Roger Waters τον Ιούνιο!

Πάντως η προπώληση για Waters πάει πάρα πολύ καλά απ’ό,τι ακούγεται και από το fan club και απ’ό,τι βλέπω κι εγώ ο ίδιος. (Έχουν πάρει πάρα πολλοί γνωστοί μου.)
Τρέλανέ μας ρε Roger θεέ!!!

Από ότι φαίνεται είναι η μόνη συναυλία που έμεινε…Πάλι καλά να λέμε…

Επειδή το θρέντ που λες είναι 100 σελίδες και βάλε δεν μπορείς να ξαναγράψεις τις πληροφορίες ή έστω το όνομα της εταιρίας?

Παιδιά προβλέπεται να έχει ΠΟΛΥ κόσμο στον Γουότερς !!! Εγώ πήρα σήμερα το πρωϊ εισιτήριο με νούμερο 7,426 !!!

An kai o arithmos se propolimena eisitiria den einai pote endeiktikos, ston Waters ontos provlepetai POLYS kosmos…

Εγώ που πείρα πριν 2 βδομάδες έχω το 5226, ενώ πριν μια που πήρα και για ένα φίλο μου είχε το 5840… 8O 8O 8O

(P.S. και τα 2 από ticket house)

[/quote]
Όπως και Pearl Jam προβλέπεται χαμός.

Επειδή το θρέντ που λες είναι 100 σελίδες και βάλε δεν μπορείς να ξαναγράψεις τις πληροφορίες ή έστω το όνομα της εταιρίας?[/quote]

thl.:2103234513
dieuthinsh:Ksenofontos 15, Sintagma

thanks socrates. και πληροφορίες για την πρώτη συναυλία του Waters που έδωσε προχτές: http://www.pinkfloydz.com/roger2006/index2june.htm
πολύ καλό setlist.

Συγγνώμη κιόλας ρε παιδιά,αλλά είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟ ότι θα γίνει τελικά αυτή η συναυλία…;;;ρωτάω εγώ τώρα…να ξέρω,να πάρω άδεια την Δευτέρα ή όχι…;
:roll: :smiley: Άσε που άν έχει κάτω από 20000 θα το θεωρήσω αποτυχία…

Γεια και απο μενα…
το εισητηριο μου εχει το Νο.00434 και το αγορασα απο το ticket house
της Θεσ/νικης και ειναι VIP
απο οτι καταλαβαινετε το πηρα πολυ νωρις και κανω πως και πως να
ερθει η ρημαδοκυριακη γιατι κοντευω να σκασω απο τον ενθουσιασμο.
σιγουρα ειναι η συναυλια της χρονιας και χαιρομαι που θα ειμαι εκει να ζησω
αυτη την εμπειρια…
το ονειρο μου ηταν να δω τους Floyd Live αλλα ειμαι
ικανοποιημενη εστω και κατα το ημιση με αυτον τον τροπο.

πληροφοριακα να σας πω οτι το Dark side of the moon εχει να ακουστει
ολοκληρο σε Live απο το 1975

και για αυτον που ρωτουσε τι περιλαμβανει το VIP εισητηριο…

κατα πρωτον οτι θα εχεις την θεση σου ενω των 50 ευρω ειναι στο ορθιο
(μη ξεχναμε οτι θα διαρκεσει 3 ωρες το live)

οι VIP θεσεις ειναι 500 και οποιος προλαβε…

και δευτερον θα υπαρχει και bar για αυτους τους 500 μονο.

βεβαια οποιος θελει θα μπορει να μπαινει και στον υπολοιπο χωρο και να
χορευει να χτυπιεται απο την χαρα του και οτι αλλο θελει τελος παντων
και μετα να ξαναγυριζει στην θεσουλα του.

Να πω επισης για οσους μενουν Θεσ/νικη οτι διοργανωνει εκδρομη ο σταθμος του Rock Radio με 30 ευρω μονο(!) ,αναχωρηση 09:00 απο τον λευκο πυργο αφιξη στο Terra Vibe καπου το απογευματακι και ξανα πισω με το τελος της συναυλιας.και κατα την γνωμη μου ειναι και το πιο βολικο…ουτε ταλαιπωρια μετα ουτε τιποτα ουτε να ψαχνεστε για ταξι που θα γινεται της κολασεως με 20.000 κοσμο που προβλεπεται να ειναι εκει…

αυτα.

(ασχετο αλλα στις 16/6 παιζουν στη Ρωμη οι Tool…αντε και στα δικα μας ελπιζω καποτε…)

Και στις 17/6 οι Metallica στην Imola!!

18/6 όμως δεν χάνω με τίποτα τον Θεό!!! :lol:

Σπύρο ας βολευτούμε με βίντεο των Μετάλλικα από Ευρώπη,και εχθές παραλίγο να πλακωθώ στους Ryche,με γνωστούς θρασάδες ,που αποχωρώντας ,είχαν και αντιρρήσεις περι διάρκειας setlist…
Πάρτε τα τώρα στη μάπα,…Βασιλιάδες 3ωρου show,και ο τίτλος απονέμετε
Roger Waters,Metallica,Saxon(που άμα λάχει στο Gagarin σχίζουν και το setlist ,μετατρέποντας το live σε πάρτυ)…
Victory…victory…

Σε 3 μέρες!!! I 'll see you on the dark side of the moon…

Kαι τη Κυριακή…θα μείνουμε εκστασιασμένοι,κοκαλλωμένοι,αποσβολωμένοι,αποχαυνωμένοι,τρελλαμένοι,…με λίγα λόγια …λάκες…από την ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ, του ΕΡΓΟΥ,του Dolby digital,και των εφέ φωτιάς στα 50 μέτρα πάνω από τα κεφάλια μας…
Μετά τους Queenshryce,για το ελληνικό κοινό αυτά τα έργα εκτελούντε ΑΥΤΟΥΣΙΑ ,τώρα αρχίζουν και τελειώνουν όλα…
Με μιά λαμπάδα και πόλλά τάματα ,γονηπετώς θα προσκυνήσω στο Terra Vibe…
Φευγω γιά εισητήριο…Από τη Δευτέρα ,η ζωή μου σίγουρα δεν θα είναι πιά ΙΔΙΑ…
Συνάντησα και τύπους από συναυλία Pink Floyd `89 που δε ξαναπάτησαν σε καμμιά άλλη συναυλία ,εκτός της Κυριακής…
Τhis is the end my friend…

Όλο το χρόνο μας λέγανε για συναυλίες του καλοκαιριού, rolling stones, rockwave και ιστορίες για αγρίους ενώ χτές στους 'Ryche και κυρίως την Κυριακή έχουμε την ευκαιρία να απολαύσουμε πραγματικές συναυλιακές εμπειρίες και όχι απλά mainstream πατάτες και πολυδιαφημισμένες μετριότητες.

Δεν φαντάζομαι καν τι έχει να γίνει στο 3ωρο show του Waters, όταν θα παίζει τους αιώνιους ύμνους. Ανατριχίλες.

Προλαβαίνετε πάντως.
:stuck_out_tongue:

Ego apo kipro erxome gia na apolauso to theo
Sigoura aksizei to taksidi

Ερωτηση

Ποσοι απο σας εχουν VIP εισητηριο
και ποσοι θα ταξιδεψουν με το magic bus
του Rock Radio της Θεσ/νικης?

Αλήθεια,μήπως θα υπάρχουν και μαύροι για…αέρα;λέω,άμα είναι να το ξανασκεφτώ…
Συγγνώμη κιόλας αλλά πόσο χρονών είσαι και δεν αντέχεις 3 ώρες;δλδ στο Ροκγουέηβ που είναι 6 ώρες παίρνεις και κρεβάτι…;;;
Τεςπα,μην με παρεξηγήσεις,απλά μου φαίνεται οξύμωρο να ζητάμε χλιδή σε συναυλία ενός -σε πολλά- αντισυμβατικού μουσικού…καλά να περάσεις πάντως…
See you all(pigs,ships and dogs) on the dark side of the…Wall