Rockwave 2005 - Part 1

15000 χαλαρα θα μαζεψουν οι Maiden, εγω ηδη παω αυριο για εισιτηρια…
Alexander the Great μην ονειρευεστε…το σετλιστ θα ειναι απο τα 4 πρωτα αλμπουμ αυστηρα.
Καλά θα ήταν να βλεπαμε καποτε Ozzy και ACDC αλλα δεν φταινε οι Maiden γι αυτο… εγω τους εχω 2 φορες και θα τους ξαναδω και στην παρεα μου που θα παμε (καμμια 10αρια ατομα) ο μεσος ορος ηλικιας μαλλον 24-25 θα ειναι…

UP THE IRONS

DEATH SS???Αυτα ειναι live…Ειναι με τον Paul Chain Μαζι???Ξερει κανεις??
Που θα γινει και ποσο??

Ονειρο ηταν και παει… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Giati einai toso sigouro ayto? Thes na mou peis dld oti den tha poun tpt apo fear of the dark, ktl?

Giati einai toso sigouro ayto? Thes na mou peis dld oti den tha poun tpt apo fear of the dark, ktl?[/quote]

πάντως οχι επειδη το εβγαλα απο την κοιλια μου.
Ειναι σιγουρο, το λεει στο site των Maiden, το λεει και εδω στο rocking αμα διαβασετε το αρθρο. Οι Maiden εβγαλαν προσφατα το DVD : The History of Iron Maiden Part 1, The Early Years το οποιο περιλαμβανει υλικο απο τα 4 πρωτα αλμπουμ εξ’ου και η συγκεκριμενη περιοδεία. Προφανως θα ακολουθησει αλλη με τα επομενα κ.ο.κ

Giati einai toso sigouro ayto? Thes na mou peis dld oti den tha poun tpt apo fear of the dark, ktl?[/quote]

πάντως οχι επειδη το εβγαλα απο την κοιλια μου.
Ειναι σιγουρο, το λεει στο site των Maiden, το λεει και εδω στο rocking αμα διαβασετε το αρθρο. Οι Maiden εβγαλαν προσφατα το DVD : The History of Iron Maiden Part 1, The Early Years το οποιο περιλαμβανει υλικο απο τα 4 πρωτα αλμπουμ εξ’ου και η συγκεκριμενη περιοδεία. Προφανως θα ακολουθησει αλλη με τα επομενα κ.ο.κ[/quote]

Κοιτάχτε είπαν ότι θα παίξουν κομμάτια από τα 4 πρώτα album αλλά αυτό δεν τους δεσμεύει να παίξουν και κανά fear of the dark ή κανά κομματάκι από άλλα albums. Απλά θα επικεντρωθούν στα 4 πρώτα τους. Θα πρέπει να περιμένουμε να ξεκινήσουν οι πρώτες συναυλίες για να μάθουμε το ακριβές setlist.

Κοίτα Iron Maiden τους έχω δεί 5 φορές και η καλοκαιρινή θα είναι η 6η. Το λογικό θα ήταν να έρχονται σε κάθε περιοδεία. Για παράδειγμα πέρσι έκαναν δύο διαφορετικές περιοδείες στην ευρώπη και δεν σταμάτησαν από τα μέρη μας ούτε μία φορά. Και έπαιξαν μάλιστα κομμάτια τα οποία είχαν καιρό να παίξουν. Γιατί να πηγαίνουν στην Γερμανία και στην Ιταλία κάθε τρείς και λίγο και να μην έρχονται και από δώ μερια? Τόσο λαό έχουν επιτέλους στην Γερμανία?

Αλλά το λογικό θα ήταν να έρχονται όλα τα συγκροτήματα, αν όχι κάθε χρόνο που κάνουν περιοδεία, αλλά συχνά τέλος πάντων. Και σ’αυτό που λές για τους AC/DC ή Sabbath και εγώ συμφωνώ. Γιατί θα πρέπει να μαζεύουμε χρήματα για να πάμε να τους δούμε στο εξωτερικό? Αλλά βλέπεις όσα χρόνια κι αν περάσουν η Ελλάδα δεν πρόκειται να γίνει Ευρώπη. Όπως είχε πει και ο Dio σε συνέντευξή του : “είστε πολύ ανατολικά για να έρθουμε σε ευρωπαική περιοδεία και ταυτόχρονα πολύ δυτικά για να έρθουμε σε μία Ασιατική”. Συν ότι δεν βολεύουμε και γεωγραφικά. Για να έρθουν οι νταλίκες των ACDC για παράδειγμα, πρέπει να περάσουν από Γιουγκοσλαβίες, Αλβανίες και λοιπά ή να έρθουν μέσω Ιταλίας με καράβι. Μιλάμε για δύο μέρες χασούρα για να έρθουν και άλλες δύο μέρες για να φύγουν. Γι’αυτό και τα εισιτήρια είναι πανάκριβα. Μη κοιτάς που οι Iron Maiden και οι Judas Priest έρχονται πού και πού. Έχουν μπόλικο εξοπλισμό αλλά συγκριτικά λιγότερο από τους ACDC.

Αυτά 8)

Κοίτα Iron Maiden τους έχω δεί 5 φορές και η καλοκαιρινή θα είναι η 6η. Το λογικό θα ήταν να έρχονται σε κάθε περιοδεία. Για παράδειγμα πέρσι έκαναν δύο διαφορετικές περιοδείες στην ευρώπη και δεν σταμάτησαν από τα μέρη μας ούτε μία φορά. Και έπαιξαν μάλιστα κομμάτια τα οποία είχαν καιρό να παίξουν. Γιατί να πηγαίνουν στην Γερμανία και στην Ιταλία κάθε τρείς και λίγο και να μην έρχονται και από δώ μερια? Τόσο λαό έχουν επιτέλους στην Γερμανία?

Αλλά το λογικό θα ήταν να έρχονται όλα τα συγκροτήματα, αν όχι κάθε χρόνο που κάνουν περιοδεία, αλλά συχνά τέλος πάντων. Και σ’αυτό που λές για τους AC/DC ή Sabbath και εγώ συμφωνώ. Γιατί θα πρέπει να μαζεύουμε χρήματα για να πάμε να τους δούμε στο εξωτερικό? Αλλά βλέπεις όσα χρόνια κι αν περάσουν η Ελλάδα δεν πρόκειται να γίνει Ευρώπη. Όπως είχε πει και ο Dio σε συνέντευξή του : “είστε πολύ ανατολικά για να έρθουμε σε ευρωπαική περιοδεία και ταυτόχρονα πολύ δυτικά για να έρθουμε σε μία Ασιατική”. Συν ότι δεν βολεύουμε και γεωγραφικά. Για να έρθουν οι νταλίκες των ACDC για παράδειγμα, πρέπει να περάσουν από Γιουγκοσλαβίες, Αλβανίες και λοιπά ή να έρθουν μέσω Ιταλίας με καράβι. Μιλάμε για δύο μέρες χασούρα για να έρθουν και άλλες δύο μέρες για να φύγουν. Γι’αυτό και τα εισιτήρια είναι πανάκριβα. Μη κοιτάς που οι Iron Maiden και οι Judas Priest έρχονται πού και πού. Έχουν μπόλικο εξοπλισμό αλλά συγκριτικά λιγότερο από τους ACDC.

Αυτά 8)[/quote]

Η φραση του Dio ειναι απλα μια δικαιολογια.Πως τοσες μπαντες εχουν ερθει??Απλα στην ελλαδα επειδη εχουμε πολυ λιγοτερο κοσμο στα live -και ειναι λογικο σε σχεσει με αλλες χωρες,μονο και μονο πληθισμιακα-οι μπαντες δεν εχουν να κερδισουν πολλα ουτε απο πολλους οπαδους ουτε απο λεφτα και ετσι ειναι “λογικο” να μας σνομπαρουν και αν οχι απλα να ειναι αδυνατο να ερθουν οπως οι AC/DC που σωστα το ειπες…
Οσο για τον εξοπλισμο, οι μπαντε πια -τουλαχιστον ελλαδα- δεν φερνουν ΤΙΠΟΤΑ μαζι τους εκτος απο τις κιθαρες τους.Ολα ειναι νοικιασμενα και το ξερω αυτο απο πρωτο χερι…Πανε οι εποχες που ερχονταν οι μπαντες με νταλικες απο πισω με σκηνικα και μηχανιματα (βλ Guns n Roses το '93)

Κοίτα όλο και κάτι φέρνουν. Πέρσι οι Judas Priest έφεραν ολόκληρα σκηνικά με αναλκυστήρες και δε συμαζεύεται. Ομοίως και το 2000 οι Maiden είχαν φέρει κάτι ψευτο πλαφόρμες και το σταυρό με τον Dickinson. Αλλά γενικά όπως τα λές δεν φέρνουν τίποτα. Είδες τον Blackie για πράδειγμα με τον stand που έχει για μικρόφωνο πέραι στο rockwave? Όχι βέβαια. Μόνο δύο αφίσες του τελευταίου album.

