Ronnie James Dio! Που τον προτιμάτε: Rainbow, Sabbath ή solo

ola, den mporo na ksexoriso!!!

εισαι σωστος…βαζω μεσα και the last in line…:wink: 7 κορυφαιοι δισκοι απο το μεγαλυτερο τραγουδιστη ολων των εποχων…
παντως και στα υπολοιπα της σολο καριερας του εχει αρκετε καλες στιγμες…

Πιστεύω ότι αν δεν υπήρχε η φωνή του Dio, δε θα υπήρχε τπτ…

Δεν υπάρχει 2ος, υπάρχει 1ος μετά τον Dio.

Ίσως να 'ναι τελείως υποκειμενικό αυτό αλλά είναι ο [SIZE=“7”]DΙΟ[/SIZE] λέμε!!!

Βασικά δεν υπάρχει τρίτος… Γιατί πρώτος είναι ο Bruce!!!:stuck_out_tongue:

[SIZE=“6”]RAINBOW[/SIZE]

Kαλό! :slight_smile: :wink:

Θα πω RAINBOW.Μα δεν ανατριχιαζετε οταν ακουτε το Gates Of Babylon???

εγω την εχω πει την προσωπικη μου γνωμη…stargazer και gates of babylon τα δυο κορυφαια και πιο αγαπημενα μου κομματια σε ολο το hard rock/heavy metal…πιο απ δυο θεωρω καλυτερο δεν ξερω αναλογως τα κεφια μου…

Egw den 8a pw tpt gt den mporw na dialexw alla gia na mhn mou lete kai egw raibow 8a pw!!

Me MEGALH dyskolia lew solo kai Black Sabbath.

Όπου και να παίξει "τα σπάει"8)

προσωπικα δεν τρελαινομαι για dio, παραδεχομαι φυσικα πως εχει φωναρα αλλα με χαλαει καπως η σκηνικη του παρουσια, κανει κατι κινησεις ρε παιδια που ειναι λιγο για γελια μερικες φορες
παντως προτιμω στους sabbath τον ozzy

Μετά δυσκολίας διαλέγω Dio, ελάχιστα μετά Black Sabbath (feat. Dio) και πολυυυυύ μετά Rainbow! 8)

Στους Rainbow,αλλα για συναισθηματικους λογους.:slight_smile:

παντου!!!και σκυλαδικα να τραγουδουσε ο RONNIE θα τον γουσταρα…αλλα RAINBOW πανω απ ολα!!!η αγαπημενη μου μπαντα ever σ αυτον τον πλανητη…8) 8) :slight_smile:

Δεν το περίμενα αυτό από σένα. :-k

Να πω επίσης ότι η δικιά μου σειρά προτίμησης είναι ακριβώς ανάποδη.

Και στις 3 μπάντες ο Dio υπήρξε πραγματικά αξεπέραστος. Δεν τολμώ να διαλέξω. Ομολογώ πάντως, ότι στους Rainbow ήταν κάτι παραπάνω από μαγεία… ίσως λόγω ηλικίας. Η μακράν καλύτερη φωνή του heavy metal.

Solo και αμέσως μετά με τους Sabbath. Την εποχή με τους Rainbow δεν την έχω τσεκάρει οπότε…

Να την τσεκάρεις όπως και δήποτε. Και δήποτε λέμε.

Άκου το Stargazer και απόλαυσε ένα απο τα επικότερα τραγούδια όλων των εποχών, και σίγουρα ένα απο τα κορυφαία που έχει τραγουδήσει ο Dio.

Πολύ δύσκολο poll κατα τ’ άλλα… Ξέρω γω, να πω πως τον προτιμώ με τους Elf να βγω απ’ τη δύσκολη θέση? :stuck_out_tongue: