ROTTEN SOUND (grindcore band)

Αμ όλο χάρντκορ μπάντες νομίζετε ακούω (μονάχα) και γράφω; Αμ πριιτς…:p:lol:

Σοβαρά τώρα: έχουμε και λέμε…Rotten Sound! Τους ξέρει κανείς; (ναι ρητορική είναι η ερώτηση, το ξέρω πως εδώ δεν έχει άσχετα φλωράκια) Από τις μεγαλειώδεις, τιτανοτεράστιες και γαμηστερές μπαντάρες της μεγάλης -και δημοφιλούς στη χώρα μας βεβαίως -grindcore σκηνής. Μπάντα που πιστεύω αποτέλεσε μια από τις επιρροές σε εγχώριες μπάντες του ήχου, όπως π.χ. οιslavebreed ,οι one of these days και σωρό άλλες σημαντικές. Την αποτελούν οι Keijo Niinimaa (vocals),ο Mika Aalto (guitar)και ο Sami Latva (drums).
Έχει βγάλει δισκάρες που ματώνουν (επικίνδυνα) τ’ αυτιά των ανυποψίαστων πλην τολμηρών και ξεσηκώνει κόσμο και κοσμάκη mosh pit στα live τους…

*Επιπλέον σχόλια;;:slight_smile:

Κάποια από τα σημαντικά έργα τους:


Cursed


Napalm CD


Consume To Contaminate CD

Βαση εχω δωσει ουσιαστικα στο Murderworks που γαμαει, δυναμιτης κανονικος. Αλλα εχω “τσιμπολογησει” λιγακι και το Exit (που δεν ειδα να αναφερεις καπου!) που ειναι εξισου δυνατο. Απο εκει και περα, κομματια απο εδω και απο εκει. Αλλα μιλαμε για μπανταρα ε, το grindcore οπως μου αρεσει.

η μπάντα έχει βγάλει πολλούς αξιόλογους δίσκους και στο…πολ βαριόμουνα ([I]ναι μου συμβαίνει πότε-πότε :p[/I])να τους αναφέρω όλους προς ψήφιση και έβαλα τελευταία επιλογή το “[COLOR=“DarkSlateBlue”]άλλο[/COLOR]” -για όσους γουστάρουν λοιπές δουλειές τους…

Μην νομίσεις πως τους υποτίμησα. Απλώς μ΄άρεσαν συγκεκριμένες δουλειές τους. Βεβαίως, το να [B]έχεις ΟΛΟΥΣ τους δίσκους τους, είναι το απόλυτο must[/B]!!!:wink:

Yπεργαμηστερη μπαντα !
Οτι και αν εχω ακουσει απο αυτους ειναι φοβερο !
Δεν εχω τσεκαρει τα παλια τους αλμπουμ αλλα τα εχω στα υποψιν.
Murderworks,Exit,Cycles και Cursed παντως ειναι φοβερα !

Με το cyrcles είχα κολλήσει για ένα διάστημα, ωραία μπάντα αν και με το grind δεν έχω ασχοληθεί και τόσο. Και το καινούργιο τους πάντως είναι πολύ καλό.

Γι’ αγαπημενο μαλλον θα διαλεγα Murderworks. Το τελευταιο ειναι καλο, αλλα για τα δεδομενα των Rotten Sound μου φαινεται υπερβολικα λιγο. Διαστημικα καλη live μπαντα, το live τους στη Γαλλια ηταν σκετη γ&%& βια, πας, μπαινεις και δεν βγαινεις, ολα τα παιζαν ξυραφια κι απο κατω γινοταν τριτος παγκοσμιος πολεμος. Ελπιζω να τους φερει κανας χριστιανος καποια στιγμη, ενα αλφα ονομα το εχουν πλεον οποτε δε νομιζω ενα live των RS να μην ειχε αρκετο κοσμο για Αθηνα.

Αν έρθουν Αθήνα, δεν θα γίνει απλώς…Τρίτος Παγκόσμιος Πόλεμος: [B]θα έρθει ο τελικός ΟΛΕΘΡΟΣ ΕΠΙ ΓΗΣ[/B] -[I]χειρότερα κι από σκηνές “2012” του Ρ. Έμεριχ…[/I]