Καταγγελία για Rockwave!

ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος γιατι όσο περνάει ο καιρός το rockwave παίρνει όλο και πιο metal χαρακτήρα??εγώ προσωπικά βαρέθηκα να ακούω όλο τα ίδια και τα ίδια κάθε καλοκαίρι.[-X .προσωπικά δεν ακούω metal, και αναρωτίεμαι.που πήγαν οι καλές παλίες μέρες που βλέπαμε franz ferdinand και editors, moby και sonic youth και αλλους στην ίδια συναυλία??:dunno:

Όλο και λιγότερο metal θες να πεις. Συμφωνώ και γω. Θα ήθελα πιο πολλά metal ονόματα αλλά έτσι είναι η ζωή.
Γραμμή στο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων τώρα.

Nαι Μενιο μου. Τα μοσ πιτς στους Τσαο και Οφσπρινγκ θα ειναι θανατηφορα.
Το ροκιν θα μεταβιβασει την καταγγελια σου στον εισαγγελεα της περιοχης.

:yes: :yes:

οχι δεν κατάλαβες, εννοώ ακριβώς το αντίθετο. και αν δεν θέλουν να βάλουν την εναλλακτικη σκηνη στο rockwave, γιατι δεν ξεκιναει ενα alternative fest?δεν ακουμε όλοι metal εδω περα.

FlyBeeyond

Μενιο, καταγγελιες για ροκβουειβ κανουν στο ομωνυμο τοπικ. Και γενικα για ο,τι συναυλια γινεται φετος. Ελεος ρε παιδες, σε οποιον δεν αρεσει, δεν πηγαινει, τοσο απλο :slight_smile:

Ε ναι, ο κάθε σωστός μεταλλάς εδώ οφείλει να να παρευρεθεί σε true ονόματα όπως Manu Chao, Patti Smith και The Gossip.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να κολλαμε; Και ενταξει, ο καθενας με τα γουστα του, αλλα δεν θα επρεπε να το σεβαστουμε αυτο; Εγινε το march metal day και οπως καθε χρονο υπαρχει και μια metal μερα.

άντε πάλι. Ρε άρχοντές ΔΕΝ ακούμε όλοι metal εδώ μεσα(ετσι πιστεύω τουλαχιστον). και δεν το έβαλα στο ομώνυμο topic γιατι δεν αναφέρομαι στο φετινό μόνο rockwave αλλα και σε κάθε rockwave που θα ακολουθήσει.

Εγω πάλι αναρωτιέμαι τι είναι πιο κοντά στον χαρακτήρα του rockwave…? Η metal ή το alternative…?

Για πείτε μου…!:-k

Και στην τελική δεν βαρεθήκατε κάθε χρόνο να ακουγεται το ίδιο και το ίδιο… ολο maiden και ξανά maiden κτλ…

Αυτό που σου λέμε όλοι αλλά δεν θες μάλλον να καταλάβεις είναι ότι αυτό το RW όπως και κάθε RW δεν είναι μόνο metal. Μία metal μέρα υπάρχει φέτος μόνο. Τσέκαρε τις ανακοινώσεις στην αρχική σελίδα και θα καταλάβεις ότι είσαι λάθος.

Το Rockwave απευθύνεται, τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα, σε μέταλ κοινό.

Χαλαρώστε λίγο, γι αυτό υπάρχουν τα FlyBeyoond, Eject κλπ κλπ.

Δλδ πιστευεις οτι δεν εχει πολυ ροκ; Πιστευω οτι οπως και καθε χρονο ειναι ισοβαθμισμενα τα πραγματα και ισως πιο λαιτ απο αλλες φορες. Η μεταλ μερα εμεινε ατοφια βεβαια (κατι ηξερε η ντιντι…). Φετος εχει πιο μεγαλη ποικιλια η αληθεια ειναι. Αλλα δεν ειναι κακο γιατι ειναι για αρκετα γουστα. Για το ροκγουειβ που θ’ ακολουθησει δεν μπορεις να ξερεις…

δεν έχεις άδικο σε αυτό.μια metal day μια για τα πανκια και αλλη μια πιστεύω αρκετά πρωτότυπη.αλλα που ειναι η σύγχρονη εναλλακτικη η και indie rock σκηνή?πουθενά!

μενιος εισαι λαθος

Ρε τι τους φέρνετε ρε τους άσχετους να πούμε ? Τι οφσπρινγκ και μανού και πάτι σμιθ ? Φέρτε ρε πούστη μου καμιά τρού μέταλ μπάντα,γιατί το σπαθί έχει αραχνιάσει στο υπόγειο και το baby oil περιμένει.

φετος υπαρχει μια μεταλ μερα
και 2 εναλακτικες

δεν μπορω να καταλαβω την καταγγελια του δημιουργου του θρεντ?? :-k

νομιζω ομως γενικα για την παραπανω βαση που δινει το rockwave στη μεταλ μουσικη
ειναι οτι οι μεταλλαδες τα ακουμπανε
φερνουν και εναλαξ τα μεγαλα ονοματα σε μια σταθερη βαση και ετσι τα χουν σιγουρα τα φραγκακια τους

απο την αλλη το ενναλακτικο ητανε μεγαλο στα 90’ς
και οι τοτε μπαντες δεν υπαρχουν πλεον (faith no more,nirvana,soundgarden) αλλα και πιο παλιες που υπαρχουν ακομα (u2, red hot chili peppers,rem) και σιγουρα θα μαζεψουν κοσμο δεν τις βλεπουμε - συχνα εως καθολου - λαιβ (πιθανως οικονομικος παραγωντας).

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τι σου λέει το παιδί… Αναφέρεται σε όλα τα rockwave των τελευταίων ετών και όχι μόνο στο φετινό του καλοκαιριου…

Και δω που τα λέμε καλύτερα μια μερα alternative στη θέση μιας metal…πιο πολυ κόσμο θα μαζέψει…:-s

αν ήθελα να αναφερθώ σε eject και flybeyond θα είχα βάλει αντίστοιχο θέμα ρε μαν.