομάδα Β, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε ισοφαρίσει στο 16-16 στις 19.00 που έληγε η κανονικη διάρκεια του παιχνιδιού και στις “καθυστερήσεις” να κερδίσει.

Ατομικη ανάλυση

Chrisp - ο σαμάνος δρυιδης μπυστικιστης είχε άφθονα ξόρκια, που χρησιμοποιησε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, άλλοτε συσκοτίζοντας το γήπεδο, άλλοτε αυξομειώνοντας τη διάμετρο του καλαθιού. Ήταν σταθερά καλός σε όλη τη διάρκεια, αλλά στο δεύτερο μονό είχε πάρει φωτιά, σκοράροντας κατά ριπάς, με highlight ένα καθοριστικοτατο τρίποντο που έφερε το δεύτερο μονό στο 22-21

Martian - Τι να γράψω για αυτό το Μπίστη, σήμερα έπαιξε καταπληκτικά με πλάτη, έχοντας πάντα το δικό του απρόβλεπτο στυλ παιχνιδιού. He moves in bistirious ways θα του αφιερώσω, παραφράζοντας το γνωστό ασμα

Evil - Evil has no boundaries ειπαν κάποτε οι θεοί, έτσι και το παιχνίδι του δεν έχει ταβάνι αν συνεχίσει να βελτιώνεται τόσο γρήγορα. Το καλύτερο του παιχνίδι επιθετικά, και σταθερά πολύ καλός αμυντικά.

KTN - Ενας Μπίστης που βελτιώνεται με τον καιρό, εκτός από το γνωστό του trademark χλατσωτο τρίποντο και τα silent but deadly κοψίματα στη ρακέτα, σήμερα έπαιξε πολύ καλά και οργανωτικά, συνδυαζομενος άψογα και με τον Hector και τον γράφοντα

Hector the Hitman - άλλος ένας μπίστης που είναι χαρά μας που έχει γίνει θαμώνας, μπασκετικος, δυνατός, μαχητικός και συμπαθεστατος.

Παργαλατσος- Ξέρω γω την ιδρωσα τη φανέλα, έκανα ότι μπορούσα, ευχαριστηθηκα πολύ το παιχνίδι και νομίζω βοήθησα στο ωραίο μπάσκετ που έπαιξε η ομάδα

Μετά το μπιστηγμα κάποιοι από τους παρευρισκόμενους παρακολουθήσαμε τμήμα του ποδοσφαιρικου ντέρμπι.

Και σε άλλα με υγεία παιχταραδες :grey_exclamation:

12 Likes

:sweat_smile:

Μπράβο Μπίστες, way to go!!

Άντε τώρα για το πολυπόθητο διπλό την ερχόμενη Κυριακή

5 Likes

Το παραένιωσα αυτό σε δυοτρείς φάσεις :smiling_face_with_tear: :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Λοιπόν Μπίστες

Mιας και το τελευταίο διπλό έχει αρχίσει να φαίνεται μια επικίνδυνα μακρινή ανάμνηση, ήρθε η ώρα λέω να το διορθώσουμε και να προσπαθήσουμε για μια καθ’ όλα ολοκληρωμένη μπιστηγματομαχία από τα παλιά!

Οπότε ξεκινάω το call to arms από τώρα, μιας και όσοι μπορούν να δεσμευτούν νωρίς για μπασκετική Κυριακή, τόσο το καλύτερο για να δρομολογηθεί η διαδικασία του 5on5 και κλείσιμο ολόκληρου γηπέδου πιο άμεσα!

Πάμε λοιπόν

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin NAI
@RiderToUtopia
@Ktn
@Kastroman
@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP
@The_Black_League
@Outshined
@Martian
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27
samis
Giasonas
osfp7
QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
@nnnkkk
bostonflesh
St_Anger

3 Likes

Νομίζω είμαι εντάξει από corona που πέρασα, αν κλειστεί διπλό και δεν την παλεύω το πολύ πολύ να κάνω τον τροχονόμο

2 Likes

Μεσα για ολες τις ωρες, προτιμηση να μην ειναι πολυ αργα

1 Like

Εχω τα 5Κ το πρωι/μεσημερι οποτε θεωρητικα χλωμο αλλα δε το αποκλειω!
Θα ειναι το ζεσταμα για το διπλο :sweat_smile: Οποτε ειμαι με αστερακι - ερωτηματικο.

1 Like

Ναι, κατά προτίμηση από απόγευμα και έπειτα (6 και μετά). Αν κανονιστεί και νωρίτερα πάντως δεν το αποκλείω.

2 Likes

Δε μπορώ γιατί έχει αποκριάτικο χορό ένας σύλλογος στον οποίο είναι Γ.Γ. η πεθερά μου.

ΝΕΤΙ

Σε άλλα νέα από το χώρο των ιδιαίτερα σκληρών αντρών, θα πάμε για ακραίο metal Nightwish τον Ιούνιο ε; (Σοβαρά εγώ θα πάω, το 2005 στο Λυκαβηττό τα σπάσαμε, τι Sabbath και Maiden μου λέτε μετά)

4 Likes

_

Εκτός απροόπτου ναι σε όλα για κυριακή!

3 Likes

παλαιοημερολογίτισσα;

4 Likes

Πάμε λίγο guys μπας και βγει η διπλάρα να το κλείσουμε να τελειώνουμε, 5αδα σίγουρη so far και αναμένουμε τους υπολοίπους.
Εννοείται οι με φίλους ρωτάνε και εκείνους από τώρα.

1 Like

Έλα, θα παίξουμε, τι θα γίνει;;

3 Likes

Εγω δε μπορω, σορρυ. Χαλασε ο απορροφητηρας της μελλουσας πεθερας μου στο Long Island και πρεπει να της παρω καινουρια φιλτρα απορροφητηρα απο ενα μαγαζι εδω κοντα που εχει την συγκεκριμενη μαρκα και να της τα παω την Κυριακη.

1 Like

ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΗΣΤΕΣ

image

Κυριακή 19/3 19.00 - 20.30 ραντεβού στο Dome.
Η 6άδα έχει βγει, αναμένουμε 4 άτομα ακόμη για διπλό - όσο το γρηγορότερο τόσο το καλύτερο, έχει ακόμα διαθέσιμο ολόκληρο το γήπεδο για τις 19.00, άγνωστο μέχρι πότε.
Το ταμείο ως γνωστόν δέχεται μόνο κασέρι, πάμε λίγο και οι υπόλοιποι μπας και προλάβουμε την διπλάρα!

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin NAI
@RiderToUtopia NAI
@Ktn NAI
@nnnkkk NAI
@Martian NAI
@ChrisP ΝΑΙ

@eviL - The Loneliness of the Long Distance Runner, ίσως
@Kastroman - “Δε μπορώ γιατί έχει αποκριάτικο χορό ένας σύλλογος στον οποίο είναι Γ.Γ. η πεθερά μου.” κανένα σχόλιο, πραγματικά

@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@The_Black_League
@Outshined
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27
samis
Giasonas
osfp7
QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh
St_Anger

3 Likes

Αυτήν την Κυριακή και εγώ μέσα.

4 Likes
Summary

(Άντζελα Δημητρίου - Come back | Angela Dimitriou - Come back - Official Audio Release - YouTube)

2 Likes

Στρώστε κόκκινο χαλί :warning:

2 Likes