Rockwave 2005 - Part 1

Κοίτα οι ημερομηνίες δύσκολα αλλάζουν και αυτό διότι:

Η Didimusic ανήνει (κατά τα λεγόμενά της) σε μία ευρωπαική “οργάνωση” η οποία διοργανώνει τα φεστιβάλ (δε θυμάμαι το όνομά της). Από τη στιγμή όπου πλέον, όλα τα ευρωπαικά φεστιβάλ έχουν πάνω κάτω τα ίδια ονόματα θα πρέπει να γίνει μια συντονισμένη προσπάθεια από διοργανωτές και συγκροτήματα για να βρεθούν οι κατάληλες ημερομηνίες και να μπορούν τα συγκροτήματα να οργώνουν με την άνεσή τους την ευρώπη. Από τη στιγμή που έχουν καθοριστεί κάποιες ημερομηνίες και έχουν ήδη κλειστεί κάποια ονόματα δύσκολα θα αλλάξουν.

Οπότε αν ο φίλος μας με την εσωτερική ενημέρωση σχετικά με τις ημερομηνίες είναι σωστός τότε δε το βλέπω να αλλάζουν, μόνο και μόνο, για να έρθουν οι maiden στην Ελλάδα. Μακάρι να έρθουν, είναι το αγαπημένο μου συγκρότητα, απλά μάλλον θα έρθουν εκτός rockwave.

Αυτά. 8)

Θες να αρχισω με ονοματα που εχουν ερθει χωρις να εχουν κατι να προωθησουν???

Ox, elpizo na min einai ayto pou nomizo…HIM? :evil:

U.F.O. ? :?

Μόνο εγώ κατάλαβα ότι το συγκρότημα με τα 3 γράμματα είναι οι HIM; Πώς δεν το σκεφτήκατε; :stuck_out_tongue: Μπράβο ΧΕΡΕΤΙΚ που το βρήκες κι εσύ μαζί μου :wink:

Εγώ το άρχισα το quiz και θα το τελειώσω, ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΜΩΣ, απλά είναι ισχυρή φήμη. Καλοκαίρι του 99 ποιοι είχαν ερθεί?

MANOWAR??

Exei anapsei gia ta kala i fimiologia kai oi kouventes. Gia na min makrygoroume gia to rock sygkrotima, skefteite ton Agio Kosma kai tha thymitheite tous REM. To thema den einai omos ekei. Ontos oi MAIDEN den tha erthoun sigoura sto Rockwave. Oi imerominies den prokeitai na metaferthoun o kosmos na xalasei. Graftikan poly sosta pragmata. Gia na anakoinothoun omos toso noris oi imerominies dieksagogis, kati exei kleisei. Perimenan idi to confirm, alla ayto tha ginei mesa ston Ianouario. Einai sygkrotima pou tha vgalei disko mesa sti xronia!!! Mpainei sto studio aytes tis meres (an den exei idi mpei). Oso gia tin xoritikotita tis Malakasas, an erthoun gia paradeigma oi epanasyndedemenoi LED ZEPPELIN (leo ena entelos akyro onoma gi ana mi vgoun fimes), panta yparxoun kai diplana oikopeda pou mporoun an agorastoun!!! Gia skefteite to!!! Episis an megalosei o xoros mporei na ginoun kai dyo skines. Pantos, synopsizontas - ki epeidi anapsa foties - tipota den exei kleisei oristika, oute prokeitai na ginei kati tetoio mexri to telos Ianouariou. Trust no-one loipon (oute ki emena pou sto kato kato den me kserei kai kanenas) kai min exete empistosyni se ayta pou sas lene gia onomata. Mporo na sas po apeira, alla den exei simasia.
By the way ekleise kai to KAMELOT-KOTIPELTO gia ton Aprilio sto Gagarin. Etsi gia to power metal tis ypothesis pou exei parei tin kato volta!!!

Καλοκαίρι '99 ? Οι Metallica φυσικά! 12-06-1999

Πάντως μίλησα περί αλλαγής με βάση και τα περσινά.
Ούτε πέρυσι υποτίθεται θα άλλαζε. Τέλος πάντων, θα δείξει μόνο επάνω στη σκηνή ποιοι θα έρθουν. Εδώ οι Ράνινγκ Γουάιλντ ακυρώθηκαν τελευταία στιγμή, u can never know…

Tous SLAYER tha tous ferei kaneis, to feleki mou???
:P:P

με 3 γραμματα και rock…? MSG! :lol:
Οι Priest βγαζουν δισκο μεσα στην χρονια αλλα δεν νομιζω να τους δουμε ξανα στο rockwavwe ε?
Maiden μια χαρα θα μου ήταν…
επισης θελω να δω nevermore,slayer,pain of salvation (Παλι ναι), dream theater και γιατι οχι metallica…?

