Rockwave stories

εγω δεν θα ξεχασω μετα τους priest με τον ripper
να ψαχνουμε ταξι και να μην βρισκουμε
ειχε παει 5 το πρωι
ειχαμε απελπιστει
και ευτυχως βρηκαμε ταξιτζη απο τον πειραια (οπου και θελαμε να παμε) του οποιου ειμασταν και το τελευταιο δρομολογιο!!!

lol και εγω το θυμαμαι αυτο . . οσο και την αρβυλα που εφαγα στο πιτ των dark tranquillity ( οι οποιοι μετα απο τα 40’ που επαιξαν ειχαν εγκαυματα 3ου βαθμου )

Όντως δε σε χάλασε καθόλου! Για την ιστορία, αντίστοιχο φάρδος είχε ο Lupin που κατάφερε κι εκείνος να χωθεί σ’ ένα λεωφορείο, γράφοντας βέβαια εμάς τους υπόλοιπους στα παπάρια του. [-X :stuck_out_tongue:

Και τώρα ήρθε η ώρα να αυτοεξευτελιστώ λίγο. :-s

Κορυφαίο σκηνικό μετά από τους Priest το 2004, αν θυμάμαι καλά: εκεί που επικρατεί αντίστοιχη αβεβαιότητα για το αν θα καταφέρουμε να χωθούμε σε κάποιο γαμωλεωφορείο ή τέλος πάντων με κάποιο τρόπο να γυρίσουμε Αθήνα (καμία σχέση βέβαια με όσα έγιναν την επόμενη χρονιά, αλλά), ο συμφορουμίτης Fidel® με εξαπατεί αισχρά λέγοντας ότι έχουμε βρει αυτοκίνητο γνωστού για την επιστροφή και μου το δείχνει! Σαν καλός μαλάκας εγώ πάω να μπω και εκείνη τη στιγμή συνειδητοποιώ ότι οι επιβάτες του, των οποίων οι φάτσες δε μου λένε ΤΙΠΟΤΑ, με κοιτάνε σαν εξωγήινο! Η συνέχεια ήταν σχεδόν να παίξω ξύλο με το Lupin, το μέλος της παρέας που φάνηκε να διασκεδάζει περισσότερο απ’ όλους με την εις βάρος μου φάρσα.

Στην ίδια συναυλία κατάφερα - γιατί περί κατορθώματος επρόκειτο - να δω τους Priest από πολύ πίσω και πλάγια, γιατί ενώ ήμουν αρκετά μπροστά και ακριβώς στην ευθεία της σκηνής, δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένος για τον πανικό που επικρατούσε από ΠΡΙΝ ακόμα ξεκινήσει η συναυλία και ναι, με πόνο ψυχής ομολογώ ότι ΚΩΛΩΣΑ και αποσύρθηκα από το σημείο που ήμουν. :frowning: Για το γεγονός αυτό ήμουν αναγκασμένος να υποστώ για έναν ολόκληρο χρόνο ανελέητο δούλεμα από Lupin και plj667, αλλά πήρα το μάθημά μου και το επόμενο καλοκαίρι στους Sabbath αντί να προβληματιστώ απόλαυσα στο έπακρο και τα σπρωξίδια αλλά και τις τρομοκρατημένες φάτσες των δύο φίλων και συμφορουμιτών. :stuck_out_tongue:

Με συγκίνηση επίσης θυμάμαι το προπέρσινο φεστιβάλ. Όχι μόνο ξαναείδα τους Priest αλλά στους αδερφούς Cavalera χώθηκα μέσα στο πιτ (δεν το συνηθίζω), έφαγα τη σκόνη της ζωής μου και χτυπήθηκα όσο ποτέ, με αποτέλεσμα να μου μείνουν σουβενίρ δύο μελανιές και στα δύο μπράτσα που με πονούσαν κάθε φορά που κάποιος με χαιρετούσε για τουλάχιστον 2 μήνες.

