Rosenberg Trio

Eιμαι σιγουρος οτι δεν τους ξερει κανεις εδω περα.Τεσπα σε οποιον αρεσει η gypsy jazz , beboπ , swing ή οποιος ασχολειται σοβαρα με την κιθαρα ειναι καλο να τους τσεκαρει(και αυτους και γενικα ολους τους gypsy jazz κιθαριστες οπως ο bireli lagrene,mike rainhardt , για τον django ουτε λογος.Ολοι εχουν απιστευτη τεχνικη αλλα ΚΑΙ μουσικοτητα))

Μερικα samples

ποτε θα σταματησεις να ακους ολες αυτες τις βλακιες!:stuck_out_tongue: :lol:

περα απο την πλακα ειναι απο τους λιγους “τεχνικους” μουσικους που εχουν τοσο αλητεια!8)

Απιστευτο τριο. Μονο απο το ενα DVD live που εχω δει τους λατρεψα . Καταπληκτικη μουσικη (και μουσικοι) , για την τεχνικη ας μην γινει λογος καλυτερα (θα πρεπει ολοι να παρατησουμε μπασσα και κιθαρες) .

Ωραιο θρεντ Jimmy αλλα το πολυ 5 ποστ να γινουν ακομη . :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Aν εκανα thread για να εχει posts θα κανα whitesnake :lol:

Εγω αυτους ξερω, αλλα ειναι ζευγαρι. Μηπως ηρθε καμια Ρωσιδα της KGB και κανανε τριο μετα?

Κι αυτοι που βαλατε καλοι ειναι, αλλα οχι να τους βλεπεις. Χανεις καθε κουραγιο να συνεχιζεις να παιζεις.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Θεοί είναι, έψαχνα καιρό να βρώ κάτι να ακούσω. Τελικά βρήκα το Gypsy Swing στο οποίο πρέπει να κάνουν κάτι σαν tribute στον μεγάλο Django.

edit: Τελικά άλλο είναι το tribute, όχι αυτός ο δίσκος.

Ναι το tribute στον Django ειναι το DVD - live in Samois , αλλα ολη τους η μουσικη ειναι καργα επηρεασμενη απο τον Django.O Stochelo Rosenberg εχω την εντυπωση οτι μας δειχνει πως θα επαιζε ο Django αν ειχε και τα ολα του τα δακτυλα(αμα δουλευαν ολα του τα δακτυλα) :slight_smile: