Rockwave Day 3: Metallica, Mastodon, Μy Dying Bride, Dirt Spawn Disease

FESTIVALS

Thursday June 28 Serbia Zredjanin
Saturday June 30 Spain Madrid
Sunday July 1 Belgium Werchter
Tuesday July 3 Greece Athens

METALLICA + support(s):

Thursday July 5 Austria Vienna
Sunday July 8 England Wembley
Tuesday July 10 Norway Oslo
Thursday July 12 Sweden Stockholm
Sunday July 15 Finland Helsinki
Wednesday July 18 Russia Moscow

[size=6]ΠΡΟΣΟΧΗ. ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΕΣ 100%[/size]

εδω ειναι οι πηγες.

http://tmcc.iforumer.com/viewtopic.php?t=1147&mforum=tmcc

και απο το επισημο metallica forum.

http://www.metallicabb.com/forum/viewtopic.php?t=44030

ετσι οπως τα λενε δειχνει πειστικο. παρολα αυτα διατηρω τις επιφυλαξεις μου και προσευχομαι. συντομα θα ξερουμε…

Οh please god help me…
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Οχι σε φεστιβαλ ρε πουστη μου. 2 ωρες παιζουν κανονικα οι Μεταλλικα, ετσι και τους φαει το ροκγουεϊβ και παιξουν 1 ωρα, την κατσαμε.

Όταν είσαι headliner παίζεις όσο θέλεις. Ακόμα να το πάρεις χαμπάρι;

Δηλαδή υπάρχει το ενδεχόμενο να έχουμε: 2/7 Scorpions, 3/7 Metallica,6/7 Rolling Stones;
Ω Θεοί!!!

Ayto akrivws!!

Εχω ακουσει οτι στο ροκγουεϊβ τα συγκροτηματα τυγχανουν ισης μεταχειρισης, επομενως παιζουν ολοι την ιδια ωρα. Τι να σου πω, δεν ξερω.

αναμένεται καυτό το συναυλιακό καλοκαίρι και φέτος! 8)

Nai, sigoura. Idika ama paiksoun kai heaven&hell, ozzy kai judas priest opws lene, tha prepei na listepsoume kamia trapeza. 8)

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Μήπως να πήγαινες πρώτα, και μετά να μίλαγες; :wink:

Λες να μην εχω παει δηλαδη? Κι ακριβως επειδη ετυχε εκεινη την χρονια να παιξουν ολοι 1 ωρα, δεν αμφισβητησα οποιον μου το ειπε αυτο περι διαρκειας.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Μήπως να πήγαινες πρώτα, και μετά να μίλαγες; :wink:[/quote]

Εντάξει έχει πάει μωρέ. Απλά έπεσε στους Black Sabbath που έπαιξαν λιγότερο και από τους από κάτω γιατί που να πάρει τα πόδια του ο Ozzy :twisted: :lol: !!

Ας δούμε τα πράγματα ήρεμα.
Οι Judas Priest δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα το αν θα περιοδεύσουν ή όχι, οπότε ας μη λέμε για αυτούς ακόμα μεγάλα λόγια.

Ο Ozzy έχει ανακοινώσει ημερομηνίες. Ξεκινάει 27/5 στη Ρωσία. Εφόσον δεν παίζει κάπου ενδιάμεσα (Βουλγαρία, Σερβία κτλ) το βρίσκω δύσκολο να έρθει πιο πριν εδώ. Τελειώνει όμως στις 30/6 στο Μιλάνο. Οπότε θα μπορούσε να έρθει από εδώ μετά. Το ότι δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα σημαίνει πως δεν υπάρχει οικονομική συμφωνία (μιας και θεωρώ δεδομένη την προσέγγιση) και ο εδώ διοργανωτής περιμένει να πέσουν οι απαιτήσεις (όπως έγινε και πέρυσι με Gn’R). Μάλιστα αν έρθει, τότε θα είναι τις ημέρες που θεωρητικά θα γίνει το Rockwave, οπότε θα βόλευε.

