Καταγγελία για Rockwave!

Χαχαχαχα! Στάνταρ λέμε! :lol:

ρε γαμώτο,τι αντιλήψεις ειναι αυτες? εναλλακτικη rock δεν σημαινει μη-metal!

Το πιο πολυ κοσμο σε ροκγουειβ οι Μεταλλικα δε το μαζεψαν?

Επίσης που είναι η hip hop, σκυλάδικη σκηνή? Τστστς. Αμάν αυτό το RW. Δεν ακούμε μόνο μέταλ.

τι σχέση έχει το ποιος μαζεψε τον πιο πολυ κοσμο?απο τη στιγμη που μαζευεται κοσμος?metalica μεχρι και γω πηγα,γιατί προφανώς ειναι ενα μεγάλο συγκρότημα στο είδος του, τι σημαίνει αυτό?

Ρε παιδια μην τα περιμενετε ολα απο το ροκγουειβ! Τα κολληματα σας αλλου. Υπαρχει κοσμος που ακουει πιο αλτερνατιβ πραγματα και η ντιντι ξερει τι κανει. Στην τελικη δεν αναγκαζει κανεις κανεναν να παει.
Περσυ που ειχαμε πολυ μεταλ πραγμα δεν επρεπε να γκρινιαζουμε επειδη χαρηκανε οι τρου μεταλαδες; Πω μωρε, καθιστε σπιτι σας. Δεν υπαρχει μονο η μεταλ. Ακουμε και οι φλωροι μουσικη και η ντιντι μας αγαπαει.

Δηλαδή πιστεύεις ότι οι Μεταλλικα μπορουν να μαζέψουν περισσότερο κόσμο από τους Radiohead, ή του Red Hot Chilli Peppers (αν ποτέ έρθουν…)

Δεν νομίζω…

Τους μετάλικα δεν τους ξέρει και η κουτσή μαρία ?

Δε μπορω να καταλαβω γιατι να μην υπαρχουν πανω απο μια μεταλ μερες, απο την στιγμη που μαζευουν τοσο κοσμο.

Το ζητουμενο ειναι:ερχονται?Ποιος σου ειπε εσενα οτι η ντιντι δεν τους εκανε προταση και αυτοι αρνηθηκαν?Δεν ειναι ολα στο χερι των διοργανωτων.

Παιδιά ηρεμίστε,δεν γίνεται μέσα σ’ έναν χρόνο να είδε όσα συγκροτήματα γουστάρετε.Οοοοταν γίνει το metalwave τότε να χει και 100 μέρες μόνο με metal.Μέχρι τότε στιρήξτε εναλλακτικές προσπάθειες βλ mmd

Γιατι αν πείς ότι το rockwave είναι 3 μέρες που ισχύει τώρα δεν μπορείς να βάζεις 2 μέρές μεταλ! δεν είναι μεταλ φεστιβαλ το rockwave…
Αν ήταν 5 όπως παλιά τότε βάλε 2 μερές μέταλ αλλά και 2 μέρες αλτερνατιβ και ιντι και ότι άλλο θες…

Kαι μετα ξυπνησες.

Απ΄ότι κατάλαβα, το πρόβλημα δεν είναι το Rockwave, αλλά το γιατί δεν υπάρχει ένα indie φεστιβάλ.

αμ μπράβο!!:drunk:

υποτιθεμενο λαιβ red hot δεν μπορει να συγκριθει με metallica

α)οι red hot κανανε τρελη mainstream επιτυχια τα τελευταια 10 χρονια,οπωτε το ενεργο συναυλιακο κοινο τους εχει προσφατους στην μνημη του - σε αντιθεση με τους metallica που τα τελευταια 10 χρονια εχουν απομακρυνει οπαδους του
β)οι metallica εχουν ερθει 3 φορες , οι red hot καμια - οπωτε η λαχταρα του ελληνικου κοινου για αυτους ειναι τεραστια σε σχεση με metallica που οσο να ναι τους εχει χορτασει μεγαλο κομματι

αν κανουμε μια ατυπη συγκριση για περισσοτερο κοσμο σε λαιβ τους μεταξυ των πιο εμπορικων περιοδων των 2 συγκροτηματων
οι red hot ειναι χαμενοι απο χερι

Παιδιά, δε χρειάζεται η συζήτηση να πάει στο ποιό συγκρότημα μαζεύει περισσότερο κόσμο, και τα λοιπά :wink:

Ευτυχώς, έρχονται αρκετά και διαφορετικά μεταξύ τους ονόματα, επομένως δε νομίζω πως (τουλάχιστον για φέτος) αυτή η καταγγελία έχει βάση… Siouxsie, Flogging Molly, Gogol Bordello, Massive Attack, Offspring, Manu Chao, Patti Smith… ονόματα σαν αυτά φανερώνουν πως δίνεται έμφαση σε πολλά και διαφορετικά, πέρα απο το μέταλ, ακούσματα… (δεν έρχονται όλοι στο ροκγουέιβ, αλλά δεν έχει σημασία ποιό είναι το φεστιβάλ).

δεν περιμενα να παρει τετοια διασταση αυτο το θρεντ

εν πασει περιπτωση εγω ειμαι περισσοτερο της μεταλ , περσυ πιστευω ηταν και γαμω , ειχαμε ουσιαστικα 2 μεταλ μερες
ενω φετος αυτη η μερα με τον Μανου δεν κολλαει πουθενα
δεν με πειραζει παντως , ουτως η αλλως θα ναι σαν πραματικο φεστιβαλ φετος , οποτε θα χορτασει ο καθενας στο ειδος του οσα ονοματα θελει

Εμενα η αγαπημενη μου μπαντα ειναι οι Summoning, ΑΠΑΙΤΩ λοιπον να γινει μια ημερα μονο με Summoning (να τους πεισει η Didi να ξεκινησουν να παιζουν live), 7 ωρες Summoning, αντε δεν ακουνε ολοι metal και alternative παλιοκολλημενοι…

κλαίνε οι μεταλλάδες, κλαίνε και οι indie…

το τόπικ είναι από τα πιο άκυρα.

μένιο πόσων ετών είσαι? γιατί πρέπει αν πας σε συναυλία, να λέει πάνω οπωσδήποτε “rockwave”?