Φήμες: Rockwave 2006 και AC/DC

Με ένα “σωστό” εισιτήριο και σωστή διαφήμιση οι AcDc μαζεύουν 70000 κόσμο.

Αυτό ξανα πές το. Μη ξεχνάμε ότι οι AC/DC δε πρόκειται να περιοδεύσουν σε όλες τις χώρες της ευρώπης και όχι βέβαια στα Βαλκάνια. Αν γίνει μια σωστή προώθηση με αφίσες και εισιτήρια σε Βαλακανικές χώρες μαζέψαμε χαλαρά 70000, να μή πώ παραπάνω. Αρκεί να τους κόψει.

axx ti orea na fernane ke kinous tous porcupine tree, mias ke ine idi se tour… :roll:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΤΡΕΛΟΣ AC/DC FAN ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΗ ΤΡΕΛΛΑΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ MANOWAR KAI OTI ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΩ ΧΩΡΟ (Σ.Ε.Φ).
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ AC/DC ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΣΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΡΘΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΟΑΚΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝΕ ΑΛΛΟΙ ΤΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΞΩ.

ΟΙ AC/DC ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΟΛΟΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ.

HAIL ROCK’N’ROLL

Mexri na anakoinw8ei episima, den pisteuw tipota.
Oi ac/dc einai apisteuto sugrotima…alla na sou pw kati? kai perisu kai propersu legane gia ac/dc alla tipota.
Makari na er8oun, alla den to vlepw.

Ac/dc σε κλειστό χώρο, ουτε μία στο τρισεκατομμύριο. Θα πρέπει να πληρώσουμε 120+++ευρώ εισιτήριο για να βγούν τα έξοδα της συναυλίας. Αλλά ακόμα κι αν μας κάτσει το μία στο τρισεκατομμύριο θα είναι μαλακία από πλευράς εταιρίας γιατί με σωστό promotion σε βαλκανικές χώρες μπορεί χαλαρά να μαζέψει η συναυλία 50000 άτομα. Επίσης σε κλειστό χώρο (ΣΕΦ) δε χωρά ο εξοπλισμός με τίποτα. Μα με τίποτα. Θα είναι απίστευτη μαλακία να δούμε τους ACDC ζωντανά από τα μέρη μας και να μη φέρουν τον εξοπλισμό τους. Δε γίνεται live τους χωρίς τα κανόνια, την καμπάνα ή τις γιγαντοθόνες. Απλά δε γίνεται. Αλλά ούτε πιστεύω ότι θα συμφωνησουν και οι ίδιο οι ACDC για τέτοιο live.

Απλά περιμένουμε μέχρι να δούμε τί θα γίνει. Ξέρετε λοιπόν, τί πρέπει να ευχηθείτε όλοι σας από τον Άγιο Βασίλη την πρωτοχρονιά.

Πόσο ξερόλες είστε μερικοί…Εσύ ρε μάστορα που τα ξέρεις όλα αυτά με τόση σιγουριά; Ποιός είσαι, ο γιός του παρταόλα; Το 2004 δεν είχαν παίξει οι AC/DC στο Hammersmith Apollo, που είναι το 1/3 του ΣΕΦ, με όλον τον εξοπλισμό τους? Κόψτε τις παπαριές με τις φήμες κι ασχοληθείτε με τα γεγονότα. Αν δεν τα γνωρίζετε, βουλώστε το. Τοχετε κάνει μπουρδέλο το φόρουμ.

Συμφωνώ…

Ένα rock forum δεν ενδείκνυται for a cup of tea…

θα βάλει τόσο το χέρι στην τσέπη ο λώρης ? ΤΟ SHOW των MOTLEY - δύσκολα στηνεται σε εξωτερικό χώρο. Το είδα κι εγώ. Και ζητάγανε και κάμποσα. θα πλήρωναν πάνω απο 5000 άτομα 70 και 80 e ? για motley ? μακάρι.

Στο apollo παίξανε για ιστορικούς λόγους οι ACDC. one off.

Ψιτ, τα νούμερα μην τα πετάτε έτσι. Στη βουλγαρία με 100 $ παίζει τετραήμερο με τρελά ονόματα. 70000 ατομά ? Οι sister τότε γιατί είχαν 6000 άτομα μόνο ? Οι SABBATH, 18000 εισητήρια κομμένα. (και 6-7.000 τζαμπατζήδες.)

Και βέβαια θα πάμε όλοι εκεί…

Φερτε Motley Crue, να γινει της που…νας!!!

Παλι αρχίσατε τις παπαριές. “Εχω ενα φίλο που ξέρει τον τάδε”… Τι βλακείες… Οι Crue, για να μαθαίνουν κι οι αργόσχολοι φημαδόροι, θα παίξουν λίγες συναυλίες στην Ευρώπη ανοίγοντας για τους Stones (Ευρώπη, όχι Ελλάδα!) και όλον τον υπόλοιπο χρόνο θα παίζουν στην Αμερική μαζί με τους Aerosmith.
Αυτές οι πληροφορίες είναι διαθέσιμες εύκολα στον οποιονδήποτε, αλλά ο κάθε πεταμένος εδωμέσα θέλει να κάνει το κομμάτι του λέγοντας “εγώ που έχω ένα φιλαράκι έμαθα…” και τέτοιες παπαριές, τσιτώνοντας τον κόσμο χωρίς λόγο. Ουστ ρε!

kiss, aerosmith και boston να κλείσω σαν συναυλιαζόμενος. Οτι άλλο ζωντανό το έχω πλέον δεί.

Δυστυχώς πιστεύω πως η Ελλάδα δεν μπορεί να τραβήξει τους AC/DC από άποψη κόσμου. Εδώ οι Σάμπαθ και με τόση διαφήμιση και μάζεψαν μόνο 25.000. Οι Ac/Dc δεν έχουν τόσο καθολική αποδοχή, όπως πχ οι Stones. Στα χρονικά των ελληνικών συναυλιών, πάνω από 60.000 μάζεψαν μόνο οι stones και αυτό γιατί ήρθαν και άνθρωποι από το εξωτερικό. Μην τρελαθούμε ρε παιδιά. Οι AC/DC όσο μεγάλο όνομα και να είναι, δεν παίζει να ξεπεράσουν τους SAbbath. Καλό θα ήταν πάντως να τους φέρουν.

Διαφήμιση που; Στο site του Rockwave; Διαφήμιση (και υπόδειγμα διοργάνωσης των τελευταίων ετών) ήταν αυτή των Scorpions.

Waylon χαλάρωσε όμως λιγάκι. Σωστά αυτά που λες αλλά είπαμε δεν είσαι και ο τιμωρός :stuck_out_tongue:

Διαφήμιση που; Στο site του Rockwave; Διαφήμιση (και υπόδειγμα διοργάνωσης των τελευταίων ετών) ήταν αυτή των Scorpions.[/quote]

Σωστά. Οι Σκορπς και ο Φιλ Κόλινς ήταν η αποθέωση του μάρκετινγκ, γι’αυτό και ήταν και sold-out και 1000 μπράβο στους διοργανωτές. Αλλά ρε Κούρου όταν ήταν γνωστό από το Δεκέμβριο ότι θα παίξουν οι Σάμπαθ και η προπώληση είχε επίσης αρχίσει τόσο νωρίς, μην μου πεις πως θεωρείς ότιθ υπήρξαν άτομα που δεν πήγαν στο live επειδή δεν το ήξεραν !!!

Ο Φιλ Κόλλινς έκανε με το ζόρι 7000 εισιτήρια, και “μπήκε μέσα” με το κεφάλι. Sold out? Μπα…

Τότε γιατί η πώληση των εισιτηρίων είχε σταματήσει 3 μέρες πριν την συναυλία ;

Γουστάρω!!! Άρχισαν τα όργανα… Καιρός να αρχίσω να πετάω κι εγώ τις ηλιθιότητές μου μου φαίνεται!!! Χαχαχααα!!!
Παιδιά ψυχραιμία! Και μην συγκρίνετε heavy metal γκρουπ με Phil Collins και Rolling Stones! Άλλα δεδομένα, άλλο κοινό, άλλα όλα. Ακόμα και οι συνθήκες διοργάνωσης των συναυλιών. Εδώ μιλάμε για υπερπαραγωγές κι όχι κουρκουμπίνια. Οι ROLLING STONES αναλογικά με τους BLACK SABBATH θα βγάλουν ίσα με δεκαπλάσια χρήματα. Τα deal που παίζονται είναι ποσά που δεν συζητιούνται σε forum γιατί είναι προκλήσεις. Εξ ου και ο “πρωτότυπος” τρόπος διοργάνωσης της συναυλίας των STONES. Τέλος πάντων. Αν οι AC/DC προλάβουν να ηχογραφήσουν το δίσκο τους και αποφασίσουν να έρθουν στην Ευρώπη για φεστιβάλ, θα τους την πέσουν σαν κοράκια (το έχουν κάνει ήδη) όλες οι μεγάλες εταιρίες για να τους φέρουν στην Ελλάδα. Ο λόγος που δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα είναι ότι και το ίδιο το γκρουπ δεν ξέρει αν περιοδεύσει στην Ευρώπη. Εξάλλου πλέον με την ενημέρωση ποου υπάρχει για τα Ευρωπαϊκά φεστιβάλ, ακόμη και ο πλέον άσχετος έχει μπει στο τριπάκι να καταλαβαίνει ότι τα ίδια σχήματα τριγυρνάνε τα μεγάλα φεστιβάλ κάθε χρόνο και απλά υπολογίζουν τις προσφορές που τους γίνονται. Πέρσι οι SABBATH, ANTHRAX, SLAYER, V.REVOLVER κτλ έπαιξαν σε κάθε σοβαρό φεστιβάλ. Φέτος έχετε δει κανένα ΜΕΓΑΛΟ όνομα να έχει ανακοινωθεί σε μεγάλο φεστιβάλ; Εννοώ ΜΕΓΑΛΟ. Δηλαδή SABBATH, AC/DC, IRON MAIDEN. ΜΕΓΑΛΟ. Όχι ακόμα. Πρόβλημα. Anyway. Αυτά προς το παρόν.

Wre file,ayto tha einai SHOW! tous eida ton iouniou sto londino kia emeina me tosagoni sto patoma! Bring the Crue here!