SLIPKNOT kai RAMMSTEIN na feroun na goustaroume giati kaloi oi priest kai oi maiden alla en etoi 2005 den lene kai polla.

Δε θα συμφωνήσω μαζί σου για Priest και πολυ περισσότερο για Maiden αλλά έτσι κι αλλιώς οι Maiden έχουν κλείσει μεχρι τις 9 Ιουλίου οπότε θα τους δούμε, ελπίζω, εκτός Rockwave.

Πεστααααααααααααα γιατι οταν τα λεω εγω μου τι λενε… :wink:

και system of a down επιτελους…

[quote=“fysob”]

Θες να αρχισω με ονοματα που εχουν ερθει χωρις να εχουν κατι να προωθησουν???[/quote]

Και εγώ μπορώ να θυμηθώ κάμποσα ονόματα που έχουν έρθει για αρπαχτή. Και καλά γιατί αγαούν το ελληνικό κοινό. Όχι ότι με χαλά να βλέπω που και που τα αγαπημένα μου συγκροτήματα. Απλά γενικά δεν έρχονται χωρίς νέο album ή DVD για προώθηση.

Τώρα όσον αφορά τους Judas Priest που ειπωθηκε, δύσκολα θα έρθουν δεύτερη φορά σερί στον ίδιο μάλιστα χώρο. Όχι ακατατόρθωτο, αλλά δύσκολα θα πάει κόσμος να τους δεί πάλι, γιατί όλοι ξέρουμε την νοοτροπία του Έλληνα: τους είδα πέρσι δεν καίγομαι να τους ξαναδώ φέτος.

Για άλλα συγκροτήματα, οι Manowar παρόλο που έχουν λαό δεν τους βλέπω να έρχονται γιατί τα live τους είναι άθλια. 1ώρα και 15 λεπτά live και μόνο 10 κομμάτια καθαρά. Από κεί και έπειτα τα bass/drum σολο 20 λεπτά, και ανέβασε και καμιά γκομενίτσα για να δείξουμε ότι είμαστε ακόμα γαμιάδες, και κανά παλικάρι για να δούμε πόσο καλά παίζει. Και άμα τους ρωτήσεις γιατί έπαιξαν τόσο λίγο, θα απαντήσουν ότι μπορούν να παίζουν 3 ώρες αλλά γράφανε σε κάμερα την συναυλία και δεν χώραγε η κασέτα πάνω από 70 λεπτά.

Ομοίως και οι Metallica δύσκολο να έρθουν (επαναλαμβάνω όχι ακατόρθωτο, μπορεί και να τους δούμε), και αυτό γιατί μετά από 3 σερί αποτυχημένα album δύσκολα να πάρει ο διοργανωτής το ρίσκο και να τους φέρει. Μπορεί να μαζέψει 10000 αλλά οι παλιοί οπαδοί θα πούν σιγά μη πάω να ακούσω τις τελευταίες τους μαλακίες.

Τέλος, όσον αφορά το χώρο, όλοι είδατε ότι είναι μέσα σε δάσος. Με αυτή τη λογική το οικόπεδο δε πρέπει να είναι αγορασμένο, αλλά να τους το παραχώρησε η κοινότητα της Μαλακάσας. Έτσι αποκλείεται να τους αφήσουν να κόψουν ακόμα και έναν θάμνο. Αλλά και αγορασμένο να είναι, θα έχουν πρόβλημα να κόψουν δέντρα από το αρμόδιο δασαρχείο. Οπότε δύσκολα βλέπω να αυξάνεται η χωρητικότητα του οικοπέδου.

Οπότε μιλάμε για μεγάλο όνομα, το οποίο δεν έχει έρθει πρόσφατα στην Ελλάδα, έχει κάτι να προωθήσει, και μπορεί να μαζέψει μέχρι 15000 κόσμο.

Αυτά. 8)

Tous eidame to 1998 mazi me slayer kai speirane…

Όχι όλοι :frowning:

χαιρω πολυ…το '98 δε τους ηξερε τοσος κοσμος και φυσικα δεν υπηρχε το toxicity!!!