Rockwave 2014

Καμία φήμη εδώ;

Πολυ βιαζεσαι… Ακομα δεν εχουν κλεισει ολα τα ονοματα στα μεγαλα festival για να παει να παρει το Rockwave οτι περισσεψει… Κανα μηνα πριν γινει θα ανακοινωθουν…

Οι Woodkid είναι το πρώτο όνομα που μαθαίνουμε, σύμφωνα με ανακοίνωση των ίδιων. Ενας Γάλλος λέει είναι, Neo-folk… Δεν τους (τον) ξέρω…

Από πού το μαθαίνετε ότι έρχεται ο Woodkid;

από το fb του

Ισχύει, το είδα και εγώ! (και ακόμα δεν το πιστεύω ότι έγινε τέτοια κίνηση)

Απαραίτητο το Ποπκορν στο θρεντ (και φέτος :D)

Δεν είναι και απίστευτο πάντως. Έχω πετύχει άσχετα με το άθλημα άτομα να ακούνε τραγούδια του. Και έχω πετύχει να παίζεται και σε τρεντοκαφετέρια.

Εγώ στηρίζω τη φάση, για τρίτο όνομα. Αν και απορώ τι ήχο θα καταφέρει να πετύχει στην Μαλακάσα.

αν και με προλαβε ο παρα-αποπανω :smiley:

υγ. κανονικα θα επρεπε να χαιρομαστε με κατι τετοια! Αλλα επειδη Ελληνας εισαι, δεν λεει να μην γκρινιαξεις :?

Αν δεν έχει metal ούτε το rockwave δεν πιστεύω οτι έχει νόημα η ζωή πλέον.

Προτίνω μαζικές επιθέσεις αυτοκτονίας αν δεν έχει μεταλ μέρα…8)

Πάντως, είτε αρέσουν σε κάποιον είτε όχι, ζούμε στην εποχή που οι Woodkid και James Blake, του κόσμου (aka φρέσκα, δυνατά παγκοσμίως ονόματα που θα περίμενες να μην ασχολείται κανείς μαζί τους εδώ) έρχονται σε φεστιβάλ στην Ελλάδα. Και στην εποχή που η Lana Del Rey μαζεύει χιλιάδες κόσμο για πάρτη της. Και στην εποχή που το Plissken αντί να κατεβάζει ρολά, συνεχίζει να διοργανώνεται και μάλιστα όλο και πιο δυνατό. Και στην εποχή που όσα άτομα άκουγαν Tiesto πριν 8-9 χρόνια, τόσα ακούν τον φετινό δίσκο των Arctic Monkeys.

Food for thought για το όλο εναλλακτικό ρεύμα και το πιθανό ξεκίνημα της άνθισής του.

Θα κανω εγω την αρχη?? Οκ λοιπον…
Ο ποιος? χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Α ρε ντιντιδες…εχετε ανακοινωσει εδω και 4 μηνες τις ημερες το φεστιβαλ και ερχεστε σημερα και ανακοινωνεται το 1ο ονομα…
Αναμενουμε τα υπολοιπα,γιατι οι ημερες ειναι αρκετες και ακομα δεν ξερουμε τιποτα. Φροντιστε…τελευταιο ονομα, καναδυο μερες πριν την εναρξη…ξερετε εσεις.

Εγώ πάντως νιώθω προδομένος. Μίλαμε για ROCK-wave και περίμενα να δούμε τπτ led zeppelin και τπτ Guns n Roses με τέτοιο όνομα (άσε που περίμενα να είναι κοντά σε κύματα) και βγάλαν και αφίσα/banner με άτομα να κάνουν devils horns και τέτοια και τώρα μας φέρνουν το ξυλοπαίδι :frowning:

ωραιος ο woodkid για άραγμα σπιτι για live δε μου γεμίζει το ματι…

ας θυμηθούμε λιγο πως εγινε γνωστος… :stuck_out_tongue:
\m/

:’’’’)

Δυστυχώς έτσι είναι. Ουσιαστικά θα πάμε να πάρουμε τα ψίχουλα που θα πέσουν από το τραπέζι των υπόλοιπων ευρωπαικών χωρών. Και μετά προσπαθούν κάποιοι να μας πείσουν ότι τα συναυλιακά δρώμενα στην Ελλάδα είναι μια χαρά. Και όχι, δεν περιμέναμε Led Zeppelin και Guns n’ Roses για το λόγο ότι οι πρώτοι δεν υφίστανται και οι δεύτεροι δεν κάνουν φέτος περιοδεία στην Ευρώπη. Αντιθέτως περιμέναμε τα μεγάλα ονόματα που βλέπουν και στην υπόλοιπη Ευρώπη. Linkin Park, Aerosmith, Alter Bridge, Volbeat, Rob Zombie, Black Label Society, Within Temptation, Offspring, Trivium κτλ. Κάποιους από όλους αυτούς και όχι τον κάθε άγνωστο που ψάχνεις στη Βικιπαιδεια να βρεις πληροφορίες. Ή κάτι Marky Ramone, Ska P και το δίδυμο Χαρούλης-Μποφίλιου που παίζει να έρθει φέτος (και κανας Ορφέας Περίδης δεν αποκλείεται).

Σιγα μη ξαναρθουν και Gogol Bordello, ελεος. Χρειαζομαστε νεα ονοματα και οχι ολα αυτα που τρωμε στα μουτρα τα τελευταια χρονια.
Εχουμε ηδη Placebo φετος, φτανει.

woodwho;;;;;

ts ts ts

Από τα ονόματα που ανέφερες παραπάνω μόνο οι πρώτοι έχουν μεγάλο κοινό στην Ελλάδα, ίσως και οι δεύτεροι (είχαν έρθει πριν κάτι χρόνια, δεν ξέρω τι ανταπόκριση υπήρξε) Οι υπόλοιποι δυστυχώς θα απαξιώνονταν πλήρως και θα ήταν ντροπή.
Βέβαια μπορεί και κάποιοι άλλοι να έχουν κοινό αλλά επειδή είναι άγνωστη ποσότητα δεν ρισκάρει ο άλλος να μπεί μέσα οπότε πάει στα σίγουρα.
Η Detox πρωτοτύπισε και ρίσκαρε φέτος με τους Deftones και μπράβο της αλλά αν δεν της βγει το ρίσκο δεν θα το επιχειρήσει ξανά.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk