Rotting Christ - A 20 Year Apocryphal Story DVD

[SIZE=“2”]Rotting Christ - A 20 Year Apocryphal Story DVD[/SIZE]

-Oτι και να πω ειναι λιγο!Το νεο DVD τα σπαει απλως!Αποτελειται απο 2 DVD και 2 CD μεσα σε slip case.

-Στο πρωτο DVD ειναι το live της Αθηνας στο Gagarin στις 8 Δεκεμβριου 2007 οπου διαρκει 2 ολοκληρες ωρες και βλεπουμε μια εκπληκτικη παρουσιαση παλιων και νεων κομματιων της μπαντας απο ολη σχεδον τη δισκογραφια της σε ενα καταμεστο Gagarin με το εκστασιασμενο πληθος απο κατω να χτυπιεται καθ’ ολη τη διαρκεια του live.Ο ηχος ειναι πολυ καλος και οι ληψεις ειναι απο συνολικα απο 7 καμερες.

Setlist:

  1. Intro
  2. The Sign of Prime Creation
  3. Keravnos Kivernitos
  4. Athanati Este
  5. Enuma Elish
  6. King of a Stellar War
  7. The Fifth Illusion
  8. Archon
  9. The First Field of the Battle
  10. Shadows Follow
  11. The Sign of Evil Existence
  12. Fgmenth, Thy Gift
  13. Coronation of the Serpent
  14. The Mystical Meeting
  15. Thou Art Blind
  16. Morality of a Dark Age
  17. Saturn Unlock Avey’s Son
  18. Exiled Archangels
  19. Sorrowful Farewell
  20. Among Two Storms
  21. After Dark I Feel
  22. In Domine Sathana
  23. Nemecic
  24. Under the Name of a Legion
  25. Societas Satanas (Thou Art Lord Cover)
  26. Non Serviam

-Nα σημειωθει οτι στο Gagarin ειχαν παιξει και τα The Old Coffin Spirit και You My Cross αλλα δεν τα εχουν συμπεριλαβει στο DVD/CD

-To δευτερο DVD περιλαμβανει καποια bootlegged βιντεο απο συναυλιες στο Μεξικο (1994),Γερμανια (Fuck Christ Tour - 1993) και Ελλαδα (2006).Eπισης εχει βιντεο υλικο γυρω στη μια ωρα απο τις Sanctus Diavolos και Theogonia περιοδειες και πολλες φωτογραφιες.Επισης, περιλαμβανει ολα τα επισημα βιντεο κλιπ της μπαντας και μια συνεντευξη με το Σακη οπου αναφερεται στο πως ξεκινησε η μπαντα αναλυοντας συνοπτικα την πορεια της μεχρι σημερα.

-Τα 2 CD ειναι η audio μορφη του live της 8ης Δεκεμβριου 2007 και επισης ειναι 7 κομματια απο τα live που δωσαν στο B-Live στη Λαρισα στις 3+4/2/2006.

Λαρισα setlist:
Visions Of A Blind Οrder
Sanctus Diavolos
Transform All Suffering Into Plagues
Wolfera The Jackal
Forest Of N Gai
Feast Of The Grand Whore
Saturn Unlock Avey’s Son

Δεν με ενδιαφέρουν οι rotting christ αλλά άλλη promo φώτο δεν είχαν να βάλουν? Μόνο αυτή έχω δει όποτε βλέπω πληροφορίες για το συγκρότημα :stuck_out_tongue:

γάμω την αγγλία μου γσμώ… #-o για μια μέρα έχασα αυτή την συναυλία, αλλά τουλάχιστον πρόλαβα τους θεούς ( paradise lost ) βέβαια αν κάποιος με ρωτήσει τώρα σε ποία θα πήγαινα, προφάνως θα απαντούσα christ :slight_smile: Επιτέλους ενα dvd που αποδυκνίει πόσο καλή είναι σαν live συγκροτήμα… Έχω να τους δώ απο το gagarin open air, όπου έπρεπε να παίξουν πάνω απο τούς type o negative.

Και το Alive in Athens θεωρείται η live δισκάρα, αλλά όλοι ξέρουμε τη επεξεργασία έχει υποστεί. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν συμβαίνει και το ίδιο με τους Christ, δεν το νομίζω βέβαια, αλλά προς το παρών κρατώ μία επιφυλακτική στάση.

Χορταστικό πακέτο, θά’θελα να τό’χα το τριήμερο στα χέρια μου να το τιμήσω δεόντως.
Δεν πειράζει και η τρίτη κοντά είναι.

Έπαθα πλάκα8O, το όλο πακέτο 21 ευρώ, πάνω- κάτω στα δισκάδικα.
Περιμένω να πάω σπίτι και να το απολαύσω8):D:!:

ετσι κ αλλιως θα το τσιμπουσα αλλα η τιμη παρα πολη καλη,να λεμε κ τα θετικα!!

Σχετικά με το DVD των Rotting Christ σαφώς θα συμφωνήσω οτι μετράει η καλή τιμή, το χορταστικό πακέτο, το οπαδιλίκι που πάντα θα μας τραβάει σε κυκλοφορίες κλπ, αλλά έχω να πω πως αφού το είδα είναι αρκετά κατώτερο των απαιτήσεών μου.

Τα πλάνα του live ως ενός σημείου είναι γαμώ, αλλά από κάπου και μετά κουράζουνε. Το ντοκυμαντέρ είναι στα ελληνικά με αγγλικούς υπότιτλους, ενώ όλα τα άλλα bonus videos δεν έχουν ίχνος υπότιτλου. Θέλω να πω, όταν ο Χ οπαδός του εξωτερικού βλέπει τους Christ σε κάποιο tour να μαλακίζονται backstage και να γελάνε, δεν καταλαβαίνει χριστό απο το τι λένε.

Σαφώς και δεν προσπαθώ νε επηρρεάσω κάποιον από εδώ, απλά θέλω αν κάποιος απο εσάς το είδε να μου πει κι αυτός απόψεις… Γαμώ, αλλά δεν είναι αυτό το “μεγαλοπρεπές” DVD που περίμενα.

Λίγο που άκουσα τις εκτελέσεις των κομματιών, μάρεσε πολύ, ο ήχος πολύ καλός.
Στην μια γρήγορη ακρόαση σκότωσαν τελείως μου φάνηκε το Transform, αναπάντεχα καλό το Wolfera.
Λογικά εδώ Σαλόνικα θα παίξουν από αυτά τα παλιά που συμπεριλαμβάνονται στο dvd.

Θα κάτσω να το δω σήμερα που έχω χρόνο και θα μπορώ να το απολαύσω:!:
Όντως στα video που μιλούν Ελληνικά, χωρίς υπότιτλους θα κουράσουν και μάλλον θα ξενερώσουν τους οπαδούς τους στο εξωτερικό:!:

Ναι οκ, μαλακι ειναι να μην υπαρχουν υπότιτλοι, αλλα το έχω δει πολλές φορές σε μη αγγλόφωνες μπάντες να μην υπάρχουν υπότιτλοι παντού. Τώρα δεν μου έρχεται κανενα παράδειγμα, αλλά σίγουρα υπάρχουν. Πολλές φορές ακόμα και σε αγγλόφωνα, δεν καταλαβαίνεις τίποτα λόγω σούρας-μαστούρας οπότε το ίδιο αποτέλεσμα!!

Πάντως η τιμή είναι σουπερ!!! Θα παίξει…

Οι Sentenced μου φαίνεται ότι δεν είχαν υπότιτλους όταν μιλούσαν Φιλανδικά:!: