Rockwave 08: Judas Priest, Within Temptation, Cavalera Conspiracy, Opeth κά - 9/7/08

Νταξ μη περιμενετε κανα μακροσκελες λαιν-απ ε.

Αν και πλεον δεν εχει σημασια, το 2006 ειχα ακουσει μια τρελη ραδιο-αρβυλα, οτι σκοπευαν να κλεισουν ενα billing σε φαση πολλα ονοματα (8 ονοματα ξερω γω). Ακομα θυμαμαι μερικα που ειχαν αναφερθει. Θα μου πειτε, ηρθαν οι Twisted Sister under public demand, οποτε μουφα παρτιδα (:stuck_out_tongue: ) αλλα ως φημη απο τοτε ειχε ακουστει.

Φετος δεν ελπιζω σε κατι τετοιο, μιας και ειναι τοσα τα λαιβ που ο κοσμος δε θα πολυγλυκαθει… εκτος αν το κανουν αρκετα μπομπα.

Αν π.χ. ειχα επιλογη θα ελεγα οτι ενα πακετο με Opeth / Dimmu Borgir / Cavalera Conspiracy ως τριαδα και μονο θα προσεκλυε τις μικρες ηλικιες… δηλαδη οι Borgir και κοινο εχουν και μια μονο φορα εχουν ερθει εως τωρα ( το '03 στο Ροδον, απιστευτο λαιβ btw, θα θελα να τους ξαναδω).

Επισης, δε νομιζω να κανουν μονο μια μεταλ μερα. Με οσα ονοματα εχουν ακουστει, μου φαινεται υπερχλωμο.

Και φερτε παλι Twisted Sister αλλα οχι ως headliners :stuck_out_tongue:

Edit:

Για CC:

May 30th in Madrid, Spain at Electric Weekend Festival
June 6th in Zeppelinfield, Germany at Rock Am Ring
June 7th in Nurnurgring, Germany at Rock Im Park

June 13th in Austria at Nova Rock Festival

June 18th in Amsterdam, the Netherlands at Paradiso*
June 19th in Paris, France at Bataclan*
June 20th in Nantes, France at Hellfest
June 22nd in Biddinghuizen, the Netherlands at Fields Of Rock

June 26th in Norway at Hove Festival
June 28th in Belgium at Graspop Metal Meeting
July 1st in Belgrade Smerderevo Festival Serbia
July 2nd in Croatia
July 3rd in Lieberec Arena Czech Republic
July 5th in France at Eurockeeness
July 6th in Germany at Full Force Festival

July 11th in Italy at Evolution Festival

Το τελευταιο κενο πεφτει κοντα, και βολευει.

xm exeis dikio

opeth στις 5-6 ή 6-7 και dimmu 6-7 ή 7-8
ωραια θα χουμε φαινομενα λιωσιματος αλα Immortal και κοκκινοπροσωπισμους αλλα dark tranquillity!!! :lol:

να πω και ενα μικρο σχολιο

λεμε cavalera conspiracy,οκ!

αλλα περα απο το νεο αλμπουμ και κανα 4-5 κλασσικ sepultura τρακς δεν προκειται να δουμε κατι διαφορετικο
δηλαδη θα ναι σαν να βλεπουμε soulfly!οχι οτι δεν λεει.
αλλα προσωπικα δεν θα με τραβουσε χωρις αλλα μπαμ ονοματα!!:slight_smile:

συμφωνα με πληροφοριες λενε για Metallica και Machine Head…ας ελπισουμε να ειναι αληθεια!
οι 2οι δεν μου λενε τπτ βεβαια…
επισης Judas Priest δεν ακουω και Opeth ειναι μεγαλη μου αγαπη
θα το σκεφτω να δωσω το παρον…

dimmu borgir δεν πολυακουω μαρεσε το In Sorte Diaboli αρκετα,αλλα γενικα δεν ειμαι και φαν
θα θελα να τους δω
αν και ειναι πολυ σκοτεινοι για ενα Rockwave…πως το πιστευετε οτι μπορουν να ερθουν?

σκοτεινοι μπορει να ειναι αλλα ειναι αλλο τοσο και περισσοτερο εμπορικοι οι Borgir, οποτε…εδω περσι βαλαν MDB με καργα ηλιο…

μπα δε νομιζω να τους φερουν αυτους φετος :-k. Οχι οτι με χαλαει ιδιαιτερα αυτο :stuck_out_tongue:

Eμένα με χαλάει! Δε θέλω Dimmu Burger! :stuck_out_tongue:

Μα και εμενα με χαλανε!!! Αλλιως το εννουσα :lol: #-o

Priest ανήκουν στα μεγάλα συγκροτήματα που πλην μερικών διάσημων τραγουδιών τους δεν με τρελαίνουν, dιmmu borgir τελείως αδιάφοροι, οι μόνοι που τρέφω κάποια συμπάθεια είναι η Opeth αλλά αποκλείεται να πληρώσω εισητήριο Rockwave για να τους δω… Το μόνο που θα με κάνει να το σκεφτώ είναι αν οι Cavalera παίξουν αρκετά απο Sepultura καθώς και αν προστεθεί κάποιο άλλο όνομα που με ενδιαφέρει πολύ(λεεεμε τώρα:p ) Επίσης και απο τo πως θα πάνε τα οικονομικά της εποχής δηλαδή αν γίνει το Machine head - Metallica + Jovi και ίσως πάω Maiden αν έχουν καλό setlist και δυνατό support τότε…απλά δεν παίζει:roll:

Πράγματι γμτ. Και θέλω πολύ να δω Priest. Αλλά προέχουν άλλα. Και μάλλον, θα θυσιάσω ένα-δυο λάιβ ακόμα.:frowning:

11 Μαρτιου εγω αρχιζω δουλεια-πρακτικη ωστε να μπορεσω να πληρωσω και φετος…Οταν θα βγει συναυλιοδανειο θα το σκεφτω καλυτερα…
Περισυ εδωσα 350 ευρω για συναυλιες…Φετος με βλεπω στο 500αρι…

ειναι ειναι εμπορικοτατοι!
ναι ηταν περιεργο αυτο με την θνησκουσα νυφη αλλα εγω καραγουσταρα!τρομερη αποδοση μιας απ οτις αγαπημενες μου μπαντες…

ασε φιλε μαζι σου…και γω λεω καμια δουλεια γτ θα χει πολυ rock n’ roll φετος…

Μονάχα μην ανακοινωθεί τίποτε άλλο. Κρατείστε τα για το χειμώνα.

εκει που λες “αντε ρε καμια συναυλια να γουσταρουμε” δεν υπαρχει τπτ
και εκει που ερχονται ολα πεφτουν μαζι…

και ίσως πάω Maiden αν έχουν καλό setlist και δυνατό support τότε…απλά δεν παίζει:roll:[/QUOTE]

δυστυχως απογοητευει το σετ λιστ…παιζουν κομματια εκτος περιοδειας…
ακου εκει fear of the dark μπροστα απο πυραμιδες
ενταξει το κομματι ειναι απιστευτο αλλα θα το ξαναπαιξουν στην επομενη περιοδεια:lol:

απογοητευει το σετ λιστ παιζουν κομματια εκτος περιοδου 85-88 αλλα …ειναι Maiden!
support μην εχουνε καμια κορη του Steave…

Nαι το ξέρω και με αυτά τα δεδομένα δεν πρόκειται να πάω άλλα αν τελικά φέρουν και Avenged και πούνε τίποτα για αλλαγμένο setlist (έστω και λίγο) τότε θα ήθελα να τους δω… Εχώ περιέργεια να δω και τι θα φέρουν τις άλλες μέρες στις μη metal μέρες οπότε αν ξέρει κανείς κάτι ας μας ενημερώσει

Οι Borgir ειναι αναμεσα στις πιο εμπορικες μπαντες του ατμοσφαιρικο-black-ίζον ήχου. Αν και τα τελευταια δυο αλμπουμ τους δε τη πολυπαλευαν…

Οσον αφορα για Bride, σε αυτη τη θεση και με αυτον τον headliner… καμμενο χαρτι. Επρεπε (ή μαλλον πρέπει) να τους φερουν μονους τους.

Νταξ, δε νομιζω να παιξουν κι ολο το δισκο. Δηλαδη 5 κομματια CC, και 5-6 Seps θα ειναι οτι πρεπει.

Troops Of Doom, Arise και Beneath The Remains ρε! Και Under Siege…

Καμενο ξε-καμενο, δεν μας χαλασαν καθολου περσυ :wink: