Rockwave Festival 2011

οχι ρε φιλε δεν είναι ετσι…δώσε μου λεφτά να πάω εξωτερικό ν τους δώ…και τις προτάσεις γραφτες ολοκληρωμένες ‘δεν γουστάρετε,δεν πάτε,θα τους ξαναπετύχετε?’,ζητάω αλλαγή οχι ν τα καταργήσουν απο την Ελλάδα…

η καλύτερη διοργάνωση,ο καλύτερος διοργανωτης.-

Για ψάξτο καλύτερα για εξωτερικό… γιατί σε ενημερώνω ότι παίζει να βγαίνει και πιο φτηνά! :wink:

Δεν μπορείς να το ζητάς αυτό. Καλά τα λέει… Άμα δεν γουστάρεις δεν πας. Μάζευε λεφτά για να τους δεις όταν έρθουν σε κάποιο club. Έτσι και αλλιώς το rockwave έχει χρόνια να φέρει κάτι καινούργιο απο όνομα. Τα ίδια και τα ίδια…

μπα, ίσα-ίσα που κάθε χρόνο βρίσκει έναν κράχτη και τσιμπάει κόσμο.

Το καλυτερο φεστιβαλ της ευρωπης,μας εδωσε την ευκαιρια να δουμε τους θεους ΜΠΛΑΚ ΑΗΝΤ ΠΗΖ και το θεομουνο ΦΕΡΓΚΙ λαηβ.

χαθηκε να ειναι support στους U2!!! καγκελο ημουν! :stuck_out_tongue:

λοιπον μπαν δεν ξανατρώω για μλκς…απλα θα πω η μονη περιπτωση ν πάω είναι ν φέρουν τους ΘΕΟΥΣ. i rest my case

γενικα εγω δεν εχω παει ουτε Rockwave ουτε και Terra Vibe γενικοτερα αλλα εχω ακουσει τα χειροτερα! παντως μονο σε περιπτωση μη εναλλακτικης θα πηγαινα… πχ αν φερουν Green Day ή RHCP στο Terra Vibe πχ… καπως ετσι…

off-topic: alex ΘΕΟΥΣ εννοεις τους Deep Purple??:stuck_out_tongue:

ε οχι κ support η μεγαλυτερη μπαντα ολων των εποχων…:lightsabre:

οντοπικ: δηλαδη παιζει να βραβευτει (λεμε τωρα) ενα “φεστιβαλ” που προπερσι ακυρωθηκε λογω μιας βροχης κ στερησε ενα συγκροτημα που δυσκολα θα ξαναερθει… niiiice…

και καλα ναι αλλα σιγα μην βραβευτει τους εβαλαν υποψηφιους για να νομιζουμε εμεις στην Ελλαδα οτι εχουμε φεστιβαλαρα…που μπαινεις στισ τουαλετες και μετα απο καποια ωρα ξυπνας και βλεπεις οτι βρισκεσαι σε νοσοκομειο…

νταξει ρε παιδες μην τρωγεστε μεταξυ σας για του βλακες εμεις αυτο που θελουμε ειναι να ερχονται μπαντες και να γουσταρουμε καλως η κακως στην χωρα που ζουμε τιποτα δεν ειναι σωστο γιατι να ειναι αυτοι λοιπον…δεν πανε να γραφουν οτι θελουν και να νομιζουν οτι θελουν απο τν στιγμη που θα ερθει το sonisphere παλι τον πουλο θα παρουν το 2011…

το κακο ειναι οτι και το Sonisphere στην Ελλαδα το διοργανωνει η Didi η οποια διοργανωνει και το Rockwave …

άστους να φέρουν black eyed peas πάλι να γελάμε. γιατί δεν φτιάχνουν popwave;

αυτή είναι η λογική σε όλα τα φεστιβάλ όμως, ακόμα και τα μικρά θέλουν τον αντίστοιχο κράχτη του χώρου, το ίδιο γίνεται από το Keep It True μέχρι το Roadburn, για τα πραγματικά μεγάλα φεστιβάλ δε το συζητώ καν, τα πολλά λεφτά πέφτουν στους κράχτες.

Η διαφορά είναι το αν πας για τους κράχτες ή για τις υπόλοιπες μπάντες και εδώ αρχίζει το πρόβλημα στην ελλάδα αφού στο τέλος μοιάζει απλά με τη συναυλία ενός μεγάλου ονόματος και κάποιων support. Στο Hellfest πχ φέτος μπορείς να πας για όλους τους άλλους πέρα από τους headliners (φετος PRIEST, OZZY, SCORPIONS), αλλά δε σε νοιάζει αφού θα δεις CORONER, ΑTHEIST, BOLT THROWER, CONVERGE, DODHEIMSGARD, MELVINS, MORNE, TRIPTYKON, SHAI HULUD, VALIENT THORR, SEPTIC FLESH, OPETH, KYLESA, HAUNTED, EXPLOITED, ELECTRIC WIZARD, BAD BRAINS και χίλιους δυο άλλους. Aπλά έβαλα κάποια από αυτά που θέλω να δω, είναι να μη σε πιάνει το παράπονο??

ναι καλά, σιγά μην έφταιγε η βροχή… μακάρι να ξέραμε πόσα εισιτήρια έφυγαν.

οι τουαλέτες στο εξωτερικό είναι καλύτερες νομίζεις? στο Hellfest πχ παθαίνεις ένα σοκ, στο Wacken σχετικά καλές είναι μόνο αυτές που πληρώνεις, στα βρετανικά φεστιβάλ δε αστα να πάνε…

μόνο που μιλάμε για τους ίδιους ανθρώπους και στα 2 φεστιβάλ και γιαυτό και ίδιος χώρος κτλ

λολ
ΠΟΣΕΣ φορές παίζει να έχω κάνει [I][U]ακριβώς[/U][/I] την ίδια σκέψη!

ναι δε διαφωνώ, απάντηση στο ποστ που έλεγε ότι φέρνουν τα ίδια και τα ίδια ήταν.

Τη γνώμη μου για το ργ την έχω ξαναπεί και δεν αλλάζει. Πρόκειται για ένα καλό βαλκανικό φεστιβάλ (αντίστοιχα φεστ διοργανώνωνται σε βουλγαρίες/ρουμανίες κλπ) αλλά με ευρωπαϊκές τιμές, άρα χι από δω ως απέναντι.
Δεν πρόκειται ποτέ να δούμε ένα κανονικό ευρωπαϊκό φεστ εδώ (από αυτά με τις 30-40 μπάντες ανά μέρα αννοώ) λόγω γεωγραφίας και κόστους μετακινήσεων, αλλά τουλάχιστον ο Λώρης μας έχει φέρει τις τιμές τους. :stuck_out_tongue:

ναι τα ακριβά εισιτήρια ειναι το πρόβλημα και για μένα και όχι το billing αλλά πάντα τα εισιτήρια ήταν ακριβά στην Ελλάδα, έχω αναφέρει παλιότερα κάποιες τιμές που μας έτσουζαν εμάς τέλη 80ς/αρχές 90ς και λέγαμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια.
Παρόλο που βλεπω το λογότυπο της DIDI σε πολλά tickets της εποχής εκείνης, θυμάμαι ότι τότε δεν εστιάζαμε σε εταιρίες, ούτε σε συνθήκες, ούτε σε τίποτα, εφταιγε το γεγονός του ότι βλέπαμε πολυ λιγότερα live, αν και κάτσε, ναι λέγαμε “[I]γαμώτω μόνο το Rodon έχουμε[/I]” #-o 20 χρόνια μετά δυστυχώς δεν έχουν αλλάξει και πολλά…

E πως…κάτι έχει αλλάξει…τώρα έχουμε έναν υπερσύγχρονο συναυλιακό χώρο που λέγεται Gagarin!!! :p:p:p

:lol3::lol3::lol3::bow:

οντως :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: ποσο δικιο ?