καλα να εχετε ελπιδες εσεις οτι θα ακουσετε κι αλλα… εγω σας το λεω θα παιξουν ΜΟΝΟ απο τα 4 πρωτα και προσωπικα ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο…

Ποτε βγαινουν τα εισιτηρια???Εγω παντα ηθελα οταν εβλεπα συναυλια Iron Maiden να παιξουνε απο τα 3-4 πρωτα τους(ειδικα τα 2)

eisitirio noumero 109 kai…pameeeeeeeeeeee… :twisted: :twisted: :twisted:

Sorry κιόλας ρε παιδιά αλλά ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΩ από το thread αυτό δεν είναι ένα άλλο που γράφει για τη συναυλία των Maiden?
Σκεφτείτε λίγο και κάποιους που ΔΕ θέλουν να μάθουν για τους Maiden αλλά για το Rockwave! ΕΛΕΟΣ! Γιατί δηλαδή πρέπει να διαβάζουμε και φέτος 50 σελίδες μέχρι να φτάσουμε στις 5 που μας ενδιαφέρουν κι όχι στις υπόλοιπες 45 με όλα τα ΑΣΧΕΤΑ? :x

Η ΕΥΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΧΟΛΙ!~!!! ~!

ΣΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ

Sorryyyyyyyyy…exete apolito dikio. Molis tora katalava pos to post mou DEN itan sto topic gia tous Maiden, alla se afto gia to rockwave…mperdeftika o xristianos, kathos kai ta 2 topics lene gia tous maiden, kai egrapsa allou gia allou.

Zito signommi… :roll:

Ρε συ ξεκόλλα, εγώ δεν το είπα για σένα μόνο! Ούτε υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη! Απλά είναι ΗΛΙΘΙΟ να γίνεται συζήτηση εδώ για τους Maiden όταν ακριβώς πιο κάτω υπάρχει ολόκληρο θέμα ανοιγμένο για να σχολιάσετε τι ακριβώς θα παίξουν και τι όχι! Και νομίζω πως ΟΛΟΙ θυμόμαστε ότι πέρυσι το post του rockwave είχε πιάσει 40 σελίδες και οι 30 λέγανε μαλακίες (με το συμπάθειο!) Ας μη γίνει το ίδο και φέτος!

Πας καλά μωρέ? 8O 8O Εσύ είσαι ο μόνος άνθρωπος στο forum που έχει 1500 posts και παρόλα αυτά διαμαρτύρεσαι γιατί βγαίνουν εκτός topic στο off topic και λες οτι σου μοιάζω? Φτου φτου φτου! 8)

NIRVANA
DEATH
PANTERA
ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ
HENDRIX
PRISLEY
ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΛΑΣ και αυτος που τραγουδαει το la la la la la bamba tseketiro na po ta dekasia…Εγω εχω ακουσει για αυτους.Ολα ειναι πιθανα,το σαββατο στο fame story ειδα τον armstrong(αν και δεν πρεπει να ηταν αυτος γιατι δεν ειχε και τοσο δυνατα χερια)

Oi REM pantws tha paiksoun sigoura sto douvlino (irlandia!) stis 19 iouniou synepws tha einai eurwph ksana (meta apo kapoies hmeromhnies ton flevari). Opote paizei.An kai o teleytaios diskos einai…xmm…metrios.Alla onomata pou tha kukloforoun kai toulaxiston tha paiksoun sigoura sto oxygen festival tou douvlinou (ekei menw,nai) einai oi prodigy kai oi Foo Fighters.Ta sumperasmata se sas

Δεν θα με χαλαγε καθολου να δω Foo Fighters!!!
Καλο θα ηταν να βλεπουμε και κανα διαφορετικο group.Καποτε πχ ειχαν φερει τους Queens Of The Stone Age και ειναι τοσο μαλ#$ες που τους ειχαν την μερα που επαιζαν οι Prodigy!!!
Απο το Rockwave πιστευω οτι λειπει το Rock.Απο alternative,metal & pop καλα τα παμε…Απο Rock ομως???

συμφωνω απολυτα… 8)

oi maidanoi mazepsane 20.000 peristeri . do the math.
epishs tha xei kai support. megalo.

e ti allo - oi acdc mamane, alla poios tha paei ? oi nu-ades tous shunnaroun.
tosa kseroun … best kontserto sth zwh mou so far. mazi me sister.
meta rush ktl… oi sabbath sta live me ozzy einai gia lyphsh e :stuck_out_tongue:

ACCEPT KAI MOTLEY FERTE RE !!!

oxi nu kai aidies…