Rockwave Day 2: Heaven and Hell, Dream theater, Iced Earth, Anathema, Kinetic

Ναι αλλα με την δικαιολογια οτι ερχονται καλα ονοματα, καθε χρονο ετσι θα σας δουλευουν οποτε μην παραπονιεστε.Και το οτι θα δεις ολα αυτα τα γκρουπ μαζι δε λεει τιποτα οταν το καθενα παιζει καλυτερα μονο του και τα εχουμε δει πανω απο 1 φορες. Μονο για Η&Η λεει αν και αυτο για αρπαχτη μοιαζει, ενταξει σαμπαθ γουσταρα αλλα για φετος δεν το κοβω να τους βλεπω. Επισης αν θελετε να στρωσουν τα πραγματα και να βλεπετε καλυτερα live δεν πρεπει καποια στιγμη να την πατησουν αυτοι που νομιζετε πως σας κορΙδευουν?

ένα για τους συνταξιούχους μεταλλάδες όπου εκτός των άλλων θα προσφέρεται και …μασάζ για τους πονεμένους σβέρκους και μεσούλες τους (τιμή:250,00?) και ένα για τις Κυρίες Μεταλλούδες(κατά το πεταλούδες…) όπου διάφοροι μελαμψοί κακότυχοι μετανάστες θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους για το ευτελές ποσό των 300,00?.

Δηλαδη δυο εισιτηρια για μενα και τη γυναικα μου θα στοιχιζαν 550 ευρω? Α πολυ ακριβο φιλαρακι:-k

Δεν ξερω γιατι συμφωνω ΤΟΣΟ πολυ…

[-X γιατί πάντα , SONY και καλά πάντα να με εκνευρίζει κατι?.???

Μια καθυστερεισεις , μια ακυρώσεις, μια κακός ήχος , μια τα κέρατα μου ,γιατί πάντα να είναι κάτι???

Τώρα έχουμε αυτό το διαχωρισμό που με έχει εκνευρίσει αφανταστα??.
παντως και εδώ τα ιδια είναι :

METALLICA-July 15 Helsinki, FIN - Olympic Stadium
Tickets will go onsale on Wednesday, 28th February 2007, at 9 am local time.
section A: 69 Euro
GA: 65 section D: 59 Euro
sections E & F: 54 Euro
πάντως οι DREAM THEATER αφού θα είναι δεύτεροι από το τέλος δεν θα παίξουνε περισσότερο χρόνο από ότι οι BLACK SABBATH (λογικά)??ελπίζω να μην έχουμε τίποτα εκπλήξεις και εκεί?.

Να ρωτήσω πάλι εγώ αφού υπάρχει μια είσοδος πως θα χωρήσοιυν αυτούς του pitch 1 kai pitch 2…?Κάλα θα κάνουθν κάνα κουβά με αυτό και θα γελαμε στη συναυλία!

Σύμφωνα με το τι έγινε πέρυσι: Το μπροστινό pitch θα έχει μία (ή δύο; ποιος ξέρει) είσοδο, πιθανόν στα αριστερά, απ’ όπου και θα μπαίνουν οι “80άρηδες”. Δε βρίσκω κάποιο πρόβλημα για το εάν κάποιος θέλει να βγει. Βγαίνει κανονικά και ξαναμπαίνει όποτε θέλει. Υπάρχουν securitάδες ούτως ή άλλως στην είσοδο του.

Με βάση το σχεδιάγραμμα βέβαια, το μπροστινό pitch πέρυσι ήταν αρκετά μικρότερο, οπότε φέτος δεν ξέρω πως ακριβώς θα λειτουργήσει. Αλλά φαντάζομαι πάνω-κάτω όπως περιέγραψα παραπάνω.

Όταν με το καλό γίνει η συνέντευξη Τύπου για το Terra Vibe και το Rockwave γενικότερα, θα έχουμε σίγουρες πληροφορίες και φωτογραφίες. Μέχρι τότε (γιατί έχουμε και πολύ καιρό ακόμα), υπομονή για τα υπόλοιπα ονόματα! :ok:

να κανω μια ερωτηση για τους dream theater?στα live τους ειναι τοσο τεχνικα απιστευτοι οπως στο studio???8O 8O :-k :-k

Δεν τους έχω δει (το ξέρω ντροπή μου!!!), αλλά όσο τρομακτικό και αν ακούγεται κατηγορούνται για τόση τεχνικά τελειότητα στα live τους που καταντούν μονότονοι!!!:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Δηλαδη το θεμα ειναι ποιος θα μπαινει και απο που? Οχι τα 60,70,80,100 ευρω εισιτηριο? Ακομα δεν μπορω να καταλαβω τι παει να πει pitch A και pitch B. Εγω μια ζωη στις συναυλιες και στα φεστιβαλ ημουνα ποτε μπροστα και ποτε πισω οταν κουραζομουν η οταν δεν με ενδιεφερε το συγκροτημα. Τωρα αυτα με τους προνομιουχους και μη ειναι μαλακιες για να μην πω τιποτα βαρυτερο… Εγω παντω θα παρω φτηνο και θαμαι και μπροστα!

Κάποιος ρώτησε και του απάντησα. Δεν είδα να προτρέπω κάποιον να πάρει ακριβό εισιτήριο ούτε σχολίασα κάτι επ’ αυτού, παρόλο που αρκετοί από εδώ μέσα έχουν ήδη πάρει και μάλιστα “80άρια”.

Μη σου πω και ακόμα πιο απίστευτοι :wink: !

Δεν τη λεω σ εσενα. Ειναι γενικοτερο το θεμα… Πολυς κοσμος μενει απ εξω γιατι οπως και να το κανουμε 60 ευρω ειναι πολλα και πολυ απλα δεν καταλαβαινω γιατι οταν εισαι μπροστα πρεπει να πληρωσεις πιο ακριβο εισιτηριο. Επειδη μπορεις να δεις τη μπαντα ενω πισω δεν μπορεις οπως στους Tool? Μας κοροϊδευουν μπροστα στα μουτρα μας και εμεις δεν κανουμε τιποτα γι αυτο.

Si!8)

Το θέμα είναι : Μπορείς να μην πας και να περάσεις το μήνυμα; Και αν δε πας, θα ακολουθήσουν οι άλλοι ή θα μείνεις ο μ#$%&* της υπόθεσης κ θα σε πουν και ματζίρη που δε πήγες για 20-30 ευρώ?:-k

Οσοι περυσι στους guns προσπαθησαν να πανε στα VIP εισραξανε κατι ψιλες απο τους securitades…

Χα χα,πού ξέρεις;μπορεί το ΙΚΑ να συμμετέχει με καλό ποσοστό-για τους συνταξιούχους τουλάχιστον :slight_smile:

Άστα φιλαράκι,γεράσαμε και μυαλό δεν βάλαμε…:lol:

Πήγε κανείς σήμερα???

Εγώ είχα στηθεί απο τοις 10 και τελικά πήρα το #0001 :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: (των 70 ofc)

Κοιτα… Εγω αν πηγαινα θα πηγαινα για Anathema και Heaven And Hell. Επειδη ομως ειναι σιγουρο πως θα παω Metallica, δεν ξερω αν θα εχω 110 ευρω για συναυλιες το καλοκαιρι. Δεν εχω πατερα επιχειρηματια τι να κανω?

Αλλα το θεμα δεν ειναι να μην πας στη συναυλια και να την μποϋκοταρεις (αυτο πρεπει να γινει μαζικα και ειναι δυσκολο προς το παρον), το θεμα ειναι να δειξεις στους διοργανωτες οτι δεν γουσταρεις αυτο που γινεται. Προφανως να παμε π.χ. να τους “καψουμε” δεν ειναι λυση. Γι αυτο ζηταω απο τον ροκ/μεταλ τυπο αντι να γραφει για τα “γαματα” ονοματα που θα ρθουν το καλοκαιρι να συγκρινει τιμες εξωτερικου με τιμες Ελλαδας και να τα χωνει στις εταιριες. Να δεις ποσο θα τους ετσουζε τοτε…

Π.χ. Pearl Jam εξωτερικο 20 ευρω φτηνοτερα (με μισθους μεγαλυτερους μην το ξεχναμε), Tool - Ρωμη 30 ευρω, Αθηνα 52 (με αθλια διοργανωση). Απορω πραγματικα πως προκυπτει αυτη η διαφορα.

οπως εχω ξαναπει, το απαραδεκτο ειναι που χωριζουν στα δυο το ‘χωραφι’ και το βαφτίζουν ‘pitch a & b’ πραγματικα θα ηταν πολυ καλυτερα αν εβαζαν μια μεση τιμη εισιτηριου, και επειδη λογικά τα εισιτήρια για τους ‘μπροστα’ θα ειναι κάπως λιγότερα (αν όχι τα ίδια) με αυτά των ‘πίσω’, αν πχ έβαζαν ενα εισιτηριο μεταξύ των 50 και 60 ευρω για την πρωτη μερα θα ειχαν τα ιδια οφελη απο στατιστικη άποψη. παρόλα αυτα, επειδη δε γνωρίζουμε τις πραγματικές αποστάσεις, αν παιξουν καλά το παιχνίδι μπορουν να βγάλουν περισσότερα απ’ όσα νομίζουμε…

ετσι όπως το βλέπω, το παλεύουν πιο πολύ να βγάλουν κέρδος από τους ‘μπροστά’, παρά να κοψουν το νουμερο των 25.000 εισιτηρίων. δείτε το απλα. για metallica ένα εισιτήριο έχει 60 ευρω. για τους μπροστα 80. άρα τρία εισιτήρια για τους μπροστά ισοδυναμουν με 4 για τους πισω. και σκεφτείτε ότι για τους Η & Η θα εχουν μεγαλυτερο τζιρο απο αυτο το κολπο επειδη η διαφορα μεν ειναι ιδια, αλλα το εισιτήριο φτηνοτερο…

Opws to eipame, oi kleftes klevoun san tous Ellines.