Rockwave 08: Offspring, Siouxsie, Deus, Gossip, Marky Ramone, Flogging Molly - 8/7/08

Τα εισητιρια πως πανε??Ελ’π’ιζω να μην ειμαστε εμεις και μεις…αν εχει παρει καποιος προσφατα ας πει τι γινεται…

Εγώ πήρα εισιτήριο αμέσως μετά το Πάσχα. Είχε αριθμό 911. Την ίδια μέρα πήρα και για ManuChao, Patti Smith και είχε αριθμό 6365. Άρα κάτι μου λέει ότι δεν αναμένεται και πάρα πολύ κόσμος. Πιθανόν ο λιγότερος από τις 3 μέρες του Rockwave.
Έχει πάρει άλλος εισιτήριο? Αν ναι, τι αριθμήση? Είναι ενδεικτικός άραγε ο αριθμός εισιτηρίου?

εγώ έχω Νο 66 αλλά είχα πάει πρώτες πρώτες μέρες…
καμία 5.000 το πολύ το κόβω…αλλά θα περάσουμε ωραία με deus , the ossfpring και marky ramone!

αυτο ΕΙΝΑΙ BILLING.η θεα siouxsie,οι floggin molly και οι offspring στο τελος.7 χρονια που πηγαινω σε rockwave τολμω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα billing που εχω δει.

εφοσον τα εισητηρια δν διανεμοντε απο ενα σημειο κ μονο δν ειναι ενδεικτικος κ ο αριθμος πανω σ’αυτα…
και εγω εχω εισητηριο που λεει 9042…που κολλαει?μπορει ν μην εχουν μαζευτει τοσοι ακομα!!αν κ πιστευω 10000 θα εχει πανω κατω!καλα αναρωτιεμε γιατι ν μην περνουν ομως εισητηρια κατα συρροη…πρωτη φορα ερχοντε!!!:-k

αποκλείεται ναχει κάτω απο 10.000… και πιστεύω θαχει περισσότερο κόσμο απότι η 2η μέρα…

Γιατί ο Έλληνας πάντα παίρνει τελευταία στιγμή. :wink:

Και ποίος σου πε ότι η δεύτερη μέρα θα χει 10.000 κόσμο? :stuck_out_tongue:

και εγώ πιστεύω θα έχει πολύ κόσμο…
καταρχάς Offspring και μόνο ακούει και η κουτσή Μαρία:p :stuck_out_tongue: …αποκλείετε να μην μαζέψει κόσμο…

Στο billing της ημέρας έχουν κλείσει οι Abbie Gale, ελληνική indie μπάντα απο Πάτρα με ένα εκπληκτικό album στα τέλη του 2007 με τίτλο “2”…Το γράφει στο myspace τους…Κάπου εδω μέσα είναι και το review του αλμπυμ…δεν λέει σε ποιο απο τα δύο stages θα εμφανιστούν…Αξίζουν πάντως τα παιδιά!τα έχω δει live!Αυτά…προς επιβεβαίωση: http://www.myspace.com/abbiegale

εε αναμενομενο το Indie, κατι να δενει με τους Gossip τελοσπαντων …

θανκς φορ δε χεντ απ :smiley:

Δυσκολα να παει με πατεριστες σε συναυλια με τοση ζεστα!

καλα τα λεωφορεια στις 10 θα μας πανεε 8O

θα βαρεσω ενδοφλεβειες

The Offspring - Rock In Rio (Lisbon, Portugal, 06/06/08) setlist

01. Bad Habbit
02. All I Want
03. Come Out And Play (You Gotta Keep’em Saparated)
04. Hammerhead
05. Gone Away
06. Have You Ever
07. Staring at the sun
08. Gotta Get Away
09. Want You Bad
10. You Gonna Go Far, Kid
11. Pretty Fly (For a White Guy)
12. Americana
13. What Happend To You
14. The Kids Arent Alright
15. Can’t Get My Head Around You
16. Self Esteem

πολύ καλό ρε γαμώτο.
ρεαλιστικά δύσκολο πάντως.

Mακάρι…

το setlist αυτο δεν παιζει να ισχυει, γτ οταν ερθουν εδω θα εχει βγει δω και κανα μηνα (περιπου) το νεο cd…οποτε αναγκαστικα θα συμπεριλαβουν καποια καινουργια περα απο το Hammerhead (εγω το βλεπω για 2-3 τουλαχιστον οπως half-truism Και you’re gonna go far kid). Το τουρ αυτο ειναι και καλα για προωθηση του νεου αλμπουμ και οχι greatest hits χερω γω…

Το θεμα ειναι ποιες απο τις τραγουδαρες θα κοψουν…δω περα ηδη δεν λενε το self-esteem δεν θελω να παραλειφθουν αλλα…η μονη λυση ειναι μεγαλυτερο setlist Που το βλεπω χλωμοτατο :frowning:

edit: το παιζουν τελικα το self esteem :stuck_out_tongue:

Λειπουν αλλα που παιζανε συνηθως… can’t repeat, one fine day κλπ…ηταν headliners στο φεστιβαλ? κανει διαφορα

σιγά μην αλλάξουν και setlist…
ήδη παίζουν 2 καινούργια.
my mistake, ρεαλιστικά δύσκολο να τα καραφέρω να τους δω.

μονο το hammerhead ειναι καινουργιο…το οποιο το παιζουν απο το 2004 (live in Tokyo Που εχω, και επαιζαν παραπανω τραγουδια)

Βάλτε Ignition στο σετλιστ ρε αρκουδέηδες να ‘ουμ’!

καλα ναι, μακαρι:roll:

αλλα πχ το Dirty Magic τοχουν παιξει πολυ λιγες φορες, και αυτες μαλιστα οταν ειχαν prob στον ηχο και βγαλανε τις ακουστικες :stuck_out_tongue: