Πρώτη μέρα Rockwave 2016

Τι λέει πάιδες? Δεν έχω δει να γίνεται κουβέντα.

Έχει βγάλει προσφορά η Cosmote buy 1 get 1 free.

Στα ~25 eur δεν είναι άσχημη φάση. Χωρίς Cosmote τα ~50 eur είναι τσουχτερά.

The Last Shadow Puppets, Suede, Dropkick Murphys + more

http://www.rockwavefestival.gr/en/line-up/

Πρέπει να πουλάει γαμιώντας για να βγάλανε 1+1 :stuck_out_tongue: Επίσης ούτε να με πληρώνανε 50ε.

εχει ληξει αυτό,σωστα?

υπερπροσφορα για λιγους υπερτυχερους να δουνε τετοιο βαρβατο φεστιβαλ μονο με 25 ευρα!!!

καταλαβαινω οτι υπαρχουν πολλα μειονεκτηματα γενικα στο rockwave. Καταλαβαινω οτι για να βγαινουν τετοιες προσφορες,λογικα δεν παει και τοσο καλα.Συμφωνω οτι το εισιτηριο ειναι ακριβο για τα δεδομενα της Ελλαδας αλλα να δεις dropkick murphys,turbonegro, suede και last shadow puppets με 25 ευρω δεν ειναι και ασχημα. Ολες αυτες οι μπαντες ειναι πολυ καλες στο ειδος τους,ασχετα αν μας αρεσουν ή οχι.

η 3η μερα που θα ανακοινωνονταν παει?

Κάποιοι “τυχεροί” το πήραν με 36 εδώ και μήνες.

Όντως η προσφορά έχει λήξει. Δεν το είχα δει.

Άρα δεν έχει rockwave την Κυριακή αλλά beach wave.

Κάτι μου σφύριξαν, ότι η προσφορά υπάρχει ακόμα, αλλά από άλλο μέρος -όχι κοσμοτέ- πραγματικά δεν θυμάμαι όνομα, αλλά με λίγο goole θα βρεθεί …
Τώρα μερικοί άτυχοι που το τσίμπησαν 42 2-3 μέρες πριν την προσφορά του 1+1 απλά ξεφυσάνε όπως η πάρτι μου …

από την άλλη wish και despite που έψηνα να ξαναδώ πολύ μεσημέρι και μέρα με ζέστη όταν στην ουσία θέλω να δω Dropkick

Πολύ μαυρίλα και σύννεφο για βροχή βλέπω προς Πάρνηθα / Μαλακάσα …
Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα !!! (πόσο μάλλον επανάληψη του 2009 :S )

«I’m going back to 505»
+
DPM
:bye:
Πολύ καλύτερη συναυλία από το περσινό άνευρο πράγμα που λεγόταν Black Keys

Τι ?? επαιξαν 505 ??

Set Murphys??

Το καλύτερο Rockwave εδώ και πάαααααρα πολλά χρόνια.

ετσι ακριβως. και βολτουλα να εκανες με μια μπυρα* στο χερι ακουγες γαματη μουσικη.

ντροπκικ θερισαν και επαιξαν και το αγαπημενο barroom hero.

*5 ευρω ρε γυφτουλες γαμημενοι η 330 μλ μπυρα; απλα γαμιεστε. σε γιατρους και δικηγορους να τα φατε

Εχεις δικιο για το πενταρι στην μπυρα.Αλλα για να τα λεμε απολυτα σωστα, 400 ml ήταν

ναι οκ και ετσι παλι ακριβη ειναι.

τεσπα αλλο παραπονο δεν εχω και καλο ηχο ειχε και ολα τα γκρουπ επαιξαν ωραια.

ελπιζω οι ντροπκικ να βαζουν απο εδω και στο εξης την ελλαδα στο συναυλιακο τους προγραμμα.

Dropkick Murphys μεγάλη εμφάνιση, άψογοι σε όλα.
Turbonegro καλοί, το κοινό δεν συμμετείχε μετά τις πρώτες 8-10 σειρές, και γενικά τους ταιριάζει καλύτερα ο κλειστός χώρος, όσες φορές τους έχω δει- παίξανε wasted again όμως

Suede η καλύτερη εμφάνιση για μένα προσωπικά, τρομερός frontman ο Brett. The Last Shadow Puppets δεν είναι ακριβώς το φλυτζάνι του τσαγιού μου, αλλά έπαιξαν με αέρα μεγάλης μπάντας και με αδιανόητη ηχάρα που έχω ξανακούσει μάλλον μόνο στον Roger Waters το 2006. Πολύ καλή εμφάνιση, άξιζαν να είναι headliners. Subways καλοί για το slot που έπαιξαν, την έκαναν τη δουλειά τους. Dropkick Murphys έπρεπε να είναι στη μεγάλη σκηνή αντί των Suede, θα ήταν καλύτερα για όλους. Πακτωμένος ο κόσμος στη μικρή σκηνή, δεν μπόρεσα ακριβώς να τους απολαύσω, πάντως έπαιξαν πολύ καλά όσο κι όπως τους είδα και η ανταπόκριση από το κοινό ήταν σούπερ. Turbonegro και γαμώ, με πολύ καλό ήχο και με οπαδούς να γουστάρουν τρελά. Οι οπαδοί τους έχω την αίσθηση ότι τους θεωρούν την καλύτερη μπάντα του σύμπαντος!!

ΣΠΑΝΙΟ TRAILER ΤΟΥ ROCKWAVE FESTIVAL 2016: