Rockwave Day 2: Heaven and Hell, Dream theater, Iced Earth, Anathema, Kinetic

+1 με οσα εχουν πει οι kourou και outshined.

μα τι λες?
δεν υπάρχει μονόπλευρο ή μη…
αυτή ήταν αλήθεια.
Οι διοργανωτές τους επέλεξαν headliners βάσει δημοτικότητας. Καλώς ή κακώς είναι άλλη συζήτηση.

Εγώ προσωπικά, δεν έχω ακούσει άλλη μπάντα να λειτουργεί έτσι.
Άνετα θα μπορούσαν να πατήσουν πάνω σε αυτό, αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως οι Theater θέλουν να δουν ως οπαδοί το live των Heaven And Hell.

To πακέτο είναι απλά τέλειο…Κολλάμε σε λεπτομέρειες περί Headliners,ποιοι άλλοι μπορούσαν να έρθουν…Το μοναδικό πταίσμα για μένα είναι οι τιμές των Εισητηρίων ανάλογα με την θέση…Αθάνατο πνεύμα Ελληνικό τι σκαρφίστηκες πάλι…:lol:

Γκρινιάζουν πολλοί για την τιμή του εισιτηρίου. 50 ευρώ για αυτές τις μπάντες μαζί, το θεωρώ λογικό για τα δεδομένα της Ελλάδας και με βάση αυτά που συνήθως δίνουμε.

Kριμα… Σου εδωσα ενα απλο παραδειγμα αλλα ακομα δεν καταλαβες. Επειδη ειμαι απο αυτους που “γκρινιαζουν” θα ξεκαθαρισω το εξης για μενα και μονο . Δεν γκρινιαζω αλλα καταγγελω …
Tωρα για το line up ειπα το αυτονοητο οτι κανανε “τελεια δουλεια”…

βρε εγώ το κατάλαβα και πολύ καλά αλλά μάλλον το εστίασα λάθος.

λες και ανακαλύψαμε τον τροχό με τις υψηλές τιμές. αυτό λέω.

προς θεού. υποθέτω πως αν θέλω να πάω σε 3 μέρες rockwave και μια Scorpio fest χρειάζομαι μισό μηνιάτικο τουλάχιστον.

και δεν θα έλεγα ποτέ πως απλά γκρινιάζεις εσύ. περισσότερο αναφέρομαι σε αυτούς που πάντα κάτι ψάχνουν να βρούν.

“Δεκτο” θα ηταν ενα ενιαιο εισιτηριο 50 … για να μιλαω με αριθμους αλλα δεν γνωριζουν στοιχειωδες μαρκετινγκ… Εγω ημουν μαλακας που κοιταζα να βαλω 19.50 δολ. αντι για 20 νομιζεις?
Tωρα κατι αλλο … Μηπως λεω μηπως δειχνετε υπερμετρο σεβασμο στους H&H ?
Aυτο σας το λεει καποιος που ειδε τους Sabbath πριν γεννηθουν πολλοι απο εσας…

Tην ημερα των γενεθλιων μου… Γιουπι…:slight_smile:

Που θα μπορουσε να δει καποιος το σχεδιαγραμμα με τα Pitch A + B?

http://www.ticketpro.gr/plan.html

auto pou les einai akraio…emena de mou fainetai katholou periergo…dream theater einai autoi…oxi kanena sugkrotimataki…den exoun kanena logo na kanoun kati tetoio…gia na to kanane tha eprepe na eixan muala 6xronwn…:smiley:

Εγώ θέλω απλά να πω την άποψή μου σε όσους κατά καιρούς φωνάζουν (και κάποιοι το έκαναν και τώρα) πως τα ονόματα στο φεστιβάλ είναι άσχετα μεταξύ τους. Για μένα το ζήτημα είναι ακριβώς αυτό. Να μπορεί κανείς σε ένα φεστιβάλ να δει ονόματα που δε θα έβλεπε υπό άλλες συνθήκες. Κοινώς, από τη στιγμή που τα συγκροτήματα υπάγονται σε ένα πολύ ευρύ πλην κοινό είδος (βλ. metal), δε με χαλάει καθόλου να είναι οι μεν ατμοσφαιρικοί, οι δε power, οι άλλοι prog και οι άλλοι heavy. Έτσι μου δίνεται η ευκαιρία να δω ένα ή δύο συγκροτήματα που αν έπαιζαν μόνα τους ξέρω ότι δε θα πήγαινα να τα δω. Και που ξέρεις, μπορεί κάποιος που τώρα θεωρεί τους Dream Theater βαρετούς, μετά τη συναυλία να πωρωθεί.

re paidia oi heaven and hell tha paiksoun kommatia apo black sabbath?

Ναι, αλλά όχι του Ozzy. Κοινώς θα παίξουν από το “Heaven & Hell”, το “Mob Rules”, το “Dehumanizer” και φαντάζομαι 1-2 καινούργια από την επερχόμενη συλλογή “Black Sabbath: The Dio Years” η οποία θα είναι best-of των ετών του Dio με 3 νέα κομμάτια.

Ψηλό αγόρι σε μένα πάει αυτό? :–

Mπα, εσυ εισαι ανεπιδεκτος…:stuck_out_tongue:

Ακριβώς :lol: .
Πάει στον κόσμο που μπορεί να εκτιμήσει το μεγαλείο αυτού του συγκροτήματος. Εσύ είσαι άμπαλος, τι να εκτιμήσεις :lol: :lol3: :har: :yahoo:

καλό πακέτο και θα το δώσουμε το 50αρι…συνεχίζετε η επίδειξη ερασιτεχνισμού από την didi…

Σωστή η DIDI.Μόνο που ξέχασαν να κλείσουν: ένα χώρο για τους μη καπνιστές (είσοδος:150,00 ?) ,ένα χώρο για τους φιλόζωους όπου θα υπάρχουν θέσεις για τα ζωάκια-δίπλα στα ΖΩΑ (τιμή:200,00?) ,ένα για τους συνταξιούχους μεταλλάδες όπου εκτός των άλλων θα προσφέρεται και …μασάζ για τους πονεμένους σβέρκους και μεσούλες τους (τιμή:250,00?) και ένα για τις Κυρίες Μεταλλούδες(κατά το πεταλούδες…) όπου διάφοροι μελαμψοί κακότυχοι μετανάστες θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους για το ευτελές ποσό των 300,00?.Ά,ναι ξέχασα,και ένα χώρο πίσω-πίσω όπου θα βασανίζουν όσους διαμαρτύρονται αντί να λένε κι ευχαριστώ από πάνω,που αξιώθηκαν να “δούν” τους θεούς από απόσταση ΜΟΝΟ 500 μέτρων και στην εξευτελιστική τιμή των 50,00? (κάνοντας την αναγωγή…κάποιος θα μπορούσε να δει τη συναυλία από το 1 χλμετρο με μόνο 25,00!!!
ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ???

ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ…ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΤΑΣΟΥΝ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ…?

Kala to exoume katalavei oti se olous tous tomeis tis zwhs mas mas douleuoun psilo gazi…alla ti na kanoume…apolafse tin mageia olon afton ton group mazi kai skepsou kathe pote stin ellada exoume tin efkeria gia tetoia gegonota…

Mono kai mono me tin idea aftis tis sinavlias oute vraga oute tipota den mpenei mprosta.

:lol:

πεστα γιατι καραφλιασα μολις το ειδα

ο κυριος απο τα δελτια τυπου της didi ελπιζω να ηξερε οτι οι αναθεμα στην αρχη ηταν απο τα μεγαλυτερα death-doom συγκροτηματα. Και υπαρχει ενας κολοσσος στο ονομα αυτο…

και αφου επαιξαν support στους HIM θα παμε ολοι εμ τι τωρα…
αν ειναι δυνατον καραφλιασα…:lol: :lol: