Πρώτη μέρα Rockwave 2016

Ο Σεφερλης καλυτερα λεει.

Δεν ξερω αλλά το συγκεκριμένο βίντεο πιο πολύ fan club του Ρουβά θυμίζει παρά συναυλία ροκ μουσικής. https://m.youtube.com/watch?v=sdK4HHUu0lE

Στην ίδια ακριβώς σκηνή είχε κάνει το ίδιο πράγμα ο Iggy Pop πριν κάποια χρόνια, αλλά τι ξέρει αυτός από ροκ μουσική ε

σωστα, για να ειναι ροκ επρεπε να ειχε μαλλιαδες ουρακοταγκους να κοπανανε τα κεφαλια τους αντι για γκομενες με βυζια

Ελληνας ροκομεταλλας ρε πστη μου, η ντροπη του ανθρωπινου ειδους

Σέπαρς δεν κούκου ε;

http://www.setlist.fm/setlist/dropkick-murphys/2016/terra-vibe-malakasa-greece-4bfec74a.html

αυτη την παμποπανκολαντιλα τον Dropkick μπυρες αδερφια χεη μεητ και τα τετοια δεν μπορω να νιωσω,δεν μπορω να κατανοησω πως εχουν τοσους φανς εδω,τιγκα πετσοπανκ(ειδα μερικα κομματια και γεια σας, κατανοω βεβαια οτι ηταν για την μεγαλη σκηνη).Turbonegro μεγαλωσαν και δεν ειναι πια επικινδυνοι ενοχλητικοι,περιμενα μπετο ροκ εν ρολλ αλλα δεν, ανευροι και φλατ και σετ λιστ χαμηλων ταχυτητων ισως σε κλειστο χωρο να ειναι διαφορετικα.Suede ωραιοι και ο brett σιγουρα ο φροντμαν της βραδιας με αποσταση ειδικα απο τον ταλαντουχο ντορκ που πλασαρετε σαν ροκ σταρ που βγηκε μετα,δεν ειναι για τετοιες φασεις βγαινει τιγκα επιτηδευμενο,καλοι οι last αλλα δυστηχως χωρις την κορυφωση που περιμενεις,εχω την αισθηση οτι γενικα οι εντασεις του ηχου ηταν πολυ χαμηλες.
γενικα παρατηρω μια ταση που το κοινο δεν ειναι απαιτητικο και γραφονται πραγματα τα οποια ειναι υπερβολικα για απλα καλες εμφανισεις.

Λες βλακείες. Οι Dropkick ψήφισαν όχι.

Οι Dropkick Murphys όπως και οι Flogging Molly, οι Gogol Bordello,οι Clutch, Planet,Nightstalker για καποιο λόγο έχουν μεγάλη πέραση, είδικα σε μικροτερης ηλικιας κοινό. Μπορεις να το πεις και μοδα. Πολλα από αυτά τα παιδιά, δεν είναι ουτε stoner,ουτε punk, ούτε hardcore fans. Οπως και να χει, η μοδα αυτή βοηθά στο να βλέπουμε καποια απο τα συγκροτήματα αυτά. Πριν από δεκα χρόνια θέλαμε να τους δούμε τους Dropkick αλλά δεν γινόταν για είμασταν πολύ λιγότεροι. Τώρα,έστω και με αυτό τον τρόπο,τους φερανε.Και εφόσων γαμάνε ακόμα…όλα καλα.

Καλά ντρόπκικ ΟΔΟΣΤΡΟΤΗΡΑΣ μετράω μελανιές σήμερα 8) Φωνές χαμός πανικός κλπ ένα απωθημένο έφυγε, και τώρα ελπίζουμε να τους ξαναδούμε !!!
Θετική εντύπωση και οι turbonegro που μου φάνηκαν ένα τρελοκομείο επί σκηνής κάτι σαν hard rock steel panther, θα τους τσεκάρω σίγουρα !

Το σκηνικό με τις γκόμενες στη σκηνή το μόνο που σκέφτηκα ήταν πως αν ήμασταν καμία Αγγλία οι μισές θα τα είχαν βγάλει έξω (βέβαια οι ίδιες μισές θα ήταν και εντελώς χώμα :lol::lol:)

Αλλά ρε didiδες, ένα γαμωπλαστικό στη μικρή σκηνή δεν μπορούσατε να βάλετε ? καφέ βγήκαμε από εκεί μέσα … σιχάθηκα να φάω μετά από το χώμα που είχα στο στόμα …
Αλλά τι περιμένω στη μικρή σκηνή τα πανό που λέγανε ροκγουέιβ, ήταν τα περσινά και είχαν βάψει με σπρέι το 20 χρόνια μπλά μπλα αντί να βάλουν καινούρια …

Εγώ πάντως για 1η φορά μετά από 8-10 χρόνια ξαναπήρα μπύρα, μιας και φέτος εκτός από τα γνωστά σαπουνόνερα - ξεπλύματα, είχε και κάτι που πινόταν ευχάριστα και μιλάω για τη Desparando 8)8)

Και τα goodies καλή προσθήκη :stuck_out_tongue:

Ηθελα και εγω να δω Dropkick Murphys αλλα δεν επαιζε να δωσω λεφτα μονο για αυτους γιατι δεν με ενδιεφερε τιποτα αλλο, οποτε μετα την επιτυχια της συναυλιας τους και την μεγαλη προσελευση κοσμου για αυτους ευχομαι να τους ξαναφερουν σε δικο τους live να μπορεσω να τους δω.

Ακριβώς το ίδιο! Τους περιμένω 10 χρόνια να τους δω, είναι τεράστιο απωθημένο, κωλοχαρηκα όταν έμαθα ότι επιτέλους έρχονται, αλλά τόσα λεφτά μόνο γι αυτούς δεν μπορούσα να τα δώσω… Ας ελπίσουμε ότι όλο το προχθεσινό θα λειτουργήσει θετικά και θα τους ξαναφέρουν…

Στεναχωριέμαι που δεν πρόλαβα να πάρω την προσοφρά της Cosmote. ~100 ήταν πολλά για εμένα και τη γυναίκα.

Όσα φιλαράκια πήγαν μου είπαν ότι ήταν καλά και το ίδιο διαβάζω και εδώ.

Muse ίσως να μπορέσω να πάω δωρεάν διότι έχω ένα φιλαράκι που δουλεύει στην παραγωγή και μου είπε ότι θα μας βάλει δωρεάν. αν πάω να βοηθήσω στο στήσιμο το πρωί. Το πρόβλημα φυσικά είναι το λιωπύρι.

  • Worker’s Song

Αμφιβάλλω.

Κιμ πατα το…

το αθλιοτερο φεστιβαλ της ευρωπης(και οχι μονο)εχει βρει και το καταλληλο κοινο…καμια ελπιδα

καλα πηγε μαθαινω η πρωτη μερα…λαμπρα.ε απο δω και περα σε τετοιο στιλ θα ειναι.αμα πηγαινα παντως εγω τη Κυριακη θα εκανα καμια 10αρια νεα add.:lol::lol:

Σταθερά ο πιο υπέροχος γιούζερ των τελευταίων ετών :smiley:

Έχεις πάει σε όλα τα φεστιβάλ της Ευρώπης και όχι μόνο, και μιλάς ? Ε ?
Εγώ είχα πάει σε ένα και δεν ήταν καθόλου καλύτερο από το Ροκγουέιβ. Τι έχεις να πεις? Νιώθεις την ταπείνωση? Νιώθεις ένα τιποτένιο σκουλήκι? Πες αλήθεια.

Με όλο το θαρρος και τον σεβασμο αν πηγες στην Ευρωπη καπου, το ονομαζαν φεστιβαλ και ήταν χειροτερο απο το rockwave…μαλακια επιλογη εκανες!!!
Σοβαρα τωρα,σε πιο φεστιβαλ πηγες?