Μπασκετοφατσες του rocking

Υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να έρθεις σήμερα στις 9.30 μ.μ στο Περιστέρι σε κλειστό χώρο για τέσσερις εναντίον τέσσερις;

Μισό γήπεδο ΝΑΙ

2 Likes

Γιάννης μέσα - αν μπορεί κανένας να τον μαζέψει αλλιώς ΜΜΜ

Για μένα είναι αργά δυστυχώς και έχω ξύπνημα

2 Likes

Ωραίος ο Σ.Δ. @Ktn για την κράτηση, αν και απέχουμε αρκετά απο την απαρτία, δεν παύει να είναι πολύ ευχάριστο γεγονός η εμπιστροφη των @ChrisP, @MegadethaS και @Moonchild92 !

Ελπίζω σύντομα να έχουμε εμπιστροφη όλων των συνήθως υπόπτων αλλά και των εντελώς συνήθως υπόπτων :grey_exclamation:

2 Likes

Περιμένω οριστικό ΝΑΙ από Μήτσο PokerFace σε λίγο και βγαίνουμε επικό 4ον4, με ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 2 χτήνοι να σκοτωθούν μεταξύ τους και να μην με πάρουν εμένα πάλι τα σκάγια του Λάτσου -όσο λάθος και αν ακούστηκε ή μπορεί να παραφραστεί αυτό τώρα.

Shaq Backboard GIF - Shaq Backboard Shatter - Discover & Share GIFs

4 Likes

Τι συνέβαινε ως τώρα

1 Like

Έψαχνα έναν ημο.

:stuck_out_tongue:

Mητς με έκλασε πανηγυρικά γιατί έχει γάμο που δεν μπορεί τελικά να αποφύγει

@ktn ο Έκτωρας τλκ τι απόκαμε;;

Μέσσα

3 Likes

ΓΙΝΑΜΕ!!!

4ον4 here we go

@ChrisP
@RiderToUtopia
@Ktn
@MegadethaS
@Moonchild92
Lupin
Γιάννης
Έκτορας

8άδα, απλά ένα heads up -βάζω κ εμένα μέσα :stuck_out_tongue: - ότι λόγω μαραθωνίου, ίσως υπάρχει λίγο παραπάνω κίνηση σε κάποια σημεία ή κάποιοι κλειστοί δρόμοι στο κέντρο.
Έχετε το κατά νου για να ήμαστε on time στο γήπεδο και να μην χάσουμε πολύτιμο χρόνο μπιστήγματος

Τα λέμε σε λίγες ώρες μούτρα!

1 Like

Έχω να καταγγείλω ότι ο @Ktn θα έρθει ντοπε :beers:

3 Likes

Δεν πειράζει, θα τα φορτώσει σε κάνα γιατρό και θα τη βγάλει λάδι.

3 Likes

Δύσκολη μέρα θα ξημερώσει αύριο.

5 Likes

Από τα πιο δυνατά μας μπιστήγματα, εύγε μόρτες μου!!

4 Likes

4 Likes

Εντάξει, τα περίμενα πολύ χειρότερα.

Γράφτε τίποτα για τα ματς.

1 Like

Πιασμένος και εγώ πολύ σήμερα, ήταν από τα πιο δυνατά παιχνίδια μας

Πολύ δυνατές άμυνες, χαμηλά σχετικά ποσοστά ευστοχίας, Λουπεν α-σφυ-κτι-κη άμυνα και αφήστε τον να λέει για χτηνη, είναι ο Βεκνας του πρότζεκτ.

Πάρα πολλές φάσεις που παίχτηκε μοσ-μπιστ, ισοδύναμες οι δύο ομάδες, χιτσκοκικο γκρανγκινιολικο το δεύτερο μονό, κρίμα που η υπεύθυνη του γηπέδου δεν μας έδωσε τον έξτρα χρόνο να ολοκληρώσουμε το τελευταίο, οπότε τίμιο Χ.

Γαμω ήταν και το Μπιστ Wars 2 εις την έκτη, στα επόμενα ντουντς!

5 Likes

Ας ρίξω ένα mini recap και εγώ, μιας και το σηκώνει η πχοιότητα των ματς του Σαββάτου:

Ομάδα 1
Γιάννης, @RiderToUtopia , @Ktn , @MegadethaS

Oμάδα 2
Lupin, 'Εκτορας, @ChrisP , @Moonchild92

Πρώτο μονό πήγε σχετικά εύκολα στην ομάδα 1, η οποία είχε σε φοβερή μέρα όλους της τους παίκτες και δεν χρειάστηκαν ιδιαίτερο χρόνο προσαρμογής μεταξύ τους -έπαιζαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά λες και παίζουν μήνες μαζί. Η δεύτερη ομάδα έχασε πολύ χρόνο στο να βρει αρχικά το επιθετικό της στυλ αλλά κυρίως τις άμυνες, μιας και ειδικά ο @Ktn έκανε πάρτι ώρες ώρες μόνος του κάτω από τη ρακέτα. Το ματς πρέπει να έληξε γύρω στο 15-21 υπέρ των πρώτων, με highlights όλες τις φάσεις που ο @MegadethaS βγήκε κοντά στη ρακέτα και έβαλε μερικά φοβερά lay up με έναν ή και δύο αντιπάλους πάνω του.

