Μπασκετοφατσες του rocking

8άδα check my fellows σκληροί καριόληδες του μπιστήγματος!

Κυριακή 19/3 19.00 - 20.30 ραντεβού στο Dome.
Η 8άδα έχει βγει, αναμένουμε 2 άτομα ακόμη για διπλό - όσο το γρηγορότερο τόσο το καλύτερο, έχει ακόμα διαθέσιμο ολόκληρο το γήπεδο για τις 19.00, άγνωστο μέχρι πότε.
Το ταμείο ως γνωστόν δέχεται μόνο κασέρι, πάμε λίγο και οι υπόλοιποι μπας και προλάβουμε την διπλάρα!

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin NAI
@RiderToUtopia NAI
@Ktn NAI
@nnnkkk NAI
@Martian NAI
@ChrisP ΝΑΙ
@JoHNNyB ΝΑΙ
@Moonchild92 ΝΑΙ

@eviL - The Loneliness of the Long Distance Runner, ίσως
@Kastroman - “Δε μπορώ γιατί έχει αποκριάτικο χορό ένας σύλλογος στον οποίο είναι Γ.Γ. η πεθερά μου.” κανένα σχόλιο, πραγματικά

@apostolisza8
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@The_Black_League
@Outshined
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27
samis
Giasonas
osfp7
QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh
St_Anger

Μέσα και εγώ.

Αφήστε τις γελοίες δικαιολογίες εκατέρωθεν του Ατλαντικού και ελάτε άλλος ένας τουλάχιστον να τσιτωθει λίγο η φάση.

3 Likes

Τρωω μπουλινκ οποτε κατα 80% ερχομαι.

4 Likes

Παίρνω τηλ για ολόκληρο και ενημερώνω

2 Likes

Λοιπόν μόρτες το γήπεδο άλλαξε κομπλέ
image

19.00 - 20.30 Κυριακή 19/3 Διπλό Μπίστηγμα στο Dome
Εννοείται θέλουμε και αλλαγές, οπότε μην κολλήσει όποιος ψήνει και νομίζει ότι η 10άδα μας αρκεί.
Ταμείο είπαμε, μόνο κασέρι

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 19

@Lupin NAI
@RiderToUtopia NAI
@Ktn NAI
@nnnkkk NAI
@Martian NAI
@ChrisP ΝΑΙ
@JoHNNyB ΝΑΙ
@Moonchild92 ΝΑΙ
@apostolisza8 ΝΑΙ
@eviL - The Loneliness of the Long Distance Runner, 80% ΝΑΙ

@Kastroman - “Δε μπορώ γιατί έχει αποκριάτικο χορό ένας σύλλογος στον οποίο είναι Γ.Γ. η πεθερά μου.” κανένα σχόλιο, πραγματικά
@The_Black_League - ΟΧΙ

@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@Outshined
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27
samis
Giasonas
osfp7
QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh
St_Anger

1 Like

Summoning @morgoth

(pun intended)

1 Like

Δυσκολη περιοδος η συγκεκριμενη γαμωτο, καθε ΣΚ εχουμε αγωνα οποτε ειναι ψιλοκλεισμενα τα ΣΚ μου. Θα το προσπαθησω ομως, αμα βρω περιθωριο θα σας πω, το παρακολουθω το τοπικ.

Summary

Philomena Cunk Awkward Dancing GIF - Philomena Cunk Awkward Dancing Cunk On Earth - Discover & Share GIFs

19.00 - 20.30 Εurohoops Dome Διπλό Μπίστηγμα for the ages!

