Rockwave 2014

καλα αυτο ειναι παγκοσμια σταθερα

ελα μωρε θα εχει Black Sabbath!! :stuck_out_tongue:

πλακα πλακα… :papas:

Mετα το προπερσινο, ελπιζω ποτε ξανα…

έλα ρε didi με τον προγραμματισμό σου και την συνέπειά σου…
φορ δε πουτς…

Την 1η μερα headliner οι Iron Maiden, την επομενη οι Metallica και την 3η οι Black Sabbath.

και την τεταρτη μερα Acdc με Special guest Muse

αν εξαιρεσεις τους muse θα ηταν ωραια μερα αυτη

Καταρχάς, “Tapatalk” λέγεται και είναι εφαρμογή για κινητά μέσω της οποίας έχεις πρόσβαση σε φόρουμς από όλο τον κόσμο. Συγνώμη αν δε σου αρέσουν!:frowning:
Κατά δεύτερον, ναι πάλι Maiden θέλουμε, έχει κανένας πρόβλημα;
κατα τρίτον, δεν γίνεται να βαρεθούμε Maiden!8)

EGW 8ELW NAXEI K SCORPIONS TO ROCKWAVE.
ALLA UNPLUGGED SCORPIONS - OXI MLKIES.
K MAIDEN ALLA NA PAIZOUN MONO APTO BRAVE NEW WORLD K META.
XEKOLLATE ME TA PALIA EPITELOUS.
TO SYGKROTHMA EXEI NEO FRESKO YLIKO.
EISITHRIO OSO K NAXEI DEN MAS NOIAZEI.
EIMASTE METALLA.
POULAME K TO NEFRO MAS GIA MAIDEN

Έτσι! Μέταλλα είμαστε! Όχι καταναλωτες! Και 120 ευρω να εχει το εισητηριο θα τα δωσουμε στον Λωρη! #-o και μετα απορουμε γιατι δεν παμε μπροστα!

Πλάκα πλάκα Maiden έχω να δω απ΄το '08 :stuck_out_tongue:

Ο καιρός έχει ωριμάσει για Manowar να έρθουν να παίξουν ολόκληρο το Kings Of Metal. Τι μεηντεν και κουραφέξαλα.

Όπως λέει κι ο φίλος πιο πάνω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βαρεθούμε τους Ιron Maiden. Αν και δεν το βλέπω να κάνουν και του χρόνου περιοδεία οπότε μάλλον τους ξεχνάμε. Επίσης δύσκολο το βλέπω και για Black Sabbath για το λόγο ότι η ευρωπαική περιοδεία τους είναι προγραμματισμένη για Νοέμβριο-Δεκέμβριο και η Ελλάδα φυσικά και δεν είναι μέσα. Χλωμό να κάνουν νούμερο 2 περιοδεία και το καλοκαίρι (όχι απίθανο βέβαια). Oι Metallica δεν ήρθαν φέτος Ευρώπη οπότε μάλλον θα έρθουν του χρόνου. Τώρα για το αν περάσουν από Ελλάδα μακάρι αλλά κάπως δύσκολο. Καλά για AC/DC ότι θα έρθουν απ’τα μέρη μας δεν το σχολιάζω καν.

Και πάμε τώρα στα συγκροτήματα που βγάζουν δίσκο φέτος και το ερχόμενο καλοκαίρι θα είναι σε περιοδεία. Ξεκινάμε με Judas Priest. Δεν έχουν το κασέ των Maiden άρα υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να περάσουν από Ελλάδα. Οι Motorhead οι οποίοι επίσης βγάζουν δίσκο σε λίγο καιρό αλλά παρ’ όλα αυτά δεν το βλέπω να έρχονται από δω. Είναι και τα προβλήματα υγείας του Lemmy, θα δούμε πώς θα πάει. Και τέλος, σε λίγες μέρες κυκλοφορεί ο καινούριος δίσκος των Korn. Θα μπορούσαν να είναι μια καλή επιλογή για Rockwave αλλά δεν είμαι σίγουρος για τον κόσμο που θα μάζευαν.

Θες να σου πω; οι Korn ενα Fuzz Δεν το γεμιζουν

O Ελληνας ο μεταλας ειναι πιο παραδοσιακος…Korn ειναι πολυ extreme.
Φερτε κλασσικες μπαντες και θα γινουν sold out, οτιδηποτε μοντερνο και νεο σνομπαρεται.

…Lamp Of God, Machine Head, και Shadows Fall, θά΄λεγα εγώ, παρόλο που είναι μοντέρνο Αμερικάνικο μέταλ, μια χαρά κόσμο θα φέρουν…κυρίως τα δύο πρώτα ονόματα:):!:

shadows fall στο 7sins το 2009 ήμασταν 30 άτομα :stuck_out_tongue:

δεν υπάρχει αρκετό ρεύμα στις συναυλίες του λώρη για να μας αντέξει.

ας ερθουν και στο fuzz εγω θα παω…:stuck_out_tongue:
αλλο αν θα ειμαστε τρεις και ο κουκος…

http://www.setlist.fm/festivals/rockwave-festival-7bd6be38.html αμα ξερετε κανενα μπορειτε να συμπληρωσετε