Rot

Ξέρει κανείς τι έγινε με αυτό το συγκρότημα?Χρόνια και ζαμάνια έχω να ακούσω κάτι για αυτούς.Κάνουν διάλλειμα,διαλύθηκαν,τι έγινε?

Αν θέλει κανείς ας πει και γνώμη για τη μουσική τους.

Να τσεκαρεις τους Dirt Spawn Disease

να ξεκαθαρισω οτι προκειται για ενα πολυ καλο συγκροτημα (απο τα καλυτερα που εβγαλε αυτη η χωρα) που ομως το εφαγαν οι μαλακιες… ενας μαλακας μαλλον…

λοιπον, θα σου πω τι γινεται τωρα για να ξερεις. επειδη ο κιθαριστας τους εκανε καποιες χοντρες μαλακιες, εφυγαν απο το group ο τραγουδιστης και ο μπασιστας (δεν ειμαι σιγουρος για τους υπολοιπους, αλλα νομιζω πως ναι) και φτιαξανε με αλλους 2 τους dirt spawn disease, οι οποιοι γαμανε στην κυριολεξια.

οι rot υποτιθεται οτι υπαρχουν και βγαζουν και δισκο οπου να 'ναι, με διαφορετικα μελη εννοειται. νομιζω στο site τους υπαρχει ενα δειγμα ενος καινουριου τραγουδιου…

για μενα ομως εχουν τελειωσει σαν group, αφου εφυγε ο τραγουδιστης που ηταν η μορφη και ειχε και φωναρα…

ηθικο διδαγμα: οι μαλακιες πληρωνονται…

Τους είχα δει live στην Πάτρα όταν έπαιζαν support στους Mayhem…Πολυ καλή και αξιόλογη μπάντα για τα Ελληνικά δεδομένα,κρίμα που δεν είχαν την ανάλογη συνέχεια…(Δεν έχω ακούσει Dirt Spawn Disease ακόμα)

Eχω ακουσει καποια τραγουδια τους και ειναι αρκετα καλοι…
Δημιουργηθηκαν στο τει ρεθυμνου…:wink:

τεσπα. φιλικα σου λεω οτι καλυτερα να μη κατηγορεις ανοικτα σε φορουμ ατομα της σκηνης. προσωπικα δε ξερω ουτε τα παλικαρια, ουτε εσενα, αλλα δεν εχω λογο να πιστεψω τα λεγομενα σου. δε ξερω ουτε τη σχεση σου με αυτους, αλλα ουτε και τους ιδιους προσωπικα.

δεν σε αμφισβητώ, ουτε εχω προβλημα, αλλα μπορει π.χ. οι αποχωρήσαντες και εσυ ειστε φιλοι και απλα τους στηρίζεις. ενα παραδειγμα εφερα, μη το δεσεις και κομπο. απλα ανωνυμες και μη κατηγορίες καλύτερα να μη γινονται. γιαυτο και η σκηνη ειναι μιζερη. επειδη τρωγομαστε.

εντιτ: και γω ξερω βρωμες για ατομα του χωρου, αλλα δε βγηκα ποτε να κατηγορήσω ανοικτα, αν και με καποιους εχω προσωπικο προβλημα. περισσότερο κακο κανεις ετσι παρα καλο. προσωπικη μου αποψη παντα…

ναι ρε οκ, το ξερω. thanx για αυτα που λες, το καταλαβαινω.

δεν εχω καποια σχεση με τα παιδια, απλα ξερω πανω κατω τι εχει παιχτει γιατι ειμαι και εγω μερος της σκηνης. παντως, να 'σαι σιγουρος οτι αυτα που ειπα δε νομιζω οτι ειναι αρκετα για να πανε πισω τη σκηνη… ειδικα τωρα που αρχιζει να ανεβαινει!
ενταξει η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι αναγκη να μιλαμε εκει που δεν εχουμε λογο να μιλησουμε, αλλα οκ ετσι μου ηρθε και τα ειπα…

και ισα ισα το ειπα οτι μου αρεσαν πολυ και οι rot και οι dirt spawn disease.

Είχε βάλει ο Χάκος κάποιες φορές ενώ ένα παλικάρι μου είχε γράψει ένα cd αλλά δεν το έχω εξετάσει ποτέ και άντε τώρα να ψάχνω να βρίσκω.

Ωραίοι ήτανε, είχανε ωραίο πρωτότυπο ύφος και ήχο για τα ελληνικά δεδομένα (και μόνο) , κάνανε και όμορφα λάιβ, αλλά δε μπορώ να πω ότι τα κομμάτια τους ήταν κάτι παραπάνω από κόπιες τοολ/περλ τζαμ/σοαντ και γενικά οποιασδήποτε μπάντας ήτανε ιν.

Δεν ξέρω αν διαλύθηκαν πριν προλάβουν να φτιάξουν προσωπικό ύφος, αλλά αυτό άφησαν αυτό κρίνουμε.

Το Provocative έχω από τους R.O.T. και ειδικά για την εποχή του ήταν πολύ καλό.
Οι Dirt Spawn Disease είναι κάτι σαν συνέχεια και εξέλιξη τους, βασισμένοι στο hardcore ιδίωμα. Πολύ καλή φωνή ο τύπος, που τραγουδάει και στους δύο.

Εδώ και η κριτική του πρώτου demo/δίσκου των D.S.D. :
http://www.rocking.gr/review742.php

Bump αλλα απο ότι είδα και στο youtube account τους πριν λίγο, ανεβάζουν όλον τον δίσκο σιγά σιγά, τσεκάρετέ τον, αξίζει!

Πέθανε πριν 2 μέρες ο Παναγιώτης Μαντεμλής έπειτα από μάχη με τον καρκίνο. Τι να πεις, απίστευτη φωνή και ωραίος τύπος. Κρίμα

Δεν το θυμόμουν ότι είχαν topic οι ROT. Καλά έκανες και το έγραψες κι εδώ. Τι να πούμε, μακάρι όσοι/όσες δεν τους είχαν ακούσει ποτέ να δοκιμάσουν να το κάνουν τώρα, μόνο κερδισμένοι θα βγούνε.