Μπασκετοφατσες του rocking

Sala γιοκ Κυριακή, κλεισμένος όλη μέρα

Eurohoops επίσης όλα booked Κυριακή

Grava, the return…

1 Like

Νάτος, έρχεται με άγριες διαθέσεις για streetball

1 Like

Το θέμα είναι να μην βρεξει η να κάνει πολύ ζεστη και σκόνη που διαβάζω.Προτίμηση σε κλειστό φυσικά, αλλά εάν δεν γίνεται αλλιώς τότε έξω φυσικά.

Παρασκευή θα είναι ζόρικα διαβάζω με σκόνες και ζέστη, σκ λογικά -δη Κυριακή- δεν θα έχουμε θέμα, κανένα 30άρι οκ το παλεύουμε :stuck_out_tongue:

Με αυτά και αυτά, εγώ δεν έχω κάποια άλλη λύση στο θέμα γήπεδο -αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι ή γνωρίζει κάποιο χώρο να πάρουμε τηλ για να κλείσουμε μια απογευματινή ώρα Κυριακής, ας μιλήσει ειδάλλως πάμε παραδοσιακά και πατροπαράδοτα

1 Like

Πήρα και βοηθητικά ΟΑΚΑ και δεν βρήκα κάποιον - κάπου εδώ τελείωσαν οι απόπειρες μου για κλειστό, ρίξτε προτάσεις για ώρα και μέρος Κυριακή σε ανοικτό/θα επανέλθω με 2-3 δικές μου μέσα στη μέρα

Όπου θέλετε, όποτε θέλετε.

Προτάσεις:

1.Πάρκο Γουδί


Η πιο safe επιλογή, κυρίως λόγω parking, ψιλό-εύκολης πρόσβασης και με τα πόδια, δεν μαζεύει κόσμο νωρίς -γενικά δεν μαζεύει όπως παλιά- και κυρίως γιατί είναι μέσα στο Πάρκο, ΑΚΑ έχει δέντρα γύρω γύρω και είναι ωραίο spot γενικότερα.
Τα μείον είναι οι μπασκέτες και δη τα στεφάνια, τα οποία έχουν βιδωθεί τέρμα και σουτ μπαίνουν σχετικά δύσκολα + είναι ελαφρώς ψηλότερες του κανονικού.
Το δάπεδο ήταν το μεγάλο μείον διαχρονικά, όμως πέρασα τις προάλλες και είδα ότι το έβαψαν, μπάλωσαν λακκούβες και τα λοιπά -έγινε legit, με μοναδική επιφύλαξη πλέον το πόσο θα γλιστράει (αφού δάσος τριγύρω)
2 γήπεδα, 4 μπασκέτες
Απέναντι από φοιτητικές εστίες Πολυτεχνείου, βάζω ένα screenshot με εκκίνηση από μετρό Κατεχάκη

Summary

2.Πανόρμου πίσω από President
image

Το καλύτερο μακράν του δεύτερου από κάθε άποψη, if you know you know με μείον το ότι μαζεύει πολύ κόσμο από ένα σημείο και μετά + είναι ένα ρίσκο
2 γήπεδα, 4 μπασκέτες
Βάζω ένα screenshot παρακάτω για την τοποθεσία

Summary

3.Αθλητικό κέντρο Ψυχικού


Ωραία γήπεδα, καλές μπασκέτες, καλό τσιμέντο, έχω μια μικρή επιφύλαξη μόνο για το αν θα γίνεται χαμός + αν τυχόν μπαίνουμε πλέον ελεύθερα ή όχι
2 γήπεδα, 4 μπασκέτες
Βάζω ένα screenshot παρακάτω για την τοποθεσία

Summary

Πέραν των παραπάνω, υπάρχουν επίσης άλλα τόσα (Φωκιανός, Αλεξάνδρας γήπεδο Βάζελου + Γαδά, Κέντρο Νεότητας Χολαργού κτλ κτλ κτλ) στα οποία δεν ξέρω τι θα γίνεται από πλευράς κόσμου

Ακούω προτάσεις, ανοικτός σε όλα είμαι και λέω και κατά 18.00 μάζωξη όπου

4 Likes

Ωραιο το πρωτο - μεσα.

Μετα απο ερευνα, προτεινω και το απο κατω που φαινεται λετζιτ και ανακαινιστηκε περσυ:

Λοφος Λαμπρακη - Νεο Κοσμο
https://maps.app.goo.gl/oi13NoCxrxCKXKbN8

1 Like

Δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ αυτό. Παραδίπλα είναι το “Τρίκυκλο”, εξαιρετική επιλογή για φαγητό και με πολύ δυνατή κάβα (ειδικά για τσίπουρα και κρασιά). Άκυρη γαστρονομική παρένθεση, και το γηπεδάκι μια χαρά φαίνεται :sweat_smile:

Αν έπρεπε να διαλέξω (όλα φαίνονται μια χαρά), θα έλεγα Γουδί-Ψυχικό-Νέος Κόσμος-Κάραβελ (λόγω κόσμου τελευταίο και μόνο). Το γράφω απλά για τα τυπικά, κυριολεκτικά πάω παντού. 18.00 μου ακούγεται καλό για να μαζευτούμε.

3 Likes

Μόο αντί για Κάραβελ βάλτε President για να μην μπερδεύετε τον κόσμο :exclamation:

1 Like

Σχετικά κοντά σε αυτό (τύπου 5 λεπτά με το αυτοκίνητο) υπάρχουν και τα γήπεδα μπάσκετ του Κάτω Χαλανδρίου, δίπλα στο δημοτικό κολυμβητήριο “Παύλος Παπαγιαννόπουλος” και στα γήπεδα τένις (χάρτης παρακάτω). 2 γήπεδα και 4 μπασκέτες, έχει ελεύθερη πρόσβαση και οι υποδομές είναι σε καλή κατάσταση. Κάνουν προπονήσεις και μικρά τμήματα ομάδων εκεί, αλλά δεν έχω δει κάτι Σ/Κ.

Αν η παρέα κανονίσει για ένα από τα δύο (Νέο Ψυχικό ή Κάτω Χαλάνδρι), είναι πολύ πιθανό να σκάσω μύτη με “παρέα”, όχι απαραίτητα για να παίξω, αλλά για να επιβλέψω ως Κομισάριος. Φυσικά, καμία πίεση κ.λπ. Όπου βολευτείτε καλύτερα (καθότι το σενάριο του να έρθω ως παίκτης δεν συγκεντρώνει αξιόλογες πιθανότητες).

Τέλος, προσυπογράφω αξιολόγηση martian για Τρίκυκλο, όπου έχω ξεφτιλιστεί πολλάκις στο παρελθόν. Μια χαρά είναι και οι μπύρες του.

4 Likes

Ωραία θα έρθω και με τα πόδια. Τρίκυκλο αφήνω καλο λογαριασμό κάθε χρονιά :slight_smile:

Μέσα και εγώ 100% για Κυριακή οποιαδήποτε απογευματινή ώρα.

Εμένα η προτίμηση μου πάει κάπως έτσι: Αθλητικό κέντρο Ψυχικού - Πάρκο Γουδί - Λόφος Λαμπράκη - Νέος Κόσμος - Πανόρμου πίσω από President, κυρίως μπας και μας τιμήσει Κομισάριος με guest εμφάνιση.

Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε γήπεδο, πάω παντού

Ας πούνε και οι λοιποί να το κλείσουμε (και να δούμε και πόσοι είμαστε βασικά, αν βγαίνει μονό ή θα πρέπει να ψαχτούμε για γήπεδα με κόσμο εναλλακτικά -είμαστε 6άδα δηλωμένη νομίζω, @ChrisP , @Ktn , @samis , εγώ, @martian , @eviL )

Στ αρχιδια σου Ε;

ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ;;!!! :index_pointing_at_the_viewer: :index_pointing_at_the_viewer:

image

3 Likes

Οπου βολευονται οι περισσοτεροι - δν εχω προτιμηση.
Και 17:00 μαζευομαι επισης

Ενημερωτικά έχει ανοίξει μισό γήπεδο Eurohoops Λεόντειο, αργά δυστυχώς στις 21.30.
Εμένα μάλλον θα με βόλευε για διάφορους λόγους, αλλά αφού έχουμε πει ανοιχτό για αρκετά νωρίτερα προφανώς δεν θα το χαλάσω.

Καλό είναι πάντως να πούμε μια τελική απόφαση για ώρα/μέρος για να γίνουν τα απαραίτητα logistics.