Roger Waters touring The Wall 2010 - 2011

Αυτά είναι νέα!!!
Προτιμώ βέβαια να μην είναι χωράφι (κι ας είχε άψογο ήχο το 2006)…και καλύτερα ακόμα να μου κάτσει όταν θα είμαι εξωτερικό…

να παίξει και τα animals και wish you where here όμως :stuck_out_tongue:

ωραία νέα.

To απόλυτο συναυλιακό μου όνειρο είναι να δω Floyd. Το να δω Waters να ερμηνεύει το απόλυτο του δημιούργημα (το Wall είναι πρώτα Waters, μετά Floyd, σε αντίθεση με τα παλιότερα τους), είναι το αμέσως πιο κοντινό πράγμα σε αυτό το όνειρο…

Και δε τον είχα δει πριν 3 χρόνια λόγω στρατού. Ανατριχιάζω και μόνο στη σκέψη, πραγματικά…

Πραγματικά και εγώ θα προτιμούσα να δώ Floyd πάνω απ’ όλα! Θα ήταν η απόλυτη μουσική και συναυλιακή εμπειρία! Μυσταγωγία ρε παιδί μου! Αλλά το να δείς ζωντανά και το Wall είναι όπως και να το κάνουμε άλλη φάση… Και ας μην παίξει τραγούδια από άλλα albums των Floyd. Δυστυχώς θα λήψει λογικά ο Gilmour, τον οποίο κανένας δεν θα μπορέσει να τον αντικαταστήσει τόσο κιθαριστικά όσο και φωνητικά στον αιώνα τον άπαντα. Απλά ελπίζω το αποτέλεσμα που θα προκύψει να είναι πιο προσεγμένο από το Live in Berlin. Άλλωστε εκεί έπαιζαν και ένα κάρο guest μουσικοί που τώρα δεν θα υπάρχουν.

Όσον αφορά το live του 2006, το μόνο που έχω να πώ είναι ότι ήταν η καλύτερη συναυλία που έχω πάει ποτέ (μαζί με των AC/DC) και ότι ήταν η πρώτη φορά που έκλαψα από συγκίνηση σε συναυλία και έφτασε το σαγόνι μου στο πάτωμα επειδή δεν πίστευα αυτό που έβλεπα! Με το Wall δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει… Φοβάμαι για νοσοκομείο…!!!

To εχει αναφερει και ο otherside του αvopolis στις 20/10

http://www.avopolis.gr/theotherside/default.asp?ID=246

στη μεση της σελιδας περιπου.
Εκει θα μαστε σε 2 χρονια :slight_smile:
Παντως πρεπει να γινει κινηση για Gilmour. Eστω και μονος του.Τα τελευταια χρονια νομιζω παιζει αρκετα συχνα Ιταλια.Ε κοντα ειμαστε…

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ. Η επιτυχία της συναυλίας είναι δεδομένη.
Φέρτε τον ρε Ντιντήδες!

… για να σας φτιάξω λίγο, ως αρκετά μεγαλύτερος είχα πάει στη συναυλία των Floyd στο ΟΑΚΑ το 88 ή 89 αν θυμάμαι καλά… Τι να λέμε τώρα, εμπειρία ζωης…

31 Μαϊου 1989 …
Δεν γίνεται να μην θυμάσαι καλά! Αυτό, δεν ήταν συναυλία, … δεν μπορεί να χαρακτηριστεί με μια λέξη, ούτε με ολόκληρο βιβλίο!

…thanks… είπαμε μεγαλώνουμε κ ξεχνάμε…
ήταν όντως συναυλία μνημείο…

Εγώ το θεωρώ σίγουρο αυτό. Δύσκολα θα επιβιώσουμε μετά απο αυτό το λάιβ. :p:D

εμπειρια ζωης πραγματικα θα ειναι!!!

Εγω αν πήγαινα εκεί θα το έγραφα και στο βιογραφικό μου μετά.
Πολύ σκατοχρονιά το 2009. Μόνο περιμένω δεν κάνω τίποτα άλλο.
Πρώτα Λοστ, μετά αυτό. Άντε να φύγει να ηρεμήσουμε.

ναιιιι! :bounce:

εννοειται!

:smiley:

:smiley:

:smiley: :smiley:

φερτε τον να πεθανουμε !!!

8O8O:vibrate:[-o<[-o<[-o<:papas::papas:

πλιτς πλιτς πλιτς jizz in my pants…:smiley:

Το μόνο αρνητικό με το ενδεχόμενο αυτής της συναυλίας είναι πως μάλλον δε θα κατορθώσω να ζήσω μετά απ’ αυτό, για να το λέω στα εγγόνια μου (σικ). Ήδη αρχίζω να ετοιμάζω τη διαθήκη μου. Αλλά χαλάλι, ας έρθει και ας πσοφήσουμε σα τα ζώα (animals) !~ :stuck_out_tongue:

θα πεθανεις ευτυχισμενος τουλαχιστον :wink: :smiley:

Το οτι θα αφήσω την τελευταία μου πνοή στο λάιβ είναι βέβαιο. Ελπίζω μόνο να μη γίνει στις πρώτες νότες αυτό και να με βρει γλυκά και όμορφα στο τελευταίο τραγούδι. :smiley:

λίγο μακάβριο, αλλά δε πειράζει. :stuck_out_tongue:

Από τις πιο ωραίες συναυλίες που έχω πάει…(και ας μην έβλεπα ΤΙΠΟΤΑ…τα είδα από την κάμερα του φίλου μου που τραβούσε μπροστά μου:lol:)

Νομίζω ότι δεν έχω πάει σε συναυλία με περισσότερο κόσμο στη ζωή μου!!!

+άπειρο

Εμπειρία…μακάρι να την ξαναζήσουμε…:papas:

Μπα; Αυτος δεν ειναι τελειωμενος δεινοσαυρος σαν τους AC/DC και τους U2;