Rockwave Festival [7-8-9/7/2013]

κάπου θυμάμαι ότι αναφέρθηκε ότι το 3μερο εισιτήριο θα κάνει 65 ευρώ? θυμάμαι λάθος?

γιατί με 65 ευρώ 3ήμερο εισιτήριο δε βλέπεις Μέηντεν

Δες τα δεδομένα:

Marky Ramone - oκ κάθε χρόνο αλλά εγγυημένο party και με Andrew W.K. άντε γεια
Saxon - δε λέω τπτ
Dead Can Dance - ότι πιο αιθέριο υπάρχει στον πλανήτη

Πάμε στα ενδεχόμενα

Maiden με 7th Son περιοδεία - ΧΥΝΩ_ΜΠΑΜΙΕΣ
Nick Cave την ημερα των DCD - ονείρωξη
Marky παίζει συνήθως 2ος - 3ος οπότε αναμένουμε κάτι δυνατό και τη πρώτη μέρα

+τις όποιες άλλες μπάντες θα ανακοινώσουν.

Where’s your objection? Απλά ίσως να ήμουν λίγο υπερβολικός :slight_smile:

EDIT: Μόλις είδα ότι τελικά στις 7 οι Saxon μαζί με Marky. Οπότε πάει στράφι ο συλλογισμός μου γαμώτο!!! :stuck_out_tongue:

Παιδια καντε λιγο υπομονη…Πηγες λενε πως 4 με 5 Ιουλιου θα ανακοινωσει τα ονοματα η ντιντι 8)

Στα tour dates των saxon, η ημερομηνία της Αθήνας είναι 7 Ιουλίου.
Άρα πάνε μαζί με Marky Ramone.

ε μπορεί να παίξει τριτοτέταρτος ο Marky και να βγει και για Maiden

Και αρχίζει να επιβεβαιωνεται ο δικος μου! χεχεχε!

Στο Ejekt θα ειναι Nick Cave ρε! 1η μέρα θα έχει ελληνικα τύπου αγγελακα, 2η Μεηντεν, Σαξον, Μαρκυ Ραμονς (άντε να βαλουνε και FM ή Gogol Bordello :lol: :lol:) και 3η μερα DCD και 4 σάπιες μπάντες! :slight_smile:

Ε και; Το πρόβλημα που είναι;

Έχεις να κανονίσεις άδειες; Φρόντισε το ελληνικό κράτος για αυτό. Δεν έχεις δουλειά!
Έχεις να κανονίσεις διακοπές; Φρόντισε το ελληνικό κράτος για αυτό. Δεν έχεις λεφτά!

:p:p

Ελπίζω μόνο ο Marky να παίζει στην αρχή και να μην αρκεστούν σε headliner μεταξύ των 2…πάντως Ramone με Saxon??? Φοβερός συνδυασμός!! Πως δεν τους βάλανε ίδια μέρα με DCD??

τς τς τς… Ελληνάρες…γκρινιάζουν με όλα… [-X

Ακομα και με αυτα τα δεδομενα,παλι ουτε καν θα φτασει στα κορυφαια RW και δεν ησουν λιγο υπερβολικος,αλλα πολυ…:p:wink:

Maiden…και παλι στο RW
Saxon…αν δεν κανω λαθος ηταν και περσυ
Nick Cave…ελεος πια
Dead Can Dance…και αυτοι σε καποιο προσφατο ηρθαν

Τεσπα,ο καθενας εχει την αποψη του και τα γουστα του, για μενα θα ειναι και παλι ενα απο τα χειροτερα φεστιβαλ της Ευρωπης γι’αυτο και δεν προκειται να τιμησω…εκτος και αν μαζι με Maiden ( αν ερθουν τελικα ) μπουν και αλλα καλα μεταλ συγκροτηματα ( που δεν εχουν ερθει 15 φορες τα τελευταια 5 χρονια ).
Οσο για τις ανακοινωσεις, καλα ρε παιδες, τοοοοοοοοοοοοοοοοσα χρονια τους Ντιντιδες δεν τους εχετε μαθει τι ανοργανωτοι και τι κλεφτες ειναι?

Εγω παντως σκοτωνω να δω Saxon με Maiden την ιδια μερα.

Οσον αφορα Ντιντι, τα ξερουμε καιρο τωρα, αλλα οκ, ειμαι μικρος ακομα για να αρνουμαι να δω Saxon π.χ. που δεν τους εχω ξαναδει :Ρ

+1 και στα δύο, αλλά δε θα με χάλαγαν κιόλας 7 του μήνα μόνοι τους headliners οι Saxon με το 2μισάωρο σετ και τα 3 ενκόρ, και στις 8 όπως φημολογείται, οι Maiden. Βέβαια και στις 7, και στις 8 οι Maiden έχουν κενό στην περιοδεία, και αν σκεφτούμε ότι ο Ramone δεν είναι και κάνα τεράστιο όνομα (εμπορικά), άνετα χωράνε οι Maidenτην πρώτη μέρα…

αν ερθουν οι Maiden 7 Ιουλιου πανε για καλο νουμερο…7/7, 7th Son Tour…:stuck_out_tongue:

Οι ημερομηνιες ειναι Κυριακη-Δευτερα-Τριτη εντωμεταξυ.
Εξυπνο.

O μέσος εργοδότης νομίζω πως μπορεί να δείξει κατανόηση όταν πρόκειται για το μεγαλύτερο φεστιβαλ της Ευρώπης.

Είσθε αστείοι κύριοι!!!

Εννοείται ότι θα γίνει Κ/Δ/Τ!!! Τι είμαστε φλώροι να το κάνουμε ΠΣΚ όπως γίνεται σε ΟΛΟ το κόσμο;;;

Εγώ πάντως ξενέρωσα. Φέρτε τους ρε για κανονικό live Αθήνα-Θεσσαλονίκη…#-o#-o#-o#-o

Και ως γνωστόν δεκάδες tour managers ζητάνε να παίξουν στην Ελλάδα Π/Σ/Κ μιας και πρόκειται μακράν για τη μεγαλύτερη συναυλιακή αγορά της Ευρώπης,

προλαβε ο απο πανω. πάτε καλά μερικοί. οχι. η didi ειναι τοσο χαζή που δεν θέλει κόσμο και το βάζει κδτ γιατί έτσι…

saxon!!!:drunk:

βαλτε και maiden αποπανω να γινει χαμος…
καιρος να παω στο πρωτο μου rockwave (που δεν θα ακυρωθει)…