Πάμε λίγο pre-game show σήμερα για μάχη μαχών 00s αέρα NBA edition -μιας και μας τιμάνε αρκετοί πιτσιρικάδες σήμερα:

  • Με μπασκετικό IQ να αγγίζει δυσθεώρητα ύψη και γεννημένος για να οδηγεί ομάδες και όχι απλά να συμμετέχει σε αυτές, σαν άλλος Jason Kidd ο @ChrisP αναμένεται να ταλαιπωρήσει όσο λίγους τους επιθετικούς που θα μαρκάρει -αλλά και εκείνους που θα τον μαρκάρουν, trust me i know
  • Μπορεί να φέρνει ξεκάθαρα σε Shaquille όταν γίνεται οδοστρωτήρας μέσα στο ζωγραφιστό, αλλά η ικανότητά του να παίζει άνετα στο high post όσο και πίσω από την γραμμή του τριπόντου με ταχύτητα και ευελιξία κινήσεων, κάνει τον @RiderToUtopia τον απόλυτο Tim Duncan της παρέας
  • Μια μίξη φοβερού athletism (αιώνιος έφηβος), υψηλής μπασκετικής νοημοσύνης και εξαιρετικών technicall skills κάνουν τον @JoHNNyB τον Dwyane Wade της παρέας, killer σε όποιο σημείο του γηπέδου τον πετύχεις
  • Με average τριπόντων που τον κατατάσσει αυτομάτως στους απόλυτους δολοφόνους του Dome αλλά και με εξωφρενικά φρενήρη ρυθμό μπιστήγματος που διαρκώς δημιουργεί χώρο στους συμπαίκτες του και δίνει ροή στο παιχνίδι, ο @Ktn σαν Steve Nash αναμένεται να οργώσει και πάλι το παρκέ απ’ άκρη σ’ άκρη
  • Το πιο εύκολο pick είναι Kobe Bryant σε @apostolisza8 , o οποίος έχει μελετήσει τόσο τις κινήσεις του εντός παρκέ όσο και το Mamba mentality, με το οποίο εδώ και 40 ματς συνεχίζει να μας ζαλίζει τον έρωτα :stuck_out_tongue:
    *Τον βλέπεις πλέον και λες “αυτός ο σκληρός καριόλης παίζει να έχει επιζήσει μαχαιρώματος και μυρίων άλλων καβγάδων σε τοπικά στέκια και ακόμα γλεντάει ψηλούς, κοντούς, μεγαλόσωμους, μικρόσωμους -you name it- παίκτες”. Όλα αυτά + μεγάλη εμπιστοσύνη στις δυνάμεις του όταν η μπάλα καίει, ο @Martian έρχεται με φόρα σαν άλλος Paul Pierce
  • O Dennis Rodman των 00ς, του οποίου θέλοντας και μη οι αμυντικές του λειτουργίες καθορίζουν παιχνίδια και διαχωρίζουν παράλληλα τους άντρες από τα παιδάκια, ο @Moonchild92 ως Ben Wallace έρχεται σαν ένα force of nature να πάρει rebound, να παίξει τρελή άμυνα και πάνω από όλα να μοιράσει αυτά τα υπερηχητικά του ταπίδια, σε όποιον άτυχο μπει εντός του αμυντικού του πεδίου
  • O Tony Parker ήρθε από τη Γαλλία και καθιερώθηκε αμέσως ως κύριος άξονας στον τροχό των Spurs , όπως και ο @eviL ήρθε από το UK και σχεδόν αμέσως καθιερώθηκε ως παίκτης-κλειδί για όποια ομάδα τον έχει στο παλμαρέ της: πολύ-εργαλείο με υψηλό μπασκετικό IQ, φοβερή κίνηση στο χώρο, γλυκό σουτάκι και γρήγορος σαν σφαίρα**
  • εγώ :wave:

στους έξτρας

  • Ray Allen δικαιωματικά ο Hector, killer όσο ελάχιστοι από το τρίποντο και με την δέουσα ωριμότητα να οδηγήσει τη μπάλα σταδιακά στην καλύτερη πιθανή λύση για καλάθι
  • Dirk Nowitzki o φίλος Μήτσος, 4άρι, 5άρι, shooting guard, you name it, με φοβερό jump shoot και fadeaway skills, αν βρεθεί στη μέρα του δεν παίζεται με τίποτα!

και

  • Rookie της βραδιάς ο @nnnkkk, θα δοθεί ανάλογος “τίτλος” μετά το ματς στην ανασκόπηση μιας και δεν έχει ξαναέρθει για μπίστηγμα -και αν κρίνω από τις όσες φορές έχουμε παίξει μπάλα, αναμένουμε ένα πολύ δυνατό κράμα ταχύτητας, ρηφλέξ, δύναμης και αθλητικότητας που ίσως γυροφέρνει σε έναν Vince Carter του Dome!

Βring your A game κύριοι, επιστροφή σε διπλό μετά από καιρό και με μια αλλαγή κάθε ομάδα, θα πέσουν κορμιά!!

Shaq Shaquille GIF - Shaq Shaquille Lakers - Discover & Share GIFs

10 Likes

Εντωμεταξύ πραγματικά δεν έχω ούτε ένα από αυτά, από 15 χρονών ήμουν πιο αργός κι από τετράδιο

5 Likes

αστα σάπια, μα το ποδοσφαιρικό μας τετ α τετ έχει δείξει άλλα… αν btw θες a ride, για να μην σπαμάρω εδώ, pm me και το μοντάρουμε με μετρό κτλ

1 Like

Ως 26αρης-27αρης πόσο είσαι, έχεις πλεονεκτική θέση αφού όλοι οι 35+ είμαστε πιο αργοί κι από ντοσιέ

3 Likes

Θα φέρω την ποδοσφαιρική μου ευφυία, αλλά δεν έχω ιδέα από συστήματα στο μπάσκετ

Όλα good, θα κάνω το ταξίδι :eyes:

Πάτησα τα 30 γτχμ

2 Likes

Ευτυχώς έχουμε εμείς…

2 Likes

Λοιπόν πάμε μια ανακοίνωση της τελευταίας στιγμής:

Ο μαν του γηπέδου με πήρε να μου πει ότι θα υπάρξει μια μικρή καθυστέρηση ενός τετάρτου-εικοσάλεπτου μαξ, γιατί έχει αγώνα παιδικό τώρα.
Θα κάτσουμε κανονικά μιάμιση ώρα εννοείται, αφότου μπούμε στο παρκέ + μου είπε ότι δεν υπάρχει δέσμευση του γηπέδου για μετά - οπότε και να θέλουμε έξτρα χρόνο, no worries!

Οπότε ιδανικά να είσαι 19.15 στο γήπεδο.
Τώρα, για όσους έχουμε συνεννοηθεί μεταφορά, ΔΕΝ αλλάζουμε ώρα, ας πάμε με την ησυχία μας -μα ένα τεταρτάκι θεωρώ δεν είναι και κάτι τρομερό να αράξουμε και να πούμε καμιά μαλακία/ή κανένα σουτάκι σε καμιά άδεια μπασκέτα αν έχει

Αυτά, τα λέμε γήπεδο

4 Likes

Ούτε σαν ανέκδοτο δεν λέγεται αυτό.

Δεν έχουν σωστό ύψος οι μπασκέτες;

1 Like

Ασε ρε παιδι μου να το πουλησω ωραια, μην ξενερώσει κανεις απο τους μακρυά ερχόμενους :stuck_out_tongue:

Αν θες να το πουλήσεις ωραία, προτείνεις τις παρακάτω για τα ύστερα του παιχνιδιού:

image

2 Likes

Παρε μεζουρα εσυ!

Ρε μλκες ξέχασα τα παπούτσια μου γαμώ το κεφάλι μου.

Ας κάνει κάποιος την καλή να πάρει αύριο στο γήπεδο να τους πει να βάλουν στην άκρη ένα ζευγάρι vans από εκεί που καθόμαστε και όπως φαίνεται έχουμε ήδη έτοιμο τον πρώτο για την άλλη Κυριακή

5 Likes