Μπασκετοφατσες του rocking

Πολύ τανκ και Πολυτεχνείο έπεσε, δεν κάνουμε καμιά άλλη παρομοίωση? :rofl:

@martian ξεδίπλωσε όλο το συγγραφικό σου ταλέντο (γιατί με το μπασκετικό σφραγισες τη νίκη χτες με τα δύο τρίποντα στα τελευταία λεπτά)

1 Like

Κοιτα, το 75% των προσπαθειών του τουλάχιστον, ήταν με το αριστερό χέρι, οπότε θα έλεγα όχι.

1 Like

Το πιασιμο σιγα σιγα φευγει και το καινουριο Μπιστ Γουορς μετα την επική μάχη της Κυριακής (the run and gun hangover game) πλησιαζει. Δηλωστε συμμετοχές μπίστες!

ΜΠΙΣΤ WARS VOL. 43 - ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΜΑΙΟΥ

Απο διαθεσιμότητες για την ωρα έχει 17.30-19.00 Κηφισια για μονό και απο 19.00 και μετα όλες τις ώρες για μονό ή διπλό. Στα Πατήσια δεν έχει καμία ώρα διαθέσιμη αυτή τη στιγμή.

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 20

@Lupin ΝΑΙ
@eviL ΝΑΙ
@RiderToUtopia NAI, προτίμηση οχι αργα
@Martian
@ChrisP NAI
@Kastroman
@Ktn ΝΑΙ
@apostolisza8 ΝΑΙ, όσο νωρίτερα γίνεται
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@The_Black_League
@Outshined
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 samis Giasonas osfp7 QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh St_Anger

1 Like

Μεσσα

2 Likes

Yes

1 Like

Nαι σε όλα

1 Like

Μέσα μπας και παίξω μπάσκετ αυτή τη φορά.

2 Likes

Μπαίνω με ορμή 1988, πραγματικού ατσαλιού και χάους και δηλώνω μέσα και εγώ, απλώς κατά προτίμηση όσο νωρίτερα γίνεται, μπας και προλάβουμε καμιά συναυλία ή/και στέψη.

1 Like

Πρώτον ναι σε όλα για Κυριακή.

Δεύτερον, έφτιαξα απογευματινό καφεδάκι, πάμε για μινι ανάλυση του περασμένου ματς:

Team #anycolouryoulike: @Lupin, @ktn, @martian, @JoHNNyB, Δημήτρης (φίλος Τζον)

Team #aslongasitsblack: @apostolisza8, @Moonchild92, @MegadethaS, @RiderToUtopia, @eviL, @ChrisP

Και σκορ 103-93 λοιπόν, υπέρ μας (duh!).

Στα του αγώνα:

Γενικά παίχτηκε καλό μπάσκετ, με τις δύο ομάδες να ακολουθούν διαφορετική φιλοσοφία όμως. Το σκορ σε γενικές γραμμές δεν ξέφυγε, νομίζω το πολύ να μείναμε 6-7 πόντους πίσω πριν κάνουμε το comeback της νίκης. Οι μεν μαύροι έπαιξαν πιο σφιχτή άμυνα (νομίζω πως σε σετ παιχνίδι βάλαμε αναλογικά λίγους πόντους κοντά στην ρακέτα, μας έκλεισαν καλά) και επικράτησαν στα rebounds (με αρκετά επιθετικά να τους δίνουν ώθηση), εμείς από την άλλη βασιστήκαμε αρκετά στην ταχύτητα και σε πιο run and gun επιθέσεις, οι οποίες μας έδωσαν κομβικούς πόντους.

Στα ατομικά:

ΣαρδεLupin: Κιμπάρικη εμφάνιση κατευθείαν από ταβέρνα, στάθηκε βράχος και ήταν νομίζω ο αρχηγός μας. Σεβάστηκε τους αντιπάλους και δεν έπαιξε τόσο όσο συνηθίζει κοντά στην ρακέτα, πήρε περισσότερες προσπάθειες περιφερειακά, ενώ επιτέλεσε τον ρόλο του play maker με άνεση και επιτυχία.

