Rockwave 2005 - Part 1

Αύριο (Σάββατο, 20 Νοεμβρίου) ανακοινώνονται οι ημερομηνίες για το Rockwave 2005.
Για τα ονόματα άγνωστο ακόμα.

8-9-10 Iouliou to Rockwave sto gnosto persino xoro sti Malakasa. Kata poly megalo pososto tha yparxoyn 2 skines!!! Oso gia sygkrotimata, akougontai polla, kalo einai na filtraroume ligo ayta pou akoume kai na min anamasame oti fimes akoume apo ton kathe tyxarpasto pou tou katevike sto kefali na dei to agapimeno tou sxima. Pantos gia na fixaristoun apo tora aytes oi imerominies, ayto simainei oti exei kleisei idi kapoio poly megalo sygkrotima (isos oxi mono ena). To idio synevi kai perysi pou ekleisan tous JUDAS PRIEST kai espeysan na kaparosoun tin 20/6 os imerominia tou Rockwave. Tipota den einai tyxaio paidia…
Apo alles synaylies ekleisan oi KREATOR stis 30/1, oi ANGRA stis 26/2 kai o Zakk Wylde ton Maio. Oristika ayta kai anakoinosima opos mathame…

Μόλις το διάβασα και με διακατέχει μια μεγάλη χαρά που θα γίνει ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!! :twisted:

Φέτος όταν έγινε, ακόμα έδινα :roll:

Και ποιοι είπαμε είναι confirmed;

εχθες βρηκα φιλο μου που δουλευει στην didi στην συναυλια των machine head και μου ειπε οτι κλεισανε καποια ονοματα αλλα δεν τα ανακοινωσανε ακομα για σιγουρια… μονο ενα μου ειπε ομως…

IRON MAIDEN

ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ dudes!!!

Καλα για τους Iron Maiden ακομα και εμεις οι αδικτυωτοι το ξεραμε…

Κανενα αλλο δεν εχει???

Apla pros gnosi kai symmorfosi, oi IRON MAIDEN DEN tha erthoun sto Rockwave epitrepste mou na po. Tha erthoun sigoura (oso sigoura mporei na einai ta pragmata toso noris pou syzitame), alla OXI sto Rockwave. Logika i imerominia tha einai kapou ston Iounio i ston Lykavvito i se kapoio gipedo. Exoun akoustei polla onomata gia to Rockwave kai polla apo ayta einai alitheia oti syzitiountai. Na kserete omos ena pragma: An kleisei ena terastio onoma (otan leo terastio valte sto myalo sas oti thelete, ego den martyrao) min perimenete eksisou megala onomata apo kato… Tha vgei poly akrivo to paketaki kai den symferei…

Είναι πολύ νωρίς ακόμα για ονόματα του Rockwave. Το μόνο που έχει ακουσθεί ( και μάλλον είναι επίσημο) είναι ότι η μία ημέρα θα είναι rock( με επικρατέστερο ένα group με 3 γράμματα) η άλλη με nu-metal και η άλλη με καθαρό heavy metal.
Θα πρέπει να επισημανθεί ότι festival θα κάνει και η ASTRA και ίσως από εκεί να περιμένουμε κάτι το διαφορετικό.

heh…otan les terastio, poso terastio? SABBATHika terastio!!! :roll:

Μπορει να εννοει και AC/DCικα τεραστιο…

(κ μετα ξυπνησαμε…)

Μακάρι αυτό το μεγάλο συγκρότημα με 3 γράμματα να είναι οι Metallica και να τους παρουσιάσουν σαν MET !! :lol: (Μόνο στα όνειρα…) :cry:

Μακάρι αυτό το μεγάλο συγκρότημα με 3 γράμματα να είναι οι Metallica και να τους παρουσιάσουν σαν MET !! :lol: (Μόνο στα όνειρα…) :cry:[/quote]

Μεγάλο συγκρότημα λέμε! :twisted: :twisted:

Μακάρι αυτό το μεγάλο συγκρότημα με 3 γράμματα να είναι οι Metallica και να τους παρουσιάσουν σαν MET !! :lol: (Μόνο στα όνειρα…) :cry:[/quote]

tria grammata??? DIO?? :twisted:

Μην μου λες τετοια…
Μην μου δημιουργεις ygrew φαντασιωσεις οτι θα ξαναδω τον μεγαλο κοντο ξανα live…

DIO??? Lete re??? MAKARI!!!

Και έρχομαι να επιβεβαιώσω ότι οι Iron Maiden δεν θα έρθουν στο rockwave γιατί πολύ απλά τις ημέρες του Rockwave οι maiden παίζουν στην Σουηδία. Μόνη πιθανή μέρα είναι η δεκάτη Ιούλη, αλλά δύσκολα θα προλάβουν να έρθουν από Σουηδία που παίζουν στις 9. Αν καταφέρουν να έρθουν ξεγράψτε τον εξοπλισμό τους και ό,τι άλλο κουβαλούν μαζί τους.

Από κεί και έπειτα το άλλο μεγάλο όνομα αποκλείεται να είναι οι ACDC (όσο κι αν θέλω να τους δώ) και αυτό γιατί δεν βοηθά ο χώρος. Η χωρητικότητα της Μαλακάσας είναι μόλις 12000-15000 άτομα. Αν έρθουν οι ACDC και μαζευτούν 30000, πού θα τους βάλουν? Οπότε μιλάμε για μεγάλο όνομα, τέτοιου όμως βελινεκούς, το οποίο να μπορεί να μαζέψει απλά 15000 κόσμο.

Τέλος, για να βρούμε ποιό θα είναι το μεγάλο όνομα, θα πρέπει να ξέρετε ότι κανένας δεν βγαίνει σε περιοδεία αν δεν έχει κάτι να προωθήσει. Οπότε βρείτε ποιοί μεγάλοι βγάζουν νέο album τη νέα χρονιά για να έχουν πιθανότητες να μας επισκευτούν.

Αυτά. 8)

Καλά, στην τελική μετατοπίζονται οι ημερομηνίες του φεστιβάλ, δε νομίζω πως είναι 100% σταθερές. Αλλά τώρα το να αρχίσουμε πάλι τα σενάρια χωρίς να έχει ακουστεί τίποτα πέρα από Μέιντεν, νομίζω πως είναι άσκοπο. Να ρθουν οι Ντεθ όμως.

Σας την έφερα, εγώ μίλησα για group από το χώρο του Rock με 3 γράμματα( και αυτό είναι φήμη, όχι επίσημο). Όχι από το χώρο του Metal :lol: !!!

__Tι;

__[size=6]G n’ R[/size] ?

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: … 8)

an to bgalei to flebarh … ?!