Rockwave Festival 2011

Η ανακοινωση για πολλά γελια.

Κατά τα άλλα, προσπερνώντας τα ελληνικά που δεν είναι του γούστου μου, αν ήταν ίδια μέρα Stranglers, Flogging Molly, Monster Magnet και Kyuss γω θα πήγαινα με χαρά. Πρακτικά, αναλογα με το τι θα κλεισουν ακόμα και πώς θα βάλουν τις τιμές.

2 χρόνια έλειψες και έγινες γραφικός ελληναράς του εξωτερικού :stuck_out_tongue:

απλά δεν κολλάνε σε rockwave αυτοί… :frowning:

πεντε 8)

Φέρνανε μέταλ μπάντες, δε σας άρεσαν, φέρανε ποπ και ελέκτρο πέρσι, δε σας άρεσε, φέρνει ροκ τώρα πάλι δε σας αρέσει. Για κλάμματα είστε…

Η μέρα του Αγγελάκα θα κωλολέει, ψιλοστάνταρ θα σπάσω τη δέσμευσή μου και θα ανέβω χωράφι.
Για τις άλλες να καταλήξει το line-up κ το συζητάμε.

Με 12 ευρώ εισιτήριο μία χαρά είναι έτσι και αλλιώς σε φεστιβάλ πας για την φάση κόσμο κτλ αν θες να δεις την αγαπημένη σου μπάντα πας όταν θα σκάσει μύτη μόνη της και είσαι εντάξει , τώρα παράπονα δεν ήρθε ο ένας ο άλλος ή δεν είναι rockwave είναι μπλαμπλάwave ok χαλαρώστε έλεος.

ετσι οπως το βλεπω εγω
θα ναι 12 ευρω η 1η μερα με αγγελακα κλπ και 28 οι αλλες δυο
λογικα kyuss kai monster magnet θα ναι μαζι την 3η μερα κι αν βαζανε f.molly και therapy? εδω θα το σκεφτομουν αλλα f.molly μαλλον θα πανε μαζι με γκογκολ μπορντελλο τη 2η μερα(+ pulp?) οποτε δεν με κοβω
τπτ ιδιαιτερο παντως φετος δεν εχει το μεγαλο ονομα που θα με τραβηξει μεχρι μαλακασα

Πω, αυτά είναι ρε. Όλη μέρα σήμερα δεν ασχολήθηκα καν, λέω “πφφφ, ποιό Rockwave τώρα”, πριν από πέντε λεπτά είπα να ρίξω μια ματιά έτσι από περιέργεια και τσουπ, νάτην η ευχάριστη έκπληξη! Flogging Molly ρε πούστη, ναι, Angel Death στο λέω από τώρα θα πάμε μπροστά μπροστά και θα τα κάνουμε πουτάνα, άρχισε να μαζεύεις δυνάμεις! Και πάρε και Gogol Bordello, πάρε και Monster Magnet, πάρε και “Kyuss”, πάρε και άλλους τόσους που δεν έχω ακούσει αλλά δε με χαλάνε σε φεστιβαλικές καταστάσεις!

Δε με απασχολεί καν το μοίρασμα των συγκροτημάτων, με τόσο φτηνό εισιτήριο για τα δεδομένα της Didi εγώ σχεδόν σίγουρα θα πάω πάνω από δυο μέρες εκεί πέρα. Λολ ρε, μπλαστ φρομ δε παστ ξέρω γω, πώρωση με Rockwave για πρώτη φορά μετά το 2008.

Και ο Νίκος ο Ξυλούρης Ψαρονίκος λεγότανε, δεν πιστεύω να χεις κανένα πρόβλημα;
Είναι λίγο άσχημο να χλευάζετε (έστω και άθελά σας) την κουλτούρα ενός τόπου, μην το κάνετε. Κατερίνα είσαι τυχερή που σε ξέρω, αν έγραφε τέτοιο ποστ κάποιος ράντομ “άγνωστος Χ” χρήστης θα είχε ακούσει τρελό μπινελίκι τώρα.

ειμαι σιγουρος οτι το λεει επειδη δεν κολλανε στο φεστιβαλ…
αν παλι οχι τα πε καλα ο Γρακχους

Γράκχε:

[SPOILER]Off-topic αλλά καθαρή περιέργεια:
Για ποιό λόγο η οικογένεια Ξυλούρη έβαζε το πρόθεμα “Ψαρό-” μπροστά από τα ονόματα τους; Δώσε τα φώτα σου :)[/SPOILER]

Ας απαντήσει ο ίδιος ο Αντώνης Ξυλούρης:

[B]Το πρόθεμα «Ψαρό» από πού βγαίνει; Εννοώ όλοι οι Ξυλούρηδες ονομάζεστε Ψαρονίκος, Ψαραντώνης κλπ.[/B]
Τον παππού μου τον λέγανε Ψαρόνικο. Ήταν και κουζουλός και έκανε τους Τούρκους να τον τρέμουν σαν ψάρια. Έτσι τον ονόμασαν Ψαρόνικο.

