Rotting Christ Αθηνα 8 Ιανουαριου 2011 Fuzz Club

αυτο εψαχνα και εγω τωρα. Λογικα θα παιξουν αρκετα παραπανω εδω. Ευχομαι απο theogonia αλλα και πισω :roll:

Ωραία. Όντως αυτό δε σκέφτηκα να το κοιτάξω #-o


Now playing on iTunes: radiobubble
via FoxyTunes

Ρε, άλλο αυτό το setlist και άλλο αυτό που θα παίξουν στο fuzz. Τώρα είναι μόνοι τους, όχι πακέτο 5 συγκροτημάτων, ούτε φεστιβάλ… Στο site λένε:

“We are back and we can proudly announce our only one exclusive show in Athens within our worldwide AEALO tour .We are ready to rise our horns in the air on the 8th of January in FUZZ CLUB with a more than 2 hours setlist including songs from all of our history.”

Τους είδα λίγο πρίν τις γιορτές στο Eindhoven Metal Meeting και παρά το γεγονός ότι το setlist ήταν μικρό, έπαιξαν για άλλη μια φορά άψογα και με ψυχή! Με έκαναν να ανυπομονώ ακόμα περισσότερο για την εμφάνισή τους εδώ… Γουστάρω που θα δούμε και Chaostar!!!

Όσοι φοβούνται μην ξενερώσουν,μάλλον δεν έχουν δει live τους Rotting Christ… Τί ανησυχείτε? Άφού πάντα δίνουν το 100% πάνω τη σκηνή. Δε με νοιάζει τί θα παίξουν, τους έχω δεί καμιά 10αριά φορές και πάντα ήταν φοβεροί! Εγγύηση…

ROTTING CHRIST ρε!!!

Εδώ είναι η αλήθεια. Όσοι πιστέψατε ότι οι Rotting θα παίξουν μόνο 40 λεπτά με μια ώρα σε headline show θέλω από το χόρτο που καπνίζετε ειλικρινά:lol:

Κατα τα άλλα αναμένω ισοπεδωτικό setlist. Να ελπίζω και σε καμια διασκευή σφήνα στο σετ πχ. Lucifer Over London, Tormentor?

παιδιά γνωρίζετε αν έχει γίνει sold out ή αν υπάρχουν εισητήρια στην είσοδο;
Ευχαριστώ

Κάτι άλλο. Το εισιτήριο λέει ώρα έναρξης 8:30. Εκείνη την ώρα βγαίνουν οι Chaostar ή ανοίγουν οι πόρτες?

εκείνη την ώρα ξεκινάνε αφού λέει 20:00 ανοίγουν οι πόρτες αλλά συνήθως αργούν να ξεκινήσουν. κρίμα θα χάσω ροττιν κράιστ. άλλη φορά.

Ένας φίλος μου έλεγε συνέχεια να ακούσω το ΕΑΛΩ. Δισκάρα μου έλεγε, άκουσέ το! Εγώ σαν ξεροκέφαλος thrashας δεν το άκουγα γιατί ποτέ δεν ήταν φιλικό στα αυτιά μου το black metal (δεν τα πάω καλά με τις ταμπέλες, έχω την εντύπωση ότι οι Rotting Christ έχουν δική τους κατηγορία)

Τα μοιρολόγια όμως και οι κιθάρες που κλαίνε πίσω από τα ριφ με “ανάγκασαν” να παίξω το άλμπουμ 5 φορές συνεχόμενες για πρώτο άκουσμα (και καμιά 30ρια μέσα σε 5-6 μέρες), και τώρα πάω στο live για να δω μια ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΝΤΑ για την οποία δεν είχα αφιερώσει ούτε 1 λεπτό ακρόαση μέχρι να ακούσω το ΕΑΛΩ… το ξέρω θα έπρεπε να ντρέπομαι… αλλά ποτέ δεν είναι αργά.

το καλοκαίρι και το φθινόπωρο πάντως παίζανε στην επαρχία απο 60 έως 70 λεπτά… ένας μικρός αχταρμάς…
έτσι κι αλλιώς δεν θυμάμαι πρόσφατο λάιβ πάνω από 80 λεπτά… εξού και οι πολλές μπάντες πάντα!

Οι Rotting ήταν καλοί εως γαμάτοι,το κοινό λίγο ηρεμούτσικο,δηλ όχι έτσι οπως το περίμενα. Βασικά η συναυλία ήταν και αποτυχία απο μέρους μου γιατί έχασα τη μισή απο μαλακία μου#-o δε τολμάω ούτε καν να πω γιατί,τέλος πάντων η ουσία είναι ότι ξέσκησαν όσο τους είδα.

Πραγματικα απιστευτη συναυλια. Δεν τους ειχα ξαναδει live και δεν το περιμενα να ηταν τοοοοσο καλοι.
Ενα παραπονο μονο, δεν παιξανε τον ΚΕΡΑΥΝΟ. Αλλα δεν υπαρχει προβλημα, γιαυτο υπαρχει η επομενη φορα.
Ας ελπισουμε να ξαναπαιξουν συντομα !!!

aaa δε το παίξανε?τότε τι μου λέγανε όλοι?ντάξι αυτό είναι μια παρηγοριά…

σετλιστ?

Ενα ηταν το[B]highlight[/B]!

Eχασα τα μυαλα μου μολις το προειπε ο Σακης. Τρελαθηκα λεμε:!:

Btw, ωραια η φαση γενικα, γεματο το μαγαζι, της πουτανας κλπ., γαματο σετλιστ, γενικα τα δωσαν ολα τα παιδια και μπραβο τους.
Μπραβο τους επισης που ξεθαψαν κατι ωραια κομματακια τυπου Forest of N Gai, Transform all Suffer Into Plagues και ξεκινησαν δυνατα με Δαιμονων Vrosis, και After Dark I Feel.

Moνη μαλακια ηταν στο τελος, που φωναξε ο Σακης κοσμο πανω στη σκηνη, και γαμησανε το τελευταιο επος, το Non Serviam.

Unti next time. 8)

Τελικά υπήρξαν 80 εισιτήρια στα ταμεία και βρήκαμε!!! :smiley: :smiley:

[B]CHAOSTAR:[/B] Απλά γαμάτοι!!!Δεν είχα καμία επαφή μαζί τους και με κέρδισαν!!Άψογο όλο αυτό που κάνουν!!!Άπειρα respect στο παλικάρι δεξιά που έπαιξε 5 όργανα!!!

[B]ROTTING CHRIST:[/B] Εγγύηση!!!Μεγάλη μπάλα για άλλη μια φορά!!Σάρωσαν!!!Ενέργεια,δύναμη,πάθος,κέφι!!!Όλα μαζί έφεραν ένα εκρηκτικό αποτέλεσμα!!Γαμάτο σετ λιστ!!!Μεγάλη μαγκιά που ενώ ξεκίνησαν με καινούριο,στο καπάκι έπαιξαν 3 παλιά και ξεσηκώθηκε ο κόσμος αμέσως!!!Εμένα βέβαια μου αρέσει τρελά το AEALO οπότε σε όλα γούσταρα!!Διαφωνώ με τον Xemnas,tο σκηνικό στο non serviam ήταν απλά τέλειο!!!

Το fuzz όσο χάλια είναι κάτω…τόσο γαμάτο είναι πάνω…πρώτη φορά πήγα επάνω και ήταν άψογα!!

Αν όπως λένε η καλή μέρα απ’ το πρωί φαίνεται…τότε το 2011 θα είναι τέλεια συναυλιακή χρονιά… :smiley:

[B]ΤΟ FUZZ ΕΑΛΩ!!![/B]

Όχι ρε Xemnas τί λες τώρα, γιατί μου το κάνεις αυτό:cry:
Visions of the Dead Lover λέει8O, όχι ρε πούστη μου γιατί να το χάσω αυτό:cry:, το αγαπημένο κομμάτι Christ ρε γαμώτο.

Πρώτη μου φορά που είδα τους Rotting Christ και πέρασα υπέροχα. Ας τα πάρουμε από την αρχή όμως:
[B]Chaostar:[/B] Εντελώς διαφορετική φάση από τους Rotting, αυτό είναι δεδομένο. Επίσης είναι δεδομένο πως η μουσική τους χρειάζεται καλύτερη ηχητική παραγωγή για να αναδείχθεί στα live καθώς η κιθάρα ακουγόταν ελάχιστα και χανόταν όποτε έσκαγε το ταμπούρο. Αξίζουν παρ’όλα αυτά ένα μπράβο τουλάχιστον για τη προσπάθεια επι σκηνής.

[B]Rotting Christ:[/B]Εισαγωγή με το Orders From The Dead και μετά Demonon Vrosis όπου όλο το Fuzz πήγαινε πάνω κάτω. Πιο μελωδική συνέχεια με After Dark I Feel και το κοπάνημα καλά κρατεί. Shadows Follow και King Of A Stellar War (πόσο γουστάρω όταν ο Σάκης προλογίζει ουρλιάζοντας εκτός μικροφώνου:D). Το Aealo τιμήθηκε από τα Aealo, Eon Aenaos και Noctis Era (και στα τρία Ο χαμός, ακούγονται ακόμα καλύτερα live). Μεγάλη έκπληξη το Visions Of Dead Lovers από το Mystical Meeting EP που τρέλανε τους πάντες στο κοινό. Παίχτηκαν ακόμη με τυχαία σειρά The Sign Of Evil Existence, Transform All Suffering Into Plagues, Fgmeth Thy Gift, The Sign Of Prime Creation, Nemecic, Threnody, Phobos Synagogue (τι riffάρα γαμώτο!!), Athanatoi Este (αφιερωμένο σε μας), Archon, The Forest Of N’Gai και φινάλε με το κλασσικό NON SERVIAM με καμια δεκαριά άτομα να ανεβαίνουν και το Σάκη να κάνει stage diving από τη πώρωση του! Τίμιο live όσο δε πάει από μια μπάντα-θρύλο της ελληνικής σκηνής.:wink: Ήθελα πολύ Morality Of A Dark Age ή Sorrowful Farewell αλλά αμα κάτσω να πώ ποιο σετ θα θελα θα βγάλω 3-4 ώρες:lol::lol:

Αρνητικά εκτός live ότι ένας φίλος που ρθε μαζί μας χωρίς εισητήριο πήρε το πούλο και ότι ο ΗΣΑΠ στο Ταύρο είχε κλείσει κατά τις 1:15 που ήμουν εκεί. Η σωστή ενημέρωση δε βλάπτει κύριοι υπεύθυνοι. Εκτός κι αν βγήκε ανακοίνωση σχετικά με τα δρομολόγια και δε το πήρα χαμπάρι.

off topic: Prosatanic ήσουν γύρω στις 7 και κάτι στα εκδοτήρια Μοναστηράκι με πουκάμισο Satyricon?

paidia i sinavlia gamise… alla o ixos polles fores pistevw pws xanotan… itan poli dinata kai akougotan mia vavoura… ti na pw mporei na tan kai idea mou:-k

Που είναι το πυρ θρέονται ρε παιδιά??? Αν είναι δυνατόν!!!:(:(:frowning:

Κακός ήχος, μέτριο σετλιστ