Δεύτερο μονό η δεύτερη ομάδα ξεκίνησε πιο δυνατά και πάτησε πιο αποφασιστικά παρκέ, πήρε μια μικρή διαφορά στην αρχή -η οποία εξανεμίστηκε σταδιακά και έφερε το ματς πάλι τούμπα κατά της με 12-17. Κάπου εκεί κάναμε ένα φοβερό σερί, σφίξαμε τις άμυνες, μπήκαν αρκετά κρίσιμα και δύσκολα σουτ και πηγαίνοντας το παιχνίδι κοντά στη ρακέτα στις τελευταίες φάσεις, κερδίσαμε με 21-19 νομίζω -με φοβερό κλατς hook του @Moonchild92.

Ατομικά:

Ομάδα 1

Γιάννης
Playmaker με μάτια στη πλάτη, φοβερή πλαστικότητα κινήσεων και εξαιρετικός μπουκαδόρος, ταλαιπώρησε όσο λίγοι την αντίπαλη άμυνα και κάθε του πάσα ήταν σχεδόν πάρτο-βάλτο ασσίστ! Τεράστιο asset για όποια ομάδα τον έχει, όπως έχω πει ξανά ανυπομονώ να παίξω συμπαίκτης του!
@RiderToUtopia
Χτήνος μέσα στο ζωγραφιστό, χτήνος και εκτός με πολλά χιλιόμετρα στη πλάτη του, νομίζω η επιλογή του να με μαρκάρει σχεδόν σε όλο το γήπεδο χάρισε και μια από τις πιο απολαυστικές και βαρβάτες προσωπικές μάχες που έχουμε δώσει στα παρκέ τον τελευταίο χρόνο -και ας ήμουν για το ΚΑΤ μετά. Πάντα τέτοια \m/
@Ktn
Σβούρος από τους λίγους, εδώ και μερικά ματς έχει βρει έναν νέο ρόλο πλην δεινού σουτέρ που έπρεπε να πάει προς τα εκεί, βάση της συνολικής εικόνας του σαν παίκτη -αυτόν του ταχύτατου επιθετικού που θα κόψει στη πλάτη του αμυντικού για να πάρει μπάλα κάτω από το στεφάνι. Ασταμάτητος, ένα μεγάλο μέρος της νίκης του πρώτου ματς πιστώνεται πάνω του
@MegadethaS
Ταλαιπώρησε αρκετά τον @Moonchild92 -και όσοι έχετε παίξει αντίπαλοι με @Moonchild92 ξέρετε τι θα πει αμυντικός @Moonchild92 - και έκανε ένα από τα καλύτερά του παιχνίδια στη Λήγκα, με φοβερές ενέργειες κάτω από το καλάθι αλλά και κοφτές αποφασιστικές κινήσεις στη πλάτη του αμυντικού του.

Oμάδα 2
Lupin
Hi Hello GIF - Hi Hello Hasbulla - Discover & Share GIFs

Summary

έχω εθιστεί εδώ και μέρες σε Hasbulla :expressionless: don’t mind me

'Εκτορας
Δεινοπάθησε από τον φίλο του τον @Ktn στην άμυνα και δεν του βρήκε το σουτ στο πρώτο ματς, στο δεύτερο όμως το πήρε προσωπικά, τον περιόρισε αρκετά, δεν κώλωνε να μπει μέσα για μπάσιμο με τα θηρία και όταν χρειάστηκε, έγραψε μερικά πολύ κρίσιμα σουτ για την ανατροπή και νίκη!
@ChrisP
Αν και ταλαιπωρήθηκε από τη μέση του τις τελευταίες εβδομάδες, η επάνοδός του στα παρκέ δεν είχε να επιδείξει τίποτα καινούριο παρά τον κλασσικό ηγέτη-στρατηγό της ομάδας, ο οποίος μοιράζει ασσίστς για πλάκα και κάνει τις πιο σωστές κινήσεις στο παρκέ όταν κόβει για να ξεμαρκαριστεί ή να ανοίξει χώρο. Όταν δε βρήκε και το σουτ του, έσκασε και 1-2 επικά τρίποντα και άνοιξε τον ασκό της ανατροπής για την δεύτερη ομάδα.
@Moonchild92
Επίσης απών για πολλά ματς, ο @Moonchild92 πήρε το χρόνο του και μόλις βρήκε τα πατήματά του, μοίρασε πολύ πόνο στην άμυνα, έκανε πολύ σωστές κινήσεις ξεμαρκαρίσματος -ασχέτως αν κάποια καλάθια δεν βρήκαν στόχο- και πήρε και ο ίδιος πολλές προσπάθειες από καλή θέση -κάτι που το επικροτώ φουλ, the more effort the better we become! Εξτρα points για το επικό του κλατς καλάθι στο 2ο μονό!!

ΑΥΤΆ ΜΠΗΣΤΕΣ ΜΟΥ, άντε και στα επόμενα με υγεία και καλή διάθεση όπως προχθές!!!

8 Likes

@Aldebaran