στην τελευταία συναυλία των μέηντεν στην ελλάδα είχαμε περάσει όλο το βράδυ στο σταθμό της σφενδάλης . κάποίοι ήξεραν περίπου τι παίζει εκεί κ πριν τη συναυλία είχαν κρύψει σε κάτι παρατημένα βαγόνια κάτι σάκους με σλιπιν μπαγκς κλπ. έτσι το βράδυ κοιμήθηκαν κ απόλαυσαν την δροσιά :).
εμείς όμως είχαμε πάει εκεί χωρίς να ξέρουμε τι παίζει . έτσι το βράδυ το περάσαμε ξύπνιοι αναπολώντας τη συναυλία και λέγοντας μλκς . εκεί όμως ήταν ένα παλικάρι … απλά :respect: .
ο τύπος ήταν χίπης , εντελώς , αλλά παρόλο που γενικά δν πολυπάω τους χίπηδες , αυτόν τον λάτρεψα . ειχε μια ακουστική μαζί του και όλο το βράδυ έπαιζε κ τραγουδούσε . ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ . είναι απίστευτο το πόσα τραγούδια ήξερε !

άλλα highlights της βραδιάς …

  1. τα εμπορικά τρένα που πέρασαν γκαζωμένα από τον σταθμό .( εγώ είχα ξαπλώσει στη νησίδα ανάμεσα στις δυο σιδηρ. γραμμές και πραγματικά η γη σειόταν όταν περνούσαν)
  2. το φιλαράκι μ που τη δάνεισα τη μπλούζα μου και μαζεύτηκε ‘‘κούκου’’ μέσα σε αυτή για να μην κρυώνει . τελικά η μπλούζα ξεχιλώθηκε κ έγινε 3-4 νούμερα μεγαλύτερη . δν την έχω ξαναφορέσει ποτέ από τότε .:smiley:
  3. τα σουβλάκια πρωί-πρωί στην Οινόη . όλοι ήμασταν κατακουρασμένοι αλλά πάντα έτοιμοι για καλαμπούρια. ένας βρήκε ένα παγκάκι μέσα στον ήλιο , άραξε κ κοιμήθηκε του καλού καιρού . με το που έβγαλε ο τύπος εκει τα πρώτα σουβλάκια αγόρασα 2-3 κ τα γύριζα μπροστά από τη μύτη του κοιμισμένου . αυτός μέσα στον ύπνο του ρουθούνιζε κ ξερογλυφόταν .
    μετά από καμία ώρα π ξύπνησε μας λέει :"πο μλκς πεινάω σαν τρελός ! να φανταστείτε στον ύπνο μου ονειρευόμουν σουβλακια!! " χαχαχαχαχα:lol: λιώσαμε στο γέλιο …

Fixed8) και μην μου κλεβεις τα credits,αυτη ηταν απο τις πολυ καλες μου πλακες σε βαρος σου και την εχω πολυ ψηλα…Γιαυτο γελουσα πιο πολυ απολους,επειδη εγω στο ειχα πει…εχεις ενα θεμα με τη μνημη,και με τα μπατμαν τις προαλλες κτλ:lol::lol:…ωραιες στιγμες…(η μπατσαρα που εφαγα ακομα με ποναει:p)


:lol::lol:

Ένας από τους δυο μας έχει σίγουρα θέμα με τη μνήμη, γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήταν ο Fidel. :-k Να ποστάρει πάραυτα για να ξεκαθαρίσει την κατάσταση!

Εν τω μεταξύ για τους Sabbath δεν απαντάς ΑΙΔΟΙΟ. 8)

Τι να πω για Σαμπαθ…εμεις σχεδον φαγαμε κουβα με νερο στη μαπα απο Οζζυ…εσενα δεν σε ειδα πουθενα ΑΛΛΑ,στο χαριζω και σου αναγνωριζω τιμια μεταλλικη συμπεριφορα λογω αμφιβολιων…

Xαχαχαχα αυτη ήταν η Μαριά…Ε τα θέλε ο κώλος της…:lol:

Καλά αστα να πάνε θυμάμαι στο Ηράκλειο εκατοντάδες μεταλλάδες και να μην σταματάει ταξί με τίποτα.Τι τους λέγαμε οτι ο ένας μας έχει πρόβλημα υγείας(ψέμα βέβαια) και πρέπει να πάει σπίτι του,τι ραδιοταξί καλούσαμε τίποτα…Τελικά το πήραμε με τα πόδια ουτε ξέρω μετά απο 2 ώρες που είμασταν και βρήκαμε τελικά ταξί…

Στο Rockwave 2000 στο Ίλιον αποχωρήσαμε μόλις εμφανίστηκαν οι ήρωες Dream Theater και μη γνωρίζοντας την περιοχή είχε βραδιάσει κι’ολας αναγκαστήκαμε να περάσαμε μέσα από νεκροταφείο (!) κυνηγημένοι από αγριόσκυλα!
Επίσης Maiden 2005 στη Μαλακάσσα η πρώτη φορά στην πρώτη-πρώτη σειρά,ξύλο ιδρωτίλα και ένα χαμένο παπούτσι! :smiley:

δεν ειναι και τιποτα τρομερο αλλα ειχε τρελο γελιο…

δεν θυμαμε ποιο Live — εχουμε ερθει 50 ατομα απο λαρισα με λεωφορειο…
τελειωνει το live και μπαινουμε στο Bus…
στην επιστροφη παντα μετραμε ποσοι ειμαστε…
και ξαφνικα ενας παραπανω…
αντε βρες τον…:!:

ωσπου ενα παλικαρι πεταει “ρε παιδια που παει αυτο.??”
-λαρισα, λεμε εμεις…
-δεν παει αθηνα…?
-οχι…!
-μα εγω παω αθηνα.
-ναι μα εμεις παμε λαρισα
-εγω ομως παω αθηνα…
[SIZE=“3”]-μα ΕΜΕΙΣ παμε λαρισα…[/SIZE]

ΧΑΧΑΧΑΑ…:lol::lol:

το περασε για rockwave bus…


επισης μια γαματη φαση ηταν οταν επρεπε να παμε τελειως απο πισω και οχι στον κανονικο δρομο και μπηκαμε σε κατι δαση…χαχα
σκοταδιαααααα…
και εκει πεταω το:

ρε μα@$ες που παμε…??
σε λιγο θα βρουμε και τους manowar…#-o :stuck_out_tongue:
απαντηση…?
-γιατι κανουν φωτογραφιση…??

:lol::stuck_out_tongue:

και ενα τελευταιο…

ειμαι στους sabbath και ειμαστε μεσα στην τρελη χαρα…
οπως αυτος που πηρε απο κατω το πλαστικο καλυμα και το πεταξε στον αερα…
αυτο εγινε δολοφονικο αντικειμενο…:!:
το βλεπω ενα δευτερο πριν με κοψει φετες…
και καπως στριβει και χτυπαει το παιδι διπλα μου…
του ανοιξε το κεφαλι στα 4 …:!:
ελπιζω να ειναι καλα το παλικαρι…:frowning:

EDDIIIITTT…:

τοτε με ακυρωση των Maiden…
ενας φιλος μου εχει ερθει αποκλειστικα για Maiden
και ετσι πηγε πανω στα υψώματα και κοιμηθηκε…

φευγουμε και του λεω τι εχασε…και μας πετυχαινει ενας δημοσιογραφος και ρωταει τον φιλο μου πως του φανηκε ακριβως το Live των theater…
και ο αλητης του ειπε ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ του ειπα εγω 5 λεπτα πριν…
εκανα δηλωσεις σε εφημεριδα χωρις να ανοιξω τα στομα μου…χαχα