Ωραίος, δεν είχα ιδέα.

Εννοείτε. Δυνάμεις και για τις 2 μπαντάρες αλλά για Flogging χάρηκα αφάνταστα. Πω τα έχω πιει και τώρα και πραγματικά δεν το πιστεύω ότι θα ξαναδώ. Εδώ και ένα μήνα, έμπαινα κάθε μέρα στο site τους, ελπίζοντας να γίνει το θαύμα. Μπροστά θα είμαστε και θα τα κάνουμε πόρνη όλα όπως την τελευταία φορά! θα σκάσω και με σημαιούλα Flogging Molly. Έτσι για την ποζεριά και μόνο.

αν θυμάμαι καλά οι gogol στο site τους είχαν ανακοινώσει ότι θα έπαιζαν 3 ιουλίου στο rockwave… άρα την τρίτη μέρα θα έχει gogol + kyuss (αν όντως οι kyuss παίζουν αλλού 1 και 2 ιουλίου)…

πάντως για μένα ο συνδυασμός gogol+marky ramone+flogging λέει απίστευτα… και μην ξεχνάμε και therapy και stranglers…

ψαρομαρία λέει ο άλλος ο αναίσχυντος…

καλύτερο ροκγουέηβ εδώ και χρόνια, λείπει το Όνομα, αλλά αφού δε θα έφερναν ποτέ -απ’ότι φαίνεται- SOAD ή τι άλλο θα θέλατε. Η ελληνική μέρα δυνατότατη, το αφήσανε στους μαστόρους και αποφεύγουμε Μόνικες και Νίβους. Με Cake μια χαρά θα κουνάτε τα κωλαράκια σας όσοι γκρινιάζετε, και Kyuss/Magnet δε θα μας χαλούσαν αν έπαιζαν κάθε μέρα. Αν ανακοινωθούν και Παλπ φτύνω σε μάπες Μετάλλικων και Μέιντενς.

Ps. όχι άλλο γκόγκολ όμως.

Ωραία η ελληνική μέρα, Αγγελάκας & Βελιώτης, αγαπάμε :slight_smile:

ΑΛΛΑ.

THERAPY? γαμώ!!! :smiley:

Αν δειτε το post του kourou

Βλεπουμε οτι ολα τα ξενα συγκροτηματα μεχρι στιγμης θα παιξουν την ιδια μερα (την 3η).

Aυτό παιδιά για το θεό, και χαλαρώστε επιτέλους.

Σκάστε εσείς το 50άρι για τη μαλακία το σονισφιρ (πλην βάιρους) που όπως είπα το θεωρώ πολύ (πιο) απογοητευτικό και σταματήστε να τρώγεστε.

Όταν του χρόνου ή σε λίγες μέρες φέρουν την ονοματάρα (είτε είναι ratm είτε soad είτε whateva) που τόσο πολύ πωθείτε, θα τους φίλατε τους ντίντιδες. Ουστ ρε! Λίγοι και καλοί (χωρίς εμένα βέβαια:p)

Μόνο ένα πανκ ροκ θαύμα θα με κάνει να μπω στη διαδικασία να τιμήσω το φεστ, το οποίο όπως ξαναείπα με ένα σωστο schedule είναι αξιοπρεπεστατο

1ον Maiden, μεταλ φεστιβαλ([B]ελληνικο[/B]…φεστιβαλ) στο sonisphere
2ον Priest, Whitesnake στο φαληρο
3ov Metallica ηρθαν περσυ
4oν[B] no money[/B]
5ον πρεπει να συντηρησει το ονομα του rockwave
και αλλα πολλα που δεν μου ερχονται τωρα (κριμα)

Καποιοι ονειρευοντουσαν Muse και SOAD…ΠΟΣΟ &%&^ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑΣΑΙ???

Το μονο που με ενοχλησε στο φεστ ειναι το αγγελακας-day.

Κατα τ’αλλα αμα ειμαι greece εκει στο 20ευρω, δεν με χαλαει καθολου μαλιστα.
Kyuss (lives), Therapy?, Monster Mognet, Gogol Bordelo και αλλα διαφορα

Εεεενταξει μωρε 20ευρω για μια εκδρομουλα και 4-5 ωρες μουσικης το καλοκαιρακι. δεν ειναι ασχημα

PS. Αμα δεν ειχε το sonisphere εννοειται πως θα πεφτε κραξιμο.
ΥΓ. Μακαρι να σκαει βεβαια τιποτα system ή muse αλλα που;;;;

edit: βλεπω κατι προηγουμενα avatar και μου ερχεται να ξερασω. εσυ worst?

πολύ:lol: