Ο Roger Hodgson των Supertramp στην Αθήνα, 10 & 11 Οκτωβρίου

Supertramp ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

ROGER HODGSON
Ο συνθέτης και τραγουδιστής των Supertramp
10 & 11 Οκτωβρίου 2008 - Θέατρο Badminton
Ώρα έναρξης 21.00

Περισσότερα στην κεντρική του rocking οσονούπω :slight_smile:

EΛΕΟΣ ΓΑΜΩΤΟ ΦΕΡΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑ ΔΩ!ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ ΔΗΛΑΔΗ![-X

8O:eek:

Σοκ και δέος!

¶λλο ένα όνομα που δεν περίμενα ποτέ πως θα βλέπαμε! Τι χαρά! Και στο Badminton κιόλας! Woohoo!!! 8)

απιστευτο!!!αντε να ακουσουμε logical song ,school live!
! http://www.youtube.com/watch?v=ai_AEgCy1F0

παιζει και το Lovers in the wind!http://www.youtube.com/watch?v=6DhFCcQye6g

:(:(:frowning:

Ένας φίλος μου χτυπιόταν επί μήνες πως ο συγκεκριμένος χώρος θα έπρεπε να αρχίσει να χρησιμοποιείται για ροκ συναυλίες που μαζέύουν γύρω στα 3.000 άτομα

Εγώ έχω δύο επιφυλάξεις:

  1. Θα είναι οι τιμές των εισητηρίων σε επίπεδα ροκ συναυλίας ή θα ακολουθήσουν την γενικότερη πολιτική του χώρου για τα υπόλοιπα θεάματα του;
    Aντιλαμβάνομαι πως το μίσθωμα που πληρώνουν αυτοί που διαχειρίζονται τον χώρο προς τα “Ολυμπιακά Ακίνητα” είναι υψηλό αλλά και ροκ συναυλίες με τα φτηνότερα εισητήρια στα 50?..:frowning:
  2. Oι σειρές είναι τοποθετημένες υπερβολικά κοντά η μία στην άλλη, εγώ μία φορά πήγα και παιδεύτηκα να βολέψω τα πόδια μου. Πόσο μάλλον εσύ Cozy… 8O

Θα πάρω για πρώτη σειρά :lol:.
Βασικά είχα πάει πριν από 2-3 χρόνια στο Cats, και δε θυμάμαι να είχα πρόβλημα. Ε αν βρω “διάδρομο” θα’ναι εντάξει 8)
Έλα τώρα, εκεί θα κολλήσουμε; :wink:

Ποιο είν αυτό το θέατρο; Μπαίνουμε τσάμπα κει;

λιγες μερες μεινανε:D:D:D:D

Ψιλοχλωμο εως αδυνατο…δες κι εδω:

Ασχετο αλλα σ αυτο το link λεει οτι η διαρκεια θα ειναι 1μιση ωρα χωρις διαλειμμα:-k μα ολα προαποφασισμενα ειναι ή λενε μλκ?

Εισιτήρια: Α ζώνη - ?70, Β ζώνη - ?60, Γ ζώνη - ?50, Δ ζώνη - ?40, Ε ζώνη - ?30.

μολις εμαθα οτι το λαιβ της παρασκευης ακυρωθηκε!!!

με καθυστερηση 6 ημερων το μα8αμε και επισημα!!!

επισης κατι πηρε τ αυτι μου για u2 τον επομενο σεπτεμβρη στο οακα!!!

εφτασε η μερα !!!βλεπω πολυ ενθουσιασμο απ ολους :-k:-k:-k
πολυ ακριβα τα εισητηρια για το badminton τα περισσοτερα 70-50 !!!euro και με 30-40 οι πισω θεσεις ,αυτο με χαλασε πολυ.

Πήγε κανείς;

μονο εγω!!!πολυ ωραια βραδυα ηταν σημερα ,επαιξε 1,5 ωρα ολα οσα 8ελαμε να ακουσουμε.πολυ ωραιος χωρος για τετοιου ειδους live .επαιξε school,dont leave now ,dreamer,logical song ,breakfast in america,lovers in the wind,give a little bit,even in the quiest moment,its raining again…

Από κόσμο πως πήγε? :-k

Γεμάτο ήταν. Είχε κάποια σκόρπια άδεια καθίσματα, αλλά ήταν ελάχιστα. Επιπλέον, κι ενώ δεν το περίμενα από το ελληνικό κοινό, ακολούθησαν στο σφύριγμα του ?Easy Does It?!

Υπέροχη βραδιά γεμάτη από πανέμορφα τραγούδια. Ακούσαμε ό,τι πάνω-κάτω θέλαμε να ακούσουμε από Supertramp σε αρκετά συναισθηματικές εκτελέσεις.
Το ότι έπαιζε ουσιαστικά μόνος του έδινε ωραία ατμόσφαιρα στα κομμάτια, αλλά αν είχε έρθει με κανονική μπάντα, τότε φαντάζομαι πως θα μιλούσαμε για ξεχωριστή εμπειρία.
Μου έκανε εντύπωση πάντως σε πόσο καλή κατάσταση ήταν γενικά η φωνή του!

Πόσο εκπληκτικό κομμάτι είναι το “Lovers In The Wind”; 8O Έπαθα πλάκα!

Αυτα τα συμπερασματα εβγαλα κι εγω. Ειδικα για 58ρης την παλευε τελεια! Μας ειπε σε καποια φαση οτι η φωνη του εκανε fade out (λογικο με τοσο απαιτητικα τραγουδια), αλλα δε μασησε και πολυ!Τα περισσοτερα που επαιξε, απο την εποχη των Supertramp ειναι κονσερτα για ροκ μπαντες, και απογειωνονται με μπαστο/ντραμς/ηλεκρικη. Παντως κι ετσι ηταν πανεμορφα, με πολυ καλο ηχο. Ωραια επαφη με το κοινο. Επισης παιχτηκε και το Hide in your shell :slight_smile: απο το εγκλημα του αιωνα. Ο τυπος που τον συνοδευε ηταν η επιτομη του ταλεντου, αφου ηξερε σαξοφωνο, τρομπονι, φλογερα, μελοντικα, πιανο, κιθαρα (δεν επαιξε, αλλα το γραφε στο flyer) - φοβερος! Το κοινο εδειξε ρισπεκτ στο Ροτζερ, κανοντας standing ovation και στο τελος σηκωθηκε και χορευε, οπως στο εξωτερικο! Πολυ ωραια βραδια, αν και θαθελα ν ακουσω 1-2 παραπανω…

Τι ωραια που ειναι να πηγαινεις στο ταμειο, να σου λενε οτι υπαρχουν εισιτηρια μονο 50+ ευρω, να βλεπεις τα υπολοιπα στο συρταρι τους, να περιμενεις υπομονετικα, και δεκα λεπτα πριν αρχισει η συναυλια ξαφνικα να φτηναινουν 20 ευρω και να γλιτωνεις το καπελο :har: ! Αυτες τις συγκινησεις μονο στην αθανατη ελληνικη μπανανια τις απολαμβανω . Ευγε!

Σας ζηλεύω απίστευτα ρε!

Αν και δεν πιστεύω ότι ο Davies είναι λιγότερο σημαντικός από τον Hodgson, το χθεσινό θα πρέπει να ήταν φανταστικό, αλλά άντε να βρεις παρέα για να κατεβαίνεις Αθήνα για Supertramp :(. Σέτλιστ κανείς; Μην τυχόν και έπεαιξε κ κάνα ξεχασμένο Rosie Had Everythin Planned! Περιμένω αναλυτικό review, ω τρισμέγιστοι συντάκτες του rocking