Rockwave Festival 2020: Deep Purple - Opeth + More Acts TBA

golden standing ειναι αυτο που σε κατουρανε;

Όρθιοι όμως… εξού και το standing!!! Υπάρχει και το Golden shower όπου εκεί πρέπει να είναι όλοι ξαπλωτοί σε μπανιέρα!!!

4 Likes

εισιτήριο τσίμπησα εγώ από ticket house, και ας μην μπορεί να τραγουδήσει ο μπαρμπα Ιαν

2 Likes

κατα πρωτον χαίρομαι που επιστρεφει το Rockwave στον καλύτερο συναυλιακο χώρο στην Ελλάδα.
Κατα 2ον, οι Deep Purple ειναι μια πολυ καλή επιλογή εστω και στην προχωρημενη τους ηλικία. Και μόνο για ιστορικους λόγους θεωρώ must να τους δει κάποιος που δεν τους εχει δει Live εως τώρα.
Κατα 3ον, τραγική η επιλογή του Golden standing, αυτα ΔΕΝ γινονται σε κανενα φεστιβαλ…
4ον και τελευταιο, κανονισε Λώρη να εμπλουτισεις αρκετα το line up γιατι σε βλεπω να πηγαινεις άκλαυτος απο τον ανταγωνισμό της θείας και των άλλων…

Εγω περιμενω καλές προσθήκες για να παρω τικετο και μου αρεσε η επιλογη των Purple

3 Likes

Υποτίθεται ότι το πρώτο δεκαημερο του Νοεμβρίου θα ξέραμε τι θα παίξει…τελειώνει ο Νοέμβριος και τίποτα…Τι έχουμε?

2 Likes

Μου ειχαν πει μεσα στο πρωτο δεκαημερο θα γινοταν η πρωτη ανακοινωση

2 Likes

Επετειακό graspop και αυτό για 25 χρόνια και ξέρουν ημερομηνίες και τα περισσότερα ονόματα. Ξέρω ειναι απίθανο να φτάσουμε τέτοια φεστιβάλ από άποψη ονομάτων οργάνωσης κλπ αλλά όχι και έτσι.

1 Like

Deep Purple με Blue oyster cult σε περιοδεία,ωραιο πακετο ρε γμτ

5 Likes

https://www.viva.gr/tickets/music/terra-vibe/rockwave-festival-2020/map/

επειδή χάζευα σήμερα στο viva και πέτυχα τον χάρτη… δηλαδή υπάρχει κόσμος που θα δώσει 80 ή 88 € για να είναι front of stage και μάλιστα το χώρισμα να είναι στη μέση του χώρου;;;
θα μας χαζέψουν;;

1 Like

Ξενέρα αυτός ο διαχωρισμός, αποκλείεται να είναι μέχρι τη μέση βέβαια (θα 'θελαν…) Τελευταία στιγμή και ανάλογα τι άλλο θα προσθέσουν

οντως. αντε οι πρωτες 10 σειρές να ειναι

Έχει βγει κάποια ανακοίνωση για την ημέρα των purple η γενικά για το φεστιβάλ?

Δεν έχει βγει ανακοίνωση.
Από την περιοδεία έχει ακυρωθεί η Ρωσία που ήταν τέλος Μαϊου η πρώτη νομίζω συναυλία, και το Hellfest 20 Ιουνίου.
Δεν περιμένω να γίνει το λάηβ… με τα εισιτήρια αγχώνομαι το τι θα γίνει…

1 Like

Από τον συγκεκριμένο δεν περιμένω να δώσει εύκολα τα χρήματα πίσω.
Αν πάει για του χρόνου θα το κρατήσω πάντως…

Από ότι φαίνεται το Rockwave θα είναι η μόνη συναυλία που θα γίνει το καλοκαίρι.
Προφανώς επειδή είναι επετειακό.
Αν ήταν να ακυρωθεί ή να αναβληθεί θα το είχε ανακοινώσει ήδη (40 ημέρες πριν) ο σεβαστός και σοβαρός διοργανωτής που βάζει τον πελάτη/οπαδό πάνω από όλα…

7 Likes

Δε νομιζω να γίνει

1 Like

Δύσκολο το κόβω μετά τις ανακοινώσεις και του Ιούλη και ειδικά για τις μεγάλες συναυλίες του καλοκαιριού

1 Like

Αποκλείεται φίλε μου. Αν ήταν θα το είχε κάνει. Οι υπόλοιποι έχουν ήδη ακυρώσει συναυλίες προγραμματισμένες για τον Ιούλιο.
Μιλάμε για σοβαρό διοργανωτή που πάντα και αποδεδειγμένα σέβεται τον πελάτη.
Εφόσον υπήρχε περίπτωση ακύρωσης θα είχε υπεύθυνα ενημερώσει μέχρι σήμερα.
Οτιδήποτε άλλο δε συνάδει με την επαγγελματική προσέγγιση του.

2 Likes

Τα λεφτά που έχω ήδη δώσει για τους purple δεν νομίζω ότι θα χαθούν.
Ακόμα και αν δεν τα γυρίσει πίσω και δώσει voucher για του χρόνου, δεν θα με πειράξει, αρκεί να είναι πάλι για τους purple.
Οποιαδήποτε άλλη κίνηση θα με χαλάσει πολύ και θα με κάνει να μην πλησιάσω ποτε ξανά το χωράφι η οτι άλλο συγκρότημα και αν φέρει.

Εξάλλου και οι άλλοι δεν τα γύρισαν πίσω, απλά ανακοίνωση έβγαλαν.

ΥΓ. Με εξαίρεση τους pearl jam :guitar: :slight_smile:

Lol, θέλω να δω σε ποιο post του 38-άρη θα καταλάβουν ότι troll-άρει.

11 Likes