Οι Heaven and Hell έχω την αίσθηση πως δε θα ζητήσουν αστρονομικό ποσό, οπότε είναι αρκετά πιθανό να τους δούμε. Ημερομηνίες για την Ευρώπη δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα πέραν 2-3 περιπτώσεων. Παίζουν όμως Ιταλία 2 ή 3 Ιουνίου, οπότε γιατί να μην έρθουν γύρω στις 5-6 εδώ;

Τώρα για τους Metallica, νομίζω κάθε άλλο παρά τυχαία διέρρευσε η ημερομηνία. Σίγουρα για να βγει σημαίνει πως θα έχουν γίνει προχωρημένες συζητήσεις. Επίσης από τη στιγμή που οι ίδιοι είπαν πως θα επισκεφθούν μέρη που δεν πήγαν πέρυσι…Ε κάτι χώρες σαν κι εμάς θα εννοούν. Και αν όπως έχει ακουστεί, πέρυσι είχαν έρθει αρκετά κοντά σε συμφωνία, ε τότε νομίζω πως φέτος ήρθε η ώρα. 8 χρόνια μετά 8) !

Τέλος μη ξεχνάμε και τους Aerosmith. Αν και κάτι μου λέει ότι οι ίδιοι θα ζητούν τα κέρατά τους, καθώς και το ότι στην Ελλάδα δεν είναι δα και τόσο δημοφιλείς όσο άλλοι.

Μακαρι να ρθουν…Και μακαρι να ειναι και καλος ο καινουριος δισκος να παμε και διπλα ορεξατοι!!!Βασικα μακαρι απλα να ειναι ενα ενδιαφερον συναυλιακο καλοκαιρι με περισσοτερες συναυλιες απ ο,τι ακυρωσεις!Εγω θα κανω ονειρα και για Rush αν και ονειρα θα μεινουν… :frowning:

Λογικά δε θα έχει βγει ο δίσκος τότε. Οπότε θα έχουμε best-of setlist, καλύτερα :stuck_out_tongue:
Εγώ ονειρεύομαι να δω αυτόν στο avatar σου :wink: (Κι ας μην είναι με YES!)

μαλλον θα χει βγει λεω γω…αν οχι, θα βγει τις επομενες μερες…

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=66763

ξεκινουν οι ηχογραφησεις τον μαρτιο…

Παλι καλα που καθομουν οταν το ειδα, γιατι θα λιποθυμουσα…
Εχουμε μεχρι στιγμης:
Μaiden
Manowar
Guardian
Scorpions
Metallica

μπα αποκλείεται μέχρι το καλοκαίρι…

εγώ λέω ζήτημα και αν θα βγει μέσα στο 2007.

εννοείται πως θα είναι τέλεια αν, όπως και όποτε έρθουν…

gia des kero pou diale3e to e8nos na me parei… :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

ki emena se makrunh xwra na me paaei…
xxaxaxaxa poihmataki… :lol: :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue:

8a gamaei to kalokairaki an ontws er8oun oloi autoi

Λογικά δε θα έχει βγει ο δίσκος τότε. Οπότε θα έχουμε best-of setlist, καλύτερα :stuck_out_tongue:
Εγώ ονειρεύομαι να δω αυτόν στο avatar σου :wink: (Κι ας μην είναι με YES!)[/quote]

Oh yes!! :smiley:

Οh my God !!!

Metallica στην Ελλάδα??

Κανονικά δεν πιστεύω ράδιο αρβίλα αλλά όλες αυτές οι συμπτώσεις και οι δηλώσεις με κάνουν πολύ αισιόδοξο… 8O 8O 8O

@ Didi : Άκου DIDI δώσε στους Μετάλλικα ότι θέλουν και εγώ σου ακουμπάω εισητηριακι και 100 Ευρώ… :slight_smile:

Υ.Γ. Μη βρίσετε, δικαίωμα μου να το λέω… :smiley: