Μπασκετοφατσες του rocking

Ποιός θα κάνει την ξηγα :grey_question:

@Lupin αναμένουμε νεα διαγνωση, στα πιτς για την ωρα
@martian ΝΑΙ
@MegadethaS
RiderToUtopia ΝΑΙ
@kbil ΝΑΙ
@apostolisza8
@Evil
@Ktn
@unfadom
@ChrisP
@The_Black_League ΝΑΙ
@morgoth
@Moonchild92
@Kastroman
@Outshined
@JoHNNyB
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@potofgold
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 11

The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Yofst, John the rock, Μήτσος UK ΝΑΙ, Omar-is-coming, Hector the Hitman, Pokerface, G 30/40/50, Foo Fighter

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
Giasonas , plex27 , samis , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον bostonflesh , St_Anger

2 Likes

@kbil απο τους δικους σου ειναι κανενας μεσα για Κυριακη 22.00?

1 Like

Έχω τρεις stand by, ενημέρωσε με πόσους να κλείσω για Κυριακή 10.

Εκτός σίγουρα μέχρι το Πάσχα.

The show must go on

@kbil θέλουμε σίγουρα έναν για την εξάδα για αρχή.

Περιμένουμε και από τον JTR, φίλο του @The_Black_League. Αν μπορεί (μπιστεύω θα ξέρουμε σύντομα) τότε θέλουμε άλλον έναν, αν όχι τότε κανέναν επιπλέον ή δύο επιπλέον (για 4on4)

3 Likes

Kudos to dr latsos for being proactive. Δεν έχω κανένα θέμα, απλά θα εκτιμούσα τελική ενημερωση το συντομότερο δυνατό για να κλείσω παίκτες. Όποτε όταν μάθει ο @The_Black_League, please let me know

2 Likes

ποπο ρε πστ, ήδη το ΣΚ μου φαίνεται οριακά ανούσιο χωρίς μπίστηγμα
Ελπίζω τα πουλεν μου στη Δύση Κυριακή βράδυ - Δευτέρα ξημέρωμα να με αποζημιώσουν

4 Likes

@kbil

Φέρε και τους 3 δικούς σου, να μην τους έχεις στο περίμενε τους ανθρώπους, ώστε να γίνουμε 8 και αν έχω κι εγώ ένα ΟΚ (που μάλλον πάει για χλωμό), θα το φτιάξουμε τελευταία στιγμή με κάποιον τρόπο.

2 Likes

Έκλεισα 2. Αναμένω από τρίτο. Ακριβώς όπως το λες, κρατά και το δικό σου

Edit.: 3 και εγω θα μαστε εκεί

2 Likes

Μετά την χτεσινή ολοκλήρωση του Μπιστ Wars (ο κομισάριος ίσως γράψει σχετικά με τον γνωστό του γλαφυρό τρόπο) και επειδή ακόμα βλέπω αρκετές διαθεσιμότητες, πάμε μπιστες να το κλείσουμε νωρίς για να αποφύγουμε τα πολύ βραδινά που δεν βολεύουν τους περισσότερους

Μπιστ Wars vol 84 Κυριακή 28-4

Τα διαθέσιμα είναι Κηφισιά 17.30, 19.00, 20.30, 22.00 ( ολόκληρο σε όλα εκτός από το 19.00) και Πατήσια 18.30, 20.00, 21.30 (ολόκληρο μόνο στο τελευταίο)

@Lupin Μαλλον ναι αν ειναι για 17.30, ποδαριου επιτρεποντος
@martian
@MegadethaS
RiderToUtopia ΝΑΙ, προτίμηση νωρίς
@kbil Μαλλον ΝΑΙ, ειναι die hard o Μπιστης
@apostolisza8
@Evil NAI, η μεγαλη εμπιστροφη
@Ktn
@unfadom
@ChrisP
@The_Black_League
@morgoth
@Moonchild92
@Kastroman
@Outshined
@JoHNNyB
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@potofgold
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 11

The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Yofst, John the rock, Μήτσος UK , Omar-is-coming, Hector the Hitman, Pokerface, G 30/40/50, Foo Fighter

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
Giasonas , plex27 , samis , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον bostonflesh , St_Anger

2 Likes

Μέσα αν επιτρέψει το πλευρό μου, είχα μια σύγκρουση με έναν τύπο φτιαγμένο από ατσάλι

3 Likes

στο 17.30 της Κηφισιάς, ποδιού επιτρέποντος είμαι μέσα.
22.30 με τίποτα, θέλω να δω τον αδερφό Kyrie και στις 20.00 θα ήθελα να δω και το Knicks - 76ers (οπότε για το 19.00 είμαι οριακός)

Το πόδι δεν είναι πρησμένο, το πατάω κανονικά, πήγα και γυμναστήριο δις μέσα στο ΣΚ και περπάτησα και αρκετά, αλλά δεν είναι ακόμα έτοιμο 100% -πονάει στο σημείο που γύρισε ακόμα, αν και κατά πολύ λιγότερο κάθε μέρα που περνάει.

Δεν θα την παλέψω όμως 2ο ΣΚ σπίτι, αν κανονιστεί το 17.30 θα έρθω για πολύ συντηρητικό παιχνίδι -
ΑΚΑ όποιος φαντάζεται Kong vs Godzilla (ας πούμε πως είμαι τώρα εγώ η σαύρα και ο Λάτσος το τεράστιο μαϊμούνι) ας το ξεχάσει :stuck_out_tongue: αν έρθω και παίξω θα είναι άμυνα με τα μάτια, λίγο οργάνωση, κανένα σουτάκι και τέτοια (έχω και Ρώμη σε 2 εβδομάδες ε)

αλλά το πιο αργά slot αποκλείεται, οπότε δηλώστε σβέλτα να προλάβουμε το νωρίς

υγ. ραπόρτο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε

3 Likes

Μεσα και εγω για νωρις (17.30 μεχρι 20:30).

2 Likes

Λουπεν αγαπη μου έλα πάρε με από δω

2 Likes

Το γοργον και χαριν εχει, αλλωστε αν χρειαστει μπορουμε ανετα να κανουμε αλλαγη ωρας ή αλλαγη σε διπλο. Εχω παρατηρησει πως συχνα Δευτερα απογευμα/ Τριτη πρωι χανονται οι περισσοτερες διαθεσιμοτητες, οποτε μπουμπουνισα το 17.30 που ειναι και το μονο που μπορει ο Γαλβανιζε ο Νυχτοκρωλης.

Μπιστ Wars vol 84 Κυριακη 28/4 17.30 Κηφισιά δηλωστε συμμετοχη!

@Lupin Μαλλον ναι αν ειναι για 17.30, ποδαριου επιτρεποντος
@martian ΝΑΙ
@MegadethaS
RiderToUtopia ΝΑΙ, προτίμηση νωρίς
@kbil Μαλλον ΝΑΙ, ειναι die hard o Μπιστης
@apostolisza8 ΝΑΙ
@Evil NAI, η μεγαλη εμπιστροφη
@Ktn NAI
@unfadom
@ChrisP ΝΑΙ
@The_Black_League
@morgoth
@Moonchild92
@Kastroman
@Outshined
@JoHNNyB
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@potofgold
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 11

The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Yofst, John the rock, Μήτσος UK , Omar-is-coming, Hector the Hitman, Pokerface Ισως G 30/40/50, Foo Fighter

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
Giasonas , plex27 , samis , osfp7 , QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον bostonflesh , St_Anger

3 Likes

:sweat_smile:
έτσι, να μάθετε να εκτιμάτε!!