@Ktn: Ίσως η πιο αθόρυβη εμφάνισή του. Πήρε μπάλα λίγες φορές, έβαλε τα τρίποντα του, έκοψε τα φτερά των αντιπάλων και έτσι απλά έβαλε το λιθαράκι του στην νίκη μας. Τεράστιο respect και εικόνα που θα μου μείνει για καιρό, μια φάση που πάει να ορθώσει ανάστημα κόντρα στον Παργαλάτσο σε double team. Φυσικά ο Λάτσος ΔΕΝ σκόραρε σε εκείνη την φάση, αυτό τα λέει όλα.

@JoHNNyB + ο φίλος του: Δεν γίνεται να μην αναφερθούν παρέα αυτοί οι δύο. All star, NBAικες συνεργασίες, αυτά τα παιδιά ήταν οι βασικοί μας σκόρερς, αυτοί που τράβηξαν, κυρίως, κουπί στο επιθετικό κομμάτι της ομάδας μας. Σε όλους τους αιφνιδιασμούς μας ήταν παρόντες (αν όχι και οι δύο, τότε τουλάχιστον ένας από αυτούς), ενώ σε οργανωμένο παιχνίδι ήταν καταλύτες, ο μεν Τζον ήταν ο μόνος από εμάς που επιχείρησε τόσες (επιτυχημένες κιόλας, κατά κύριο λόγο) διεισδύσεις, ο δε Δημήτρης ήταν ταχύτατος και εκτός από mid range σουτ και μπούκες, έδειξε και μια φοβερή ευχέρεια στο να δίνει assists και να κάνει κλεψίματα.

Εγώ: Πετούσα αετό στην άμυνα σε αρκετά σημεία (σόρρυ), αλλά είναι η πρώτη φορά στην ζωή μου που έβαλα τρίποντα-μαχαιριές που καθόρισαν εν πολλοίς το ματς και ήταν υπέροχο. Μου συγχωρώ τις όποιες παρασπονδίες, λοιπόν :stuck_out_tongue:

@apostolisza8: All star εμφάνιση, όχι μαλακίες. Δεν σταματιόταν με τίποτα ο Αποστόλης την Κυριακή, τρίποντα κατά ριπάς, μπασίματα που είτε κατέληγαν σε καλάθι είτε σε φάουλ (είτε και στα δύο), ενώ και στις βολές τα πήγε περίφημα. Ολοκληρωτική εμφάνιση.

@MegadethaS: Με αύρα βετεράνου, δήλωσε παρών και έδωσε πολύτιμο boost στην μαύρη ομάδα. Το trademark drive του με την χαρακτηριστική κίνηση του αριστερού χεριού το λατρεύω και είναι διαολεμένα εύστοχο, σίγουρα δουλεμένο και σμιλεμένο σε τέλειο βαθμό με την εμπειρία που τον διακατέχει. Νομίζω είναι από τους παίκτες που είτε είναι στην ομάδα μου είτε εναντίον μου, πάντα απολαμβάνω να τους παρακολουθώ.

@Moonchild92: Νομίζω δεν έχει ξανατρέξει τόσο σε αγώνα, πάτα λίγο φρένο ρε γμμνε. Σίγουρα με εξέθεσε όταν έπαιζε επίθεση, τον έχασα αρκετές φορές και ήταν νομίζω το ματς που σκόραρε τους περισσότερους πόντους του, ήταν σχεδόν άχαστος από κοντά. Η άμυνά του με ζόρισε επίσης, παίζει βέβαια στα όρια του φάουλ (γμμνε!), αλλά χαρίζει η ομάδα ρε, δεν πειράζει, το αφήνουμε να περάσει.

@eviL: Πως αυτό το παιδί καταφέρνει και δεν τρώει τάπες, είναι απορίας άξιο. Όσες φορές πήγα να τον μαρκάρω ή βρέθηκα μπροστά του ή τέλος πάντων κάποιος ψηλότερος πάει να τον αναχαιτίσει, ε ο Ιβολ σχεδόν πάντα βρίσκει τρόπο όχι απλά να τελειώσει το μπάσιμο, αλλά να σκοράρει κιόλας. Το χαρακτηριστικό του mid range σουτάκι μας πλήγωσε σε αρκετές περιπτώσεις, ως αναμενόταν.