Α θυμηθηκα και εγω μια . . . Το 2007, ενας φιλος μου απο την παρεα εκρυψε κατι μπαφους σε θηκη διαβητη, για να μην τους βρουν οι σικιουρηταδες. Επισης, ο ιδιος στη μεση περιπου του creeping death, γυρναει μεσ το χαμο και με ρωταει ’ ρε συ τι φωναζουν ? ’ ειχαμε παρκαρει με την παρεα μου του διαολου τον κωλο, και για επειστρεψουμε εκει επρεπε να κοψουμε μεσα απο κατι δαση… Βγαινουμε απο τον παραδρομο λοιπον, και αρχισαμε το περπατημα, περναμε διπλα απο ενα αμαξι και ενα παλικαρι χτυπουσε το καπο και ελεγε: Οχι ρε φιλε, δεν επαιξαν το unforgiven :stuck_out_tongue:

Επισης το 2004, οντας μικρος και αθωος δεν ηξερα για τον δρομο κατω απο την γεφυρα… Και οπως φτασαμε με εναν φιλο μου και κατι παιδια που γνωρισαμε στο τρενο. σκεφτομασταν πως θα περασουμε απεναντι . Ωσπου σκαει η φαεινη ιδεα: ‘Σιγα ρε παιδια, θα περασουμε τρεχωντας την Εθνικη’ Φανταστειτε λοιπον καμια εικοσαρια μαλλιαδες να τρεχουν στον δρομο, με τα αμαξια και τις νταλικες να περνανε αναμεσα μας… Οχι μονο αυτο, αλλα βαζαμε και στοιχημα ποιον θα πατησουν τα αμαξια #-o

καλα στους sabbath ηταν τραγικη η κατασταση…θυμαμαι οτι οταν εσκαγε λεωφορειο τρεχαμε σαν μλκες να προλαβουμε κ παιρναμε τα @@μας μεσα στο πουλοκρυο…τελικα καταφεραμε να μπουμε σε ενα(και ηταν και ή ολοι ή τιποτα μην αφησουμε πισω κανεναν απο την παρεα)και μεσα απο το λεωφ.να βλεπω σαν ζομπι να σκανε απο ολες τις πλευρες μεσα απο θαμνους…απο το δρομο απο παντου…ατομα και να περικυκλωνουν τα λεωφορια και να χτυπανε τζαμια κτλ!!!σαν ταινια πραγματικα!!! τελικα φτασαμε 5 ωρα αθηνα…γενικα πολυ ταλαιπωρια καθε φορα μετα τα live στο χωραφι…ελεος!!

και το καλυτερο που δεν ηταν και πολυ σημαντικο γενικα αλλα εμενα γιαυτο ηταν οι Guns απο τις top συναυλιες…μετα το live δεν κουνησε κανενας με τη μια…ηταν ολοι ξαπλα ξεθεωμενοι…τεζα χαμω…μαζι κ μεις…παθαμε πλακα με το σκηνικο…αυτο σημαινε οτι ολοι ειχαν ριξει τρελλο <<χορό>>και ειδικα στο paradise city που πηγαινε ολο και πιο γρηγορα στο τελος…τα παιξαμε κανονικα!!GUNS!!:metal:

ε…μη μου το χαλασει κανενας αυτο και πει θυμασαι λαθος!!!ετσι θελω να το θυμαμαι.τελος!!!

και τελος…ποοοοσο γελιο εριξα τωρα με το λαθος αμαξι που μπηκε ο gracchus!!χαχαχχααχ…παραδεξου…ηταν καλο!!!:lol::lol::lol:

θυμάμαι στο rockwave που έπαιζαν οι Sabbath με τον Dio (heaven & hell) είχα πιάσει την πένα του Iommi . με το που την πέταξε όλοι κοίταξαν κατευθείαν κάτω κ έψαχναν . οπότε έπεσε στην πλάτη του μπροστινού μου και την τσάκωσα .:smiley: όλο το υπόλοιπο βράδυ την κοιτούσα κ είχα μείνει μαλάκας …

εισαι τυχερος που δεν μου την εχεις δειξει ποτε…(την πενα)…

Υπερκωλοφαρδος!

και τα πειστήρια !!!