Rockwave Festival 2020: Deep Purple - Opeth + More Acts TBA

Ακόμα δεν έχει βγάλει ανακοίνωση για ακύρωση?

Δε βιαζόμαστε ρε συ :joy:

1 Like

Έχει ακυρώσει live ενώ ήμασταν ήδη Μαλακάσα :stuck_out_tongue:, τι ακριβώς ζητάς εσύ τώρα; Δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ τα απογοητευμένα πρόσωπα των δύο φίλων με τους οποίους είχαμε πάει μαζί μόλις μάθαμε ότι δε θα βλέπαμε ούτε τους Voivod, ούτε τους Motley Crue. Τα παιδιά παίζει να τους ακούγανε και τους δύο από τον πρώτο δίσκο και το να τους δούνε ταυτόχρονα ήταν μεγάλη δουλειά. Ευτυχώς οι Voivod δυο χρόνια αργότερα μας δώσανε τα μυαλά στο χέρι στο An Club.

9 Likes

Ω ρε φιλε, τι Ξενερα είχαμε φάει τότε…

2 Likes

Είχατε πάει ήδη στο χωράφι ε;;; Δεν μπορώ να διανοηθω την ξενερα σας

3 Likes

Πήγαμε για τσίπουρα τουλάχιστον στον Ωρωπό. Νομίζω είχε καταιγίδα τότε αν θυμάμαι καλά για καμια ώρα.
Εγώ τα πήρα τα εισιτήρια μου πάντως.
Δεν μπορεί θα είχε ακυρώσει ήδη. Ένας μήνας έμεινε και έχουν ακυρωθεί όλα τα φεστιβάλ μέχρι Ιούλιο σε όλη την Ευρώπη. Για να μην ακύρωσε έχει κάνει τα κουμάντα του.
Πληροφορίες λένε ότι έχει σκάψει χαντάκια στα οποία θα είναι ξεχωριστά οι οπαδοί για να μην υπάρχει συγχρωτισμός.
Μιλάμε για σοβαρό διοργανωτή…
Θα σωθεί έτσι το συναυλιακό καλοκαίρι.

3 Likes

Εγώ έκανα πρακτική στον ΟΤΕ τότε και είχα πάει για δουλειά με μπλουζάκι motley crue, σκισμένο τζιν-σωληνα και δερματακι με καρφιά στο χέρι για να φύγω κατευθείαν για πεδίον του Άρεως, λεωφορεία κλπ.
Θυμάμαι μπήκα, έφτασα στο Terra stage και τότε έμαθα ότι ακυρώθηκε τελικά. Γύρω στις 7 έπινα καφέ Μοναστηράκι. Καλτ κατασταση, θα μνημονεύεται για πάντα

6 Likes

Εμείς ευτυχώς δεν είχαμε φτάσει ακόμα, ήμασταν κάπου κοντά στον κόμβο ν. φιλαδέλφειας κι αυτό γιατί κάποιος καλός άνθρωπος έκανε τον ταρίφα και μάζευε τον καθέναν από τα σπίτια του και επήλθαν καθυστερήσεις. Είχε φτάσει η κολλητή μου όμως και με πήρε τηλέφωνο απογοητευμένη να μην κάνω τον κόπο. Για κάποια ώρα κάναμε βόλτες γύρω από το αμάξι και μας είχε πιάσει νευρικό από την ξενέρα και βγάζαμε φωτό με νοητό τίτλο “rockwave στη νέα φιλαδέλφεια” κι άλλα τέτοια. Μεγάλη επιτυχία.

1 Like

Είχα πάει μέχρι το χωράφι με το αμάξι και εκεί έμαθα ότι δεν θα γίνει τελικά η συναυλία.

Είχα πάει για WASP και θα ήταν η πρώτη φορά που θα τους έβλεπα.

Δεν πίστευα ότι θα ακυρωνόταν για δεύτερη συνεχόμενη μέρα :cry:

2 Likes

απάντηση από την xlalala σε μήνυμα που τους έστειλα στο fb σχετικά με το rockwave…

Με απόφαση της δημόσιας αρχής βρισκόμαστε σε αναστολη εργασιών, για οποιαδήποτε πληροφορία για τις επικείμενες συναυλίες θα υπάρξει σχετική ενημέρωση από τα ΜΜΕ και τα Social media .
Σας ευχαριστούμε για την υπομονη και κατανόηση σας

Υπεύθυνα πράγματα. Άλλωστε υπάρχει χρόνος…

1 Like

Ωραία, θα πάρουμε voucher για του χρονου.
Δεν είμαι ομως καθόλου σίγουρος πως θα φέρουν πάλι τους purple και φοβάμαι μην ολοκληρώσουν την υποχρέωση με μέτριο lineup στην ίδια τιμή.

Δεν είχα που δεν του είχα εμπιστοσύνη, έρχεται και η απάντηση της xlalala από πάνω και δένει το γλυκό…

2 Likes

Προς όλα τα μέλη της οικογένειας του Rockwave Festival:

Είμαστε στη δυσάρεστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι το Rockwave Festival 2020 δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω της πανδημίας του COVID-19.

Η απόφαση αυτή μας λυπεί όσο καμία λέξη δεν μπορεί να περιγράψει.

Εξετάσαμε όλα τα πιθανά σενάρια και είμαστε σε συνεχή επικοινωνία με καλλιτέχνες και συνεργάτες καθώς το Rockwave Festival σχεδιάζεται με αγάπη, μεράκι και σεβασμό προς τους καλλιτέχνες και το κοινό.

Στόχος του φεστιβάλ μας είναι να ενώσει τους φανς με αγαπημένους καλλιτέχνες δημιουργώντας αξέχαστες μνήμες τις οποίες μοιραζόμαστε μαζί τους όταν και εμείς, ως οπαδοί της μουσικής, σταματάμε ό,τι κάνουμε, αφήνουμε πίσω μας ό,τι μας απασχολεί και ζούμε τη μαγεία της στιγμής γνωρίζοντας ότι αυτή είναι μοναδική και δεν θα επαναληφθεί.

Η φετινή απειλή της πανδημίας στη δημόσια υγεία δεν καθιστά εφικτή την υλοποίηση της ουσίας του φεστιβάλ το 2020 και επομένως η φεστιβαλική εμπειρία μπαίνει σε δεύτερη μοίρα. Προέχει η υγεία και η προστασία του κοινού, των καλλιτεχνών και του προσωπικού του φεστιβάλ τα οποία είναι η προτεραιότητά μας.

Χωρίς υγεία, η μουσική δεν έχει ακροατήριο και χωρίς μουσική, η ζωή δεν έχει μελωδία. H σημερινή παγκόσμια πραγματικότητα μας υπενθύμισε πόσο σημαντικές είναι οι ανθρώπινες σχέσεις και το ότι δεν πρέπει να θεωρούμε τίποτα ως δεδομένο.

Μια επιστροφή στη βάση είναι αναγκαία.

Ο σχεδιασμός που απαιτείται είναι μακροσκελής και γι’αυτό ζητούμε από το κοινό την υποστήριξή και κατανόησή του καθώς σε αυτές τις πρωτόγνωρες συνθήκες προσπαθούμε να βρούμε τις καλύτερες δυνατές λύσεις για τις οποίες και θα κρατήσουμε το κοινό ενήμερο.

Η συμπαράσταση του κοινού μας βοηθά να συνεχίσουμε το έργο μας και φέρνει στην επιφάνεια ένα στοιχείο που θα μας ενώνει πάντα – η κοινή μας αγάπη για τη μουσική και τις συναυλίες.

Μέχρι τότε σας ευχόμαστε ΔΥΝΑΜΗ, ΥΓΕΙΑ, ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και ΑΓΑΠΗ.

Στο ενδιάμεσο βάλτε τη μουσική στη διαπασών με τη σκέψη ότι οι συναυλίες θα είναι σύντομα και πάλι κομμάτι της ζωής μας.

Από την οικογένεια του Rockwave Festival,
Μείνετε γεροί και δυνατοί και θα επανάλθουμε με περισσότερες πληροφορίες.

2 Likes

ή αλλιώς “πως να μην πεις τίποτα σε μια μακροσκελή ανακοίνωση”

10 Likes

Έπεσα από τα σύννεφα…

1 Like

image

τίμιο

πουλάω εισιτήριο early bird :joy: :joy:

3 Likes

Αυτό που ξανακλεινουν το ίδιο lineup για του χρόνου δεν το καταλαβαίνω και ιδιαίτερα

Του χρόνου θα βγουν και άλλες μπάντες στον δρόμο … Με νέους δίσκους κλπ

Γιατί δεσμεύονται ήδη ενώ ίσως υπάρξει δυνατότητα για ακόμα καλύτερα ;;

Βασικά ξέρω , οικονομικοί είναι οι λόγοι , δεν επιστρέφουν χρήματα δεν ξοδεύουν παραπάνω έχουν χασουρα μόνο σε μεταφορικά

λογικά γίνεται αναπροσαρμογή του συμβολαίου των συγκροτημάτων. οπότε καλύπτουν τη χασούρα από εκεί. το πιο λογικό είναι αυτό

1 Like

Εγώ το βλέπω αλλιώς πάντως. Προσωπικά αυτό ήταν το μόνο εισιτήριο που είχα αγοράσει για αυτό το καλοκαίρι ακριβώς γιατί θα έπαιζαν οι Deep Purple και οι Opeth. Αυτούς ήθελα να δω, οπότε να είμαστε (και να είναι) καλά, να τους δούμε του χρόνου.

Το “ακόμα καλύτερα” μπορεί να είναι και χειρότερα, οπότε το βρίσκω πιο τίμιο να φέρουν τις ίδιες μπάντες, πάντα με την αβεβαιότητα του τι μπορεί να γίνει σε ένα χρόνο.

1 Like