@RiderToUtopia: Ο Παργαλάτσος της καρδιάς μας παρουσιάστηκε λίγο ντεφορμέ? Λίγο κουρασμένος? Αυτό δεν τον απέτρεψε από το να μου δώσει μια τάπα στα ίσια (δυστυχώς για εμένα, θα το έβαζα στα highlight του αγώνα). Στα του game, τι να πω που δεν ξέρετε, απλά ανίκητος σαν 4-5αρι, την Κυριακή ήταν από αυτά τα παιχνίδια που έδειχνε ανίκητος. Και ξαναλέω, πως τον είδα λίγο ντεφορμέ :stuck_out_tongue:

@ChrisP: Ξεκάθαρα σε ρόλο point guard σε αυτό το ματς, ο Χρήστος περιορίστηκε στον ρόλο του οργανωτή (με αναμενόμενη επιτυχία), ακόμα και τα περιφερειακά του σουτ ήταν λιγότερα από όσα μας συνηθίζει. Ή έτσι το είδα εγώ. Επίσης, μαζί με τον Δημήτρη της ομάδας μας, οι top stealers του Κυριακάτικου μπιστήγματος, με εξέθεσε σίγουρα 2-3 φορές, ενώ στο τέλος έκανε συγκινητική προσπάθεια να το πάρει πάνω του και να προσπαθήσει να σπρώξει την μαύρη ομάδα στην νίκη (μετά έφαγε το τριποντάκι μου από το corner three όμως και κάπου εκεί η πλάστιγγα έγειρε υπέρ μας).

Άντε και στα επόμενα. Μαζευτείτε.

9 Likes

image
κλασσικά μόνο κασέρι το ταμείο, υπάρχει διαθέσιμο προς το παρόν -και άγνωστο για πόσο- το άλλο μισό γήπεδο, αν βγούμε 10άδα για διπλό

**ΜΠΙΣΤ WARS VOL. 43 - ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΜΑΙΟΥ 16.00 - 17.30 EUROHOOPS DOME ΚΗΦΙΣΙΑ **

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 20

7άδα έτοιμη

@Lupin ΝΑΙ
@eviL ΝΑΙ
@RiderToUtopia NAI
@Martian NAI
@ChrisP NAI
@Ktn ΝΑΙ
@apostolisza8 ΝΑΙ

@Kastroman
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@The_Black_League
@Outshined
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 samis Giasonas osfp7 QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh St_Anger

2 Likes

Παρακαλώ να βρεθούν άμεσα οι άλλοι 3.

Αποκλείεται να έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν εκείνες τις ώρες :stuck_out_tongue:

1 Like

@JoHNNyB @MegadethaS @Moonchild92 αιντε

Τι γίνεται, μόνο λόγια και μηδενικές αντοχές στην πίεση;

Παρών.

6 Likes

Έχω @Kastroman standby εδώ και 3 ώρες :stuck_out_tongue: να μου πει σίγουρα αν είναι διαθέσιμος Κυριακή.
Το διπλό είναι διαθέσιμο ακόμα -μόλις ενημερώσει/ποστάρει το κλείνω (αν προλάβω) και ένα άτομο ακόμα το βρίσκουμε θεωρώ μετά

4 Likes

O κύριος @JoHNNyB κάτι είχε πει για “επόμενη εβδομάδα”, οσμίζομαι κοκοκό επάρατο;

4 Likes

Ίδια ώρα το διπλό; Μπορώ ναι

Απλά 1830 θέλω να είμαι σπίτι για να δω κύριο Martinelli και κύριο Odegaard

5 Likes

Η πρόκριση στα χέρια αυτού του τίμιου γίγαντα

2 Likes

One Μπιστ to rule them all, One Μπιστ to find them, One Μπιστ to bring them all, and in the Eurohoops Μπιστ them

Ένας λείπει, πάμε γερά να τον βρούμε

2 Likes

Μίλησα με τον μαν Eurohoops, το αλλάζει σε διπλό και επιβεβαιώνω εδώ μόλις λάβω το τελικό mail

Εdit ok
image

Οπότε

9άδα

@Lupin
@eviL
@RiderToUtopia
@Martian
@ChrisP
@Ktn
@apostolisza8
@Kastroman
@MegadethaS

και αναμένουμε +1 για 5vs5 και διπλό

3 Likes