Rockwave Festival 2017

Ναι, βγήκαν οι ώρες εμφάνισης των συγκροτημάτων.

2 Likes

Ωραίο είναι ρε!

2 Likes

Ναι, το κάνει ενδιαφέρον για να δούμε αν οι Paradise Lost θα καταφέρουν να τα σκατώσουν και νύχτα.

3 Likes

Ετοιμάσου να σου κλείσουν το στόμα!

3 Likes

Πολύ φοβάμαι ότι αν ήμουν εκεί, μάλλον τ’ αυτιά μου και τα μάτια μου θα έκλεινα…

τους εχεις δει μια φορα και ηταν χαλια, δεν τους εχεις δει ποτε ή τους εχεις δει αρκετες φορες και ολες ηταν χαλια? Απλα για να καταλαβω,επειδη τους κρινεις αρνητικα…

Τους έχω δει δύο φορές, τη μία ήταν πολύ καλοί (αλλά έκλεβαν και λίγο εκκλησία, γιατί ήταν στο επετειακό show για το Draconian Times) και την άλλη από τα χειρότερα πράγματα που έχω δει ποτέ (Rockwave 2012). Από εκεί και πέρα, τους κρίνω και βάσει ανταποκρίσεων και περιγραφών φίλων, πέρα από τις φορές που τους έχω δει. Επίσης, θεωρώ απαράδεκτο (με όλη τη σημασία της λέξης) το να παίζουν 70 λεπτά, όπως έχουν κάνει πολλές φορές, τρώνε 3 γκολ από τα αποδυτήρια μόνο και μόνο με αυτή την κωλοβαρεμάρα τους. Συμπέρασμα: πολύ δύσκολα θα τους ξαναδώσω τα λεφτά μου.

1 Like

το πρόγραμμα κομμένο και ραμμένο ούτως ώστε να φύγω πριν τους evanescence

μια χαρά , θα πάω κατά τις 17:00 να δω λίγο Επικα και μετα τους Gojira , 11 το βράδυ και πατημένο τοσκα αποχωρώ κιουρία :grin:

θα σου προτεινα να μην εισαι τοσο “καφρος” και να κατσεις εστω να δεις την αρχη . βεβαια δικη σου ειναι η επιλογη και η διαθεση , οτι θες θα κανεις.

αν παίξουν έστω στην αρχή του settlist 1-2 κομμάτια απ το Fallen ώστε να θυμηθώ τα ωραία χρόνια γυμνασίου - λυκείου θα με υποχρέωναν και ίσως κάτσω ξαπλωμένος στο γρασίδι με τα σπασμένα κόκκαλα μου :grin:

1 Like

Ε, ναι κανε λιγο υπομονη μεχρι να μαζεψεις τα κομματια σου και το πολυ - πολυ να πιεις καμια μπυριτσα ακουγοντας και βλεποντας μια μπαντα που σε συγκινουσε στην παιδικη - εφηβικη σου ηλικια. Μπορει και να ειναι καλυτερα απο οσο φανταζεσαι - περιμενεις.

Τώρα έσυ θεωρείς ότι έχεις γνώση προσωπική για να είσαι τόσο απόλυτα αρνητικός για τα λαιβ των λοστ ;; ε δεν νομίζω…σε καμία περίπτωση

αν παίζουν αυτά στο tour τους , θα κάτσω τελικά

http://www.setlist.fm/setlist/evanescence/2017/trak-salos-pilis-trakai-lithuania-1be48908.html

ετσι το κοβω πανω κατω το setlist τους. Κερασμενη η πρωτη μπυρα κατα την διαρκεια του σετ τους , απο μενα.

1 Like

σωστός, χρωστάω κι εγώ μπυρίτσες, θα σου στείλω ένα pm μια μέρα πριν :+1:

1 Like

Από τη στιγμή που δεν είμαι φανμπόης τους, δε σκοπεύω να τους πληρώσω και πάλι για να αποκτήσω πιο εμπεριστατωμένη άποψη. Αυτή που έχω, μου αρκεί. Προτιμώ να δω κάποιους λιγότερο δημοσίους υπαλλήλους.

Τους Lost τους εχω δει καμια 10ρια φορες (σοβαρα…), ειναι απο τα αγαπημενα γκρουπ. Γενικα , δεν απεχει η πραγματικότητα πολυ οσο αφορα τα live απο αυτο που γραφεις αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Στο Graspop περσι μια χαρά έσπειραν και στην 3η σκηνη (κλειστη) , πάρα πολύ καλή performance!
Δες εδω για την εμφανιση
Γενικα ειπαμε, δεν ειναι το φορτε τους τα Live , αν και ουσιαστικα ο Holmes εχει το θεμα της όποιας “βαρεμαρας” οταν αυτο συμβαινει, αλλα αν δεν ειναι νταλα μεσημερι και τους δεις σε φεστιβαλ μαζι με αλλους όπως τωρα, μια χαρα θα είναι… (δεν σκεφτεσε αν πηγες τζαμπα οπως αναφερεις αλλα θα δεις κ αλλους που προφανως σε ενδιαφερουν…)
Επομενως ειπαμε, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ του Rockwave φετο…

1 Like

Εγω ειχα την τυχη να τους δω πρωτη φορα στο Ροδον το 95 αν δεν κανω λαθος την χρονολογια και πολυ απλα τα ειχαν σπασει. Βεβαια παμε 22 χρονια πισω,που οπως και να το κανουμε, ηταν ( και ημουν ) κατα πολυ νεοτεροι και οι αντοχες ηταν αλλες. Απο τοτε τους εχω ξαναδει αλλες 3-4 φορες και μπορω να πω οτι σε γενικα πλαισια, καμια απο αυτες τις φορες δεν με αφησαν παραπονουμενο,εκτος βεβαια απο εκεινο το live στο Rockwave που ειχαν νταλα τον ηλιο και γενικα δεν ηταν για να παιζουν. Γουστα ειναι αυτα.
Οσο για τον φιλο που λεει για το προγραμμα οτι ειναι κομμενο και ραμμενο ετσι ωστε να φυγει πριν τους Evanescence, δεν θα διαφωνησω αλλα και εγω θα κατσω με την παρεα πισω πισω φυσικα,να ξεκουραστουμε, να πιουμε οτι πιουμε και λιγο πριν τελειωσει ολο το προγραμμα, να την κανουμε. Εχω ξαναπει: μουσικη που γουσταρουμε ( οχι συγκροτηματα, εχει διαφορα ), καλη παρεα, μπυριτσες και φυση, ειναι ο καλυτερος συνδυασμος, οποτε γιατι να μην το χαρω μεχρι το τελος?

3 Likes

That’s the spirit… προσωπικά εκτός από το Fallen δεν έχω ακούσει τίποτα από αυτούς αλλά αφού θα είμαι εκεί γιατί να τους χάσω

1 Like