Rotting Christ - ΕΑΛΩ

Rotting Christ - Καινουργιος Δισκος!

Λοιπον πολυ κρατηθηκα και δεν ανοιξα θρεντ μιας και δεν υπαρχει καποιος τιτλος ακομα για τον ενδεκατο δισκο τους.Μιας και ανακοικωθηκε ομως η ημερομηνια κυκλοφοριας ειπα να το κανω!:stuck_out_tongue:

Λοιπον ο νεος δισκος θα κυκλοφορησει στις 15 Φεβρουαριου 2010.
(Σκεφτηκα στον τιτλο του θρεντ να γραψω (Rotting Christ - 11oς γαμηστερος δισκος) αλλα λεω ας κρατησω και μια πισινη:p)

Μερικα λινκ απο διαφορα zines απο το στουντιο ρηπορτ του δισκου:
-MetalPaths
-Metalzone
-Metal Temple

Λοιπον απολογισμος ως τωρα:

-Συμμετοχες:
-Magus (Necromantia)
-Alan (Primordial)
-Πλειάδες (παραδοσιακη χορωδια απο την Ηπειρο)
-Δαιμόνια Νύμφη(απ οτι ξερω θα υπαρχει ολοκληρη διασκευη με τον γνωστο αρχαιοελληνικο χαρακτηρα της μπαντας σε παλιο κομματι των Rotting Christ)
-Dirty Grany Tales
-Diamanda Galas(διασκευη στο Order From The Dead οπου το τραγουδι θα αναφερεται στην καταστροφη της Σμυρνης)

Συνολικα ειναι δεκα κομματια με συνολικη διαρκεια πενηντα λεπτα.Πολλοι ειπαν λογω του κομματιου με τη Σμυρνη οτι η μπαντα ‘‘becoming political’’ πραγμα που δε θα λεει…Ελπιζω πως δεν θα ναι ετσι βασικα και θα ναι κυριως για ιστορικους λογους!

Απ’ οτι ειχε πει και ο Σακης παλιοτερα σε συνεντευξεις πριν αρχισουνε τις ηχογραφησεις ηθελε το αποτελεσμα να ειναι κατι παραπανω απο το Theogonia(οπως και πρεπει δηλαδη).Μακαρι αυτο να γινει και να γουσταρουμε ολοι!

Αντε να βγει!:smiley:

Η Διαμάντω θα ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ?
Θα ηχογραφήσει δηλαδής ντουέτο με τον Σάκη κιετσ ή κάποια σάμπλα θα παίζει? Ή απλά θα’χουμε διασκευή?

Αν δεν μπορεί να απαντήσει ο Νέκρο σ’αυτά τα ερωτήματα, τότε απλά δεν μπορεί κανείς :stuck_out_tongue:

Αν και δεν ειμαι φαν(επειδη δεν εχω ακουσει και πολυ,οχι τπτ αλλο),μονο και μονο για τα 3 παραπανω,θα ειμαι σε alert…8)

oooo τι λες τώρα θα βγάλουν νέο δίσκο;αυτά είναι!

εγώ πωρώθηκα με αυτά που έχει μπολτάρει ο lupin.δλδ πρέπει να σκίζει το cd στεγνά πριν ακόμα κυκλοφορήσει…8)


Now playing: Dark Tranquillity - Single Part Of Two
via FoxyTunes

ξέρουμε μήπως τον τίτλο του;

Διαβαζουμε και λιγο το εισαγωγικο ποστ ε?:slight_smile:

Νεος δισκος…ωραια πραγματα! κ συμμετοχη Dirty Granny Tales…ακομα καλυτερα! :smiley:

οχ σορυ δεν είχα προσέξει αυτό το κομμάτι γιατί διάβαζα τα αλλα

Πάλι πειραματίζονται με Ελληνικούς ήχους, και αυτό τους είχε οδηγήσει στο φανταστικό Theogonia…αναμένουμε λοιπόν:):!:

ενα αλμπουμ του επιπεδου του Theogonia θελουμε,οποια μουσικη κατευθυνση και να παρουν(στα πλαισια του μελοδικου μπλακ μεταλ φυσικα)

Δεν θέλω να είμαι μίζερος, αλλά τα τελευταία χρόνια κρατώ μικρό καλάθι για τους RC, χωρίς όμως να έχω πάψει να ελπίζω στην διάψευση που θα έρθει κάποια στιγμή. Βλέπετε, η τελευταια φορά που πορώθηκα με το νέο δίσκο των Rotting Christ ήταν το 1999, με μία φωτεινή εξαίρεση το 2002. Για να δούμε. Τουλάχιστον η συμμετοχή του κοντού μαυροφορεμένου που ακουει στο όνομα Magus Wampyr Daoloth με κάνει να σκάω ένα μικρο χαμογελάκι.

Και τον είδα προχθές στο Mall τον Σάκη και ξέχασα να τον ρωτήσω :stuck_out_tongue:
Πέρα από την πλάκα, αυτά που διαβάζω μου φέρνουν μια φοβερή επιθυμία να ακούσω τον δίσκο. 4 μήνες είναι αρκετός καιρός γαμώτο. Επιμένω ότι το Theogonia ήταν ό,τι καλύτερο έβγαλαν την δεκαετία που τελειώνει.

Και Dirty Granny Tales και Diamanda Galas, δεν είναι πλεονασμός; Περί της ιδίας κυρίας δεν πρόκειται;

Ζητώ ειλικρινά συγγνώμη για αυτό μου το αστείο.

αυτα ειναι ρε!
το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ.
οπως παντα η υπομονη μας θα ανταμειφθει εις διπλουν.:smiley:

Πριν λίγο μιλούσα με Σάκη στο κινητό.
[COLOR=“White”].
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
[/COLOR]Έκλαιγε.

Δε θα βγει τελικά το άλμπουμ.
Χάλασε η φάση.

Αφου σε χαλαει γιατι το πινεις;;;

Ωραια πραγματα φαινεται να ετοιμαζουν !
Περιμενουμε με αγωνια !

http://metalmare.homestead.com/issues/013/013.html

Tσεκ 16η-17η σελιδα!

Αυτά είναι!
Πολλά υποσχόμενος ο νέος δίσκος, αναμένουμε 8)