ΩΠ ΤΟ ΣΚΑΣΕ Ο ΤΡΕΛΟΣ

5 Likes

Αμιγώς φορουμικό δεν το λες το παιχνιδάκι χθες, καθότι 50% η συμμετοχή από την κοινότητα και 50% εξωσχολικοί.

Μήτσος UK και η τριμελής παρέα που κατέβασε ο @kbil συμπλήρωσαν οκτάδα, μαζί με τους @RiderToUtopia, @martian κι εμένα.

Ως Κομισάριος διέκρινα εξ αρχής ότι η αρμάδα του kbil την μυρίζει έντονα την σπυριάρα, ωστόσο, ένιωσα ότι η υπόλοιπη τετράδα εναντίον τους θα δημιουργήσει αμφίρροπα ματσάκια. Όπερ κι εγένετο, καθότι και ο kbil πρότεινε να πάει με τους φίλους τους και να κάνουν το καρεδάκι τους και οι υπόλοιποι να συμπληρώσουμε την αντίπαλη ομάδα. Εδώ να αναφέρουμε τη λανθασμένη “διάγνωση” του Dr. Latso (σπάνιο φαινόμενο αυτό), ο οποίος κάτι δεν διάβασε σωστά στις αρχικές του εκτιμήσεις κι ένιωσε ότι θα επικρατούσαμε σχετικά εύκολα των απέναντι.

Προσωπικά, χωρίς ίχνος υπερβολής, θα πω ότι το χθεσινό μπασκετάκι ήταν πραγματικά απολαυστικό, με αδιάκοπα τρεξίματα, ωραιότατες συνεργασίες/κινήσεις και πάρα πολύ δυνατό. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που ίδρωσα τόσο πολύ, ενώ χαρακτηριστικό των μπασκετικά εξαιρετικών παιχνιδιών ήταν το γεγονός ότι παίχτηκαν μόλις δύο ολόκληρα μονά κι ένα κουτσουρουμένο.

Η μικτή του kbil ήταν ολοφάνερο ότι είχε γράψει χιλιόμετρα στα παρκέ, με τις συνεργασίες τους να βγαίνουν σχεδόν αυτόματα, δείγμα ότι πρέπει να έχουν μοιραστεί εκατοντάδες ώρες σαν συμπαίκτες. Εμείς, από την άλλη, δεν τα πήγαμε καθόλου άσχημα, αλλά ήμασταν αρκετά (έως πολύ) άστοχοι σε σημεία (εξαιρουμένου του Μήτσου), το οποίο προκάλεσε έναν μίνι εκνευρισμό, ο οποίος δεν βοήθησε.

Το πρώτο παιχνιδάκι ήταν το καλύτερο απ’ όλα, θαρρώ, με το σκορ να γράφει 21-19 υπέρ της kbil-οπαρέας. Στο δεύτερο χάσαμε πάλι, αυτήν τη φορά με 21-17, ενώ και στο τρίτο (στο οποίο, ομολογουμένως, οι δυνάμεις είχαν χαιρετήσει και η όρεξη είχε κάπως χαθεί, λόγω του λίγου χρόνου που είχαμε ακόμη διαθέσιμο), όταν σφύριξαν τη λήξη οι υπεύθυνοι, οι αντίπαλοι προηγούνταν με 11-9 (ή κάπου εκεί).

Ξαναλέω ότι το χθεσινό μού έφερε κάτι στον νου από ένα ιστορικό 4on4, όπου είχαν πέσει κορμιά και είχε χυθεί αίμα (κυριολεκτικά!). Ήταν, πραγματικά, απόλαυση να είσαι χθες στο παρκέ και αυτό πιστώνεται σε τεράστιο βαθμό σε όλους τους εξωφορομικούς (νέους, όσο και τον -γνωστό και μη εξαιρετέο- Μήτσο UK).

Επί των ατομικών, θαρρώ ότι εγώ, ο martian και ο RtU τα πήγαμε σχετικά καλά, ο καθένας στον τομέα του, όπως τα έχουμε αναφέρει πολλάκις, άρα, αξίζει να σταθούμε στον kbil και στους “ξένους”.

O kbil νομίζω πως έκανε το καλύτερό του παιχνίδι απ’ όσα τουλάχιστον είχα την τύχη να παραβρεθώ. Μάλλον η παρέα του τού έκανε πολύ καλό, καθώς μας έσταξε χθες, με πολυποίκιλες κινήσεις κι εκτελέσεις από παντού (3-4 φονικά τρίποντα, διαρκή μπασίματα, καθώς και κοψίματα που δεν τα προλαβαίνεις ούτε με σφαίρες). Επίσης, η άμυνα που παίζει είναι για να την πιεις στο ποτήρι, ε; Δεν θυμάμαι άλλον παίκτη του project να κάνει τέτοια κλεισίματα και τόσα deflection (Rick Pitino entered the chat). Μπράβο, μέγιστε!

Μήτσος UK ήταν ξεκάθαρα ο MVP μας χθες. Συγκινητικός σε σημεία, κουβάλησε επιθετικά και αμυντικά, πετυχαίνοντας ορισμένα πολύ δύσκολα καλάθια που προκάλεσαν τον θαυμασμό ακόμη και των αντιπάλων. Πάρα πολύ καλή εμφάνιση, εν γένει, ως μας έχει συνηθίσει, βέβαια.

Φίλοι kbil Βασίλης και Γιώργος ήταν σε παρόμοιο στυλ, θα τολμούσα να πω ότι ήταν οι @Lupin της χθεσινής βραδιάς, αναπληρώνοντας την απουσία του μεγάλου. Μεγάλες μπασκετόφατσες, με βρωμόχερα από μέση απόσταση αμφότεροι, μπούκες με απρόβλεπτες κινήσεις που κατέληγαν στην πλειοψηφία των φορών είτε σε φαντεζί τελείωμα, είτε σε φάουλ υπέρ τους, είτε σε ασίστ. Πάρα πολύ ωραίοι παίκτες.

Με τον φίλο του kbil, ονόματι Βαγγέλη, είχα την τύχη να παίξω αντίπαλος χθες και το καταχάρηκα. Combo guard μεγάλης κλάσης και αμυντικός με εξαιρετικές περγαμηνές, μού έβγαλε την πίστη, καθότι δεν ξέμεινε από ανάσες ούτε δευτερόλεπτο. Εκτέλεσε για την πλάκα του από το τρίποντο σε 3-4 περιπτώσεις, ενώ στο δεύτερο παιχνίδι έβαλε και τα μπασίματα στο κόλπο, με εντελώς απρόβλεπτες κινήσεις που δυσκόλευαν πολύ το μαρκάρισμά του. Τέλος, οργάνωσε πολύ καλά το παιχνίδι της ομάδας του.

Επίσης, να αναφέρουμε ότι όλοι ήταν σπέσιαλ παιδιά.

Μετά το ματσάκι τα είπαμε λίγο έξω από τον χώρο, με μια δόση στεναχώριας, καθότι εγώ, λόγω αλλεπάλληλων συγκυριών, θα είμαι εκ νέου διαθέσιμος για ματσάκι από τις 19/5 και μετά, ενώ έτερες σκατόφατσες θα λείψουν για ακόμη περισσότερο καιρό, αλλά εδώ είμαστε… Πάλι με χρόνια, με καιρούς, πάλι στο Dome θα πάμε!

Εις το επανιδείν, καλοί μου φίλοι, και καλά να περάσετε το Πάσχα!

8 Likes

ωραία, τώρα μπορεί και επίσημα να ξεκινήσει η μέρα μου στη δουλειά :hugs:

4 Likes

Μέσα για Κυριακή.

3 Likes

Will Ferrell Semi Pro GIFs | Tenor
ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ

2 Likes